Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Belegondoltatok kedves anyukák, mi lesz a volt férjekkel válás után? Miből kezd új életet? fórum

Belegondoltatok kedves anyukák, mi lesz a volt férjekkel válás után? Miből kezd új életet? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
98. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 97. - 00346cf747)
2009. júl. 13. 21:52

Jelen esetben apuka nem tudja ezt a bulit kivitelezni, és soha nem is fogja tudni.


a másik pedig, ami még a szívemen van:


egy szeretőnek semmi de semmi joga nincs ahhoz, hogy a két fél dolgába egyetlen szóval is beleszóljon.

Ő egy senki-a jelen storyba. Eszembe nem jutna-ha szerető lennék-a férj feleség házasságának a lezárásába beleszólni egyetlen mukkal sem. Az kizárólag a férjre és a feleségre tartozik.Senki kivűlálló bele nem szólhat.

2009. júl. 13. 21:39

Az esetek többségében nőnél maradnak a gyerekek, s annak minden nyűge, anyagi vonzata. Régi közmondás szerint "legolcsóbban a volt feleségével neveltetheti fel gyerekeit az ember" :)

Apuka simán megjátszhatja, hogy nem fizet gyerektartást, ismerősöm pont ebben a cipőben jár. Albérletben nyomorog a gyerekkel egyetlen fizetésből, volt férje kufircol egy másik városban felhőtlenül. A gyámügy nem tehet semmit, fél évig várni kell, utána az állam ad valamekkora összeget, addig éljen meg, ahogyan tud.

2009. júl. 13. 21:21
Én úgy gondolom:hogyha ő lép félre, és előtte még a fáradságot sem veszi,hogy gondja van,és nem ül le velem beszélni,akkor menjen amerre akar. Én már most letisztáztam vele /pedig még nem vagyunk házasok/,hogyha félrelép,és ráadásul nincs képe elmondani nekem az igazat,hanem mástól tudom meg,akkor menjen,mert nem fogok a gyerekemmel ide-oda költözködni.Mert a párom szerint is az anyjánál van a gyerek helye. Keményen hangzik,biztos sokan szívtelennek tartanak,de megegyeztünk. Ha nem lenne gyerek,akkor eladnánk a lakást,vagy kifizetné egyikünk a másikat,és menne mindenki a saját útján...
95. Gligi
2009. júl. 13. 20:38

Minden volt férj megérti és megérdemli a mondást:

" Isten nem bottal ver " :-)

94. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 63. - **Rita**)
2009. júl. 13. 20:30
92-es hsz:)
93. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 88. - Akymo)
2009. júl. 13. 20:20

Mit nem lehet ezen érteni? Szerintem teljesen világosan leirtam a dolgokat:)


Mint tudod hülyék a túloldalon vannak. No meg ha igazán szemét akarnék lenni-de sajna én nem lehetek-mert a gyermekeim apjáról van szó (és nálam ennek a dolognak-függetlenűl attól, hogy jellemileg hol áll, még van és lesz jelentősége)-akkor a biróságra bnenyujtanám még +-ban a követelésemet, a vagyonjogi szerződésem értelmében-aminek a jelenlegi értéke cca. 10 mFt-a jelenlegi megmaradt vagyonon és a gyermektartáson felül:)

Úgy hogy próbálkozni nyugodtan lehet mindenkinek, én állok elébe:)

92. e7dba6d90b (válaszként erre: 91. - Akymo)
2009. júl. 13. 19:07
Akkor örülök, hogy én már most, 22 évesen így gondolom :D
91. Akymo (válaszként erre: 89. - E7dba6d90b)
2009. júl. 13. 19:04
A mai eszemmel én is ezt tettem volna, de saknos akkor is szőke voltam és úgy éreztem mindegy mit visz csak menjen már.
90. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 89. - E7dba6d90b)
2009. júl. 13. 19:03

"Én tutira kiforgatnám a férjemet mindenéből,"


Én nem. De ami a gyermekeimé-az a gyermekeimé.

2009. júl. 13. 19:01

Uh, már az első pár hozzászólásból levágtam hogy itt miről van szó: váló faszi szeretője/új csaja hisztizik, mert a feleség menteni akarja a menthetőt.

Ugyan már, te mégis mit tennél a feleség helyében?

Teljesen ugyan ezt.

És ez tök normális, az ember menti a menthetőt.

Én tutira kiforgatnám a férjemet mindenéből, megérdemelné.

88. Akymo (válaszként erre: 87. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 13. 19:01
Nem igazán értelek , de mentségemre szőke vagyok:-D
87. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 84. - Akymo)
2009. júl. 13. 18:31

A másik dolog még ami veled kapcsolatban feljött:


Ha együtt szereztétek a dolgaitokat-mindketten nulláról indulva egymást nem meglopva-az is más, mintha az X év alatt az egyik az összbevétel kb.70-80% tette volna le az asztalra, míg a másik 30-20%-át és most követelőzne, az osztozkodáson+ a "csepp" elképzelésein.

Ez is más.

86. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 83. - 99279bb06f)
2009. júl. 13. 18:29

"Ne mond már, hogy egy idő után nem ott fog tartani az új kapcsolatában, mint az előzőben...ezt hívhatjuk megszokásnak is."


nem mindegymilyen az alap-jó és stabil alapnál másképpen müködnek a dolgok-mint hagyományosan:)

85. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 84. - Akymo)
2009. júl. 13. 18:28
:) Kösz, de én a magam ügyét intézem:)
84. Akymo (válaszként erre: 82. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 13. 18:17
Megadom az exem címét beszéld meg ezt vele is. Lehet rád hallgat :-)))
83. 99279bb06f (válaszként erre: 81. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 13. 18:16

Ne mond már, hogy egy idő után nem ott fog tartani az új kapcsolatában, mint az előzőben...ezt hívhatjuk megszokásnak is.


Nem feltételeztem én egyik félről sem, hogy szerepet játszana.

82. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 80. - Akymo)
2009. júl. 13. 18:12

Ha az ember egyedülálló-nincs gyereke-azt hagy a másiknak, amit jónak lát.De ha gyereke van, akkor nem csak önmagával szemben tartozik felelőséggel.


Nekem is volt olyan, akinek hagytam, hogy vigyen mindent, és van olyan akinek nem hagyok-nem magam miatt, hanem a gyermekeim miatt.Nem azért keccsöltem véres-veritékkel, lemondva minden pihenésről, és minden könnyebbségről, amit egy Gyed-es/Gyes/es anyuka megtehet, hogy most szépen nagyvonaluskodjak avval a két emberrel-akik megpróbáltak mindent elvenni tőlem, amiért én dolgoztam meg-nem magamnak, hanem a gyermekeimnek.


Ha nem próbálták volna ezt meg-akkor is más lenne a leányzó fekvése-de meglépték-igy én is lépek.Úgy, ahogy nekem tetszik.

81. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 79. - 99279bb06f)
2009. júl. 13. 18:07

"

"De a következő sem lesz jobb, csak ideig-óráig."


ez nem igaz.


És tudod miért? mert vannak emberek, akik szerepjátékot játszanak a kapcsolat elején-és csodálkoznak, ha a kapcsolatuk nem működik-később.


És vannak azok: akik önmagukat adják-az első pillanattól kezdve (jó/rossz tulajdonságaikkal együtt)-zsákbamacskát nem árulva-és 1000x stabilabb lesz a kapcsolatuk, mint azoknak akik szinházatjátszanak-és jobbnak mutatják magukat, mint akik. Érdekes: az ilyen nem szinházat játszó emberkéknél működik a társaskapcsolat, nem hanyatlik, hanem emelkedik.

80. Akymo (válaszként erre: 78. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 13. 17:53
Szerinted mit tegyek? Verjem ki talán a fogsorát, hogy akkor is találkozniuk kell ? Az anyagi vonzatát meghagyom a rendőrségre és a bíróságra, de nem kötelezhetem a kapcsolattartásra.
79. 99279bb06f (válaszként erre: 36. - Mama_gold)
2009. júl. 13. 17:53

"De a következő sem lesz jobb, csak ideig-óráig. Ezt kéne már belátni. Az újdonság varázsa míg tart, addig lesz ok. . ."


Na ez az! De ezt a férfiaknak is be kellene látni, akik megcsalják a feleségüket, mert a gyerek születése után "hanyagolva" érzi magát. Hát csinálja végig egyszer az a férfi azt, amit a feleségének kell. Nem hallottam még olyan férfit, aki mindezt végig tudná csinálni. De attól még lehet, hogy létezik.

78. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 76. - Akymo)
2009. júl. 13. 17:41
Az, hogy te mit hagysz a gyermekeiddel szemben-a te dolgod. Én nem hagyom.
77. antaki (válaszként erre: 74. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 13. 17:25

Egyetértek!

Nem érdekel, hogy mi lesz vele.


Vagy (esetemben) gondolkodjon el azon, hogy megérte-e neki hazudozni, hogy más nővel tölthesse az idejét és megcsalja a feleségét. Esetleg az a hölgy viselheti ezek után a gondját, ahogy a "kedves" feleség tette éveken keresztül.

76. Akymo
2009. júl. 13. 16:37

Látom szép kis vita kerekedett abból, hogy új fórumot tettem ma fel egy kérdéssel.:-(

Nos, hölgyeim az én esetem a válással igen extrém, nyilvánosan nem teregetném (priviben ha kéri valaki szívesen ), de tény, hogy én mindent elfeleztem az exemmel a válásnál, én a semmiből indultam, a két kezemnek köszönhető minden amit megteremtettem, én nem várok semmit csak azt, hogy amit a bíróság megítélt az rendezve legyen. Nem könyörgök a láthatásért , semmiért.Én maradtam ugyan a lakásban míg el nem adtuk és meg nem feleztük az árát, de nem hagyott a lakásban semmit az ágyakon és a hűtőn kívül.Még egy rádiónk sem maradt.Én akkor sem szóltam, nyögvenyelősen két kisdeddel dolgoztam, otthagytam Budapestet, leköltöztem az isten háta mögé, mert abból a pénzből semmire nem futotta volna..Ma már saját erőmből alakul az otthonunk, akit érdekel megnézheti a naplómban.A volt férjem oda tette a pénzét ahova akarta, jó munkája volt/van, remélem boldog, de az eszébe sem jut, hogy mi van a két gyermekével! Na ez a szégyen!Én még most is csak kérek, de egyszer a kérések is elfogynak és csak a düh, a bánat jön.

2009. júl. 13. 15:54

Érdekes ez a belegondolás. :)

Gyakrabban gondolnak bele mi lesz az elvált férfival azok akik átveszik a stafétabotot az elöző feleségtől. Miért? könnyű a válasz, mert az új feleségnek, barátnőnek kell a piszkos anyagiakon osztozni az úrral.

A normális az lenne ha mindenki tudna tiszta fejjel gondolkodni, de ez bizony nagyon ritka amikor a szerelem már elszállt. Főleg ha az a bizonyos férfi nem igazán volt úriember.

olyan jó lenne ha minden úgy menne, mint a mesében de ez a valósélet, valós problémákkal.

2009. júl. 13. 15:54

Hogy a topikinditó kérdésénél maradjunk:


Miből kezd uj életet?-nekiáll dolgozni, úgy ahogy a szerető által lustának mondott feleség tette, hosszú-hosszú éveken keresztűl, erejét meghaladóan-férfi módra helytállva, egyedül nőként, 3 gyerekkel a háta mögött:)

73. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 69. - **Rita**)
2009. júl. 13. 15:38
Én csak reagáltam a hozzászólásodra a véleményemnek megfelelően:)
72. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 65. - Mama_gold)
2009. júl. 13. 15:37
Én erre és az ilyen emberekre csak annyit mondok: mindenki megkapja méltó "jutalmát" a cselekedetei után.
71. **Rita** (válaszként erre: 69. - **Rita**)
2009. júl. 13. 15:37
És igen, a bíróság azért van hogy döntsön(igazságosan) ha a felek nem tudnak megegyezni
70. 70a5a27405 (válaszként erre: 12. - Mama_gold)
2009. júl. 13. 15:36
Igen az enyémé! alkoholista már, de én rövid úton elhagytam, bár nem voltunk összeházasodva....
69. **Rita** (válaszként erre: 67. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 13. 15:36

Ne vádaskodj kérlek

nem ismersz, nem tudsz rólam semmit

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook