Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Holdnaptár - Jónás módszer fórum

Holdnaptár - Jónás módszer (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Holdnaptár - Jónás módszer

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
77709. cherry41 (válaszként erre: 77708. - Évanéne)
2012. nov. 9. 18:13

Szia! Én meg tudtam csinálni magamnak a Jónás naptárat, ha gondolod, kuldd el priviben az adataidat (szuletésed dátumát, óráját, helyét)és megcsinálom szívesen Neked!

És hogy lehet helyrehozni a holdfázisunkat? Azt nem mondta? :)

Sajnálom, hogy nem maradt veletek a baba. :(

77708. évanéne
2012. nov. 9. 17:53

Sziasztok! Pár éve elvégeztem egy ** alaptanfolyamot, ahol a mester érdekes dolgot mondott: a meddőség oka sokesetben nem más, mint az, hogy az évek alatt fogamzásgátlókkal, egyéb dolgokkal eltoljuk a holdfázisunkat, s amíg ez nincs helyre hozva, addig hiába minden...

Szóval, érdekelne, hogy erről tudtok-e valamit, illetve természetesen én is kíváncsi volnék a Jónás naptáramra, mivel nemrég elvetéltem, ez volt az első terhességem...

Szép estét mindenkinek! :-)



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
77707. Vivien0314 (válaszként erre: 77706. - Ardilla)
2012. okt. 25. 22:07
Írtam, megadtam az e-mail címem :) Előre is nagyon szépen köszönöm!
77706. Ardilla (válaszként erre: 77705. - Vivien0314)
2012. okt. 25. 17:08

Mondjuk erre a mostani üzenetem sarkában található "Privát üzenet" feliratra kattintva!?

Az e-mail címedet is add meg, mert én oda fogok válaszolni.

77705. Vivien0314 (válaszként erre: 77700. - Ardilla)
2012. okt. 25. 15:07
Szia, szeretnék kérni egy ilyen számolást, ha még ( :-) )lehetséges, de nem akarnám kiírni a születésem helyét, óráját percét ide. Milyen címre tudok neked írni privát üzenetet? Nagyon szépen köszönöm a segítséged előre is!
77704. f8d3dba714
2012. okt. 24. 10:38
egy kis segítséget szeretnék kérni amennyire tudtem kiszámoltam astro.com-on a jónás napomat,de nem értem nekem lehet,hogy fordítva van? amikor a mensim van meg ,akkor a sárga pötty az ovuláciot mutatja.Viszont az akciózás az jó lehet mert mindig érzem olyankor a petefészkembe a gis görcsölést.hol lehet beírni a mensit atáblázatba,mert nekem a naptár magától számolta.
77703. Shaunie
2012. aug. 23. 14:58

Sziasztok!

Az összes hozzászólást nem tudtam végigolvasni, de az lenne a kérdésem, hogy pont a Jónás-napon legyünk együtt a párunkkal vagy előtte a 3 napban valamikor? Úgy tudom, hogy az nem jó, ha minden nap együtt vagyunk, mert a kis fickóknak érniük kell. Köszi a válaszokat előre is!

77702. Ardilla (válaszként erre: 77701. - Gabi0630)
2012. aug. 15. 16:15

Ha jól sejtem, a hozzászólásod valójában nekem szól.


Igen, vállalok Jónás nap számítást, visszamenőleg is. Írj egy üzenetet a Hoxás postafiókomba, mondd el mit szeretnél és a születési adataiddal együtt az e-mail címedet is add meg! Oda fogok válaszolni.


Jó kérdés, hogy működik-e. A kitalálója nőgyógyász (és asztrológus) volt, épp elég bizonyítékot gyűjthetett rá a praxisa során, hogy működik. Most meg már sok helyen használják más asztrológusok is.


Ha viszont te épp nem Jónás napon estél teherbe, attól még működhet. ;-)


(Igazán szerintem csak az tudja tesztelni, aki tudatosan Jónás napon van együtt a társával, de egyébként nem, és ezek a napok nem estek egybe a ciklus közepén egyébként is köztudottan termékeny napokkal.)

77701. gabi0630 (válaszként erre: 77699. - Judoka23)
2012. aug. 15. 14:58

Szia!


Régebbi az írásod, ezért kèrdezem. Vállalsz még Jónás nap számítást? Idei èvre kellene, és megköszöném 2006-ra, abból tudni működik e, mert akkor fogant a kisfiam.

Köszi


Gabi

77700. Ardilla
2012. jún. 3. 15:35

Sziasztok!

Nem lehet minden hozzászólást végigolvasni, de szakmai szempontból érdekelne ez a módszer. Én asztrológus vagyok, ha valaki szeretné, kiszámolom neki, hogy a Jónás módszer szerint mikor vannak termékeny napjai, ha cserébe elmondja, hogy ezzel sikerült-e teherbe esnie vagy sem. Csak a születési adatok kellenek hozzá (hely, év, hó , nap, óra:perc -amilyen pontosan lehet, de órára is elég). Ha valaki igényt tart erre, akkor írjon nekem privát üzenetet!

77699. judoka23 (válaszként erre: 77677. - Rózsa111)
2012. máj. 15. 07:02

Szia!!!Bocsi hogy csak így ismeretlenül írok neked, de mi is elkezdtük a Jónás naptárt használni!!!!

Azzal kapcsolatban kérdeznék tőled, és a többiektől!!!

Szóval: Erre a hónapra 7-10ig írta a naptár, 13án kellett volna megjönnie!!!A menzeszem 34-37 napos szokott lenni, a 13-a a 37. nap volt!A tüneteim megvannak, szóval hányinger, szédülés émelygés, a köldökömnél szurkálás!!Tesztet csináltam 13án reggel, de negatív!

Az lenne a kérdésem, hogy ha 10én sikerült, akkor meg fog jönni???Mikor lesz pozitív a teszt???10-étől számítva kb 10-14 nap múlva???

Köszönöm előre is a válaszokat!!!

77698. bejci7
2011. jún. 26. 20:10

Egy kis segítség azoknak, akik ki szeretnék számolni a Jónás napjaikat.:

Egy egyszerű hold naptár kell hozzá:

1: a holdnaptárban meg kell nézni, hogy aznap, amikor Te születtél,milyen állású volt a Hold.

2: Át kell menni a 2011-es holdnaptárra, és meg kell nézni, mely napokon fog ugyanúgy állni a Hold, mint a Te születésedkor. Ezek lesznek a Jónás napjaid.

És a link hozzá:


[link]


Példa: AMikor én születtem pont Újhold volt (1978.04.07), tehát az én Jónás napjaim Újholdra esnek. A kislányom fogantatása: 2008.01.08. szintén Újhold volt (jónás napom) és 2008. szeptember 29-én született: ÚJHOLDKOR! :))

77697. bejci7
2011. jún. 26. 20:03

Sziasztok!

Ismét babaprojekt előtt állunk és eszembe jutott, hogy az első baba előtt is mindenfélét megnéztem, többek között a Jónás módszert is. Már nem emlékszem a rizikófaktorra, sőt a Jónás napunkra sem emlékeztem, de most kiváncsiságból visszakerestem... és stimmel! Az hozzátartozik, hogy a fogantatás előtt nem volt menstruációm már 76 napja, a closty nem okozott peteérést, úgyhogy mindenféle támpont nélkül hoztuk össze az első babánkat. Szóval szerintem van benne valami.

77696. weberkitti
2011. jún. 8. 23:39

Én vissszakerestem, hogy nekem mit jósolt. Elvileg fiamnak kellett volna születnie, de "szerencsére" egy gyönyörűséges kislányom lett! :D

Most is azt jelzi előre, hogy fiú... remélem most sem jön be neki! :D

77695. Zancsika
2011. máj. 10. 14:03
Sziasztok! Én is megnéztem annó a Jónás naptárt. Nem nagyon hittem benne, főleg hogy rendszeres mensim sem volt. Nekem is kellett gyógyszeres kezelés, hogy sikerüljön a baba. 8 hónap múlva összejött! Rendszeres mensim még akkor sem volt, de a fogantatás időpontja megegyezett a Jónás naptárban kiszámolttal! Ami nem jött be, hogy kislányt jósolt és eddig úgy néz ki, hogy kisfiúnk lesz!
77694. norcsi.79
2011. máj. 10. 13:23
Sziasztok! Bocs, hogy ismeretlenül, de a Jónás naptár módszerhez írnék pár sort. Én ha minden jól megy a héten töltöm a 7. terhességi hetem. 2010, őszén megcsináltam a Jónás naptáramat, de sajna egy pár hónap nézegetés után sem jött össze. A párommal elmentünk februárban dokihoz (urológushoz) kiderült, hogy van egy kis bibi, 40 nap gyógyszer, és multivitamin. Április elején meg is fogant a kis drágánk! A mai nap kezembe akadt a Jónás naptáram, és láss csodát, a tényleges ovulációmkor volt a naptár szerint is esélyünk és a babó a pocimban van! Ezt csak azért írtam le, hogy van ebben a naptárban valami, de ne csak rá hagyatkozzatok! Mindent meg kell tenni, de azért a holdnak is nagy szerepe van a fogantatásban! Hajrá mindenkinek!
77693. Tgab80 (válaszként erre: 77688. - Kaland73)
2011. máj. 9. 09:02

Szia!


A letöltött program segítségével sikerüt olyan megfelelő időpontot találni, hogy megfogant a babád?

77692. Anyaboszi05 (válaszként erre: 77691. - Tgab80)
2011. ápr. 19. 19:46

Írok neked priviben egy asztrológust, akit esetleg érdemes megkérdezni, hogy mennyi az annyi, ő kipróbáltan profi, de nem tudom, mennyiért dolgozik...

Ha nem szimpi, marad Pánszky doki... :-)

77691. Tgab80 (válaszként erre: 77690. - Anyaboszi05)
2011. ápr. 19. 18:33

Köszi Aranyboszi :)

Sajnos volt egy méhen kívüli terhességem, ezt, vagy hasonlót nem szeretnék még egyszer megélni. Valakit keresnem kell aki rizikót is számol :(

77690. Anyaboszi05 (válaszként erre: 77689. - Tgab80)
2011. ápr. 19. 12:00
Sajnos, az a honlap, amelyik jelezte a rizikót is, fizetős lett, pár hónapja néztem meg a tarifáikat, ha jól emlékszem, gyakorlatilag annyiba kerülne mint Pánszky doki vagy egy jó asztrológus. Rizikót egyébként akkor érdemes nézetni mindenképpen, ha már volt korábban valami probléma vagy a leendő kismaminál, vagy a családban.
77689. Tgab80
2011. ápr. 18. 18:28

Sziasztok!


Köszönet kaland73 a tippért. Én úgy tudom van olyan kiszámítás is ami a rizikó faktort is kiszámítja a baba és mama egészsége érdekében. Tud valaki ilyet? Igaz, a Pánszky doki 23ezerért kiszámolja, de Ti hát ha tudtok ezen kívűl is valami okosságot :)

77688. kaland73
2011. ápr. 14. 09:21

Sziasztok!

Tudok egy nagyon egyszerű programot a Jónás napok kiszámítására, ha még nem volt róla szó! (A neve: "astrocal". Innen letölthető: [link]

Vagy egyszerűen kereshető a "google"-ból (astrocal-t kell beírni) és aztán feltelepítve egyszerűen működik magyar nyelven. Ugyanazt az eredményt adja mint az astro.com. Leellenőríztem és működik, és nekünk be is vált!

77687. Anyaboszi05 (válaszként erre: 77686. - Csilla183)
2011. ápr. 6. 15:55

Szia,

a sárga pont a teliholdat, a fekete pont az újholdat jelöli, nem kell foglalkozni velük különösképpen. A függőleges, vastag piros vonal jelöli a Jónás-napot, a vékony vízszintes fölötte pedig azt az időszakot, amikor (akár többször is) akciózni kell, ez kb. a Jónás-napot megelőző három nap. Elvileg akkor is működik (gyakorlati példa is van rá), ha a Jónás-nap a mensi idejére esik.

77686. csilla183
2011. ápr. 4. 00:52
szia.segitenél nekem remélem jól irtam be az adatokat.mik ezek a jelek piros csik sárga pont stb.
77685. Anyaboszi05 (válaszként erre: 77680. - Pnikol)
2011. febr. 28. 15:30

Ide mész:

[link]

(Azért jobb ilyen formában megadni a linket, mert így kikerülöd a regisztrációs folyamatot.)

Itt:

1. Methods menüpontban kiválasztod a "Special charts"-ot, majd a legördülő menüben az utolsóra: "Lunar Phases Fertility Calendar" kattintasz.

2. Az Options menüpontban a "Start date for charts marked with" felirat után beírod, hogy milyen kezdő dátummal szeretnéd a naptárat, onnantól kezdve 1 évnyi időtartamra fogja kiadni a program.

3. Birth data menüpontban beírod a nevedet (keresztnév elég), ez azért jó, mert a program később megjegyzi a születési adataidat. Kattintasz az "Add a New Person" feliratra, előugrik egy ablak, itt meg kell adni a szülatési adataidat, majd "Continue"-t nyomsz, ez visszavisz az előző menübe.

Itt a Methods menüpontnál rákattintasz a "Click here to show the chart" feliratra, és már számol is, szép táblázatot gyárt a program. Az értelmezéséről, ha van igény rá, később.

77684. Anyaboszi05 (válaszként erre: 77679. - Rózsa111)
2011. febr. 28. 15:10

Akkor is működik!

Van több ismerősöm, aki mensi alatt vagy közvetlenül előtte akciózva lett babás.

77683. Anyaboszi05 (válaszként erre: 77674. - Vberni01)
2011. febr. 28. 15:08
Nem olyan bonyolult, nem kell számolgatni, van hozzá program. Egyébként ennek semmi köze a ciklus szerinti ovulációdhoz, annak időpontjától teljesen eltérhet, mégis működik a megfelelő feltételek fennállása esetén.
77682. Anyaboszi05 (válaszként erre: 77664. - Timcsy27)
2011. febr. 28. 15:05

Sziasztok, eddig csak olvasgattalak Benneteket, de úgy látom, eltűntek innen az önkéntes Jónás-naptár-készítők... :-)Gondolom, elfáradtak...

Timcsy27, ha elküldöd az adataidat (születési hely és idő - lehetőleg percre pontosan), megcsinálom Neked és elküldöm priviben.

77681. rózsa111 (válaszként erre: 77678. - Grandsuzy)
2011. febr. 24. 15:26

Szia!

Mert te hogy számoltad?Ez engem is érdekelne!!

77680. Pnikol (válaszként erre: 77678. - Grandsuzy)
2011. febr. 24. 15:05

Szia!

Én is próbáltam kiszámolni, de valahogy már a regisztrációnál lemaradtam. Tudnál segíteni?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook