Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülni 40 felett fórum

Szülni 40 felett (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szülni 40 felett

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
1475. Hédi-- (válaszként erre: 1474. - Gavrilo1)
2012. máj. 25. 09:30

Hát van tippem...amiről tegnap szó volt itt, vagyis, ő pont olyan orvost fogott ki akinél a pénz beszél:((


Alapból én is a spontás születés híve vagyok, de nem mindenáron.

1474. Gavrilo1 (válaszként erre: 1473. - Hédi--)
2012. máj. 25. 09:18
Én nagyon nagyon sima szülés párti vagyok, de ott és akkor majdnem én szóltam már hogy miért nem császrozzák már meg! Egy vékony lepedő választott el tőle és halottam, láttam mennyire ki volt a szegény nő. Ültek is felette többen konziliumot, de mégsem lett császár, hogy miért nem értettem.
1473. Hédi-- (válaszként erre: 1471. - Gavrilo1)
2012. máj. 25. 09:05

Mondjuk én ezt már nem tudom elfogadni, ez az én nézeteim szerint abszolut felelőtlen hozzáállás volt a doki részéről....


....jó reggelt mindenkinek:)

1472. Dina68 (válaszként erre: 1471. - Gavrilo1)
2012. máj. 25. 08:32
Az szép méret!
1471. Gavrilo1 (válaszként erre: 1470. - Dina68)
2012. máj. 25. 08:32
Nagyon orvos függő. Amikor az elsőt szültem volt egy hölgy bőven 40 felett, terhességi magasvérnyomással, hatalmasra előjelzett babával és simán megszülették.És első gyerek volt. Szenvedett is vele szegény majd 24 órát, de 5 kilós 60 centi feletti óriásbébije lett.
1470. Dina68 (válaszként erre: 1468. - Gavrilo1)
2012. máj. 25. 07:03
Én is simán szerettem volna,az első ygerek 4.5 óra alatt meglett,de életkorra való tekintettel nem engedték,azt se,hogy megpróbáljam rendesen,aztán ha elakadok,csak akkor császár.De ez mindig kórház és orvosfüggő.
1469. Dina68 (válaszként erre: 1467. - Anika70)
2012. máj. 25. 07:02
Én úgy voltam a császárral kb 20 perces rutinműtét,kifizettem magánba terheség alatt 90.000Ft-ot,ezért adtam annyit,amennyit lentebb irtam.
1468. Gavrilo1 (válaszként erre: 1464. - Hédi--)
2012. máj. 25. 05:37
Szerintem nem függ össze a hasizommal. Én 23 évesen szültem válogatot sportoló voltam, a terhességem végéig edzettem, persze már nem olyan keményen. Szülni az elsőt is 1 óra alatt szültem. Hasizmom miatt inkább könnyebb dolgom volt, pillanatok alatt kinyomtam. Itt sokkal fontosabb az alkati adottság- ki mennyire gyorsan tágul. Én nagyon gyorsan, ha most szülnék , akkor is simán tenném, nem érdekelne a korom. Szívemből még szülnék, de minden más miatt most már nem hiszem hogy megtörténik (sajnos)
1467. Anika70 (válaszként erre: 1456. - Dina68)
2012. máj. 24. 21:55

Sajnos van orvos, aki 200-at is elkér egy szülés levezetéséért. A császárért még többet....


Az én dokim sem mondott a szülésre semmilyen tarifát. Azt mondta nem kotorászik senki zsebében.

Azt hiszem ez tisztességes hozzáállás volt, persze a magánrendelésén nem volt alacsony a tarifa.

1466. Dina68 (válaszként erre: 1464. - Hédi--)
2012. máj. 24. 14:01

nekem programozott hüvelyi szülés volt az első,nyár volt,gondolom a doki szabira akart menni,de nem bántam.reggel repesztés,délig egy fájás se,délben oxitocin és 4.5 óra alatt meglett Yasmine.

2.szüléssel úgy voltam a kor miatt,amit a legbiztonságosabbnak talál a doki.Akár hüvelyi akár császár.

1465. Dina68
2012. máj. 24. 13:59
Én chorionbiopszián voltam a bajcsyban,mert korán csinálják,13.hét.Voltam kombi teszten,hülyeségnek tartom,de Ep-re elszámolható volt.Korombeli kismamák eredméyneiből ad statisztikai eredméynt,tudta,m,szar lesz,az is lett.Ettől függetlenül a biopsziát akartam,rossz volt a várakozás,midnennap zaklattam telón a bilológust,de kb 10nap alatt lett eredmény is megnyugodtam.
1464. Hédi--
2012. máj. 24. 13:58

Sziasztok!

Elgondolkodtam én is a szülésen -bár nem biztos, hogy eljutok odáig - és tökéletesen egyetértek, hogy nem kell csak azért elvenni a lehetőséget a természetes szüléstől, mert valaki 40 éves. Én viszont már nem merném bevállalni, mivel 21 és 24 évesen is iszonyat nehezen tágultam infuzióval is, (és itt igazolom, hogy van összefüggés a hasizommal) és az első fiamnál éppen, hogy megúsztuk, már gyengült a szívhang, tolófájások nem voltak, szó szerint kinyomták belőlem. Ennek ellenére a másodikat is spontán szerettem volna, bízván abban, hogy azt mondták, a második mindíg könnyebb...

Nahát, sokkal nehezebb volt....

Ezek után én ha eljutnék még addig, biztosan nem merném vállani, de ez nem jelenti, hogy nem hiszek abban, hogy igenis nem kell törvényszerűen mindenkiél a kora miatt alkalmazni a prog.császárt.

1463. Derya (válaszként erre: 1462. - Dimmuborgir)
2012. máj. 24. 13:44
oké, köszi. :-)
1462. dimmuborgir (válaszként erre: 1460. - Derya)
2012. máj. 24. 13:42

"a pénztől nem lesz valaki jobb ember... :-) "


Egyetértek.



"a hasfalnak mi köze a táguláshoz?"

Nem tudom.

Ha legközelebb megyek, akkor rákérdezek, mit is jelent ez konkrétan.

1461. dimmuborgir (válaszként erre: 1456. - Dina68)
2012. máj. 24. 13:31

Nálunk a kórházban igazából nem választhatsz dokit, de köthetsz szerződést 4 vagy 5 szülésszel, hogy nála akarsz szülni.

A kórházi formanyomtatványt kitöltitek és az egy szerződés.

(természetesen pénzről nincs benne szó)

Mivel az itteni szülészek zöme az ismerősünk, ezért tudom az összeget.

Természetesen ha nem fogadsz dokit, akkor nem kell fizetned.


Nekem a dokim azt mondta, hogy annyiban jobb a programcsászár a sürgősségi császárnál, hogy ott a doki nem fáradt, hanem reggel konkrétan erre a műtétra jön be.


A magándokim régi családi jóbarát, nem is kér semmit a vizsgálatokért.

(mondjuk ha kérne, akkor is hozzá járnék)

Nagy bánatom, hogy nem vezet le szülést.

Az UH készüléke viszont nagyságrendekkel komolyabb, mint a kórházi és ezt mindenki elismeri, szóval már emiatt is szeretek hozzá járni.

1460. Derya (válaszként erre: 1458. - Dimmuborgir)
2012. máj. 24. 13:29

a viselkedése függhet, persze, nem is azt mondtam, hanem azt, hogy a pénztől nem lesz valaki jobb ember... :-)


a hasfalnak mi köze a táguláshoz?

1459. dimmuborgir (válaszként erre: 1455. - Derya)
2012. máj. 24. 13:25

"azt majd később meglátjuk, hogy szükséges lesz-e a császár"


Na éppen ezt a hozzáállást hiányolom.

Majd később meglátjuk, hiszen még annyi minden történhet addig és nem vagyunk egyformák.

1458. dimmuborgir (válaszként erre: 1454. - Derya)
2012. máj. 24. 13:24

Sajnos az utóbbi időben volt alkalmam sok orvossal találkozni.

Nagyon is függ a viselkedése attól, hogy mennyi pénzt teszel a zsebébe.

Órákat tudnék mesélni ilyen dolgokról, de inkább próbálom elfelejteni, mert még most is a sírás környékez, ha rágondolok.

Természetesen minden tiszteletem a kivételnek.


Az izmos hasfal csak a kitolásnál jó, de a tágulásnál meg hátrány.

A miértet nem tudom, nekem már több orvos mondta.

1457. Dina68 (válaszként erre: 1452. - Dimmuborgir)
2012. máj. 24. 13:01
Azért megvizsgálnak.Én meséltem,semmi gondom nem volt, a végén mindennap néztek,de NST-n max 30-40-rs fájások voltak,ami egyenlő a nullával,méhszáj az uccsó nap is zárva volt teljesen ebből várható volt,nem fog kijönni a baba könnyen,ezért lett császár.
1456. Dina68 (válaszként erre: 1452. - Dimmuborgir)
2012. máj. 24. 12:59
Az ügyeleets doki még jobb,erre rég rájöttem.Ő tudja, x időben lehúzza a 8órját és nem szeretné,ha az ő idejében történne valami gond,ezért sokkal jobban odafigyelnek.nem hinném,hogy 100-150,bár van fix tarifás doki.Azén dokim elismert név a szakmában,60körüli,nem volt fix tarifája.10000Ft volt a magán és szülés után kapott 45-öt meg egy ajándékcsomagot ésörült neki nagyon,igaz,régi családi jó ismerős.
1455. Derya (válaszként erre: 1452. - Dimmuborgir)
2012. máj. 24. 12:17

egyébként nekem pontosan ezt mondta a doki, akihez járok, hogy azt majd később meglátjuk, hogy szükséges lesz-e a császár.

persze más a helyzet, ha valakinek van egy ismert komoly betegsége, az megint indok a császárra....

meg a haránt illetve a faros fekvés is.

1454. Derya (válaszként erre: 1452. - Dimmuborgir)
2012. máj. 24. 12:15

az, hogy valaki mennyire ember, az nem attól függ, hogy mennyi pénzt adsz neki.... :-(

és nem is szabad, hogy attól függjön.


önmagában az izmos hasfalat nem értem, hogy miért tolná a császármetszés felé a dolgot.

én, mint laikus, úgy gondolom, hogy ez éppen, hogy előny és nagyon is jól jön egy természetes szülésnél...

1453. dimmuborgir (válaszként erre: 1450. - Derya)
2012. máj. 24. 12:11

Látod, ez is érdekes.

Nekem a hepatitis szűréshez nem az AFP-vel vették le a vért, hanem a 12 hetes vérvételen.

1452. dimmuborgir (válaszként erre: 1450. - Derya)
2012. máj. 24. 12:09

Rosszul fogalmaztam.

A döntést úgy értettem, mindenféle vizsgálat nélkül mondják azt, hogy 40 felett első gyereknél császár, hogy meg sem vizsgálnak.

Teljesen más lenne a helyzet, ha azt mondanák, hogy nagy rá az esély, de azért ez egyéb dolgoktól is függ.

Tudom, hogy nálam a túl izmos hasfal is a császár felé tolja az esélyt, de ők ezt nem tudják és nem is fogják tudni, amíg meg nem vizsgálnak.


A döntés persze hogy az én kezemben van, de mivel nem lesz fogadott orvosom és nem fogok adni 100-150 ezret zsebbe ezért elképzelheted, hogy mennyire lennének velem emberek.

1451. Derya (válaszként erre: 1447. - Dina68)
2012. máj. 24. 11:38

félnek a dokik, meg kötött programjaik vannak, különösen a szabi, onnan nem jó, ha vissza kell jönni, mert esetleg lekésik, vagy esetleg lehetetlen is, mert olyan messzi helyen nyaralnak... :-)


megkérdeztem egy másik fórumon is, hogy külföldön mi a helyzet a témában és pl. Hollandiában sincsen ilyen.

1450. Derya (válaszként erre: 1448. - Dimmuborgir)
2012. máj. 24. 11:36

az AFP-met végül levették, de elsőre nem akarták, hiszen semmi, de semmi értelme. ami miatt levették mégis, az a hepatitis B szűrés, ami az AFP-vel együtt szokott lenni, de magát az AFP vizsgálatot már nem végezték el.


ebben nem hiszek, de tényleg..... :-(


a döntést mindig te hozod meg, az orovos csak javasolhat.

illetve rábízhatod magad 100%-ban és akkor tényleg ő dönt helyetted. :-)

1449. dimmuborgir (válaszként erre: 1446. - Dina68)
2012. máj. 24. 11:32

Na ez jó hír.

Nem szeretek várakozni.

Sajnos nekem a magándokim nem ebben a kórházban dolgozik, így én majd ismeretlenekhez kerülök.

Mikor, kihez.

1448. dimmuborgir (válaszként erre: 1444. - Derya)
2012. máj. 24. 11:30

"de tényleg mindenki úgy csinálja, ahogy akarja"


Pont az a gond, hogy nem.

Sokszor azt érzem, hogy már azelőtt döntenek, mielőtt akár egyszer rámnéztek volna.

Mintha minden nő egyforma lenne 40 évesen.


Még a kórházi protokoll is eltér.

Talán pont Te mesélted, hogy le sem vették a vért AFP-re, itt meg azt mondták, hogy kötelező levenni.

1447. Dina68 (válaszként erre: 1444. - Derya)
2012. máj. 24. 11:23

A természetes szülés persze,hogy jobb,mert természetes, én hálás vagyok a sorsnak,hogy átélhettem azt is, a császár csak a könyvekben életmentő műtét,mikor én szültem,telt ház volt az Uzsokiban,nekem a ygermekágyas osztályon nem is jutott hely,de 8szülésből 5 császár volt.Zöme már előre tudnivaló volt,hogy császár.

nem avgyok császárpárti,2.szülésnél úgy voltam ,vegyék ki ha biztonságosabb,azért volt jó,mert nem fájt,semmit nem éreztem,de hiányérzetem volt,felvágtak,kivették, 5mp-re felmutatták,elvitték,ez reggel volt,férjem mehetett babázni,én meg csak délután láttam a babát,mikor jött a férjem és betolta.

1446. Dina68 (válaszként erre: 1440. - Dimmuborgir)
2012. máj. 24. 11:19
Én magándokihoz jártam,de ezekre a vizsgáaltokra az Uzsokiba.Mindig volt időpontom,max 15perces csúszás volt,de sokszor hétvégén is mentem a kórházba,amikor a doki volt ügyeletes.NSt olyan jó 30perc,flo 15perc kb.
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook