Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Aludj jól gyermekem" - módszer fórum

"Aludj jól gyermekem" - módszer (beszélgetős fórum)


1 2
52. 388b941089 (válaszként erre: 51. - Xyzsuzsi)
2016. szept. 19. 07:06
Hogy volt szived? Jajj nekem:(((
2016. szept. 19. 05:25
Kedves anyukák! Elsőszülöttünket ez alapján a könyv alapján altattam 6 hónapos korában. Soha, ismétlem soha többet nem csinálnám meg azt, amit akkor tettem. A férjemmel egyetértésben keztük el, este van, cicizett, aludjn el. könyv ajánlása hosszabítsuk mindig egy picit az időt, és akkor majd elalszik. Jelentem 2 óra hosszúra nyúlt ez az idő. De elaludt, igen , mert kifáradt. Aóta ezzel a gyermekkel megingott egyre inkbb azt érzem, hogy gyógyíthatatlanul a bizalom az emberek felé. Már hat éves, de nem mer senkihez hozzászólni a családon kívül, még akkor sem, ha ismeri az illetőt. Iszonyúan félős, de mindentől. Hiáb tud biciklizni, ha egy ember megy el melette, gyorsan lepattan a bicikliről, és inkább tolja. Nincs biztonságérzete. Ha bárhová megyünk mindig belémkapaszkodik. És igen ez azóta van. Meg persze sokminden mást is elrontottam, de annyira jól akartam csinálni. Na ez az ami fejbevágja az embert és okosabb már évek és tapaszalatszerzés után. Az ember változik, tapaszal, s milyen jó a változás. Azóta még két gyermekekm született egyiknél sem alkalmaztam ezt a módszert. Az anyukájuk lettem, még akkor is, ha kiszipolyoznak, mert most ez a feladatom. Higgyétek el, hogy 3 gyermek után tapasztalatból írom a sorokat. Ne alkalmazzátok a gyermekeken ezt a módszert, mert még nem tudod még milyen személyiség, és miként hat a szociális fejlődésére. Én akkor azt gondolta,m, jót teszek vele, de belül szenvedtem, nagyon nehéz volt, és inkább hallgattam egy buta könyvre, mint a saját ösztöneimre. Rengeteg pénz és energia most nekünk az, hogy bizalmat építsünk ki a gyermekben az emberek felé. Ha sír, igenis vedd föl, imogasd, szeresd, öleld, és játsz vele. Nem baj, ha veled alszik, csak egy kis idő és saját ágyába kerül, amint érett lesz rá, hamar megszokja az egyedül alvást. Megint csak tapasztalatból írom ezeket. 2. és 3. gyermekem is velünk aludt. A legkisebb 14 hónapos kora óta alszik egyedül nagy ágyban. Addig együtt aludtunk. Hallgass az anyai ösztöneidre és tedd azt, ami szerinted jó, ne a világra, hanem magadra, a benned rejlő Isten által teremtett lélekre figyelj, mert Ő választ ad.
2008. szept. 22. 14:51
Sziasztok a Tesz-Veszen lehet az Aludj jól gyermekem című könyvre licitálni!1-ftról indul az aukció!
49. fanni07 (válaszként erre: 47. - Mandula71)
2008. szept. 9. 22:29
Ez tökéletesen igaz!!Nem vagyunk egyformák!!Így kerek a világ!!
48. fanni07 (válaszként erre: 46. - Carmen23)
2008. szept. 9. 22:27

Nyolchónapos koráig mi mindent kiprobáltunk amit csak lehetett.Igen általában cicin aludt el,de ott sem mindig.Próbáltuk sokszor betenni a kiságyba de nem mindig sikerült volt hogy felébredt,és olyankor jött az hogy betettem magunk mellé az ágyba,mert már mi is hulla fáradtak voltunk.

Volt olyan hogy csak fogta magát és sírt kb 2órát és én vagy apa ringattuk,vagy autókázni mentünk éjjszaka vagy babakocsizni.Aztán a védőnéni azt mondta hogy a babának kell valami rendszer az életébe mert attól érzi magát biztonságban.Pont akkoriban hagyta el a cicit így aztán bevezettük az aludj jólt.Ez szerencsére meghozta nem csak a rendszert hanem az alvást is a kisbabánk életébe,és a miénke is.Akkoriban sajna egyszobás lakásban laktunk úgyhogy apa nálunk nem tudott még csak külön sem aludni.De azóta már nagyobb lakásban lakunk így a kislányomnak van saját szobája ami nagyon jó mert este nyolckor lefektetem és reggel nyolcig csicsizik.De van hogy még tovább is bírja a szundit.Most nyáron apával rengeteget romantikáztunk miután a csajszikánkat lefektettük.Szalonnát sütöttünk,grilleztünk stb.A bébiőr persze mindig be van kapcsolva ,és ha anya kell ott termek.De szerencsére ritkán szokott éjjel felébredni,így aztán több idő jut apára is.

47. Mandula71 (válaszként erre: 42. - Fanni07)
2008. szept. 9. 22:15

Szia!


Bocsi, ha félreértettél, nem úgy értettem, hogy te próbálod ránk erőltetni a nálad bevált módszert. Én azt is elfogadom, hogy nem mindenkinél válik be az együtt alvás sem, mert vagy az édesanya nem tudja kipihenni magát, vagy a babának nincs rá igénye. Mindegyikünk nő is, nem csak anya, gondolom másoknak is szükségük van a párjukkal kettesben töltött időre, nem csak neked. Mi ezt meg tudjuk oldani és még rajtam kívül sokan mások is, akik együtt alszanak a gyerekükkel. Nem hiszem, hogy ezzel én teljesen alárendelem magam a gyerekemnek, ez akkor lenne igaz, ha nekem kényelmetlen lenne az együtt alvás, de a gyerekem kedvéért mégis megtenném. Én így vagyok kipihent,te úgy. Ha megcserélnénk a helyzetünket, valószínűleg mindannyian szenvednénk, mert neked nem jó, ami nekem és fordítva. A gyerekeink ettől függetlenül szépek, okosak és kedvesek:D

2008. szept. 9. 21:49

Szia!

Es addig? 8 honapos koraig cicin aludt el?De mar akkor kulon aludt? Az ugy olyan faraszto, foleg ha kulon szobaban van a pici, pl az enyem 2 orankent eszik meg nappal..ejjel mar nem szamolom, de kabe 2szer ker...Az en parom kulon szobaban alszik pont ezert, hogy ne menjen kialvatlaniul dolgozni...

45. fanni07 (válaszként erre: 44. - Carmen23)
2008. szept. 9. 21:26
Szia!Most 17hónapos a lányunk 8 és fél volt mikor elhagyta a szopizást így a cicinaltatás ki volt lőve!!Nálunk már olyan súlyos volt a helyzet hogy volt olyan hogy addig autóztunk vele amíg el nem aludt,és hát utánna még valahogy be kellett az ágyba csempészni.Nagyon nehéz idő volt ez nekünk ,a férjem több műszakban dolgozik volt hogy egész éjjel 1-2 órát aludtunk .Megoldás kellett,kipróbáltuk és bejött .Különben az Én férjem is nagyon megértö ,és soha nem hagyna el azért mert nem tudunk ágybabújjni.Egyszerüen Nekem van szükségem arra hogy a férjem karjaiba bújjak!!!De mindenki csinálja úgy ahogy jónak látja,távol áll tölem a ráeröltetés!!!
2008. szept. 9. 21:11

Egyszerre irtunk Fanni07 :)

Igen, neked is teljesen igazad van! Sot..Egyenfuggo, hogy kinel mi vallik be, es tudod irigyellek, hogy ilyen jol meg tudtad oldani az altatas kerdest...Mennyi idos a te gyereked?Ne haragudj, nem olvastam utanna meg, nemreg talaltam ide a forumra...

Abban bizom ,hogy kesobb en is at tudom szoktatni,de most meg olyan jo, szeretek vele aludni....Lehet ,hogy nekem van inkabb igenyem ra? :))Jobban mint neki..Csak az az igazsag, hogy amig felkell ejjelente, jobb ha mellettem van....

2008. szept. 9. 21:08

Sziasztok!


Az en kislanyom 3 honapos, elso baba..Sok tapasztalatom nem volt, igyekeztem mindig az osztoneimre hallgatni, hisz annyi mindent hallani, mindenkinek mas es mas valik be...Mandula71 ; szerintem is igy van, ahogy leirtad...En is vele alszom mar az elso hetektol...Sot banom, hogy amikor hazahoztuk nem vettem magam melle rogton.....Eleinte folebredt gyakran, aztan 2 honapos koratol szepen beallt, 1szer, 2szer felkell, mert ehes vagy szomjas ebben a nagy melegben...De mivel mellette vagyok, egybol meg tudom etetni, alltalaban en alszom vissza elobb, de aztan o is alszik...Este 9tol reggel 7-8ig alszik, van olyan, hogy 9ig is...

Napkozben meg az is elofordul, hogy jatek kozben elalszik, olyan aranyos, meg nem lattam ilyet..


Egy kapcsolat meg emiatt nem mehet tonkre, a partnernek meg kell ertenie, hogy a babanak szuyksege van rank, sokszor mas miatt mennek tonkre a kapcsolatok...

42. fanni07 (válaszként erre: 41. - Mandula71)
2008. szept. 9. 21:06
Helló!Eszemágában sincs senkire se ráeröltetni a módszert.Csak ismételni tudom magam ,szerintem nem kínzás.Vitatkozhatunk ezen a végtelenségig,de mindig lesznek ellenérvek pro és kontra.Mi is próbáltuk az együtt alvást, de Én még fáradtabban ébredtem mint ahogy lefeküdtem .Sőt a cicinelalvást is próbáltuk de az is csak átmeneti megoldás volt.Valami olyan dolog kellett ami hosszútávon eredményes.Én imádom a gyerekem,és úgy ahogy Te is, Én is mindent megteszek érte!!!De imádom a férjem is, és a szerelmes éjjszakákba Nálunk nem igazán fér bele egy 17hónapos baba.Nő is vagyok nem csak anya,és nekem szükségem van a férjemmel kettesben eltöltött időre.Nyilván más értékrendű emberek vagyunk,de én azt gondolom hogy nem igazán jó ha az ember teljessen alárendeli magát a gyerekének.Persze mindenki sajátmaga dönti el hogy hogyan neveli a gyermekét!!De abban legalább egyetértünk,hogy a lelkilegsérült emberek nem az altatástól vagy a nemaltatástól olyanok amilyenek!!!
41. Mandula71 (válaszként erre: 40. - Fanni07)
2008. szept. 8. 23:05

Sziasztok!


Lehet, hogy a te gyermekednél nem kínzás ez a módszer, az enyémnek például az lenne... Saját véleményem, hogy egyik módszer sem kapásból elvetendő, csak ne próbáljuk meg a nálunk beváltat "ráerőltetni" mindenkire. Attól, hogy nálad valami nem vált be, neked se kellene azt állítanod, hogy a másik anyuka jó úton jár, ha a fél életét a babája altatásával akarja tölteni. Az én kisfiam 8 hónapos, 6 hónapos koráig kizárólag mellettem aludt, azóta napközben a kiságyban, éjjel általában velem alszik. És igen, még mindig cicin alszik el, és előfordul, hogy éjjel is többször felébred. Nem vagyok kialvatlan, nem tettem tönkre se magamat, se a gyerekemet, de még a kapcsolatomat se. Ráadásul úgy gondolom, hogy nem fog örökké tartani az alatatás se, de még a fél életemet se fogja igénybe venni:)

Ja, és egyébként a világ sajnos tele van lelkileg sérült emberekkel (az viszont már más téma, hogy nyilván nem csak az altatási vagy nem altatási módszerektől).

40. fanni07 (válaszként erre: 37. - Timua)
2008. szept. 8. 14:30
Szia!Azt gondolom hogy egy kicsit túl lősz a célon akkor, amikor kínzásnak nevezed a módszert.Az hogy a gyereked hogyan alszik el csupán szoktatás kérdése.Persze ha fél életedet azzal akarod tölteni hogy a babádat altadgatod akkor jó uton jársz.Számomra az is elég hihetetlen hogy Te emlékszel a rácsoságyas korszakodra!!!Az hogy elfordultál lelkileg a szüleidtöl szerintem nem az altatáson múllott.Ha egy gyerekkel eleget foglalkozik a szülö napközben szerintem csupán az altatástól nem lehetnek lelki bajaid,inkább ellenkezöen.Mert ha eleget alszol akkor kipihent vagy és kiegyensúlyozott ,ergo jólérzed magad.Mi rengeteget játszunk a kislányunkal napközben ,nagyon kiegyensúlyozott ,okos baba.Este vacsora után pedig kéri a cumit és mutatja a szobáját, ha kérdezzük Töle ,hogy menjünk-e csicsizni bologat és nevet.Nem hiszem,hogy Ő ezt kínzásnak élné meg!!!A barátnöim gyerekei is így alszanak,és még legalább öt-hat anyukát tudok akik így altatják a gyerekeiket,soha nem vettünk észre olyat ami aggódalomra adna okot. A korábbi hozzászólásomban már írtam hogy a régi anyukák ahol sokszor tíz gyerek is volt nem igazán ringaták a gyerekeiket mégsincs tele a világ lelkileg sérült emberekel.Én imádom a gyerekem soha nem tennék olyat ami neki rossz,de addig amíg azt látom hogy este mosolyogva indulunk aludni,és pápázik nekem nem változtatok a módszeremen.Ellenben érdekelne hogy Te hogy altatod el a Babádat!
2008. aug. 27. 09:30
Nekem erröl a modszerröl egy film jut eszembe "Vejedre ütök" ott is a nagypapi "ferberizálta" a kiss kölköt mondván "hadd szokja meg hogy nem babusgatják"...
2008. aug. 27. 09:21

Én biztos hogy leendö babàmnak énekelgetni fogok,idövel meg mesét olvasni.De soha nem hagynàm magàra mig elnem alszik.

engem a nadràgszijjal altattak el.............

Na az se volt kellemes élmény.Inkàbb 3 orahossza meseolvasàs,mint egyszer megbàntsam a babàmat

37. Timua
2008. márc. 29. 22:21
Hát én a mai napig emlékszem, mikor a szüleim - nyilván valami okos családtag tanácsára - hasonlóan sírni hagytak. Emlékszem a kiságyra, a sötétre, a kétségbeesésemre. Tudtam, hogy ott vannak, de nem jönnek oda. Azóta van bennem velük szemben egyfajta düh és megbántottság, elfordultam tőlük lelkileg (ezt még néhány kórházi élmény súlyosbította). Ne higgyétek, hogy ha egy kisgyerek nem tudja elmondani, mit érez, akkor már nem is érez! Ne felejtsétek, hogy sokáig az orvostudomány azt állította, hogy a csecsemők nem éreznek fájdalmat, és ezért fájdalomcsillapítás nélkül végeztek rajtuk műtéteket. Ma ezt szörnyűnek tartjuk - vajon nem fogjuk ezeket a megríkatós módszereket is gyerekkínzásnak tartani pár év múlva?
2008. jan. 1. 16:40
Én is ezzel a módszerrel szoktattam rá mind a két a két gyerkőcömet az egyedüli elalvásra. A dokinőnk azt mondta, nekik mint mindent, elaludni is meg kell tanulni! Egyébként a kislányom most elsős, kitűnő tanuló, kiegynesúlyozott... A kisfiammal most van hiszti probléma, de azt mondta a doki ez természetes(18 hós).(Nekem annak idején azt mondta a dokink, hogy sírásba, még nem halt meg gyerek, és kell is a sírás, mert ez által fogják megtanulni kontrollálni az érzelmeiket...)A kislányom 5hós korától, a kisfiam 9,5 hós korától alszik el a egyedül, és alussza át az éjszakákat. Persze, ha bármelyik, bármi miatt felébred, akkor azonnal ott vagyok mellettük, de dajkálás csak akkor van, ha betegek. Ha csak valamiért megébred a kisfiam, akkor víz, cumi, és alvás vissza. A kislányom már elintézi magának ezeket a dolgokat.
35. fanni07 (válaszként erre: 1. - *Gyöngy*)
2008. jan. 1. 11:48
Szia!Ha valaki hát az én kislányom nem sokat aludt nyolc hónapos koráig,persze vele együtt mi sem.Minél nagyobb lett a lányom annál rosszabbak az éjszakák.Az elején még csak kétszer szopiztunk éjjel ez a mennyiség nyolchónapos korára elérte a négy-öt alkalmat is, de volt hogy ennél jóval többször is keltünk.Én mindenkinél jobban szeretem a gyerekem ,de pusztán a tudat hogy szeretem sajnos nem ad elég erőt ahhoz hogy gondoskodni tudjak róla ha fáradt vagyok.Elöbb-utobb kikészül az ember ,kevesebb lesz a türelmed,pedig egy nyolchónapos baba aki már aktívan dolgozik napközben rengeteg türelmet és odafigyelést igényel.Így a férjemmel együtt úgy döntöttünk változtatunk,legalábbis megprobáljuk.Barátnöm ajánlotta Az aludj jól gyermekemet.Ahhoz hogy ezt a módszert alkalmazni tudd el kell jutnod egy pontra amikor már vége a türelmednek az erődnek.Volt bennem félsz,mert az én lányom négyhónapos koráig rengeteget sírt mindig dajkáltuk,aztán ahogy nött a sírások múltak,de azért még ma is rá tudd zendíteni ha akar.Tehát a lényeg alkalmaztuk a módszert és bejött.Négy nap után beállt az éjszaka és azóta is rendben van minden.Az a baj hogy sokan akik nem is probálták ,bírálják a módszert.Attól hogy a gyereked sír semmi baja nem lesz.Anyutól tudom hogy a régi asszonyok,föleg ahol tíz gyerek is volt egyáltalán nem volt divat hogy a gyereket órákon át dajkálják,mégsincs tele a világ pszihés agyament emberekkel.Barátnöm kislánya ezzel a módszerel alszik csecsemö kora óta,és kiegyensúlyózott boldog életre való kislány.Az én kislányomon sem veszek észre semmi változást szépen alszik ,vele együtt végre mi is.Persze minden gyerek más,de azt gondolom hogy kisebb-nagyobb eltérésekel alkalmazni lehet a módszert.Mi álmunkban sem gondoltuk hogy egyszer lesz olyan, hogy a kislányunkat ott hagyuk az ágyban és magától képes lesz elaludni,szinte hihetetlen de megtörtént.Másik barátnöm aki szintén nem ért egyet a módszerel kéthónapal idősebb kislányát még mindig a cicin altatja el,éjjszaka 4-5 alkalomal kelnek alig alszanak,sőt a kialvatlanságól feszülten vitatkoznak azon hogy miért nem alszik a gyerek.Mi meg nevetünk rajtuk,karnyújtásnyira van megoldás de nem élnek vele ,inkább szenvednek.Persze mindenkinek más a teherbíróképessége,de én nem akarom tönkretenni se magamat, se a házasságomat, a gyerekemet meg föleg!!!Anyukák legyetek bátrak ,probáljátok ki!!!KÍvánok sok nyugott éjszakát!!!
2007. júl. 30. 14:55

Sziasztok!


Jó pár hónapig nekünk is gondok voltak az éjszakai felkeléssel és altatással is!

Nem volt hajlandó csak babakocsiban elaludni, úgy hogy közben ringatni kellett! Majd elaludt, akkor át a akiságyába! Ez akár többször is egy éjjel!

Majd megelégeltük a dolgot és elhatároztuk, hogy sürgősen változtatunk ezen! Mindössze 3 nap alatt sikerült átszoktatni!

4 hónapja külön ágy, külön szoba!!!!

Mikor leteszem aludni: cumit a szájába, betekarom, adok neki egy játékot (valami puhát-babaplüss), lekapcsolom a villanyt és kimegyek a szobából! Általában játszik és nyöszörög egy kicsit, majd elalszik! Viszont, ha sír! Azonnal megyek hozzá, megnyugtatom! Nem hagyom soha sírni!! Érezze, hogy mindig ott vagyok, ha szüksége van rám!

Van mikor felkel éjszaka, de cumit vagy teát adok neki és visszaalszik! A textílpelus nekünk is jó szolgálatot tesz, no meg a kis párna amit a baba ágyneműhöz kaptunk! Nagyon jó, hogyha külön alszik a baba! Ő is nyugottabban alszik és ti se aggódtok mindig azon, hogy felébred!

33. dogiz
2007. júl. 16. 16:32

Jó kis szadista módszereket írtatok itt le:(

Hát az én gyerekeim is sírtak, de azért egyik másik módszer az tulzás amit a szülők v. netalán az okosabbak kitalálnak!

Nekem a nagyobbik gyerekem kb. 3 éves koráig aludt velünk egy szobába. Szinte addig minden éjszaka felébredt. Éves koráig félóránként, kiesett a cumi a szájából már nyöszörgött. Hol a férjem, hol én dugtuk vissza a szájába. Ja persze 4,5 hónapos korától vissza kellett menjek dolgozni, én nem voltam GYES-en. reggel munka mindkettőnknek, de kibirtuk. A dadus meg anyukám nappal el voltak vele, tündérien viselkedett, de éjszaka had ne mondjam. Ahogy nőtt szépen leszokott róla.

Kitartás, kamaszkorától két éjszakát meg egy napot is át tudna aludni:)))

32. Minya
2007. jún. 5. 21:11
Az én kisfiam nemsokára 1 éves lesz és van hogy átalusza az éjszakát van hogy 3-4 alkalommal is felébred éjjel.
2007. máj. 6. 11:37
az én kisfiam 2-éveslessz és még mindig felkel éjjel egyszer mit lehet ijenkor tenni ????
2007. márc. 13. 13:18
Lassan fél éves lesz a kislányom. Éjszakánként sokszor felkel. Mit lehet tenni annak érdekében, hogy átaludja az éjszakát?
29. babi83 (válaszként erre: 28. - Win)
2007. jan. 29. 12:01
És mindig meghallod, ha felkel?
28. win (válaszként erre: 27. - Babi83)
2007. jan. 29. 12:00

Most már igen. kb. 5 hónapos koráig (még a szüleimnél laktunk) velünk egy szobában aludt, de akkor is külön ágyban. Amikor elköltöztünk egyből a saját szobájába tettük, de az ágyneműjét egy darabig nem mostam ki, hogy a megszokott illat vegye körül, és a lámpát is ugyanúgy helyeztük el, mint korábban már megszokta.

Én egyébként különösebben nem szoktattam, csak annyit tettem, hogy amikor már "nagyobb" volt, és éjjel nem sírva ébredt, hogy "anya azonnal cicit ide", akkor mindig vártam egy picit, míg felkeltem hozzá. Egyébként még mindig cicin alszik el. Viszont van, hogy néha éjjel felébred, és nem akar szopni, de beszélgetne. Ilyen esetekben nálunk nagyon jól bevált, hogy beteszem a kiságyba, mert csak olaj a tűzre, ha alatatni akarom- azt hiszi játszunk. Olyankor szépen eldumálgat, meg birkózik a plüssállataival, aztán magától elalszik.

27. babi83 (válaszként erre: 26. - Win)
2007. jan. 29. 11:45

Win!

Különszobában alszik a babád?

26. win
2007. jan. 29. 11:43
Igen, szerintem is eltérőek ebből a szempontból a gyerekek: ismerek olyat, aki születése óta átalussza az éjszakát. Az én fiam kb. 3 hónapos kora óta teszi ezt meg, de nála is voltak napok, amikor felébredt, akár kétszer is. Mostanában pl. megint így van. De azt is megfigyeltem, hogy valóban van olyan, amikor egy-egy alvási fázisból "jobban" felébred (dumál, sírdogál), de ha nem megyek be hozzá, akkor szépen visszalszik 2-3 perc múlva, máskor meg épp csak mocorog.
2007. jan. 29. 11:30
Nem, akkor félreértettél, vagy nem írtam elég érthetően. Én sem azt vallom, hogy hagyjunk mindent a babára. De vannak gyerekek, akik később képesek átaludni az éjszakákat. Ezt szerintem neveléssel sem lehet megoldani, csak türelemmel kivárni. Valahol olvastam, hogy a gyerekek alvása is periódusokból áll. Méjebb és éberebb szakaszokból. Ez kb 1,5 óránként váltakozik. Van amelyik gyerek megébred a felszinesebb alvás közben, van amelyik nem, hanem szépen alszik tovább. Vagy éppen megébred, de alszik is tovább, tehát az anyuka észre sem veszi, hogy fent volt a csemetéje.
2007. jan. 29. 11:14

Szia Hobitka!


Köszi az elismerést!

Bár nem egészen értek veled egyet. A babám még csak most lesz hat hónapos, szóval még nem biztos, hogy éretten elhatározza magától, hogy igen, most aludnom kell. Erre nekem kell őt rávezetnem, rászoktatnom, mert lássuk be: ha a baba dönthetne, állandóan az anyukáján lógna és cicizne. Ezért kell őt finoman önállósítani, ami már a nevelés témakörébe tartozik. Apró lépésekkel előre és soha nem hátra, amennyire ez lehetséges.

23. Hobitka (válaszként erre: 22. - *Gyöngy*)
2007. jan. 29. 11:01

Kedves Gyöngy!

Gratulálok a sikeredhez! Ez, amit te csináltál egyáltalán nem szívtelen! Hiszen te ott maradtál a babával, nem hagytad magára! Az "Aludj jól gyermekem" módszerben én pont azzal nem értek egyet, hogy magárahagyják a babát! Én a cumisüvegről szoktattam le így a fiamat. Éjszaka egyszerűbb volt a kezébe nyomni, mint poharazgatni. De így kevsebbet iszik, és többet alszik, neki is jó! Nem érzem magam én sem gonosznak, amiért ezt tettem, hiszen vele voltam, amikor fesírt és megnyugtattam.

Én ma éjjel is már csak kétszer volt fent! így én még mindíg azt az elvet vallom, hogy a gyerkőcnek meg kell érnie arra, hogy végigaludja az éjszakát. Ez van akinek hamarabb bekövetkezik, van akinek később. Ezzel a módszerrel, csak arra tanítják meg a gyereket, hogy úgyse jön be senki, minek a sírás.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook