Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukorbetegség fórum

Cukorbetegség (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Cukorbetegség

1 2 3 4 5 6
2020. dec. 22. 08:49

Sziasztok


Tudnátok ajánlani egy jó diabetológus szakorvost első sorban Nyíregyházán, vagy Debrecenben (akivel van tapasztalatotok)? Előre is köszönöm.

2020. szept. 9. 19:20
Naponta 4x kapok Inzulint !Actrapid, Insulatard/ 2 éve. Tesztcsikot szakorvosi javaslatra 9 dobozt, 3 hónapra kiemelt támogatással, amit a háziorvos ir fel. Majdnem közelharcot kell folytatnom a receptért. Eltörött a szemüvegem, utolsó alkalommal nem tudtam ellenőrizni a receptet. Naná hogy 3 hónapra 6 dobozzal irt fel. Olyan érzésem van, nem szivesen irják fel, pedig jár. Vagy anyagi előnyből nem irja fel, vagy az én 3 dobozomat eladhatja másnak?? Valaki tud válaszolni?
2020. jún. 9. 12:38
Ti mit szoktatok vacsorázni,mert én este vagyok a leg éhesebb.
168. Gyermán Edina (válaszként erre: 152. - Dragostea)
2020. jún. 9. 12:01
Az előző hozzá szólást Neked írtam.
167. Gyermán Edina (válaszként erre: 153. - Bettyke76)
2020. jún. 9. 11:57
Sziasztok.Én is új vagyok itt a fórumon.A válaszom a kérdésedre az,hogy álltalában reggel mindenkinek magasabb a cukor mérés értéke.
2020. jún. 5. 06:55
Diagnosztizált 1-es típusú cukorbeteg lettem. Márciusban, az lenne a kérdésem hogy a hogy 90%-os utazási kedvezmény megillet e? Köszi a válaszokat.
2020. jún. 5. 06:54
Sziasztok. Gyakorlatilag frissen
2018. aug. 28. 17:29
Sziasztok.Valaki tud nekem ajånlani a Péterfyben diabetológust? Köszönöm!
2018. máj. 22. 09:15

Sziasztok!


Olvastam hogy a cukorbetegség tünete lehet ízérzékelési zavar.


Ez lehet oly mértékű, hogy pl. egy sima colát light colától ne lehessen megkülönböztetni?



Köszönöm a választ előre is!

2018. ápr. 17. 12:09

Ne hagyja figyelmen kivül ezeket a tüneteket - előzze meg a cukorbetegség bekövetkezését

A cukorbetegek száma folyamatosan növekszik. Amikor ezt a számot hozzáadjuk a cukorbetegség kockázatának kitett emberekhez és azokhoz, akik még nem ismerik a diagnózist, riasztó jelzést kapnak. Magyarországon ez a szám akár félmillió.

Az orvostudományban egy új kifejezés jött létre - elődiabetes. Ez egy szürke zónát jelent. A szervezetnek magas a vércukorszintje, de nem elég magas ahhoz, hogy cukorbetegségnek minősüljön. Azok az emberek, akiknél előzetesen diagnosztizált állapot áll fenn, nagy esélyük van arra, hogy néhány éven, hónapon belül cukorbetegségben szenvedjenek.

Ezt az állapotot nagyon nehéz felismerni, mert a tünetek egyszerűen láthatatlanok. Ezért ügyelni kell a legkisebb jelre. Az elő diabétesz kimutatása nagyon fontos, mivel ily módon a cukorbetegség kialakulása időben megakadályozható.

Ne hagyja figyelmen kívül ezeket a jeleket

Az elő diabétesz olyan állapot, amelyben a szervezet lassan elkezdi elveszteni a cukor megemésztésének képességét étkezés után. A cukorbetegség további fejlődésének megelőzése érdekében fel kell ismerni a legkorábbi tüneteket. Néhány ilyen tünet teljesen ártalmatlan.

Az elő diabétesz tünetei:

• álmatlanság,

• gyakori vizelés,

• fáradtság,

• homályos látás,

• elhízás.

Ezek nem az egyetlen tünetek. Számos tünet jelentheti az elő diabetesz állapotokat. Az egyik leggyakoribb tünet a test egyes részeiben a sötét bőr. Általában a könyökön, a térdeken, a hónalj alatt, a nyakon vagy a csuklón történik.

Továbbá, ha egy családtagja cukorbetegségben szenved, akkor automatikusan kockázati csoportba esik. Ezért időben elővigyázatossági intézkedéseket kell tenni.

Mit kell tennie a cukorbetegség kialakulásának megakadályozására?

Annak megelőzése érdekében, hogy az elő diabétesz átmenjen diabéteszbe, változtatni kell az életmódban.

Mozogjon többet. A fizikai aktivitás nagymértékben [url= [link] a cukorbetegség kockázatát[url]. Ha hosszabb ideig nem edzet, akkor kezdjen el egy kis gyakorlást. Vagy kezdetnek, kerülje a liftet, és inkább a lépcsőket használja.

A fizikai aktivitásnak számos előnye van. Nem csak csökkenti a vércukorszintet, hanem csökkenti a testzsírt is. És az elhízás az egyik leggyakoribb oka a cukorbetegségnek. Próbáljon legalább heti 5 alkalommal, napi 30 percet gyakorolni.

Aludjon eleget. Az elégtelen alvás lelassíthatja a fogyás folyamatát. Azok, akik 6 vagy annál kevesebb órát alszanak, nagyobb valószínűséggel lesznek cukorbetegek. Ezért próbáljon meg aludni a napi 7-10 órát, és amikor fáradtnak érezi magát, távolítsa el rövid nappal.

És persze, ami a legfontosabb - táplálkozzon egészségesen. Egyen sok gyümölcsöt és zöldséget. Fogyasszon rostokban és gabonafélékben gazdag élelmiszereket. Cserélje ki a fehér rizst barnával. Kerülje a finomított élelmiszereket és a mesterséges édesítőszerekben gazdag ételeket.

Számos tanulmány kimutatta, hogy a mandula fokozott bevitele nagymértékben növeli a szervezet érzékenységét az inzulinra. Emellett a mandula csökkentheti a rossz koleszterin szintjét. Így helyettesítheti az egészségtelen ételeket a mandulával, ami finom és egészségesebb.

2017. aug. 13. 09:50

Ebbe a topikba is beirom, hatha valaki utananez es segitseget jelent neki:


A 2-es tipusu cukorbetegseg az esetek tobbsegeben GYOGYITHATO, visszafordithato.

Az magyar gyakorlatban a tunet kezelesevel foglalkoznak, a vercukorszintet probaljak a megfelelo hatarok kozott tartani. A valos problema, az inzulinrezisztencia, ezt kell megtorni, es a szervezet mukodese helyreall, akar tobb eves gyogyszer es inzulin hasznalat utan is.


Az ingyenes es rendkivul egyszeru modszer:

- helyes taplalkozas (LCHF etrend)

- idoszakos bojtoles (intermittent fasting


Rengeteg ingyenes informacio talalhato a kovetkezo oldalakon (angolul):

1) Dr. Jason Fung: Intensove Dietary Management Blog

[link]

2) Diet Doctor

[link]


Ezekkel az eloadassorozatokkal erdemes kezdeni:

[link] category/lectures/type-2-diabetes-lecture-series/

[link] category/lectures/the-aetiology-of-obesity-lecture-series/

2015. jún. 15. 07:59

Sziasztok!

Pesti 35 éves vagyok 2.tipusú cukorbeteg.

Véletlenül találtam erre a Hoxára,és örömmel látom a cukorbeteg fórumot. :)

2015. márc. 13. 10:08

Sziasztok!

Idén először lesz sporttábor cukorbeteg gyerekek részére. E nemes ügyért futónagykövet lettem. Én is cukorbeteg vagyok 8 éve. Bármilyen kis adománnyal tudsz segíteni.

Köszönöm :)

[link]

158. Regin_a
2013. jún. 6. 21:29

Felhozom

Tételezzük fel, bizonyos tünetek miatt magas a cukorszintem

Hogy alakul reggel vagy napközben a cukorszint ha nem eszek semmit, max kávét iszom, vagy egy natur joghurt szelet kenyérrel?


Labort, orvost ne ajánljátok, megvolt, de még nem elérhető az eredmény.

157. Timó8
2013. ápr. 8. 22:51

Szép estét!


Érdekelne, hogy valakinek szerepelt -e a tünetek közt a bőrszárazság, bőrviszketés? Ha igen, akkor a test mely területén?

A cukorbetegségnek köze lehet ahhoz, hogy 1-2 óra alvás után nagy szénhidrát- illetve cukoréhségem van?

2013. márc. 25. 10:58
Sziasztok! Szükségem lenne Victozára valaki nem tudna segiteni egy recepttel, mert csak nem támogatott receptet kaphatok ugy meg közel 30 . 000 Ft lenne.
2012. dec. 1. 20:00
2012, nov 14.-i cukorkontrollon haza adtak a háziorvosomhoz megosztott kezelésre ,csak akkor kell menjek a cukor gondozóba ha leromlik az eredményem !!
154. bettyke76 (válaszként erre: 152. - Dragostea)
2012. nov. 30. 16:51
Szia bár én is új vagyok de szerintem mivel ezt én is tapasztaltam azért van mert ekkor már nincs elég inzulin a szervezetünkbe és elkezd felfele menni vagyis én így gondolom de remmélem majd ír olyan aki sajnos régi ebben a témában.
2012. nov. 30. 16:49
Sziasztok én is új vagyok lassan 3 hónapos inzulinos most voltam az ugy nevezett mézeshetekben tegnap óta azonban ha eszek 12.5- re ma ebéd után 1,5 órával 16.5-öt mértem gondolom ez a mézeshetek végét jelenti ugye? és most emeljem az inzulin adagom?
2012. nov. 20. 18:01
Sziasztok!Új vagyok itt a Hoxa-n is és inzulinra is csak 3 hete állítottak be. A kórházban minden rendben ment, de mostanában azt vettem észre, hogy az ébredés után mért vércukorszintem egy óra múlva (akkor érek be a munkahelyemre)- anélkül, hogy ettem volna - másféllel-kettő és féllel magasabb lesz. Ez normális? Kérlek benneteket, hogy aki tud ezzel kapcsolatban segíteni,tegye meg. Nagyon szépen köszönöm előre is.
2012. okt. 6. 14:56
Sziasztok! Leírnám rövid történetemet, nem tudom hová tenni ezeket a dolgokat, ha tudtok segítsetetk légyszíves! Júniusban kezdődtek nálam a problémák. Egyik pillanatról a másikra sokat kellett pisilni járnom, és nagy mennyiségeket ürítettem. Mindezt menstruáció előtt kb öt nappal, majd megjött a havim és elmúlt. Majd utána ismét kezdödött pár napig.És utána semmit. Júliusba ismét ugyanígy történtek a dolgok. Pisi megjön, pisi... És elmúlt. Augusztusban nem pisiltem sokat, majd megjött, elmúlt és ennyi. Szeptemberben viszont ismét kezdődött a gyakkori pisilés, és hiába jött meg nem múlt el, csak valamelyest lecsökkent a mennyisége. És azóta is tartott. Kb. két héttel ezelőtt kicsit stresszes voltam és napokig alig ettem, max. napi egyszer egy szelet toast kenyér és egy tányér főtt étel, de az is minimális. Nem volt étvágyam, folyamatosan ideges voltam, nem tudtam koncentrálni. A pisilés még mindig tartott. Majd egyszer hirtelen megintcsak elmúlt, és alig jártam a wc-re, max napi háromszor, minden normalizálódott. Vérvételre kellett mennem, ami miatt ismét ideges voltam, féltem az eredménytől. Az eredmény: éhgyomri glükóz 4.7, vizeletcukor negatív, viszont keton van benne, és mindenféle baktérium, leukocyta, genny, vörösvérsejt, fehérje, nitrit. Két napja ismét elkezdtem sokat pisilni és az étvágyam is a régi lett. Attól félek hogy azért pisilek mert eszek és a cukrom magas. Nem iszok sokat, max napi 6-7 decit, talán még sosem fordult elő velem, hogy egy litert megigyak egy nap. Fogyni egy kilót fogytam amikor igazán lecsökkentettem a kaját a stressz miatt. SZerintetek cukros vagyok? Vagy valami más bajom lehet? Köszönöm előre is a válaszokat!
150. shilladora (válaszként erre: 149. - Pomodoro)
2012. okt. 1. 12:49

nem.

Mindkettőnek nagyon nagy a szénhidráttartalma (75g/100G), míg a lenmag csak 1 g szénhidrátot tartalamaz!!!

149. pomodoro (válaszként erre: 148. - Shilladora)
2012. okt. 1. 10:30
Ez jól hangzik! A lengmagliszt és lenmagpehely helyett lehet lisztet vagy zabpelyhet használni?
148. shilladora (válaszként erre: 147. - Pomodoro)
2012. szept. 26. 11:43

az én kedvencem a szilvásgombóc ízét idézi, és most épp szezonja is van:

egy jénai tetejében elsímítom a tésztát:

1 tojás, 9 kanál lenmagliszt keverve lenmagpehellyel, 1 tk fahéj, 2 ek xilit, 1 ek cukormentes szilvalekvár, só, szódabikarbóna, 1 ek olvadt kókuszzsír. csak kavarni kell :D

elsímítás után belecsücsültetek félig félbevágott magozott szilvákat, amiket megtöltöttem fahéjas xilittel.

mikróban 5 perc alatt megsül, és isteni.

147. pomodoro (válaszként erre: 146. - Shilladora)
2012. szept. 26. 11:11
Igen, nézegettem is a neten párat, csak nem akarom elrontani és valami kipróbált finomságot szeretnék készíteni. Gondoltam tudtok valami jót mondani :)
146. shilladora (válaszként erre: 145. - Pomodoro)
2012. szept. 26. 10:57

cukorbeteg lettem pár éve, 11 volt a reggeli cukrom, kaja után 16/18 is.

adtak gyógyszert, egyre többet, és fenyegetve éreztem magam a többi szörnyű szövődmény miatt.

aztán rátaláltam a paleolit életmódra, és azóta nem kell gyógyszert szednem, a reggeli, és a hosszú cukrom is 5,4.

rengeteg sütemény és torta receptjet találni a neten, vagy pl. Mariann63 naplóiban is.

2012. szept. 26. 10:24
Sziasztok! Tudtok olyan süti vagy tortarecepteket mondani, ami kifejezetten cukorbetegek számára van? Próbáltam rákeresni, de tapasztaltak véleményére lennék kíváncsi. Mi vált be? Nemtudom ez számít-e, de az illető, akinek sütni akarok, gyógyszert szert a cukorbetegségére, nem inzulint.
2012. szept. 24. 11:37

A szakdolgozatomhoz szeretnék segítséget kérni minden cukorbetegtől, ha van pár perce, töltse ki a kérdőívemet, nagy segítség lenne: [link]

(téma a folyamatos glükózmonitorozás, az eszközt nem ismerők véleményére is kíváncsi vagyok)


Előre is köszönöm a kitöltést, remélem az eszköz bemutatásával én is tudok valamennyit segíteni!

143. emrus (válaszként erre: 138. - Kalüpszó)
2012. szept. 3. 07:56
Sajnos a diabetikus cuccok mindenhol nagyon drágák
142. emrus (válaszként erre: 141. - Horvpetya_)
2012. aug. 25. 08:38

Teljesen igazad van nem mindegy, nekem is dcontom van és egy évben egyszer be kell vinnem a rendelésre és ott összemérjük, ott teljesen más fajta van és majdnem egyeznek az eredmények, egy-két tized eltérés, nem számít.

Szerintem vidd el te is a mérőket és mérjétek össze, a rendelésen. Vagy valaki mással, ha van az ismerőseid között mérő.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook