Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magzatvízvizsgálat. Te hogy döntöttél? fórum

Magzatvízvizsgálat. Te hogy döntöttél? (beszélgetős fórum)


2009. nov. 14. 13:56

Én 33 évesen...állítólag alacsony AFP értékkel alávetettem magam ennek a szörnyűségnek, hogy amniocentézis.

Nem volt valami kellemes..sőt nekem fájt is.Úgyhogy a kedves orvosok akik azt mondják fájdalom mentes beavatkozás..hááát azok hazudnak.Nem elviselhetetlen de a kellemetlen érzés enyhe szó rá! Amúgy tényleg túl lehet élni de a 2 nap fekvés szigorúan kell utánna, mert megrepedhet a magzatburok.

22. Fish (válaszként erre: 19. - *Pillango*)
2009. júl. 20. 23:13
ennek nagyon orulok, jo babavarast kivanok
21. *Pillango* (válaszként erre: 20. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 16. 11:34
köszönjük szépen! nagyon kedvesek vagytok:)
20. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 19. - *Pillango*)
2009. júl. 16. 11:29
Problémamentes szülést és jó egészséget kívánok Nektek és a picinek is!:)
2009. júl. 16. 10:42
ma megjött a londoni négyes teszt eredménye: 1:2600-hoz a Down. (negatív). ez nem befolyásolja a döntést, de talán segít:) köszönöm szépen a megható és őszinte történeteket!!
18. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 16. - *Pillango*)
2009. júl. 15. 20:43

Sokszor gondolkodtam rajta, hogy mit csináltam volna, ha kiderül, hogy mégis Down-szindrómás a babám(nem vígasztalásképpen írom, de ennek is vannak fokozatai).

Amikor felmerült a gyanú, volt pár hét az életemben, amikor a baba mellett döntöttem volna, de aztán kiderült, hogy minden oké, így nem kellett tovább aggódnom. Vagyis konkrétan nem kellett választanom.

Viszont megosztok veletek egy történetet.

A genetikán megismerkedtem egy 41 éves anyukával, aki 17 évet várt arra, hogy babája legyen(minden módszert kipróbáltak, míg végül természetes módon esett teherbe). Nála 20% !!! esélyt adtak annak, hogy Down-szindrómával születik a gyermeke, ő mégsem ment el magzatvízvizsgálatra, mert ahogy mondta, túl sokáig várt a picire ahhoz, hogy csak 1% esélye is legyen, hogy elveszítheti (1% a vetélés esélye a magzatvízvizsgálatnak). Akkor, ott teljesen megértettem ezt a nőt, hogy nem akarja elveszíteni az egyetlen esélyt, hogy saját gyermeke legyen és ezért akár egy sérült picit is vállalna.

17. Fish
2009. júl. 15. 20:27

ja ertem, nem tudom ez nagyon nehez dontes, nekem az egyik kislanyom nyitott hassal szuletett, es

minden orvos el akarta venni, mert ez nagyon ritka sot meg a maja is kint fejlodott, gyarorlatilag megmondtak hogy meg fog halni

nagyon nehez volt igy vegigcsinalni a terhesseget, raadasul azzal vigasztaltak hogy oruljek mert lesz meg ket gyerekem ha o meghalna..

teljesen kiborultam

aztan megis megmaradt es tobb mutetje volt ugyan de boldog gyerek imadjuk ot is a tobbit is

ha megcsinaltatjatok a vizsgalatot meg mindig tudtok donteni, es konzultalni orvossal is a leletek tukreben

iszonyatos amin atmentek aterzem kitartast

2009. júl. 15. 20:09
a kérdés valójában nem az hogy a vizsgálatot megcsináltatjuk-e. hanem annak az eredménye után mi van?? ha kiderül pl, hogy sajnos beteg. na akkor mi van. miután tegnap 3 órán át néztük ahogy vigyorog a 4D dvd-n. szóval itt ez a dilemma igazából.
15. Fish (válaszként erre: 1. - *Pillango*)
2009. júl. 15. 19:41

sztem ne felj es csinaltassd meg

nagyon szoritok!!!

14. Fish
2009. júl. 15. 19:40

nekem is csinaltak nagyon feltem de nekem kellett mert harmas ikreim vannak es az egyikukkel baj volt

nagyon megnuygtato volt az eredmenye, hogy nincs genetikai baj legalabb

az ido megszepiti a dolgokat, mar nem is emlekszem ra:D

de akkor tudom hogy feltem es az orvos sem volt eppen kedves

sztem a vetelesi veszelytol nem kell felni nekem kettot is csinaltak mert ket zsaban voltak a babak

sok sikert mindenkinek es boldog babavarast

13. *Pillango* (válaszként erre: 9. - Szilvy13)
2009. júl. 15. 19:35
én is ezt a 25 ezreset csináltattam hétfőn, ennek lesz meg holnap délelőtt körül az eredménye! ez a négyes teszt. Nálam az a helyzet, hogy a genetikai tanácsadáson is és a szívuh-n is, javasolni nem javasolták, csak "felmerül a lehetőség a magzatvízminta-vételre". azért nem javasolhatja igazából, mert nem kevéssé kockázatos, hogy egészséges, mégis baja lesz a vizsgálattól. Ez az, ami megnehezíti számunkra a döntést...
2009. júl. 15. 19:29

Bocsi, még nekem is kimaradt egy-két infó magamról. A tűszúrástól nem félek (mi az a szüléshez képest:D). A 12. heti kombinált tesztem eredménye Down-kór esélyére: 1:8800 (negatív...)

Holnap meglesz a négyes teszt eredménye, majd felhívom az orvost, hogy döntöttünk. Ha beszéltem vele, megosztom Veletek is.:) köszönöm a történeteket!!

2009. júl. 15. 19:10

A második lányomnál volt alacsony az AFP érték, kétszer is megcsinálták a magzatvízmintavételt, mert az első nem sikerült, és az elsővel is már bőven túl voltam a 20. héten. A másodikat 28 hetesen csinálták.

Maga a beavatkozás nem fájdalmas, egy picit kellemetlen. Tényleg egy tűszúrás az egész, a babának nem eshet baja, uh ellenőrzés mellet végzik. A manóm egészségesen született.:)

Viszont volt olyan ismerős kismama, akinek emiatt koraszülött lett a babája.:(

10. nenne67 (válaszként erre: 8. - Nenne67)
2009. júl. 15. 14:48

Szóval nem vette hanem vettek,és nem a bab hanem a baba tapad:-))

Néha kicsit melléütök :-((

9. szilvy13 (válaszként erre: 1. - *Pillango*)
2009. júl. 15. 14:23
Nálam 100%-ig ugyanez volt a helyzet. Alacsony volt az afp-m, ugyanúgy 2 hyperechogén papilláris izom volt a szívén, utána már csak 1-et láttak. Akkor voltam 26 éves. Elmentünk a genetikai tanácsadásra, és nem javasolták a hasbaszúrást, persze én kértem. Meg elmentünk egy vérvételre, ami 25000 ft volt, Londonba küldték ki a vért. Engem csak ezek a vizsgálatok nyugtattak meg. Augusztusban lesz 3 éves a kisfiam.
8. nenne67 (válaszként erre: 1. - *Pillango*)
2009. júl. 15. 14:10

Szia Pillangó!

Az első gyermekemet 23 évesen szültem.Az elsö AFP-m alacsony volt,mire megismételték a vérvételt.A másodiknál jó volt.Azon kívül semmi gond nem volt a terhességem alatt.Fiam lett,aki most 19 éves és Down-szindrómás.14,5 év múlva újra kismama lettem.Nem volt tervezve a baba.Gondolkodás nélkül mentem genetikai mintavételre,amit ráadásul a méhlepényból vette,és hol tapadt vna a bab,mint hátul?Így nehezebb volt.3x szúrtak meg,mire minimális mintát tudtak venni.Borzalmas volt,és utána véreztem is,de ennek hamarabb megvolt az eredménye,ami - lett :-)) Ma már 4,5 éves EGÉSZSÉGES kislányom van,aki nem csak gyönyörű,de nagyon okos is :-))

A fiamat imádom,nagy mackó,aki nagyon jó humorérzékkel,érzékeny és hatalmas lélekkel van megáldva :-))

Kívánom,h dönts okosan,és egészséges gyermeked szülessen :-))))

2009. júl. 15. 14:03

Nekem az orvosom nem is említette lehetőségként, pedig mire szültem, elmúltam 35. Így nagyon rosszul ért a levél, amit az AFP után a klinika küldött. Ha jól emlékszem, az alapján 1:150-re mondták az esélyt, hogy beteg. A genetikai vizsgálatra nagyon sokára kaptam időpontot, így ismerős segítségét kellet kérni, különben már az eredmény kicsúszott volna az időből, amikor még el lehet venni a babát.

Én nem szerettem volna beteg babát, így megcsináltattam. Egyáltalán nem fájt, én csitítgattam mindenkit, mert akikkel voltam, mind rettenetesen félt. A tűszúrást nem is éreztem, az fájt, ahogy az ultrahangot nyomták belém. Mondtam is a dokinak, így mindjárt kevésbé nyomta. Nagyon örülök, hogy megcsináltattuk, így azt is biztosra tudtuk, hogy lány lesz, és nem lesz génhibája.

2009. júl. 15. 13:45

Szia Pillango!


Amikor a kisfiamat vártuk az anyjánál is szóba jött a genetikai vizsgálat. Az I.számú női klinikára kellett menni. Az AFP és béta HCG-je rendben volt.

Amíg más terhes kismamának 1 UH-ja volt, addig neki 4.

Nagyon sok orvossal tartottam a kapcsolatot.

Végül azt mondták, hogy nem indokolt a vizsgálat.

100 anyából 1-el megtörténik a vetélés. Ez azért sok.

Én magam is nagyon féltettem őket.

Úgyhogy el tudom képzelni az aggodalmadat.

Mi akkor úgy döntöttünk, hogy ha kell, akkor megcsináltatja. Szerencsére nem kellett.

5. bancsa1981 (válaszként erre: 1. - *Pillango*)
2009. júl. 15. 13:43

28 éves vagyok, 1:43-hoz volt a Down-kór kockázata, ami elég rossz. Nekem az UH jó volt, de az egyik érték (SP1) túl magas, ezért volt indokolt a vizsgálat. Én megcsináltattam, mert biztosra akartam menni. Szerencsére kiderült, hogy minden rendben.

Remélem tudtam segíteni a válaszommal!

2009. júl. 15. 13:40

Én lehet, hogy már 35 fölött leszek a harmadik babát várva, korom miatt javasolni fogják. De előre eldöntöttem, hogy nem fogom megcsináltatni. Úgysem tudnám félidősen elvetetni, csak mert downos. Fel lehet készülni rá, lehet őket fejleszteni. Ha egy downos babát sorsol az ég, akkor erőt is ad hozzá, hogy felneveljük.


Egy downos baba blogja, talán érdemes belolvasni: [link]

3. micimacko72 (válaszként erre: 1. - *Pillango*)
2009. júl. 15. 13:34

Szia!


Nekem az első terhességnél alacsony lett az AFP, megcsináltattam.

A másodiknál normális értékű volt, de kértem a magzatviz vételt és most a harmadikál sem volt kérdéses,hogy megcsináltassam-e.


Nem volt semmi mellékhatás, pici tűszúrás az egész. Még annyit sem éreztem, mint egy normális injekciónál.

2009. júl. 15. 13:24
Nem nekem hanem unokatestvéremnek volt hasonló,nehezen várt lomikbaba volt igy nem kockáztattak,de előtte több genetikussal is beszéltek felkerestek más orvosokat is.Egészséges kisfia született.
2009. júl. 15. 13:22

25 éves vagyok, 18 hetes terhes. Alacsony AFP (0,5 MoM) miatt küldtek genetikai tanácsadásra, ahol az uh-n a baba szívében egy minimális eltérést találtak: 2 hyperechogén papillaris izom van. Ennek semmi jelentősége nem lenne magában, de az alacsony AFP és az utóbbi együtt már okot adhat a magzatvízvétel megfontolására, mivel ezek együtt a Down-kór minor jelei.


Voltál hasonló szituációban? Te hogyan döntöttél.


ui.: tanácsot nem szeretnék, köszönöm. Csak a személyes saját tapasztalatokra lennék kíváncsi. Megcsináltattad-e a magzatvízvételt, amikor az szóbajött, bevállalva a 0,5-1 %-os vetélési rizikót.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook