Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A shar-pei kutyáról mi a véleményetek? Jó házőrző? Milyen tulajdonságai vannak? fórum

A shar-pei kutyáról mi a véleményetek? Jó házőrző? Milyen tulajdonságai vannak? (tudásbázis kérdés)


2009. nov. 23. 07:53
Shar-pei mint házörző? Nem igazán. Kedves játékos, barátságos kutyusok ők. Házörzőnek kuvaszt vegyél inkább.
2009. nov. 22. 22:25
Bár nekem Shar-pei keverékem van, az anyuka az Német juhász. Négy hetesen került hozzám, most három hónapos. Elsô kutyám, így nincs sok összehasonlítási alapom. Azonban amit pár hete észrevettem, hogy megugat mindenkit, próbálom leszoktatni róla. Ami csupán annyit jelent, hogy védi a környezetét. És valóban mókás kutya. Minden hová csak követne. Imádni való pofija, arckifejezései vannak. Nem bánom, hogy Shar-pei keverék került hozzám, gyönyörû kutyus!
6. fe9926c367 (válaszként erre: 5. - 8c73a5832e)
2009. aug. 18. 20:36
Szia!Nekem 3 shar pei-em van,külön egyéniség mindegyik.Igazából nem kifejezetten házörző,de nagyon határozott fellépése van az idegenekkel így biztos elriasztja a betolakodókat (néha a barátokat is :) Szerintem inkább a shar pei neveli a gazdit,mert egy makacs,önfejű kutyi,viszont a imádni lehet a kis hülye ráncait,nagyon kifejező tud lenni,minden ráncmozdulatból leolvasható,hogy éppen mit akar.Nagyon ragaszkodó,pincsi módjára követi a gazdit,én csak ajánlani tudom,ha van elég idő és türelem.
2009. júl. 15. 19:10
Hahó,nincs senkinek ilyen kutyusa? Várok még véleményeket...
2009. júl. 15. 07:55
Az biztos... :) Tesóm azt meséli, hogy kis idétlen kutya, esik-kel néha... de pl őt is megmorogta még az elején és több hét volt, míg összebarátkoztak és elfogadott tőle valamit pl...
2009. júl. 15. 07:43
Hát igen, már csak ha ránéz az ember is jókedvre derül,a ráncos feje, kunkori farka miatt...
2009. júl. 15. 07:39
A sógornőmnek van, nagyon szereti... még nem találkoztam a kutyussal, mert messzebb laknak, viszont azt mondják róla, hogy nem engedi közel az idegeneket és nagyon mókás, bolondos kutya... :)
2009. júl. 15. 07:21
A shar-pei kutyáról mi a véleményetek? Jó házőrző? Milyen tulajdonságai vannak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook