Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit lehet tenni, ha megjelenik a penész? fórum

Mit lehet tenni, ha megjelenik a penész? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
64. 54ec386d0c (válaszként erre: 63. - Ada12)
2008. jan. 23. 11:01

Nálunk is mosható a festék, de a bref kifakította. Tehát foltos a festék a penész meg újra megjelent!!!!


Valami végleges megoldást keresek!

63. Ada12 (válaszként erre: 62. - 54ec386d0c)
2008. jan. 22. 10:23
Nálunk a fal volt penészes, nem szedte le róla, igaz mosható a festék
2008. jan. 22. 08:29
A Bref a festéket is leszedte, ezért nem használom
61. Ada12
2008. jan. 21. 22:14
A Bref-nek van kifejezetten erre való spray-e, be kell fújni és később lemosni. Gyönyörűen leszedi.
2008. jan. 21. 22:03

Igen,nagyon erős szer az biztos.Én úgy csináltam ,hogy jó erős oldatot csináltam belölle és reggel szivaccsal rákentem a falra.Odaállítottam egy ventilátort,hogy kavarja a levegőt és egész nap szellőztettem.

De különben egy festő úgyanezt ajánlotta tömény hypóval.Annak hamarabb elmegy a szaga.

2008. jan. 21. 08:42
mi is mindent kipróbáltunk de semmi eredménye
58. Reménykedő (válaszként erre: 56. - 'szti)
2008. jan. 21. 06:51
a formalin nagyon veszélyes,színtelem,szúros szagú,mérgező folyadék. Nem szokták lakásban használni (az ismereteim szerint nagyüzemi fertőtlenítésre jó) Mindenképpen kérdezz utánna mert nagyon erős szer. (állatpatikában kapható)
57. 54ec386d0c (válaszként erre: 56. - 'szti)
2008. jan. 20. 22:46
köszi
56. 'szti (válaszként erre: 54. - 54ec386d0c)
2008. jan. 20. 13:58

a formalin a formaldehid vizet oldata, gyógyszertárban szerintem kapható

maró hatású és erős a szaga

2008. jan. 20. 11:05
Küzdeni ellene. Van rá spray, ami nem csak a szagot tünteti el.
2008. jan. 19. 22:19

Mi 6 éve lakunk a saját építésü házban. 6 éve küzdünk a penésszel, elősszőr bref egy darabig hatásos, hypó, ecet, mindent kiprobáltuk tartós hatás nincs. A tavasszal kivülről leszigeteltük a házat, de gondolom a sporák még élnek tehát ismét előjött.A következőkben ahogy a pénz engedi leveretem a vakolatott ott a sarkokban teljes festés, talán segít + padlás szigetelés.


Addig is érdekelne mi az a formalin és hol lehet beszerezni?

53. ppippa
2008. jan. 19. 22:04
Újépítésű lakásba fogunk költözni, a penésztől már előre parázok. Szellőztetés meg minden. DE mi van akkor, ha 3-4 napra nem vagyok otthon, s nem tudom senkivel megoldani a szellőztetést. a fűtést 20 fok körül hagyjuk, de az ablak még se lehet bukon 4 napig. Még üres a lakás, s mi se leszünk benne, akkor párásodhat?
2008. jan. 9. 15:39
A formalin nagyon jó.Mikor ilyen gondom volt énis azt használtam.Már csak egy nagyon kevés van,hol lehet azt venni?
2008. jan. 9. 12:16
Ajánlom, hogy a penészes részt kenjétek le formalinnal! De ezt csak nyitott ablaknál lehet végezni, és lehetőleg védőmaszkban, mivel erős, és mérgező a belégzése. Két alkalommal kell megismételni, mondjuk hétfő, és szerdán. Biztos hogy megszabadultok a penésztől.
50. kenzol
2008. jan. 9. 11:48

Náluk is ez a gond :(

A házunk 110 éves, 70 cm-es falak és ugyanennyi a a mennyezet vastagsága is.Az ablakokon folyik a víz amióta kicseréltük hőszigeteltre.Mi is fújtuk ezzel-azzal,egy ideig szép, aztán újra előjön.Festettünk már mésszel is aztán olyan festékkel ami levegőzni hagyja a falat, meg minden jó van benne, de igazából még nem tudjuk mi az igazi megoldás. Most azon gondolkozunk, hogy leszigeteljük kivülről a házat, csak nem tudjuk van-e értelme vagy lehet-e egy ilyen nagy vastagságú váloyogfalat szigetelni?!

2008. jan. 9. 10:16

www.peneszmentesites.hu


A hírleveleikben nagyon sok okos dolgot írnak!

48. wild-west (válaszként erre: 41. - D@nu)
2007. nov. 3. 11:04

Egyetértek d@nu-val! "A penészesedésnek mindig oka van és "tüneti kezeléssel" nem lehet véglegesen megoldani." A kiváltó okot kellene valahogyan megtalálni. (különösen igaz ez azokban az esetekben, amikor a penész a lakás különböző pontjain, viszonlag nagy felületen jelenik meg!)Mi is ezzel a problémával küzdünk az '50-es években épült családi házunkban.... A kivátló okról már tudunk, a végső megoldás még kicsit várat magára..., leginkább a költségesség miatt. De mivel szakember nem vagyok, ebben nem is okoskodnék... :)

A tüneti kezelésre viszont van egy jó tippem: EGY VÍZKŐOLDÓ! (Egy vegyészbarátunk tanácsolta.magyar termék!olcsó!hatásos!egyszerű!) De mivel ez nem a reklám helye, a nevét nem szeretném leírni! Tehát a név-rejtvény: Egy szó, amit mondanak ajánlott-levélpostai küldeményre, és gyorsvonatra is! ("X"-is található benne!) Tisztán, egy ecset segítségével felvíve a penészfoltra, jóideig eltünteti azt! Sok szerencsét!

47. Ever
2007. okt. 26. 12:52
Párom végül beállított a bref csodakotyvalékával, szerencsére pont nem voltam otthon, mikor elkezdte fújkálni :D Leszedte az összeset, és most mindig szellőztetünk, meg kiűztük a száradó ruhákat a kertbe, remélem nem jöm vissza újra!
46. JUL17 (válaszként erre: 2. - Adamoni)
2007. okt. 20. 21:12
van egy nagyon jó páramentesítő készülék ami a lakásban felhalmozódott összes vizet össze gyűjti . NEM AKAROM REKLÁMOZNI A NEVÉT DE BÁRMELYIK HIPERMARKETBE LEHET KAPNI.EZ NEM ÁRAMRA MŰKÖDIK CSAK 2-3 HAVONTA CSERÉLNI KELL A TABLETTÁT BENNE ÉS A VIZET KIÖNTENI MIKOR ÖSSZE GYŰLT IGAZÁN HATÁSOS.
45. ec63a7fc29 (válaszként erre: 43. - Ever)
2007. okt. 20. 20:27
Remélem nem reklám: Szisy penészölő / festékboltban, vagy háztartási boltban.
44. ipi
2007. okt. 20. 18:06

Én is régóta küzdök ezzel... északi lakás, alattubk pinc, sarki, földszinti... senki nem melegít, csak a hátsó falunkat a szomszéd lakás.

Soha ne kezdd el dörgölni vagy mosni, mert a spórák szanaszét szállnak és tovább fertőz. Én konkrétan Cloroxszal szoktam lefújni, mert az ki is fehéríti a falat, nem marad szürke-sárga folt utána. Aztán egész nap szellőztetek (télen 1x megcsinélom, amikor már muszáj, van hogy 2x). Hagyom rászaradni, csak a padlót kell feltörölni. Utána 2-3 hónapig bírja. Sok sikert!

43. Ever (válaszként erre: 42. - Ec63a7fc29)
2007. okt. 20. 17:49
Mi volt az a spray? Megadnád a nevét, és hogy hol lehet venni?
2007. okt. 20. 15:55

Most űztük ki a penészt a házból!!!

A téglafal hideg, de a fürdéskor forró pára szállt fel.--->Penész a sarokban, s a plafonon.

A festékboltban ajánlottak egy spray-t, amivel be kellett szórni, majd a festéskor is volt egy anyag, amit belekevertünk a festékbe.

.... s most: NINCS penész, VÉGREEEEE !!!


Már a spray-zés után eltűnt. Esküszöm tömény hypo szaga volt!

41. d@nu (válaszként erre: 40. - Ever)
2007. okt. 20. 15:30

Elvileg a radiátort éppen azért teszik az ablak alá/közelébe, hogy az ablakon lecsapódó párát szárítsa és ne folydogáljon patakokban a víz rajta... vagy valami ilyesmi. :S

A penészesedésnek mindig oka van és "tüneti kezeléssel" nem lehet véglegesen megoldani. A kiváltó okot kellene valahogyan megtalálni.

40. Ever
2007. okt. 20. 15:14
Sziasztok! Nemrég költöztünk új albiba, és elég nagy problémánk van a penészedéssel. A nappali egyik fala teljesen üvegezett, mindig vizes, és a fal mellette mindig penészedik, ott vannak hozzá közel a radiátorok, és arra tudok gondolni, hogy biztos azért, mert valahol ott találkozik a hideg és meleg levegő, és biztos mindig nemdves a fal. Mit lehet tenni ellene? Én le szoktam mosni néha, volt, hogy már kapargattam is, a falról le is jött így a festék ott, de a penész visszatért :( És most már a hálónk plafonja is penészedik. Nagyon sokat szellőztetünk, mégis, mikor pár órára nincs nyitva az ablak, és hazamegyek, mindig nagyon áporodott szag van. És most hogy tél lesz, az állandó szellőztetést majd nagyon megbosszulja afűtásszámlánk :( Ha valaki tud valami hatásos szert, kérem szépen, írja meg nekem! Ha nem akarja reklámozni a márkát, akkor privibe. Köszönom!
39. mimmi
2007. okt. 18. 20:18
A panészőlö nagyon hatékonytúd lenni.Általában háztartási boltban lehet kapni csak valamilyen maszkót is vegyél hozzá mert maró anyagot tartalmaz.
38. 53cc09e608 (válaszként erre: 37. - 53cc09e608)
2007. okt. 18. 11:44
Habár a kádat is megmarja !!! Akkor a szilót vedd le és a helyére fehércementből készítsetek vizzáró réteget! Nálam az van 30 éve, és soha nem volt penészes ! Könnyen tisztitható egyre ügyeljetek, légbuborék ne legyen benne !
37. 53cc09e608 (válaszként erre: 23. - Koperta)
2007. okt. 18. 11:37
Ezt egyszerűen megtudod oldani ! Sósav !
2007. okt. 18. 11:34
Ez komoly probléma ! Penészölö szerrel ,de nagyon sokat kell szellöztetni !
2007. aug. 13. 18:52
Szellőztetni minnél többet
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook