Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gátseb helye érzékeny fórum

Gátseb helye érzékeny (beszélgetős fórum)


1 2
2010. okt. 2. 07:06
3éves a lányom.Minden eggyes menstruációnál fáj a gátam....nem is kicsit..ez nem fog elmúlni.A doki mondta.
49. garamond (válaszként erre: 48. - Mama_gold)
2009. aug. 9. 21:15
Utána nézek ennek is. Nekem inkább a szülést követő években jött elő, hogy időnként duzzadtabbnak érzem a helyét és még nem jöttem rá mitől. De mint írtam ez már régi dolog, köszi.
48. mama_gold (válaszként erre: 1. - Garamond)
2009. aug. 9. 21:10

Nem olvastam végig a fórumot, de sajnos én is így jártam. Első szülésem után 2 évig sem bírtam sexelni, annyira fájt a gát:(( Én nem tudom mit varrtak ott össze (jó 4.100 g volt a bébi, de ennél nagyobb gyereket is szültek már). Mindig úgy éreztem, mintha valami fadarabbal böködnének:S Azóta ugyan helyrejöttem, bár a szülés után hónapokig annyira gyenge voltam. A második gyerkőcöm császáros lett, így van tapasztalat mindkét féle szülésről:) Nekem a 2. egy álom volt:) 5 nap után már majdnem a régi voltam. Nagyon szépen, gyorsan gyógyult a sebem.


Az intimtornát én is próbáltam, bár még a terhesség alatt. Nem tudom írta-e valaki Kriston Andrea könyvéről beszélek. Akit érdekel, egy utalás, miről is beszélek:))


[link]

47. Szerencsésné (válaszként erre: 45. - Garamond)
2009. júl. 26. 22:23
Még nem néztem utána,de tuti,h a neten is van.Amúgy is sok jót hallottam róla.Szeretném kipróbálni,mert szerintem sok mindenre jó,és lehet,h tényleg megszűnnek tőle ezek a panaszok.
46. garamond (válaszként erre: 43. - Anekati)
2009. júl. 26. 11:19
Én még nem törődtem bele, nem vok egy könnyen feladós típus. Ha segítene ez a DVD, akkor talán jobb lehetne. Kár, hogy nincs róla tapasztalat, bár az intim torna egyébként sem árt, ha nem akar valaki incontinens lenni 70 évesen.
45. garamond (válaszként erre: 44. - Szerencsésné)
2009. júl. 26. 11:17
Vajon hol lehet ilyen DVD-t beszerezni? Talán neten is?
2009. júl. 25. 23:24

Sziasztok!

Most,hogy már párszor jöttem ide a fórumra,hát vettem a bátorságot,és utánaérdeklődtem,h hogyan lehet ilyen ügyben regenerálódni.

Azt a választ kaptam,amit korábban,h létezik az a bizonyos intim torna,ami még abban is segít,ha valakinek a szülés után esetleg érzéketlenné válna,vagy amiről itt többet olvastunk,érzékeny lenne,fájna,még évek múltán is.Állítólag ez DVD-n is beszerezhető és talán megér egy próbát.

Remélem tudtam segíteni!

2009. júl. 25. 23:08
Én is érzem a gátsebemet a mai napig,idönként megduzzad,az időjárásváltozást is megérzem,pedig novemberben 16 éve lesz,hogy megszültem a kislányomat,2050gr-mal.Már beletörődtem,hogy ez így lesz még élek.
42. garamond (válaszként erre: 41. - Vicky anyu)
2009. júl. 25. 20:00
Nem szoktad a varratokat időnként duzzadtnak érezni?
2009. júl. 25. 16:39
Sziasztok! Az én fiam áprilisban múlt kettő éves. Nekem ennyi idő kellett ahhoz, hogy nagyjából helyre jöjjek. Néha, ha a párom úgy közelít, még mindig azt érzem, mintha szét akarna repedni a varrás.
2009. júl. 18. 19:00

Sok nőtől hallom, hogy az orvos nem tájékoztat megfelelően. Ha kórházban vizsgál azért, mert nem a magánrendelésre mentél, ha meg odamész, akkor siet, hogy a fizetős kuncsaftok mind sorra kerüljenek. Tisztelet a kivételnek!

Sokszor az az érzésem, de más területeken is, hogy legjobb ha már felállított diagnózissal mész, miszerint ez vagy az lehet a bajom és akkor majd eldől, hogy tényleg. Legfeljebb hipochondernek néz, de legalább kiderül a baj.

39. Szerencsésné (válaszként erre: 38. - Sylvia81)
2009. júl. 18. 17:51

Teljesen igazad van!

A nőgyógyászok ezzel nem foglalkoznak.

Én az első gyerkőc után fél év alatt jöttem helyre teljesen.Mondjuk a másodiknál már hamar (4-5 hét),de én kérdeztem a doktornőmet,h mit csináljak.

38. Sylvia81 (válaszként erre: 37. - Szerencsésné)
2009. júl. 18. 17:19
De miért kell erre rákérdezni? miért nem mondják??? A 6hetes kontrollon nem az volt, akinél szültem, hanem egy fiatal orvos, de azon kívül, hogy közölte: szép, semmit nem mondott... Meg felírt egy fogamzásgátlót. Aztán ennyi. És nekem honnan kéne tudnom, hogy ez majd nekem fájni fog még évek múlva is???
37. Szerencsésné (válaszként erre: 36. - Garamond)
2009. júl. 18. 12:24
Nekem se mondott semmit az orvos,én kérdeztem rá,6 héttel az első szülés után,és akkor azt mondta,h tornáztatni kell.
36. garamond (válaszként erre: 35. - Szerencsésné)
2009. júl. 17. 14:34

Megnéztem a lámpát, konkrétan erre nem írta, de sok mindenre jó, biztos csak elgondolás kérdése, mire használod. Majd megkérdezem van-e az ismerősök közül valakinek.

Úgy látszik akkor tényleg nem mindegy hol vágják. Azért örültem volna, ha az orvos erről beszélget velem egy kicsit.

35. Szerencsésné (válaszként erre: 34. - Garamond)
2009. júl. 17. 12:59

A picim(a 2 éves) lányzó.A nagyobbik (5 éves) fiú.

Igen,még helyrejöhet,de van egy ismerősöm,akinek 20-23 éves fiai vannak,és ő mesélte,h neki is van amikor érzékeny,időváltozásnál fáj.

Tényleg lehet,h függ attól,h hol van a gátseb,lehet,h ha valami idegnél,akkor maradandó.

Erre ő azt mondta,h javasoltak neki intim tornát,ami segíthet.

Ebből biztosan van a neten is.

34. garamond (válaszként erre: 33. - Szerencsésné)
2009. júl. 17. 07:33

Ok! megnézem a neten, mit írnak róla. Neked csak két éves a fiad, nálad még alakulhat a dolog.

köszi

33. Szerencsésné (válaszként erre: 1. - Garamond)
2009. júl. 16. 22:05

Szia!

Bocsi,csak azért írok,hátha tudok segíteni.

Nekem(igaz szülés után) nagyon jó volt gátsebre a Bioptron lámpa.Tudom,ez rettenetesen drága dolog,mi is csak ajándékba kaptuk,különben nem lenne,de nekem akkor nagyon jót tett.

Vannak orvosok,akiknek van,és kezelnek is vele.

Amúgy én két gyereket szültem, a második májusban volt kettő,de bizony van amikor érzem,h hol vágtak.

2009. júl. 15. 22:24
Nos, igen. Ha meg nem mész el, akkor meg az a bajuk, hogy ejnye... Főleg, ha kiderül, hogy baj van... Életem első nőgyógyászati vizsgálatán egy olyan tatát kaptam orvosnak, hogy utána 3 évig nem is mentem az osztály környékére se! Utána is másik kórházba mentem... :( De ez még Debrecenben volt...
2009. júl. 15. 20:24

Én meg egyszer jól összebalhéztam egy asszisztensnővel, mert már vagy egy órája én következtem volna, de folyton mást hívott be. Rajtam nem volt tábla, hogy a gyerekeimre otthon más vigyáz, nekem is sietős, aztán nagyon bepöccentem.

Amikor végre behívott, megkérdeztem, hogy van-e még más ismerőse, mert akkor én már vetkőznék. Erre ki akart ebrudalni a rendelőből és az orvos, aki addig a másik szobában volt erre a közjátékra lépett be és mondhatom nagyon jól szórakozott.

Sajnos én gyakran járok vizsgálatokra és sokat kell várnom, ha szabin vagyok azért idegeskedek, mert elmegy az a pár nap is ilyenre. Ha dolgozom meg azért, mert várnak vissza.

Csak beteg ne legyen az ember!

2009. júl. 15. 20:19

Ja, tényleg ez már egy fórum témája:)

Igen nekem is volt olyan, hogy munka után elmentem dokihoz, ahol csak nyugdíjas korúak ücsörögtek és közölték velem, hogy jöjjek máskor, mert már nem tudnak fogadni ma több beteget, előbb kellett volna jönnöm. Hát én mondtam az asszisztensnek, hogy akkor küldje haza valamelyik mamát, mert ő délelőtt is el tud jönni, engem meg hívjon be! Nagyon zavarta, de megoldotta valahogy:)

Én is mindig felhúzom magam ezen!

29. garamond (válaszként erre: 28. - Accb6cf2da)
2009. júl. 15. 20:13

No igen, erre külön topicot lehetne indítani, hogy ki milyen sokat fizet és ha tisztességesebb ellátást szeretne, de legalább gyorsabbat, hát elmegy maszekon 6 ezerért.

És az a vicces, hogy általában bennünket nem betegként kezelnek, beteg csak egy 80 éves lehet. Mi menjünk dolgozni és ne lopjuk a napot a kórházban. Mindenkit előre vesznek a sorban, de aki igyekezne vissza a munkába, mert éppen elkéredzkedett, az csak várjon.

Na, jól felhúztam magam megint...

28. accb6cf2da (válaszként erre: 27. - Sylvia81)
2009. júl. 15. 19:52

Ez aranyos:))) Mármint a kislányod arca, hogy lement és nem ismerted meg:)))

Na most nem az ilyen nevekre gondoltam, hanem igen a Filip, Dzsenifer, Elizabet és még sorolhatnám. A Claudia jó, de ez a becézés:)

Én mindig rendeb teszem az orvosokat, ha nem tetszik a stílusuk, sőt, hogy miért nem megyek maszek rendelésre, ezt is elárulom nekik! Annyi TB-t fizetek havonta, hogy más 1 év alatt sem fizet be annyit, így jár az ellátás teljesen ingyen! Én a kórházba is mondtam, amikor nem adtak tejet, mert az a cukorbetegeknek kell, hogy fusson ki nyugodtan a boltba, az a 2 dl tej 2 naponta belefér a TB-be és abba, hogy ezért a fizum 60 %-t kapom csak meg táppénzként, mert kaját kapok a kórházba.

Amúgy is felháborított a kosz, mocsok és az egyéb hiányosságok.

2009. júl. 15. 13:00

Szintén offtopikolok... Tényleg bosszantó, hogy fekszel ott az asztalon, mint egy darab hús, a doki az asszisztensekkel viccelődik, te meg tök fölöslegesnek érzed magad, sőt zavarban vagy. Tényleg úgy jön ki, hogy mi a f*szért mentél te oda egyáltalán??? És az átjáróház is zavaró, mikor épp a legintimebb helyen vizsgálják az ember lányát... :(

A névadásról:

mi is különleges nevet választottunk, azaz választottam, Kiara a kislányunk. Mondjuk a Bóbita, Dzsoki, Dzsenifer és hasonlóktól az én hajam is égnek áll... Van nálunk a játszótéren Ruben és Filip. De el lehet rontani a becézéssel a normális neveket is: az egyik kislány Klaudia, őd Didinek becézik. Ez most még el is megy, de amikor majd elkezdődik a kislány korosztályának szexuális tudatra ébredése???

Ja, hogy ezt miért írtam? Valóban butaság várni néhány napot a névadással, márcsak azért is, mert 2-3 nap alatt úgyse lesz eldönthető... Az én lányom arca szülés után annyira fel volt puffadva, hogy másnap reggel - mikorra kicsit már lejjebb ment - meg se ismertem... :S Tök ciki volt, ráadásul apukám előtt történt... És még utánna is sokat változott. Eleinte nem is volt Kiarás, de most már nagyonis az!!! :)

26. garamond (válaszként erre: 24. - Accb6cf2da)
2009. júl. 15. 10:34

Én nem vok olyan talpraesett, hogy megkérjem őket távozzanak, teljesen kiszolgáltatottnak érzem magam ilyenkor. Az onkológián egy nővér van, aki nagyon aranyos és leginkább a számítógépnél szokott ülni, annyira nem zavar. Hát ezért járok ide, ja, és ingyen van.

Sztem a nőgyógyászok meg azért olyan utálatosak, mert mindnek van magánrendelése és lerí róluk, hogy miért nem ott keresik fel őket.

Talán rászánom majd magam, hogy a régi nőgyógyászomat felkeressem, de persze magyarázkodhatok, hogy hol voltam idáig.

2009. júl. 15. 09:20
És a témához: nekem inkább érzéketlen és frontok hatására fájdalmas. Egész nagy ez a vágás, és azt vettem észre, hogy valamibe belevághattak a combom irányába, mert valahogy ott másmilyen lett a combom.
2009. júl. 15. 09:18

Ühm, értem. Én megkérném a nővérkéket, hogy menjenek ki a feleslegesek, és az orvost is renbe szoktam tenni, ha nem megfelelő hangon beszél velem. Tudom így kevésbé jó eséllyel indul az ember, de hátha hatásos.

Igen ez az ismerős dolog kellemetlen lehet.

Azt nem értem, hogy az intelingsnek vélt orvosok, hogy nem jönnek rá arra, hogy ez így nem jó. Mert, hogy néhány nővérek ostoba, az OK, de, hogy orvos is......

Nálunk az sztk-ban 1 orvos és 1 asszisztens van, és ha bent van valaki nem nyilik ki az ajtó még véletlenül sem. Amúgy elég kellemetlen a vizsgálat.

Igen, ilyenekre gondoltam:) Érdekes nevek, stb. Egy ismerősöm pl. azt találta ki, hogy majd akkor ad nevet a gyerekének ha már látta és vele volt néhány napot, hogy lássa mi illik hozzá:) Mondtam is neki, hogy nem a magyar császár fog megszületni, hanem az ő gyereke, innentől annyira nem kell az egekbe emelni a gyermekét:)


Sajnálom, hogy ez van nálatok. Esetleg valamely közeli városban, vagy településen?

2009. júl. 15. 09:06

Nekem az érthetetlen, hogy miért kell 3 asszisztensnőnek még az orvos mellett lenni, ráadásul az egyik ismerősöm is. Nem olyan egyszerű kiterülni olyan ember előtt, akivel minden nap találkozik az ember. Legalábbis nekem ez gondot okoz. Az orvos érzéketlen, sokan mesélték már, hogy sírva jöttek ki, épp egy hónapja a kolléganőm is. Ha tudnék maszekon mennék, ott csak Te vagy és az orvos, nem kell még mások előtt a problémáidat feltárni és nem nyitnak be még vagy öten.

Tudom mire gondolsz, a sok hülye, idióta különleges név is ezt mutatja, amit ráaggatnak a gyerekekre, de hidd el itt nem erről van szó.

2009. júl. 15. 08:15

Én sztk-ba járok orvoshoz. Milyen állapotok tartanak vissza tőle. Én sokszor csak azt látom, hogy manapság mindenki azt hiszi, hogy ő különlegesebb a többinél ezért kell maszekhoz mennie.

Ne érts félre, de tényleg ez az igazság. A kismamák is azt gondolják, hogy az ő gyerekük valami különleges elbánást édemelne, és még sorolhatnám.

2009. júl. 15. 07:58
Sajnos nem tudom már megfizetni a nőgyógyászt, a mi kórházunkban meg olyan állapotok vannak a nőgyógyászaton, hogy inkább kihagyom. Egyébként ennél az onkológusnál régen szültek is, sztem nőgyógyászként kezdte, vagy nem tom náluk hogy van, csak gondolom.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook