Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülni 40 felett fórum

Szülni 40 felett (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szülni 40 felett

❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
1325. erszebet4 (válaszként erre: 1323. - Rinike)
2012. ápr. 27. 11:56

Szia!

Én most voltam orvosnál,8 hetes vagyok!!Én 41 éves leszek...

Ma mondta a dokim ,mikor megyek a 12hetes uh-ra,2éve hogy van olyan lehetőség ,hogy mindjárt a 12 hetes uh után az nap!!Kombinált -teszt Down-kór kiszűrése,vérvétellel végzik!!!!7000ft-ba kerül,magzat víz levétet meg ússzuk(mert én sem szeretnék kockáztatni azzal!)

Hallottátok már ezt??mert ennek én örülök .hogy ilyen lehetőség is van...:)

1324. Derya (válaszként erre: 1323. - Rinike)
2012. ápr. 27. 10:43

háááát, ezt neked kell eldöntened...

én amúgy abszolút a kromoszómavizsgálat mellett vagyok.

1323. rinike
2012. ápr. 27. 10:42
Én 10 hetes vagyok, azt mondta az orvosom, hogy a 12. hetes UH-ig döntsem el, akarok-e menni magzatvíz-vizsgálatra. 42 múltam, és 38 évesen már volt egy olyan terhességem, aminél a 17. héten elvesztettem a babát kromoszómahiba miatt. Ezután voltunk a Czeizelnél, aki azt mondta, hogy akkora az esélyem az ismétlődésre, mint hogy kétszer is én nyerjem meg a Lottó ötöst. Szóval kétségeim vannak, hogy vállaljam-e a magzatvízvétellel járó kockázatot...
1322. Derya (válaszként erre: 1319. - Dimmuborgir)
2012. ápr. 27. 10:21

nagyon rendesen elláttak, ez klassz. :-)

ahogy hallom, más helyeken közel sem ilyen jó az elláttás színvonala. :-)

én mondjuk nem panaszkodom, elégedett voltam, de ultrahang nekem sem volt a beavatkozás után.

1321. Anika70 (válaszként erre: 1319. - Dimmuborgir)
2012. ápr. 26. 19:07

Szia!


Örülök, hogy túl vagy rajta!

Biztos vagyok benne, hogy az eredménnyel is minden rendben lesz.


Ahol én voltam annak idején ilyen vizsgálaton, (pedig a fogadott orvosom végezte el, ő genetikai tanácsadó és szülész-nőgyógyász ) megtörtént a magzatvízvétel, utána mehettem haza.

Szerintem nagyon jól van megszervezve,hogy utána le lehet pihenni pár órát.


Természetesen engem is elláttak jó tanácsokkal, hogy 3-4 napig pihenjek...de én csak egy napot tudtam otthon tölteni, mert mennem kellett dolgozni.


A beavatkozás valóban nem fájdalmas.

1320. erszebet4 (válaszként erre: 1319. - Dimmuborgir)
2012. ápr. 26. 17:12

Nagyon szépen köszönjük a részletes beszámolód,aranyos vagy!!

Át gondolom majd én is bele e merjek vágni!!:)

Neked is minden jót kívánok!!!

2012. ápr. 26. 17:03

Sziasztok!


Megvolt a magzatvízvétel.Még a jövő héten sem fogok melózni, ezért beugrottam a melóhelyre, hogy beszámoljak.

A legfontosabb, hogy egyáltalán semmi fájdalmat sem éreztem.

8-ra értünk Zalaegerszegre, a genetikán egy kedves doktornő mindent elmagyarázott és a papírok kitöltése után levették a vért AFP-re, de mondták, hogy ez formaság, mert a korom miatt úgyis pozitív lesz, ne is törődjek vele.

Utána az ambulancián megcsinálták a lázlapot és mértek vérnyomást.

Ezután mehettem az osztályra, ahol megint papírokat kellett kitölteni, majd kaptam kis karszalagot.

Megmutatták a szobámat, ahol hárman voltunk.

Délelőtt még volt egy hüvelyi vizsgálat, a méhszájat nézték.

Dél körül szóltak, hogy mehetünk az amnióra, leballagtunk, aztán engem hívtak be elsőnek.

Sokan voltak a szobában,egy doki beszélgetett vele, aztán pár percig folyamatosan nézett UH-on és diktált egy asszisztensnek.

Lefertőtlenítette a hasam és beleszúrt, közben folyamatosan nézte a képernyőt.

Mikor látta, hogy nincs az útban semmiféle gyerekalkatrész, akkor átszúrta a burkot és két adagnyi mintát vett.

Ezután egy fiú tolószékbe ültettett és felvitt a helyemre, betett az ágyba és 2 óráig nem szabadott felkelni.

Ja, a hasamra kis vattát tettek és le is ragasztották.

Közben hozták a másik két lányt is.

Én még kaptam a fenekembe egy injekciót, mert RH negatív vagyok.

Ezután ebédeltünk, aludtunk, beszélgettünk, vacsoráztunk és aludtunk.

Reggel zuhanyzáskor már leszedtük a tapaszt, egy csepp vér sem volt a vattán.

Reggeli után még volt egy UH és a papírok kiállítása után már jöhettünk is haza.

Eredmény miatt 2 hét múlva kell telefonálni, de akkor még csak azt tudják megmondani, hogy mikorra várható az eredmény, mert ez egyénfüggő.

Szóval ennyi volt, egyáltalán nem fájdalmas, de pont ezért mondta a doki a sok pihenőt, mert nem érzek semmit és az ember hajlamos legyinteni és nem betartani az utasításokat.


Majd jövök,legkésőbb 7-én, de lehet, hogy hamarabb is benézek.

Addig is minden jót kívánok mindannyiótoknak.

1318. Derya (válaszként erre: 1315. - Dimmuborgir)
2012. ápr. 23. 10:30
drukkolok, de ne izgulj, biztos rendben lesz minden. :-)
1317. dimmuborgir (válaszként erre: 1316. - Anika70)
2012. ápr. 23. 09:39

Köszönöm a bíztatást.

Nem tudom, mikor lesz eredmény, majd megkérdezem.

1316. Anika70 (válaszként erre: 1315. - Dimmuborgir)
2012. ápr. 23. 08:45

Szia!


Ne aggódj, minden rendben lesz!


Nekem eredmény egy hónap múlva volt, bár lehet ez is kórházfüggő.

2012. ápr. 23. 08:42

Sziasztok!

Holnap megyek magzatvízvételre, aztán a héten már nem fogok dolgozni.

Mivel nincs otthon netem, ezért csak jövő hét szerdán fogom hozni a beszámolót.

1314. Anika70 (válaszként erre: 1313. - Gizmóka)
2012. ápr. 18. 15:02
Igen, akkor valóban kár kockáztatni, hiszen sokféle probléma merülhet fel.
1313. gizmóka (válaszként erre: 1311. - Anika70)
2012. ápr. 17. 20:36

ja,és kifelejtettem a pajzsmirigy alulműködést

szóval sok a rizikó.

1312. Anika70 (válaszként erre: 1305. - Dimmuborgir)
2012. ápr. 17. 20:20

Bizony így van:-) Majd megtapasztalod:-)


Amikor először felismer, rád mosolyog :-)

1311. Anika70 (válaszként erre: 1310. - Gizmóka)
2012. ápr. 17. 20:20
Az teljesen más helyzet, ha ilyen problémáid vannak. Már vannak gyermekeid, így én sem kockáztatnék.
1310. gizmóka
2012. ápr. 17. 18:01

köszönöm szépen mindenkinek a bátorítást,de attól tartok agyban nem tudom legyőzni a félelmeimet.nem is csak a korom miatt,hanem mert több gerincbetegségem is van,aztán magas vérnyomás,cysta,és volt méhszájplasztikám is.bár most mindenféle ellenérvet felsorakoztatok és mellette meg semmit.így lehet,hogy nem is szabad belevágni.:(

szörnyen érzem magam ezért

1309. dimmuborgir (válaszként erre: 1308. - Erszebet4)
2012. ápr. 17. 16:38

Köszönöm a bíztatást!

:)

1308. erszebet4 (válaszként erre: 1307. - Dimmuborgir)
2012. ápr. 17. 15:49
Hát az sokat ront a helyzeten,nem vagy pihent úgy mond nem tudsz "magadba fordulni".Nálam is az lenne jó egy kicsit egyedül elmélázni..:),korán kelés robotolás,de biztos hamarosan elfog múlni majd meglátod :),ha majd megmozdul ami hamarosan érezni fogsz!!!!utána egy darabig jobb lesz és nem leszel szomorú dob a helyzeten :)
1307. dimmuborgir (válaszként erre: 1306. - Erszebet4)
2012. ápr. 17. 15:18

Szerintem nálam az is a probléma, hogy sok a munkánk és keveset van időm csak úgy elmélázni.

Fáradt vagyok mikor hazaérek.

Ráadásul késő délután és este még most is (15.hét) hányingerem van és ettől nincs kedvem otthon semmihez, ettől meg szomorú vagyok.

Remélem most már elmúlik ez a rosszullétes dolog.

1306. erszebet4 (válaszként erre: 1305. - Dimmuborgir)
2012. ápr. 17. 14:03

..nem is!

hallani is és érezni is jó :)

a világon ennél nincs jobb :)

1305. dimmuborgir (válaszként erre: 1304. - Anika70)
2012. ápr. 17. 13:58

"de így nem lehet senki mást szeretni, mint a saját gyermeked:-)"


Nagyon jó ezt hallani.

:)

1304. Anika70 (válaszként erre: 1303. - Dimmuborgir)
2012. ápr. 17. 13:34

Szia Dimmuborgir!


Oly sokan nem beszélnek ezekről az érzésekről, pedig tudom sokan hasonlóképpen vélekednek, amikor megtudják, hogy babát várnak 40 körül.


Hasonló érzések kavarogtak bennem is. Amikor kiderült, hogy babát várok sírva fakadtam az örömtől, utána elgondolkoztam rajta, hogy vajon milyen anyának lenni, tudok-e majd jó édesanya lenni?


A szülés közeledtével elmúlnak ezek az érzések és már csakis az számít, hogy ne legyen gond a szülésnél, egészséges legyen a baba:-)))


Rengeteg fáradtsággal jár, de így nem lehet senki mást szeretni, mint a saját gyermeked:-)

1303. dimmuborgir (válaszként erre: 1296. - Gizmóka)
2012. ápr. 17. 10:28

Szia Gizmóka!


Mi január elején leültünk és megbeszéltük, hogy jöjjön a gyerek, ha jönni akar.

Ne hidd, hogy nekem nincsenek kérdéseim, nem jár az agyam egy csomó mindenen.

Sőt.

Szerintem Te nem is nézel szembe ennyi kérdéssel, mint én, aki az elsőt várja, hiszen már óriási tapasztalatod van hozzám képest.

Én is sokszor gondolkodom azon, mi lesz, ha megszületik, hiszen 40 évig éltem úgy, hogy max. a kutyám miatt kellett felelősséget vállalnom.

Szerencsére a környezetemben élő gyerekesek mind azt mondják, hogy annyi örömet fog adni, amit elképzelni sem tudok és minden nehézség eltörpül mellette.

Én szeretem, ha a dolgaim rendben mennek és tudom előre a feladatokat, emiatt gyakran előreszaladok az időben a "mi lesz ha" típusú kérdéseimmel.

Egy barátom adott jó választ az egyik ilyen kérdésemre: azt, hogy hogyan keljünk át a folyón ráérünk akkor megbeszélni, amikor odaértünk.


Én is sokszor össze vagyok zavarodva, nem tudom elképzelni, mi lesz, ha megszületik.

Ráadásul (töredelmesen bevallom), én sosem voltam az a nő, aki rajong a gyerekekért és el sem tudja képzelni az életét nélkülük.

Mikor kiderült, hogy terhes vagyok, megijedtem.

Nagyobb volt az ijedtségem, mint az örömöm, pedig nem véletlen a terhesség.

Ez azonban szépen megváltozott és egyre nyugodtabbnak érzem magam. Ebben sokat segített a barátom, akinek olyan örömet látok a szemében, amikor a gyerekről beszél, amilyet a legcsodálatosabb horgászvíz emlegetése esetén sem.


A negatív véleményekkel meg ne foglalkozz, az emberek egy része sajnos módfelett irigy és rosszindulatú.

1302. Derya (válaszként erre: 1296. - Gizmóka)
2012. ápr. 17. 10:15
nálam is egyértelmű volt a döntés, az első babánkat várjuk. :-)
1301. Hédi-- (válaszként erre: 1296. - Gizmóka)
2012. ápr. 17. 09:33

A legfontosabb kérdés, hogy Te szeretnéd-e, vágysz-e rá?! És ezt sajnos neked kell tudni. Abban persze segíthetünk, ha olyan miatt aggódsz, hogy ennyi évesen szabad-e még erre vállalkozni, számít-e a mások véleménye, stb...

Ezekre azt mondom, hogy igen, szabad vállalni, hiszen még fiatal vagy és egy kisgyermek még inkább fiatalon tart. Erre konkrét példákat tudok.

A rosszindulató megjegyzésekkel pedig egyszerűen nem szabad foglalkozni, akik jogot formálnak arra, hogy kívülállóként sértegessenek emiatt, azokat nagyon egyszerűen kell figyelmen kívül hagyni. Ha ez most váratlanul jött, elhiszem, hogy megvagy kavarodva, de ha úgy döntötök, hogy vállaljátok, hidd el, hogy a kilenc hónap alatt felkészülsz rá maximálisan, és a türelmed is meglesz:))

1300. Böbe071 (válaszként erre: 1296. - Gizmóka)
2012. ápr. 17. 08:29
Nyugi kedves )) nekem 22 a nagy faim meg menyem jelőlt iker 19 lány 11 itt alszik a csepp aki másfél hos)) Anyai ösztönt nem tudod ki verni se feledni)
1299. erszebet4
2012. ápr. 17. 06:40

..még egyszer...igen vaciláltam rajta,mikor a tvben láttuk a 16 család,akkor a párom úgymond a fejemhez vágta,nha te gondolgodsz az ötödiken!,aztán elkalandoztam,ha be vállalom milyen idős leszek,bele éltem magam ha kezembe foghatom "babázhatok még",gyors döntés be az ágyba :)!de azt a határozást persze eldöntöttem elötte magzatvitamint szedtem,és most itt vagyok pár hetesen,41,5éves leszek és tök fiatal ha megszületik!!:)

a türelemről meg annyit én 25évesen szültem az elsőt,sokkal kevesebb türelmem volt akkor,(kapkodás,rohanás,mindenhez kevés idő),most,sokkal több idő türelem még akkor is ha több gyermeked van kisujjadból kirázod mi lesz mi van,meg ahogy látom nagyok a gyermekeid lesz kicsi segítség is,háromszor életet adtál ,és tudod milyen fantasztikus(jobbik oldala),ki hagynád?vágj bele nyugodtan,én úgy vagyok vele nekem megadatik hogy többszörös anya lehessek ezért jöttem a világra...,de ez a saját döntésed persze,de itt vagy ez már a jó oldala.


Várjuk mihamarabbi döntésed :)!!


Bocs hogy ennyit "járt"a szám,de úgy bele élem magam...

1298. erszebet4 (válaszként erre: 1296. - Gizmóka)
2012. ápr. 17. 05:19

Szia Gizmóka!

Én is idén töltöm 41et.....

Van négy gyermekem akik 15-11-5-3évesek.

Most várom az ötödik babámat jelenleg 6-7 hetes körüli lehetek(doki még nem látott).

Valahogy én is így voltam megzavarodva,fejem felett keringtek kérdések;birni fogom e,lesz e erőm,mit szólnak a körülöttem lévők(ilyen korban stb....),de most már úgy vagyok vele ,az én döntésem én nevelem én "szenvedek meg érte",ha megajánékoz a sors hogy lehessen gyermeked .tedd meg vállad el ,lesz erőd türelmed,annál rosszabb ha húzod az időt!!!!Bevallom nálam sem volt egyértelmű döntés,most már nagyon boldog vagyok hogy még egyszer megadatik!!még egyszer átélni azt a boldogságot stb.........:),szóval gizmóka,hajrá szorítok neked!!!

1297. Anika70 (válaszként erre: 1296. - Gizmóka)
2012. ápr. 16. 20:10

Szia!

Üdv. a fórumban!


Nálam ez nem volt kérdés, hiszen az első babámat vártam:-)


Szóval ebben én nem tudok segíteni, de vagyunk még itt egy páran :-)

1296. gizmóka
2012. ápr. 16. 20:07

sziasztok!

Én az idén leszek 41 éves,van már három lányom akik most 18-15-11 évesek.Az élet úgy hozta,hogy megajándékozna még egy lurkóval,de engem kétségek gyötörnek és nem tudok dönteni.Nálatok egyértelmű volt a döntés?Úgy érzem,már nincs elég türelmem egy kisbabához.Össze vagyok zavarodva.

❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook