Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » CT vizsgálat fórum

CT vizsgálat (beszélgetős fórum)


19. júliusi (válaszként erre: 17. - Marlenka70)
2017. jan. 20. 15:53
Ki kellett venni,tegnap voltam.
2015. szept. 25. 20:13
Időközben meg is találtam a választ. Valahogy kiszedem keddig :-)
2015. szept. 25. 19:35
Koponya ct esetén (tudom nem lehet fém) de az arany fülbevalót is ki kell vennem (mert nem sikerült, biztos elromlott a zárja) vagy mivel az nem mágnesezhető maradhat?
16. last
2012. máj. 22. 16:03
Lumbális gerinc CT-re utaltak be,adni fognak olyan kontraszt anyagot??Azt mindig adnak?
15. Szamó
2010. szept. 13. 12:15

Nekem holnap kell mennem CT-re. A gerincemet, derakamat fogják vizsgálni.

Mire számítsak:

- ruhában?

- fehérneműben?

- kórházi göncben?

- csupin?

14. endris
2009. júl. 15. 05:59
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát.
13. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 11. - Mandulaszem)
2009. júl. 14. 22:59

Túl fogod élni! Nem kell félned, nem vészes, és végig lesz melletted egy nővér, aki figyeli a gépet!

Sok sikert!

2009. júl. 14. 22:55

CT vizsgálatA CT vizsgálat (komputertomográfia) röntgensugarakkal végzett speciális felvételi eljárás. A kiértékelés számítástechnikai módszerekkel történik. A hagyományos röntgenképnél sokkal részletgazdagabb képet ad az agy, a mellkasi és a hasi szervek, a csontok valamint az izomrendszer gyulladásos és daganatos elváltozásairól.


A vizsgálat során a beteg egy hengerben fekszik. A hengerben egy röntgensugarakat kibocsátó egység fordul körbe, amellyel szemben egy a sugarakat felfogó egység található. A gép a test metszeteiben megméri, hogy milyen mértékű a sugár elnyelődése. A készülék az egyes metszeti képeket számítástechnikai eljárással jeleníti meg a képernyőn.


A vizsgálathoz semmiféle előkészület nem szükséges, nem kell éhgyomorral maradni, de előtte nem tanácsos nagyon jóllakni. A hasi szervek vizsgálata előtt 1 órával báriumtartalmú kontrasztanyagot kell meginni, hogy a belek a képen elkülönüljenek a többi hasi szervtől. Ennek az anyagnak enyhe hashajtó hatása lehet.


Sokszor elegendő felvilágosítást ad az ultrahang vizsgálat is, CT vizsgálatot nem szükséges minden betegnél végezni.


Terhes nőkön vagy terhesség gyanúja esetén a vizsgálat nem végezhető el. A szoptatás nem jelent akadályt.


A CT vizsgálat diagnosztikai értékeléseA CT vizsgálat előnyei:

2009. júl. 14. 22:53
Köszi a válaszokat. Remélem ezzel az egészséggel élem le az életem és nem kell ilyen gépeket tesztelnem:)
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Mandulaszem)
2009. júl. 14. 22:51
Amikor jelentkezel akkor a kezedbe nyomnak egy nyomtatványt kérdésekkel, lehetséges mellékhatásokkal (%-ban elenyésző) és ott megtudod melyik fajtát kapod. Előtte aláíratják veled vállalod vagy sem.
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Mandulaszem)
2009. júl. 14. 22:49
Több változat létezik az is amit említettél.
2009. júl. 14. 22:47
Valamelyik nap hallottam, hogy ez a kontraszt anyag egy jódos lötyi. Ez így van vagy nem? Ha nem, légyszi írja le nekem valaki, mi is ez az anyag pontosan. Köszönöm
7. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2009. júl. 14. 22:43
Nekem ismerős csinálta kb. 3x és nem sikerült a felvétel.:( Ezért kaptam a lötyit. Szerencsére nekem semmi bajom nem lett tőle, de olvastam, hogy szédülés, hányinger, egyéb rosszullét, stb. előfordulhat.
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Endris)
2009. júl. 14. 22:42
Röviden olyan, mint egy röntgen vizsgálat csak hosszabb. :) Nem kell félni.
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 14. 22:40
Megtudják csinálni, csak macerásabb nekik. Én allergiás rohamot kaptam tőle, nem adnak és attól elvégzik a CT és MR vizsgálazokat is. MR orvos ismerősöm is mondta kontrasztanyaggal könnyebb dolgozni, de anélkül is kivitelezhető.
2009. júl. 14. 22:34

Ha a felvétel nem tiszta, sajnos szükség van a kontrasztanyagra, (persze alá kell írni egy beleegyező nyilatkozatot,) viszont enélkül nem tudják megcsinálni a vizsgálatot...szükséges rossz.

Nem vészes, egyáltalán nincs annyi mellékhatása, amennyit felsorolnak. 6 éve több koponya CT-n is átestem, azóta is évente ellenőrzésre kell járnom, szinte mindig kapok.

2009. júl. 14. 22:29
Lefekszel egy asztalra és a CT gép körbe forog, készíti a felvétel rétegeket a kívánt testrészről. Van amikor kontrasztanyagot adnak vénásan, ha engeded.
2009. júl. 14. 22:27
15-20perc
2009. júl. 14. 22:26
Tudja valaki hogy mennyi a mellkasi CT vizsgálati ideje? Hogyan zajlik a vizsgálat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook