Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülni 40 felett fórum

Szülni 40 felett (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szülni 40 felett

❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
905. Vedin (válaszként erre: 904. - Anika70)
2011. febr. 1. 14:12
Ez nagyon jó! Én meg voltam úszni, már 2 hetet kihagytam, mert eléggé nyüglödtem, émelygés stb. ma rászántam magam. A heti egy úszást minimumnak gondolom, nagyon jó volt!
904. Anika70 (válaszként erre: 903. - Vedin)
2011. febr. 1. 09:33

Igen, volt lázam..37,7.

Semmit nem szedtem be, csak C vitamint és gyulladás csökkentő teát.


Talán az a szerencsém, hogy életemben nem szedtem be semmiféle antibiotikumot, még gyógyszert sem, így használnak a gyógyteák.

903. Vedin (válaszként erre: 902. - Anika70)
2011. febr. 1. 08:42

Azért erős a szervezeted, ha túl vagy rajta. Szereztem be maszkot, lehet, hogy hülyén nézek majd ki, de amikor laborba megyek, föl fogom venni. Na és a 14 hetes cukor terhelésen, még javában influenza szezon lesz és 2-3 órát nem fogok ott csak úgy ücsörögni, fönt lesz a maszk. Hát lehet ciki lesz, de már tegnap az utcán sétálva is láttam 2 maszkos embert. (Igaz itt a szmog is határérték fölött van) Nekem amúgy nagyon a laborba sem kell menni vírusért, a gyerekeim iskolájában már járvány van, legalább is megtizedelőttek az osztályok. Arra programzom magam, hogy most minden baci, vírus pattanjon le rólam, nagy ívben kerüljön el. Én meg elkerülöm a tömeg helyeket.

Lázas is voltál? Sikerült lejjebb vinni valamivel? Ha mostmár jobban vagy, az jó. 2 hete nekem egy teljes hétig fájt a torkom, a gravida mellett c-vitamint is szedek, meg ilyenek.

902. Anika70 (válaszként erre: 899. - Vedin)
2011. febr. 1. 07:05

Köszönöm én már jól vagyok :-)

Egyébként meggyőződésem, hogy én is a laborvizsgálat alkalmával szedtem össze a bacit:-(


Csütörtökön voltam vérvételen és pénteken már fájt a torkom, lázas voltam...

901. Vedin (válaszként erre: 900. - A10e31f3b5)
2011. jan. 31. 13:02
Hát erről van szó! Ész érv nincs mellette, de már régóta ment bennem a tépelődés, vagy kapuzárási pánik? Decemberben egy gyenge pillanatban azt mondtuk, vagy most vagy soha....mindig csak a vágy volt bennem, ezer ellenérv mellett! Ha ennek a babának meg kell születni, akkor meg fog és nem lesz semmi gond! Nem irigyellek, ebben a tépelődésben, de csak ennyivel könnyebb nekem! AMúgy meg nincsennek véletlenek, szerintem, pláne ilyen dologban, ha a baba jönni akar, jönni fog, ha nem vagyunk "elővigyázatosak". ;)
900. a10e31f3b5 (válaszként erre: 899. - Vedin)
2011. jan. 31. 12:15

irígyellek...én továbbra is félek belevágni...

de ha véletlenül sikerülne, én lennék a legboldogabb a világon.

899. Vedin (válaszként erre: 898. - Anika70)
2011. jan. 31. 11:05
Most egész hétvégén annyira émelyegtem, mint eddig soha. Holnap megyek először a védőnőhöz, azután meg akkor intézem ahova küld. Bár a háziorvosnál az EKG-tól, laborban vérvételtől tartok, mert nem betegként megyek oda, viszont a váró gondolom tele lesz betegekkel, mert pont ebben a járványos időszakban vagyunk. Te rendben vagy?
898. Anika70 (válaszként erre: 897. - Vedin)
2011. jan. 28. 17:38

Kedves Vedin!


Ez kész őrület!

El tudom képzelni mit éreztél....


Huszonéves koromban volt egy kolléganőm. Ő is babát várt és az 5. hónap végén kijelentették az okos orvosok, hogy a gyerek vízfejű lesz.


Szerencsére egészséges, gyönyörű kislánya született, de amit átélt az elkövetkezendő hónapokban azt nem kívánnám senkinek:-(


Igen, egészséges babáink lesznek, minden a legnagyobb rendben zajlik majd:-)

897. Vedin (válaszként erre: 896. - Anika70)
2011. jan. 28. 16:41
Az Uh-ról annyit, hogy 8. hónapig azt modták az egyik gyermekemnél, hogy fiú lesz, és lány lett. (Akkor még nem volt 3D vagy, nem tudtam róla.)A fiamnál, 7 hónapig nem látták az egyik karját könyéktől, akármikor mentünknem soha nem látták a bal karján. Már belenyugodtunk, hogy így is a miénk,az utolsó előtti pillanatban már csuklóig látták. Mi annak is örültünk már, hogy már könyöktől lefele a csuklóig is van valami. Úgy születem meg, hogy benne volt a pakliban, hogy kéz nélkül fog születni...mert hát nem látták. Kézzel született, egészségesen. Úgyhogy én nem veszek semmit sem készpénznek. Nem hagyon megijjeszteni magam! Na csak ennyit az UH-ról. Szerintem minden rendben lesz veled is, velem is! A többire meg fölkészülünk. :)
896. Anika70 (válaszként erre: 895. - Vedin)
2011. jan. 28. 15:12

Én sem engedném ezt a vizsgálatot!

Természetesen ha az ultrahang egyértelműen kimutat valami elváltozást, biztosan megkockáztatnám, de egyébként biztosan nem akarom!


Én sajnos nem tudok a Férjemmel elmenni a vizsgálatokra, mert szinte 100 %, hogy külföldön lesz:-(


Nagyon-nagyon sajnálom, de meg tudom én védeni magam!

Pláne, ha a gyerekem épségéről van szó!

Tudom nem sok az 1 %-os vetélési arány, de honnan tudhatnám, hogy vajon bele tartozom-e , vagy sem.


Én inkább a 3D-s ultrahangra szavaznék, ha normál ultrahangnál valami nem egyértelmű.

895. Vedin (válaszként erre: 894. - D3752afcf3)
2011. jan. 28. 13:32
A 12 hetes UH előtt ezen nem is fogok gondolkodni, azt mondták, ha ott gond lesz a nyakredővel, akkor fogják javasolni. A fiamnak is a 12 hetesen gond volt ezzel, többször vissza kellett mennem, akkor sem csináltattam, ez már 9 éve volt és közben nem volt semmi gond, csak jól meg lettem ijjesztve. Okos, egészséges gyerek.
894. d3752afcf3 (válaszként erre: 893. - Vedin)
2011. jan. 28. 11:44
Miért nem akarsz amniocentézist?
893. Vedin (válaszként erre: 892. - Anika70)
2011. jan. 28. 11:17
Azért érdekes volt tegnap az orvosnál. Az orvos már szólt is, hogy 35 fölött amniocentézis vizsgálatot fognak javasolni a genetikai tanácsadáson és hozzá tette, nem kell félni tőle, 100 -ból csak 1 vetélés szokott előfordulni. Az egyik ismerősöm ezt nem kérte, azt mondta, bevállalja a kockázatot (38) és mindennek elmondták, nagyon csúnyán beszéltek vele...én oda a férjemmel megyek, aki megvéd, ha ilyen szituációba kerülnék.
892. Anika70 (válaszként erre: 891. - Vedin)
2011. jan. 28. 09:47

Nem baj, lényeg, hogy mi tudjuk mennyi idősek vagyunk:-)


Nagyon vigyázz magadra, remélem már nem fáj a derekad.


Produkálnak olyan tüneteket a baby-k, hogy szegény Anyukák csak néznek...

891. Vedin (válaszként erre: 890. - Anika70)
2011. jan. 27. 22:07
Hát igen, érdekes, hogy igazából a magzat 2 héttel kevesebb korú, mint maga a terhesség, pont emiatt a számolás miatt, de hát innen veszik alapul. Nekem a ciklus közepére, dec. 16. dobott ki a kalkulátor, én meg, nagyon jól tudom, hogy dec.13-án fogant a bébi és indult el az útjára....én ez a napot veszem alapul. Ha ezt nézem, akkor 8 + 3 vagyok...ma mindegyik kalkulátor pontosan 8.hetet írt ki. Na nekünk csak most fontos ez ennyire, mikor az ember siettetné az időt, a 14 hét után, már nem lesz centizgetés. Sajnos ma este nagyon fájt már a derekam, hasam tekergett, csavarodott...most megyek is aludni!
890. Anika70 (válaszként erre: 889. - Vedin)
2011. jan. 27. 18:34

Ó ne is törődj vele!


Én egyik héten 6 hetes vagyok, másik héten már 8.

Ennyire mégsem szalad az idő:-)


Én viszont pontosan tudom a dátumot, amiről a dokinak fogalma sincs:-)


Ezzel az egész számítási módszerrel sem értek egyet.

Miért kell a menstruáció első napjától számolni egy terhességet?

Hát nem hülyeség?????

889. Vedin
2011. jan. 27. 12:01
Az hogy van, hogy múlt pénteken UH-n azt mondták 7 hetes és 1 napos vagyok, ma csüörtökön, 6 nappal később meg, azt hogy 7 hetes és 3 napos? Nem ugyanaz a doko, nem ugyanazon a gépen.
888. Anika70 (válaszként erre: 886. - Hanyatka 67)
2011. jan. 25. 15:33

Gratulálok Neked!

Olyan jó olvasni,hogy ennyire boldog vagy:-)

Én még nem tudom egy,vagy két babám lesz,ezidáig nem is foglalkoztatott:-) Fel sem merült bennem, hogy esetleg....:-)


Hogy viseled a terhességet?

Kíváncsiskodom, mert én még fiatal terhes vagyok, így még semmilyen terhet nem jelent:-)

887. Vedin
2011. jan. 25. 12:17
Én is kellemes baba várást, türelmet és kitartást kívánok! Nálam, kiderült, hogy egyedül van, így ismeretlenül is szorítok, hogy minden rendben legyen! Május, szép hónap!
886. Hanyatka 67 (válaszként erre: 868. - Vedin)
2011. jan. 25. 12:10
Szia Vedin! Igen meg van az esélye 35 fölött. Májusra várjuk az ikreket 2 kisfiam lesz! 43 éves vagyok és nagyon boldog és nem bánom, hogy kettő lesz. Sok sikert nektek is és minden nőnek aki babát szeretne. Mi is egyet akartunk, de már nagyon örülünk, mert nem lesz egyedül. Jó baba várást és sok sikert mindenkinek. Hanyatka 67
885. Anika70 (válaszként erre: 884. - Vedin)
2011. jan. 25. 11:54

Nekem biztosan meg fogja csinálni, de majd csak 2 hét múlva kell mennem:-)


Addig nyugi van:-)

884. Vedin (válaszként erre: 883. - Anika70)
2011. jan. 24. 19:40
Én is évente jártam szűrésre, legutóbb májusban P1 lett, most mégis megcsinálta újra...talán, mert a szeptemberi szülés, a tavaly májushoz képest már másfél év lesz, vagy csak rutinból megcsinálta...bár aznap nagyon sokat fájt, szúrt a hasam utána, szóval kissé megbolygatta a dolgokat. JObb is, hogy mostmár nem vizsglgatnak, hanem elég az UH.
883. Anika70 (válaszként erre: 882. - Vedin)
2011. jan. 24. 14:13

Nekem még nem csinált rákszűrést az orvos, gondolom ezután következik majd.


Én egyébként is rendszeresen járok évente.


Ultrahang nálam is hason keresztül volt már 2x, bár úgy tudom lesz egy hüvelyi ultrahang is, ami már éppen aktuális lenne a 8. hétben.



Utána már kizárólag hasi ultrahaggal nézik a babát, ettől nem kell tartanod:-)

882. Vedin (válaszként erre: 881. - Anika70)
2011. jan. 22. 17:33
Neked is meg volt a rákszűrés az első vizsgálatnál, vagy azt a 14. héten nézik? Mert nekem most megcsinálta. Ultrahangot, a hason keresztűl nézte mikor mentél, vagy hüvelyi úton? Én nem szeretném, ha ez lenne a rendszer. Ha nő a magzat, gondolom, akkor már hasi uh lesz. Remélem.
881. Anika70 (válaszként erre: 880. - Vedin)
2011. jan. 22. 07:07

Gratulálok! Ez szuper!

Nagyjából egyidősek vagyunk:-)


A vizsgálatokkal viszonylag gyorsan végeztem, de ezek a külön program nem annak való, aki dolgozik. (mellesleg én is dolgozom).


Elég nehéz megoldani, de ha mindez készen van, már csak havonta kell meglátogatni az orvost, no és persze a kötelező vizsgálatok (genetikai betegségek kiszűrése, terheléses cukorvizsgálat stb...)


Biztosan neked is menned kell a védőnőhöz kiskönyvért....és ezek után őt is havonta meg kell látogatni....

Szerintem ez akkora baromság, régen a nőgyógyász állította ki a könyvet.

880. Vedin (válaszként erre: 879. - Anika70)
2011. jan. 21. 16:27

Köszönöm!

Kicsit megkönnyebbültem. Egy baba van, jó helyen van, még egyenlőre a szikhólyagban, a következő hetekben kell kialakulnia a méhlepénynek. A mérete alapján 7 hetes és 1 napos. A rákszűrést is megcsinálta, viszont délután óta szurkál a bal oldalon a hasam, de annyira már nem izgatom magam emiatt, bár azért zavar. Ezek a sok vizsgálatok előttem állnak még, amiket soroltál, azt hiszem lesz programunk. ;)

879. Anika70 (válaszként erre: 878. - Vedin)
2011. jan. 21. 06:54

Sok sikert a mai vizsgálathoz:-) :-) :-)


Én tegnap voltam az első kötelező laborvizsgálaton...

Azt hittem ennyivel megúszom...dehogy


Fogászat, EKG....Védőnő a kiskönyv miatt...

Ebből csak a védőnőhöz nem sikerült eljutnom, mert kizárólag szerdán rendel délután összesen 2 óra hosszáig...


Így is egész napos elfoglaltság volt....

878. Vedin (válaszként erre: 877. - A10e31f3b5)
2011. jan. 20. 12:23
Igazad van! Azért majd beszámolok, ha már publikus lesz, hogy hogyan reagált a környzezetem. Egyenlőre alig várom már, hogy túl legyek az első vizsgálaton, ami holnap lesz!
877. a10e31f3b5 (válaszként erre: 875. - Vedin)
2011. jan. 20. 11:55

Istenem, mennyi barom szaladgál a világon. Na és mi, ha 50 éves lesz, amikor a gyereke csak 10? Mit számít, hogy ki mit gondol?

Egyébként senki sem hinné, hogy a nagymamája, mert ma már 40 évesen vagy akörül szülik a nők az első gyereket. Megváltozott az élet, másképpen élünk. Nem azért élünk, hogy férjhez menjünk és gyereket szüljünk, hanem azért, mert végre lehet választani mikor szüljünk, mikor tanuljunk, mikor menjünk férjhez. Úgy élhetünk ahogy kedvünk tartja, nem kell megfelelni a társadalmi normáknak, pl nem kötelező 25 éves korunk előtt férjhez menni, senki sem nevez már vénlánynak és nem savanyodunk be.

876. Castellina (válaszként erre: 874. - Anika70)
2011. jan. 20. 09:10
Ezek a nők előbb is szültek volna. Volt aki évek óta próbálkozott és csak most sikerült. A legtöbben pedig mostanra találták meg az igazit. Addigra érkeztek el olyan körülményekhez, amire azt mondták, most jöhet a gyerek. Régen könnyebb volt, anyáink korában, mert szinte mindenkinek volt állása, amiből nyugdíjba ment. Manapság már örül az ember ha kihúzza egy helyen pár évig. Sokan 30 éves koruk fölött is tanulnak még. Lakásra gyűjtenek, hogy ne a szülői házba vigyék a gyereküket. Stb Keveseknek adatik meg, hogy fiatalon mindenük meglegyen. Nincs szülői háttér, akik megveszik nekik a lakást és apuka vállalkozását folytathatja...
❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook