Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor érdemes a terhességi tesztet elvégezni menszesz előtt vagy után? fórum

Mikor érdemes a terhességi tesztet elvégezni menszesz előtt vagy után? (tudásbázis kérdés)


1 2
47. f3454b066e (válaszként erre: 46. - Cca887cff8)
2010. júl. 14. 00:36
de igen,de tök mindegy miről beszélünk,mivel nem megy ez a forum.
2010. jan. 24. 10:01

itt a terhességi tesztről kéne beszélni...asszem..

vagy eltévedtem?

45. d9d8721118 (válaszként erre: 43. - D9d8721118)
2009. dec. 5. 23:06
10 hónap próbálkozás...
2009. dec. 5. 23:06
Nem én 10 hónapja szerettem volna babát. Január 1.-je óta próbálkoztunk komolyabban, elötte is próbálkoztunk, de nem rendszersen.
43. d9d8721118 (válaszként erre: 42. - F3454b066e)
2009. dec. 5. 23:05
Jaj, dehogy. A szuri és gyógyszer egy alkalommal volt, amit a doki a 10 próbálkozás után adott. 10 hónapja próbálkoztunk a babával.
2009. dec. 5. 10:06
10 hónapig kezeltek evvel a szurival? akkor 3 éve szeretnmél te is babát?
41. d9d8721118 (válaszként erre: 40. - F3454b066e)
2009. dec. 4. 21:53

Húú, kb. 2 éve kezelgettek minden szírszarral. Nekem is voltak hülye orvosaim, ezért váltottam, ha én is elöbb megyek... De végülis jó volt igy.


Mikor kell tesztelned?

2009. dec. 4. 12:48
igazából nekem 1 dokim kiba... velem. mert kezelgetett semijen vizsgálat nélkül. 2. dokim nál,m 5. hónapja vagyok, és ha először oda mentem volna már lehet lenne gyerekem.és hány hónapig kezeltek?
2009. dec. 4. 11:53

Felelőtlen, de le sem sz.rja. Csinált babát, örüljek - gondolja...

Csak arra nem gondol, hogy ez mennyire megviseli a kismamát.


Nekem nagy szerencsém volt. 10 hónapja próbálkoztunk. Úgy látszik nekem csak ennyi kellett. Féltem, hogy PCO-val nekem is évek kellenek.

2009. dec. 4. 00:36

amugy ti mennyi ideig probálkoztatok?


mi 3 éve pont a multhónapban mult el 3. éve, és 2 dokimnál tartok. egyik hormon volt nekem magas, azért nem volt pém, és hiába álitották be akkor sem lett peteérésem, de tüszök voltak kezdtek is érni csak nem tudtakk eljutni 2cm re. és ugye erre szurtam magam 2 naponta ultrahang, és mikor ok volt tüszörepesztő!


szerintem amelyik doki ilyen stimulációt végez, és nem vizsgálja ki a másik felet, az felelőtlen!

2009. dec. 4. 00:33

párom is ki van vizsgálva, neki annyira jók lettek az eredményei hogy még a nő is és a férfi doki is megdicsérte 3 szorosaaz átlagnak a spermaszám és 90% aktívan mozog 7% lassan


volt átjárhatóságim is, mindkettő átjárható, és méh tükrözés is.


szóval peteérés gondjaim voltak, 10mm es méhnyálkám volt 12. napon.

36. d9d8721118 (válaszként erre: 34. - F3454b066e)
2009. dec. 3. 23:02
Párod volt vizsgálva? Mert ha nem akkor nem biztos a teherbe esés, ha nála van gond...
35. d9d8721118 (válaszként erre: 34. - F3454b066e)
2009. dec. 3. 23:00

Hát én ilyen nyálkahártya méretekre nem emlékszem, de 8-10 mm-es jó, abba bőven megtapad.

Hát, igen, lesz, de milyen áron?!


Két héten belül lesz, lehet már jövő héten.

34. f3454b066e (válaszként erre: 33. - D9d8721118)
2009. dec. 3. 20:45

és mikor lessz? hanyadik héten???


De legalább lessz gyereked:)


Hát tudom nekem is megvan az esély sok ikerre, és szerintem ikrek is lesznek.De legalább lessz,vagyis remélem. Azért nagyon félek a negatív teszttől. neked méhnyálkahártyád mennyi volt?

33. d9d8721118 (válaszként erre: 32. - F3454b066e)
2009. dec. 3. 18:22

Csak azért mondom, mert egy "babára kiéhezett" nő bármire képes, még a rosszra is, aztán késöbb lesz gond belőle. Az, hogy meg a doki szerint csak ennyi, meg annyi érik be... Hát, kis petéből is születtek már babák. Sajnos már 3 baba is nagyon veszélyes. Persze, szép dolog a 3-as ikrek, de veszélyes.


Nem én választom ki, hogy kik maradjanak. Ez az orvos joga. Figyelembe kell venni melyik baba hol van, mekkora, hogy fejlődik. De a legutóbbi Uh-on már mutatta... Borzalmas volt. Kettőnél többet nem vesznek el akármennyi van. Mivel a kálium mennyiség amit bead nekik meg van határozva mennyi lehet.

2009. dec. 3. 14:14

tudodm hogy nehéz, át tudom érezni, bár azt hogy mit érzel pontosan nem tudhatom.De hidd el 9 hónap mulva egészséges babát tartassz a kezedben!!!!



igazából az én dokim azt monsta, hogy ha 3 petém érik akkor még meg kapom a tüszörepit, de ha 4 akkor nem!5 ért, de mivel 1 19mm es egy 15mm es van egy 13mm es a másik 2 12mm. ezért bemerte adni , mert szerinte max 3., de igazából nem tudom... egyszerre egy volt az álmom, mert azt eltudom kényeztetni ahogy megérdemli, de ugy vagyok már vele hogy már csak legyen, és egészséges legyen mindegy hogy mennyi!


nagyon sokat szenvedtem az évek folyamán, és tudom te ezt nagyon jól tudod mennyire lehet e miatt szenvedni. Ti mióta próbálkoztatok?


és neked kell dönteni menyik baba marad meg?és mennyit enged a doki hogy megmaradjon?

2009. dec. 3. 09:14

Sajnos az orvosok sem gondolkodnak. Túlstimulálnak egy csomó nőt, azt lesz ami lesz alapon vagy összejön vagy nem. Amikor meg a kismama pácban van, még őt szúrják le, hogy de hát miért nem gondolt rá, hogy többen lehetnek?


Talán azért mert a doki el sem mondta, én meg nem gondoltam volna, hogy egyszerre összejön ennyi baba.

9 hetes vagyok, 4-en vannak bent, de én nem kívánom ezt senkinek, mármint azt, hogy mennyire nehezen viselem már most. És egy redukcio sokkal jobban megviseli az embert, mint hogy nem esik teherbe. Legalább is én igy vagyok vele. 1 hónapja rettegek attól, hogy mi lesz.

Na mindegy. Ezt át kell élni, különben hiába mond az ember bármit.

2009. dec. 3. 09:09

Nekem a menzi 3. napjától kellett Clostyt szednek, aztán kétnaponta Merionalt szúrtam, majd Choragon tüszőrepesztőt. Már nem tudom hányadik napon volt tüszőrepedésem, de fájt mint állat. Én az elmaradt menzi napján teszteltem, akkor halvány majd rá két napra erősebb pozitív tesztem lett.

Még csak 9 hetes vagyok, nem szültem meg. De nem is tudnám, sok ok miatt. 4 gyereket kihordani nagy felelősség, mivel szinte 100%, hogy koraszülöttek lesznek, és örülhetnék, ha nem lennének betegek ( agyvérzés, vakság, miegymás ) A tv-ben is csak az egészséges ikrekről beszélnek, arról, hogy milyen súlyos következményei lehetnek, arról max. a neten fórumokban elkeseredett anyáktól tudja meg az embe. Tegnap olvastam, hogy egy anyuka 3 babát szült, az egyik pár naposan meghalt, a másik kettő nyomorék maradt egész életére és most azon aggódik, ki neveli őket, ha ők már nem lesznek. Azt is írta, hogy inkább a redukcio mellett döntött volna, igy utólag, de akkor annyira vágyott babára, hogy minden mindegy volt.

Egy nő egy babára lett tervezve, nem többre. Az ikrek már alapból veszélyeztetettségnek számítanak. Pláne ha 3, 4, 5, 6 baba van bent. Nagyon kevés az esély, hogy egészségesek lesznek. azért azokat fel is kell nevelni, nem csak megszülni. 4-es ikrekkel az ember nem húzza tovább a huszon x-edik hétig. Szül egy pár száz grammos babát, aki ne adja isten agyvérzéssel születik és kész... vagy túlél vagy nem. Szerintem sokkal nagyobb felelőtlenség megszülni, mint redukálni. Mert ha az ember 4-ből kettőt redukál, nagyobb az esély, hogy két egészséges baba szülessen, mint esetleg 4 beteg.

Szóval én nem szülöm meg a 4 babát, a doki is redukcio mellett döntött. Azt mondta esélytelen 4 babát megszülnöm. Meg mi van, ha szülés közben meghalok, vagy lenyomorodok, vagy ki kell venni a méhemet???

Sajnos ilyen komplikáción nem gondolkodnak el azok akik babát szeretnek. Elhiszem, hogy valaki x éve sokadik csalódás után már bármit bevállallna, de azért tudna úgy a szemébe nézni a 3-4 gyerekének, ha azok egy életre megnyomordnának?

29. f3454b066e (válaszként erre: 28. - F3454b066e)
2009. dec. 3. 00:23
de ugye ikerrel persze jobban kimutatja nem? akkor ha esetéeg nekem 1 van akkor ne teszteljek?még korai?14 napos . és 25 ös érzékenységű a tesztem, de már nagyon izgulok, és ultrogestant szedek, . eked milyen injekciót adtak hogy 4 pete lett?nekem puregon pent, és 2 dobozzal kelett hogy vegyek:(
28. f3454b066e (válaszként erre: 25. - D9d8721118)
2009. dec. 3. 00:20
és mikor volt kb tüszörepedésed? nekem 16. napon, és ma 30 napom ez.ha ikrek tuti kimutassa, és 10mm es a méhnyálkám.volt akkor
27. f3454b066e (válaszként erre: 26. - D9d8721118)
2009. dec. 3. 00:19

:) és minden rendben volt? 4 baba hányadik héten született meg neked???



3 tüszöm volt ami nagyobb, 2 kisebb de minden lehetséges, én nem bábbám csak legyen, ez a fájdalom ha nincs_!!!!!!bármilyen lemondásra képes vagyok, még ha elis fáradok nem érdekel, olyan sokat szenvedtem már hogy nem jött:(

26. d9d8721118 (válaszként erre: 24. - F3454b066e)
2009. dec. 2. 22:18
5 tüszővel vigyázz, ha csak nem szeretnél több babát. Nekem 4 tüszön lett és mind a 4 meg is termékenyült.
2009. dec. 2. 22:18
Nekem menzi napján mutatta ki, igaz halvány volt, de rá két nappal már igencsak erős volt.
2009. dec. 2. 21:56

hello:)


kriszke! mitörtént veled?????

sikerült? nekem 5 tüszöm lett, és most tesztelek.

2008. okt. 29. 18:56

Sziasztok!

Én tegnap csináltam meg a tesztet,sajnos negatív,de a tüneteim megvannak.Szombaton kellene megjönnie.Orvosi felügyelet alatt vagyok egyfolytában mert nem voltak megfelelők a tüsszöim,de ebben a honapban minden csodásan alakult,3 nagy tüsszővel rendelkeztem,és a tüsszőrepedésem 18-a körül történt.Létezik hogy még nem mutatná ki a frankó eredményt?

22. Ndia
2008. okt. 26. 18:52
Elmaradt mensi után 3-4 nappal már kimutatja , akkor is pozitív ha csak halvány a csík. Gyakorlatilag mindegy milyet veszel, mert mind a HCG hormon kimutatásán alapszik, csak a gyártó más, és a dizájn.
2008. jún. 4. 18:19

Sziasztok!

Én azt szeretném kérdezni tőletek, hogy milyen terhességi tesztet ajánlotok? Nem nagyon vagyok tisztába, hogy melyik fajtát érdemesebb, illetve, hogy melyik megbízhatób és pontosabb??!!

Előre is köszönöm a segítségeteket!

2008. máj. 28. 18:23
szerintem mensi utam mar nem erdemes tesztet csinalni...de szakitol tudom hogy...5% esely van ra h megjon de meg is terhes vagy...de akkor A MESNSI nem olyan mint maskor nem tart sokat..es keveseb a **** ennyi mit tudok...
2008. márc. 24. 14:51
Az elmaradt mensi után tesztelj, szerintem akkor ki fogja mutatni! Nekem kimutatta, azóta itt van az én drága kisfiam!
2008. febr. 21. 10:34
A biztos, ha elmarad mensi után néhány nappal...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook