Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Allergiateszt kisgyerekeknél fórum

Allergiateszt kisgyerekeknél (beszélgetős fórum)


2009. júl. 28. 22:30

Az én fiam alig volt fél éves,vérből kiderült hogy allergiás VOLT a tejre,lisztre,borsó,mandula,tojásra,szójára...stb.

Az időben elkezdett és pontosan betartott diétának köszönhetően ovira mindet elnőtte.

Ma már annyi helyen lehet vásáolni kül.immunerősítőket,diétás cuccokat....

Ami hátrány maradt belőle,iszonyúan válogatós lett,pedig most meg már ehet mindent.

2009. júl. 28. 22:13
A hangyacsipés is kis piros és iszonyat tud viszketni.
2009. júl. 16. 10:07

A lányomnak már 1 éves korában csináltak allergiatesztet.Vérvétel volt meg bőrpróba(cseppentős,karcolós).Igaz,hogy csak tejjel csinálták,igy 3 csepp bőven elfért a kis karján,és a vakarózást 15 percig kell megakadályozni.

A vér nem mutatott ki semmit,a bőrteszt viszont egyértelműen!

2009. júl. 16. 09:18

nem költségkímélésből és nem azért nem csinálnak allergia tesztet kicsiknél mert pici a karja, hanem azért, mert 3 éves kor alatt az esetek nagy részében nem kimutatható, vagy nem hiteles infót ad az allergiateszt (cseppentős vizsgálatra gondolok).

ha a vérből kimutatható allergiára való hajlam értéke nagyon magas, akkor szoktak csinálni 2,5 v. 3 éves korban, de akkor sem biztos, hogy elfogadható eredményt érnek el vele...

22. Charly(vagybármi) (válaszként erre: 21. - Reni8018)
2009. júl. 16. 09:15
És kimutatott valamit?
2009. júl. 16. 09:13
Az én lányomnak tavaly Októberbe csináltak allergiatesztet,2és félévesen.Ja és a karcolosat,nem vérvételt.
20. ében11 (válaszként erre: 17. - Charly(vagybármi))
2009. júl. 16. 09:12

bolhaírtó, por formában.végig kell szórni a lakást(szőnyeg, parketta) mert a bolhák a repedésekbe is belemennek.és azt hiszem 1-2 nap után fel kell porszívózni.

addig a gyerek ne legyen abba a szobába.legalábbis így emlékszem rá.régebben kellett használni-akkor öcsémnek több macsekja is volt-bennünket is megkóstoltak a bolhák :(

19. m.gery (válaszként erre: 15. - Ében11)
2009. júl. 16. 09:09

Sajnos ha elszaporodik nehezen lehet kiírtani. Főleg ebben a melegben szaporodnak a legjobban.

Van egy allergiás reakciót csökkentő gyógyszer, nekünk ezt adta a bőrgyógyász, ettől nem daganak annyira fel, és nem viszketnek annyira, ráadásul ha szedi a gyerek egész nyáron, nyugodtabb lehetsz a darázs/méh csípés felöl is, mert az sem vált ki annyira heves reakciót ettől.

[link]

18. ében11 (válaszként erre: 16. - Charly(vagybármi))
2009. júl. 16. 09:09

lehet valami étel, gyümölcs olyan is amit eddig kapott és nem volt gond-van hogy később meg problémát okoz.

de akár mosópor vagy öblítő is ami más mint az otthon használt.

nap.

17. Charly(vagybármi) (válaszként erre: 14. - Ében11)
2009. júl. 16. 09:07
Mi az a bolhapor?
2009. júl. 16. 09:07
Adott egy kutya. Ez adná a bolhát, ugye. DE! Egy bolhát sem találtunk, pedig átnéztük az ágyneműt. 2 napig csak egy-egy piros foltocska jelent meg. A harmadik napon meg tele lett a teste, itt már volt tematikusnak tűnő is, de lehet hogy cak a véletlen műve.
15. ében11 (válaszként erre: 13. - M.gery)
2009. júl. 16. 09:04
:) sajna így van kutya macska és disznó is bolhás.még öcsémnél is pedig bolha irtózza a macsekokat :(
14. ében11 (válaszként erre: 12. - Ében11)
2009. júl. 16. 09:02

nekünk egyszer volt bolhánk-szintén öcsém hozta a macskáktól. napokig ott volt az ágyban-minden este újabb és újabb csípést okozott.aztán megfogtam az ágyneműben.

de ágyneműcsere, porszívózás és bolhapor tuti.

13. m.gery (válaszként erre: 8. - Charly(vagybármi))
2009. júl. 16. 09:01

A bolha tematikusan csíp, lehet látni, ahogy halad, és sokat is csíp. A szúnyog elvétve pár helyen, általában ott, ahol nem érintkezik ruhával a bőr.

Volt, hogy meg is találtam a bolhát a ruhájában, és ilyenkor általában háziállatokat tartó családnál tettünk látogatást.

12. ében11 (válaszként erre: 8. - Charly(vagybármi))
2009. júl. 16. 08:59

a bolha úgy sorozatban csíp-és általában ha egyszer befészkelte magát az ágyba ott is marad, vagy alatta vagy az ágyneműbe-ha világos színű akár szabd szemmel is meg lehet látni.

a szúnyog meg ott csíp ahol nincs betakarva.

nekem mindkettő nagyon feldagad-és nehezen múlik el.de a szúnyogot is lehet látni-este lámpafénynél előjönnek, szeretnek a bútorok mögött várni napközben.

11. ében11 (válaszként erre: 6. - Charly(vagybármi))
2009. júl. 16. 08:57

simán lehet bolha ha van háziállat.én a lakásban is fogtam egyet,öcsém hozta-neki van macskája.

egyik ismerősömnél is a bolhák voltak a hunyók-kutya macska is van náluk de csak az udvarban.

10. nagyreni (válaszként erre: 9. - Charly(vagybármi))
2009. júl. 16. 08:54
Igen.
9. Charly(vagybármi) (válaszként erre: 7. - Nagyreni)
2009. júl. 16. 08:54
Milyen kenőcs, fenistil?
8. Charly(vagybármi) (válaszként erre: 4. - M.gery)
2009. júl. 16. 08:52
Nagyjából stimmel mi is a cinkes rázóizét használtuk. De honnan tudtátok, hogy a bolha/szúnyog a tettes?
7. nagyreni (válaszként erre: 4. - M.gery)
2009. júl. 16. 08:50
Nálunk a kenőcs is nagyon jól bevált. Igaz, nem allergiásak rá, de ha megcsípi őket valami és nagyon viszket, azzal szoktam nekik bekenni.
6. Charly(vagybármi) (válaszként erre: 2. - Ében11)
2009. júl. 16. 08:50
Sokáig a bolhára gyanakodtunk, de mer nem vagyunk benne biztosak. Szinte csak a csapvíz van, amit mást kap (ott finom a csapvíz), de ha vízre allergiás, akkor a fürdetést is fel kell majd függeszteni. Egy próbát megér!
2009. júl. 16. 08:49

Az én fiamnak állandóan folyt az orra, neki is csináltak allergia tesztet, tavaly nyáron és még nem volt 2,5 éves. Vérvétel volt, kettő is. Azt mondták, olyan karcolósat még azért nem csinálnak, mert nem tudná megállni a vakaródzást.

A vérvételes elég drága, de nekem egyszer sem kellett fizetnem, mindkétszer beutalóval mentünk.

4. m.gery (válaszként erre: 1. - Charly(vagybármi))
2009. júl. 16. 08:49
Az én kisfim allergiás kicsit a bolha, és szúnyogcsípésre. A csípés másnapra nagy vízhólyagszerű lesz, és utána besebesedik, kb 3 hét, mire elmúlik. Én már az évek alatt rájöttem, hogy a legjobb a fehér gyógyszertári rázókeverék. Azzal kell kenegetni, és tök jól elkezdi már a friss csípést szárítani, ezért nem jönnek mostmár elő a hólyagocskák. Ha nagyon viszket neki a fenistil cseppet kipróbálhatjátok, rajta van a leírásában, hány cseppet kell bekapni.
2009. júl. 16. 08:45
Szerintem nem költségkímélésből nem csinálnak két és fél éves gyereknél allergiatesztet, hanem azért, mert túl kicsi a karocskája a cseppentős teszthez.
2. ében11 (válaszként erre: 1. - Charly(vagybármi))
2009. júl. 16. 08:43

és lehet tudni mitől?

ételt mást kap a nagyszülőknél?

lehet hogy csípés, ha sok szúnyog esetleg bolha van.

2009. júl. 16. 08:42

Sziasztok! Az a problémánk, hogy a 2,5 éves kisfiamon kiütések/csípések(?) jelennek meg a nagyszülőknél. Sok, és erősen viszkető. A doki azt mondja ilyenkor még nem lehet allergiatesztet csinálni, mert túl kicsi hozzá a gyerek. Szerintem költségcsökkentési okok miatt csak a legindokoltabb esetekben csinálják meg. A fiam meg nem haldoklik, az tény, de szeretne több időt tölteni a nagyszülőknél :-))

Nektek milyen tapasztalataitok vannak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook