Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szlovákiai kismamák Magyarországon! Segítség kellene... fórum

Szlovákiai kismamák Magyarországon! Segítség kellene... (tudásbázis kérdés)


23. dominós (válaszként erre: 3. - Marc§ika)
2009. júl. 21. 12:53

Nem ismerem az erre vonatkozó törvényeket, de állami támogatást nem adnak sehol sem egykönnyen.

Én ÉVEKIG dolgoztam külföldön a férjemmel, aztán terhes lettem, és haza kellett jönnöm, mert ott csak a gyerek 6 hónapos koráig kaptam volna valamilyen támogatást. A gyerek az én állampolgárságomat kapta volna, külföldiként én fizethettem volna mindent utána. Nem volt állandó lakhelyünk, csak ott-tartózkodási engedélyünk. Mikor meg hazajöttem, akkor itt is eltartott, mire elintéztem, hogy valamit kapjak, mert úgy néztek rám, mint aki a Holdról pottyant. Bizonyítanom kellett, hogy külföldről nem kapok semmit, nem akartak hinni nekem, sok száz km-t kellett szaladgálnom, mire elrendeződött.

Szerintem a barátnőd maradjon otthon bejelentve, úgy legalább onnan megkap mindent. Intézze el, hogy valamilyen orvos kiírja "veszélyeztetettként" szülésig, jobb a táppénz, mint a semmi, aztán szintén onnan szedje a többi támogatást 3 évig, így egyszerűbb lesz neki. Szüljön otthon, ha nincs messze, és járjon otthon orvoshoz, ha megoldható.

22. dominós (válaszként erre: 20. - 6b9378941a)
2009. júl. 21. 12:40

Unióban vagyunk b.meg! A magyar, amelyik külföldre megy a jobb megélhetés reményében, az milyen? Külföldre "férjhez megy gyereket szül,állampolgárságot kap! Számitóak és sunyik"???

Há´ azér´ únió az únió, hogy jöhessünk mehessünk vagy mi?

Különben meg vagyok róla győződve, hogy Marcsi nem SZLOVÁKOKról írt itt, hanem a magyar nyelvet tökéletesen bíró magyar emberekről, akiknek Trianon miatt történetesen szlovák az állampolgárságuk.

Ne keverjük a hülye tótot a szlovákiai magyarral. Az állampolgárságot meg nem osztják szerencsére akárkinek úton-útfélen, azért valamit tenni kell, mint pl. Pákónak :-)))


Amúgy igaz a mondás: Vedd a tótot a házadba, kiver a házadból!

2009. júl. 15. 13:15
Ja és szeretik ha segitenek rajtuk és utána már szarba se fognak nézni!
2009. júl. 15. 13:13
Amúgy meg nem kell megsértődni,de a szlovák olyan,hogy gyorsan beteszi a valagát Magyarországra,férjhez megy gyereket szül,állampolgárságot kap!Számitóak és sunyik,de majd egyszer te is rájössz!Se történelmük se irodalmuk mást nem tudnak csak divatozni vásárolni lenézni a MAGYAROKAT,és persze helyezkedni és uralkodni! És nem egy iQ bajnokok!
19. 6b9378941a (válaszként erre: 17. - Marc§ika)
2009. júl. 15. 13:10
Akkor meg minek kérdezel hülyeségeket ha úgyis tudod a választ rá!!! Ennyi!!!!!!! Ez egy fórum ahol nyilvánosan kifejtjük a véleményünket és nem mindig értenek eggyet a nézetek!Ezért fórum!!!!
18. **Rita** (válaszként erre: 17. - Marc§ika)
2009. júl. 15. 12:58
Bocsi,és ne sértődj meg, de tudod szinte mindenki családjában van munkanélküli aki már munkanélküli segélyt se kap(vagyis akár éhen is dögölhet), és akkor ahhoz kérsz segítséget, hogy egy nem magyar állampolgár milyen kiskapu segítségével kapjon állami támogatást?
17. marc§ika (válaszként erre: 16. - **Rita**)
2009. júl. 15. 12:39
bocsi,igaz,köszönöm! de a kioktató válaszokra nem vagyok kíváncsi...
16. **Rita** (válaszként erre: 15. - Marc§ika)
2009. júl. 15. 12:36
Segítettem, bemásoltam a kérdéshez kapcsolódó hivatalos válaszokat
2009. júl. 15. 12:34
igazán kedvesek vagytok.Csak én nem kioktatást kértem hanem segítséget...ezekkel én is és ő is tisztában van!kössz
14. **Rita** (válaszként erre: 8. - Marc§ika)
2009. júl. 15. 12:13
Különbe,szerintem terhesen felelőtlenség másik országba költözni, hacsak a párja nem keres annyit hogy eltartsa
13. 6b9378941a (válaszként erre: 11. - **Rita**)
2009. júl. 15. 12:12
Ez igaz a törvényben 1 év munkaviszony után jár gyed! Miért nem nézett valahol melót(ha van) és ugrált volna akkor!!!
12. 6b9378941a (válaszként erre: 8. - Marc§ika)
2009. júl. 15. 12:10
Akkor minimál gyest fog kapni!32000 ft! Terhesen sehol nem fogják alkalmazni! Itt nekünk magyaroknak sincs állása nagyon sok munkahely megszűnt!Miért nem volt körültekintőbb!!
11. **Rita** (válaszként erre: 3. - Marc§ika)
2009. júl. 15. 12:07
GYed csak annak hjár akinek szülés előtt már volt munkaviszonya pár hónapig, és szerintem táppénzre is csak az mehet
10. 6b9378941a (válaszként erre: 3. - Marc§ika)
2009. júl. 15. 12:07
Ha magyarországon lakik akor járjon Magyarországra! Igen ám de kell neki tbkártya külömben fizetni kell az ellátásért!Ha melózik még akkor a tb fizet utána pénzt az eü pénztárnak!De úgy tudom a szlovákoknak van Eu kártyájuk!!Ha Magyar lesz akkor ami kb 3 év múlva kap kettős állampolgárságot a gyedet innen kapja meg a gyest is ha van Magyar munkahelye ja és a táppénzt is!Meg a családipótlékot is!
9. **Rita** (válaszként erre: 8. - Marc§ika)
2009. júl. 15. 12:04

Terhesen elég nehezen fog munkát találni.

Tudod iszonyú sok embernek szűnt meg a munkahelye, és közülük sokán már több mint féléve nem kapnak semmilyen munkát

8. marc§ika (válaszként erre: 5. - **Rita**)
2009. júl. 15. 11:57
valószínű hogy lesz neki,de még semmi sincs kilátásban.Ugyanis úgy járt hogy kb 3 hete mondott föl a munkahelyén szlovákiában ahol 5 évig dolgozott.A terhesség pedig most derült ki 1 hete.Tudnál valamilyen tanácsot adni ebben a helyzetben?
2009. júl. 15. 11:56
magyar egészségügyi ellátásra jogosult külföldiek TAJ számát, illetve e jogosultságát az "Igazolás az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultságról" elnevezésű nyomtatvány igazolja, amelyen az egyes egészségügyi szolgáltatások igénybevételére való jogosultságot a tárgyhónapot megelőző hónap végén a foglalkoztató a pecsétjével és aláírásával havonta igazolja. A jogviszony megszűnésével egyidejűleg a foglalkoztató bevonja az Igazolást.
2009. júl. 15. 11:55
A munkavállalás céljából Magyarországra érkező külföldi állampolgár főszabály szerint a Magyarországon belföldinek minősülő munkáltatóval fennálló munkaviszonya kezdetétől biztosítottnak számít, utána a munkáltató járulékot fizet. Ennek alapján jogosultságot szerez az egészségbiztosítás valamennyi ellátására.
5. **Rita** (válaszként erre: 3. - Marc§ika)
2009. júl. 15. 11:54
Itt is mehet dokihoz, de nem valószínű hogy térítésmentes ellátásban részesül, hacsak nincs M.országon bejelntett állása
4. marc§ika (válaszként erre: 3. - Marc§ika)
2009. júl. 15. 11:50
ilyen és hasonló dolgokra lennék kíváncsi.aki tud segítsen.köszi
2009. júl. 15. 11:49
olyanokra lennék kíváncsi hogy barátnőm most lett terhes,Szlovákbol költöztek át magyarba a barátjával.A kérdésem az lenne hogy hol fogadnák őt az orvosok Szlovákiában vagy Magyarországon a terhességével?És ha lakcímileg is magyar lesz akkor honnan fog kapni gyedet gyest,táppénzt hasonlókat.?
2009. júl. 15. 11:48
Bővebben?
2009. júl. 15. 11:44
Szlovákiai kismamák Magyarországon!segítség kellenne...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook