Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyes - védettség fórum

Gyes - védettség (beszélgetős fórum)


2009. júl. 13. 16:06
ez az, mindig mi szívunk!
5. Agines (válaszként erre: 4. - A7f41877f6)
2009. júl. 13. 15:58

Én is ezt gondolom, de reménykedem, hátha tud valaki jó hírt.

Akkor megint azt szívatják, aki dolgozna és nem hagyják....a cégeknek kedveznek újfent.

4. a7f41877f6 (válaszként erre: 3. - Agines)
2009. júl. 13. 15:48

ez jó hír, köszi


ha már visszarázódtam a munkába és dolgozom egy éve kisebb az esélye, hogy elküldenek, mint rögtön visszatérés után egy hónappal


biztos csökken az is akkor, hiszen a gyes idején van védettség, az meg ugye megszűnik amikor a gyerek két éves lesz

3. Agines (válaszként erre: 2. - A7f41877f6)
2009. júl. 13. 15:29

Amíg gyesen van valaki+1 hónapig tart a védettség még. Nem tudom, hogy ha már nem 3, hanem csak 2 év lesz, akkor ez is csökken-e.


Ha még ebben a rendszerben vagytok, akkor igen, 2. szülinap után + 1 év gyes és a gyes alatt dolgozhatsz 8 órában is.

2009. júl. 13. 13:13

nem tudok válaszolni a kérdésedre, de


most a gyerek 3 éves koráig nem küldhetnek el? mindegy, hogy mikor mész vissza dolgozni? nem 1 hónapig van védelem?


És ha a gyerek 2 éves korában visszamegyek dolgozni, akkor még 1 évig kapom a gyest a fizetésem mellett? Akkor is ha rendesen 8 órában dolgozom?

2009. júl. 13. 13:06

Ha majd csak 2 év lesz a gyes, akkor a munkahelyeinken a védettség már nem a gyerek 3,hanem, csak 2 éves koráig fog élni? Azaz, ha lejár a gyed és mennénk vissza dolgozni,simán kirúghatnak, nem mint eddig, mert ott védett a gyes a gyerekek 3 éves koráig?

Ha ez így van, akkor ez a munkáltatóknak jó, nem? És nem a családoknak, a munkavállalóknak.Eddig is nagyrészt szabadultak volna az anyáktól, így még könnyebb dolguk lesz,nem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook