Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van arra jogszabály, hogy mennyi idő alatt kötelesek kicserélni egy hibás háztartási eszközt? fórum

Van arra jogszabály, hogy mennyi idő alatt kötelesek kicserélni egy hibás háztartási eszközt? (tudásbázis kérdés)

1 2
34. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 33. - Peppelínó)
2009. júl. 25. 14:59
Tető nélkül ne hozd el, akkor jóformán használni sem tudod...
2009. júl. 21. 21:52

Nem tudom mikor lesz nekem ebből ételpároló. Küldtem a webáruháznak e-mailt, hogy mégis mikor mehetek az esztétikaihibás termékért? Ezt a választ kaptam: "Maga a készülék a mai napon visszakerült Hozzánk, de a hibás tetőt elküldte a nagykereskedés a gyártóhoz (a gyártó nevét nem akartam kiírni).

Jelen pillanatban tető nélkül tudjuk Önnek visszaadni." Passz, nem tudom már mit tegyek.

32. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 31. - Peppelínó)
2009. júl. 16. 20:37

Most majd méginkább mellőzni fogod az ilyen jellegű vásárlást.:) De ha tudtad volna előre...

Remélem, sikerül elintézned! Sok sikert!

2009. júl. 16. 18:40
Megvettem volna sima üzletbe ezt az ételpárolót, de a termék gyártójának az oldalán néztem, hogy hol árulják, és sajnos csak 2 webáruházat említettek. Nem szeretek webáruházból, vagy katalóguból vásárólni. Még anyóst is iderendeltem, hogy vigyázzon addig a babámra, míg holnap elmegyek a webáruházba. :(
30. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 28. - Peppelínó)
2009. júl. 16. 18:02
A szállítási idővel mindegyik webáruház hadilábon áll. Tavasszal rendeltem egy farmert, és miután 2,5 hónap múlva rákérdeztem, hogy ugyan mi van vele (max. 4-6 hét a szállítási idő), közölték, hogy bocsi, elfogyott. Csak elfelejtettek értesíteni. Még jó, hogy azért nem vettem máshol, mert erre vártam...
29. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 27. - Peppelínó)
2009. júl. 16. 18:00

A beszerzési időre való hivatkozás édi.:) Nem te tehetsz róla, hogyan érintene ez téged?

Az ételpárolónál nem a tető az egyik legfontosabb?

Ezek szerint érezd megtisztelve magad, hogy foglalkoztak az ügyeddel. Lehet, hogy el sem küldték, csak ráfogják!

2009. júl. 16. 17:58
Ezek szerint feleslegesen mennék be holnap. Még nekem van lelkiismeret furdalásom, hogy ők mennyire törték magukat, a csere miatt, még máshol is megpróbálták beszerezni. (Akkor miért írják az oldalukon, hogy 3-4 nap a szállítási idő, miért nem azt írják, hogy 3-4 hónap?)
27. Peppelínó (válaszként erre: 26. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 16. 17:53

Ezt a választ kaptam (záráskor) tőlük: Az ételpároló nincs itt az üzletben, a nagykereskedőnél van, azóta is várják hozzá a hibás tető helyett a cserét.

Visszakérjük tőlük így, hogy nem jött meg helyette a csere, és akkor itt az üzletben az értesítésünk után át tudja venni, természetesen értékcsökkentve, visszaadjuk a termék árának azon részét, amennyibe ez a tartozék kerül.


Próbáltuk egy másik szervízben is beszerezni Önnek, mivel már tényleg nagyon sok idő eltelt, de ott is minimum 3 hét a beérkezési idő.


Elnézést a kellemetlenségért, de sajnos Mi is függünk a forgalmazótól, és hiába megyünk hozzájuk minden nap, ha egyszer nem érkezett be a csere, nem tudják odaadni Nekünk, hogy továbbíthassuk Önnek.

26. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 25. - Peppelínó)
2009. júl. 16. 16:08

Így teljesen jó, amit írtál.

Majd írd meg, mire jutottál, kíváncsi vagyok!

Szorítok neked, hogy sikerüljön elintézni!:)

25. Peppelínó (válaszként erre: 22. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 16. 13:20
Írtam e-mailt a webáruháznak. "Az estben, ha nem tudják kicseréltetni az ételpárolót, vagy fizessék vissza a vételárat, vagy nyílvánítsák értékcsökkentnek a terméket, és a vételár egy részével együtt adják vissza. Pénteken (holnap), be is megyek ez ügyben." Kiváncsi vagyok mit érek a küldött e-maillel, és azzal ha bemegyek.
24. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 20. - Zuhoj)
2009. júl. 16. 11:34
Úgy gondolom, hogy a csere nem összeghez kötött, minden termékre vonatkozik, nem csak a ruhákra ez biztos. Csak a blokk legyen meg. 3 napon belül ki kell cserélni, ha nem tudják, vagy neked nem felel meg, amit csereként adnak, kötelesek visszafizetni a pénzt.
23. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 20. - Zuhoj)
2009. júl. 16. 11:32
Felháborító, hogy az embert a pénzéért még nevetségessé is teszik. Nem igaz, hogy nincs megoldás...
22. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 21. - Peppelínó)
2009. júl. 16. 11:31
Ez gyakorlatilag egyenlő a nullával.:( Menjél be a webáruházba? Ezt komolyan gondolták?:)
2009. júl. 16. 10:42
Felhívtam a fogyasztóvédelmet, az ételpároló miatt. Annyit mondtak, hogy írásban értesítsem a webáruházat a panaszomról, vagy menjek be, és írjak be a vásárlók könyvébe.
20. zuhoj
2009. júl. 16. 09:30

Engem egy kínai üzletben nagyon feldühítettek a héten (Nyíregyházán). Vettem egy bizsut és otthon vettem észre, h a csattja teljesen letört és nincs is a dobozban, h visszaragaszthatnám valah.

Visszamentem a boltba, de az eladó majdnem h kinevetett. Annyit közölt velem, h csak ruhát cserélnek be. Szóval eladta nekem a rossz áruját, gondolom jót röhögött rajtam.

Erre nincs valami jogszabály, h köteles a cserére, v van valami min összeg, ami alatt ez nem is lehetséges??

Köszönöm a segítséget előre is.

2009. júl. 16. 09:15

A kötelezett kellékszavatosság alapján fenálló feleőssége esetén a törvény 4 féle szavatossági jog érvényesítését teszi lehetővé.

1 Kijavítás

2 Kicserélés

3 Árleszállítás

4 Jogousult(Vevő) a szerződéstől elállhat


A jogosult két lépcsőben választhat melyik jogot kívánja érvényesíteni. Az első lépcsőben a jogosult kijavítástt vagy kicserélést kérhet, azaz követelheti, hogy a dolgot a szerződésnek megfelelően térítésmentesen állítsa elő a kötelezett.

A második lépcsőben árleszállítást, illetve a szerződéstől való elállást lehet választani amennyiben a kicserélés és kijavítás lehetetlen, vagy mert a kötelezettre aránytalanul nagy terhet róna, illetve az nem vállalja ennek elvégzését, esetleg nem a megfelelő határidőn belül végezné a javítást, cserét.


A szavatossági jogok csak a törvényben meghatározott határidő mellett érvényesíthetők,e jogok gyakorlására nyitva álló határidő ELÉVÜLÉSI JELLEGŰ!

- ált. szavatossági határidő a teljesítéstől számitott 6 hónap.

- 6 hónál rövidebb, ha a dolog haszálhatóságának legkisebb időtartamát-kötelező alkalmassági időt- hatósági előírás v- müszaki előírás rövidebb időben határozza meg. pl gyorsan romló élelmiszerek és egyes gyógyszerek.

- Fogyasztói szerződések esetében 2 ÉV a határidő. Ha a fogyasztási szerződés tárgya használt dolog, a felek megállapodása alapján a határidő lerövidülhet.

- Állat szolgáltatására irányuló szerződés esetén 60 nap a határidő.


A hibás dolog kicseréle, kijavitása a szavatossági határidő módosulását vonja maga után. A törvény rendelkezése szerint a kijavítás időtartamából az az időtartam nem számít bele az elévülési időbe, amely alatt a jogosult a dolgot nem tudja rendeltetésszerűen használni.

Ha a jogosult önhibáján kívül nem tuda érvényesíteni az igényét, akkor a szavatossági jogok érvényességének határideje a teljesítéstől számítottan:

- általános esetben 1 év

- tartós használatra rendelt dolog esetén 3 év

-három évnél hosszabb kötelező alkalmassági idő esetén pedig a kötelező alkalmasság időtartamával azonos.

2009. júl. 16. 09:11
Mit csináljak? Várjak még péntekig, utánna keressem fel a fogyasztóvédelmet?
17. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 16. - Peppelínó)
2009. júl. 16. 09:11

Akkor ne sajnáld az időt, hívd fel a fogyasztóvédelmet. Ott adnak tanácsot, mit csinálj.

Nagyon dühítő, én is jártam már így, de nekem visszafizették a pénzt...igaz, majdnem 2 hónapjukba telt.

16. Peppelínó (válaszként erre: 15. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 16. 09:08
Tegnap is felhívtam a webáruházat telefonon, hogy mégis mikor mehetek a kicserélt termékért. Azt a válasz kaptam (mint eddig mindig), hogy a kollégája holnap megy a nagykereskedésbe, árut beszerezni. Mondtam, hogy hívja fel a kollégáját, hogy van-e cseretermék, (igérte vissza hív, miután beszélt vele), de azóta se kaptam választ.
2009. júl. 16. 09:03

3 napon belül mindenképpen ki kell, hogy cseréljék üzletben. Az internetes áruházak 14 nap visszavásárlási garanciát nyújtanak.

Az átvétel dátuma pedig a szállító cégnél szerepel, amikor aláírtad a papírt, így látható, mikor érkezett.

Ne hagyd magad! Ha másképpen nem megy fordulj a fogyasztóvédelemhez, nagyon szeretik az ilyet!:)

Sok sikert!

2009. júl. 16. 09:02
Pont tegnap volt egy hónapja, hogy vissza vittem, hogy cseréljék ki.
2009. júl. 16. 09:01
Azt hiszem tárgyi eszközök esetén 2 évet ír a jogszabály. Utánanézek.
12. morkika (válaszként erre: 2. - Peppelínó)
2009. júl. 16. 09:00

Szerintem ki kell cserélniük. A kézhezkapáskor képest mikor vitted vissza? Ha 3 napon belül, akkor KÖTELESEK, ha picit később, akkor nem bizti, mert nem műszakilag hibás, hanem küllem és ha nem tudod bizonyitani, hogy igy kaptad, akkor lehet hogy nem cserélik ki.

Nem tudom... Minden esetre sok sikert! Remélem sikerül!

2009. júl. 16. 08:59

A szabályok alapján kérheted a cserét, akár többször is.

Sok sikert!

Ne hagyd, hogy lerázzanak!

2009. júl. 16. 08:58
1 év jótállás van rá, de 3 munkanapon belül vittem vissza.
2009. júl. 16. 08:58

Amennyiben hibás a termék, a lehető legrövidebb időn belül forduljunk a kereskedőhöz. A hibáról vetessünk fel jegyzőkönyvet. Ha erre nem hajlandó, kérjük el a vásárlók könyvét! Hibás teljesítéskor kérhetjük elsősorban a termék javítását vagy cseréjét, kivéve, ha a csere lehetetlen vagy aránytalan költségtöbblettel járna. (DE tartós fogyasztási cikkeknél pl. tévé, mikró stb. erre nem lehet hivatkozni, 3 napon belül mindenképpen csere!)


Amennyiben sem kijavítás, sem kicserélés nem lehetséges, vagy azt nem vállalja a kereskedő, kérhetünk megfelelő árleszállítást, vagy elállhatunk a szerződéstől.


Fontos, hogy ha a kereskedő a kijavítást nem vállalja megfelelő határidőre, vagy nem végzi el, a vásárló az eladó költségére kijavíthatja vagy kijavíttathatja a terméket.


Javítással a szervízhez, vagy a kereskedőhöz is lehet fordulni. A forgalmazónak/szerviznek törekednie kell arra, hogy 15 napon belül kijavítsa a terméket. Ha nem tudják kijavítani az árut, jöhet a fent említett csere-árleszállítás-szerződéstől való elállás lehetősége.

2009. júl. 16. 08:57
cseregarancia? En ugy tudom, csak akkor cserelnek, ha nem tudjak megjavitani...
2009. júl. 16. 08:56

Egy év cseregarancia!

Ha 3 napon belül visszaviszed akkor pedig blokk ellenében pénzvisszafizetés, de ez a te esetedben nem működik.

2009. júl. 16. 08:56
van!!!!!!!!!!!!!!
2009. júl. 16. 08:55
Na igy csak a garancia elhet. Mennyi van ra?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook