Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig lesz fogszabim? (KÉPEK) fórum

Mennyi ideig lesz fogszabim? (KÉPEK) (beszélgetős fórum)


1 2
2009. júl. 20. 14:16

Sziasztok!


nekem most készülnek feltenni fém fogszabit.A fogsorom a doki szerint szép egyenes csak a rakoncátlan szemfogam áll ki(kb mint egy kicsi vámpirnak) :D... szerintetek mennyi időt fog igénybe venni,hogy helyreálljon? Nektek milyen "sulyos volt a helyzet" és mennyi időtt vett igénybe? Előre is köszi :)

2009. júl. 18. 15:28
Ahhhhaaa....!! :)
34. 7939578846 (válaszként erre: 33. - Babbbbaaa:D)
2009. júl. 18. 15:17

:))))


na látod!nem lett igazam... :D éljen! :)))

2009. júl. 17. 20:07

Nah, ma voltam dokinál, fémet fogok kapni és azt mondta, hogy nagyon egyszerű dolgunk lesz mert szépek a fogaim és nincs nagy gond velük...max. 1 év.:D

Nagyon boldog vagyok!:)

32. Babbbbaaa:D (válaszként erre: 31. - 7939578846)
2009. júl. 17. 20:04

Jajj tudom én ezt, csak hát mondtam egyet....:)))


Tényleg nem olyan nehéz, néha vannak olyan dolgok, amik ki tudnak borítani, de tulajdonképpen szuper életem van! :D

31. 7939578846 (válaszként erre: 30. - Babbbbaaa:D)
2009. júl. 17. 08:33

nehéz??????? :))))))) mi lesz akkor ha igazán "nehéz" lesz?????? ha belegondolsz,ezek a problémák eléggé eltörpülnek a tényleges gondok mellett,melyeket senkinek nem kívánok természetesen!!! :)))


illetve mi lesz ha családod lesz??v ha majd dolgozni fogsz???


ne keseregj,szerintem nincs rá okod!:D

2009. júl. 16. 16:04
Hát igen, nehéz az élet.... :))
29. 7939578846 (válaszként erre: 28. - Babbbbaaa:D)
2009. júl. 16. 13:15

szerintem fényképeket mindenfelé "szokás" készíteni,amikor elballag az ember a suliból :D s,képzeld az én tablós képem úgy készül,h aznap rakták föl a "kerítést" :))))) f@sza volt... :D


majd,később fitness versenyeken is azzal "virítottam",de akkor már nem volt furcsa egyáltalán...:)


igen,néztem,h nem Magyaro.-on élsz!nálunk,szerintem könnyebb a helyzet,itt nem bámulnak rád az emberek úgy mint egy ufo-ra,ha fogszabid van! :))) főleg a fővárosban!!!Bp.-en aztán abban vagy,amiben akarsz,úgy nézel ki,ahogy akarsz,azt csinálsz,amit akarsz,nem érdekli az embereket!!! :D viszont vidék az más téma,főleg a falu... :)))


néztem a másik kiírt fórumtémádat is,s szerintem Neked (is,s nekem is és még sok más embernek...) hatalmas kisebbségi komplexusod van!!!


igazuk van a többieknek,amíg nem fogadod el önmagad,addig hiába fogy le akár 20kg-ra,nem leszel önmagaddal megelégedve!!!


én nem azt mondom,h ne fogyózz/diétázz,mert én is vékonyan érzem magam jól,hanem csinálj vmi olyat,ami ad pozitív visszajelzést,s ez erősítheti az énképedet!!! tudom,könnyű kívülállóként tanácsokat adni,s azt is tudom milyen érzés ez,én is benne voltam/vagyok ebben a helyzetben...

28. Babbbbaaa:D (válaszként erre: 27. - 7939578846)
2009. júl. 16. 10:21

Jajj nem irtál semmi sértőt!

Csak tudod azért szeretném ha hamar vége lenne, mert mifelénk az a szokás, hogy miután végzünk a sulival (vagyis 1 év múlva) készíttetünk egy csomó képet és azokat elajándékozzuk barátoknak, rokonoknak, ismerősöknek. Érted?? Szeretnék mosolygós képeket is...

És azért vagyok nagyon beparázva, mert nem ismerek embert (vagyis pl. nálunk a suliban senki nincs) akinek fogszabija van...


Köszi a válaszod, amúgy!

27. 7939578846 (válaszként erre: 26. - Babbbbaaa:D)
2009. júl. 16. 10:08

figyi,ha az a legfőbb szempont,h mikor veszik le,akkor bele se kezdj :))) szeretnéd, h a lehető legjobbat kihozzák a "mosolyodból" v sem??? pénzt szeretnél kidobni az ablakon és csak egy darabig örülni az eredménynek,majd bosszankodni ha esetleg visszaáll az eredeti állapotba??? :)))


én a "szétcsúszást" inkább úgy határoznám meg,h akikét én láttam,mind inkább visszaállt egymásra,ugyanúgy kb,mint mielőtt elkezdték a szabályozást!!!


sőt,volt aki MÁSODSZORRA is fölrakatta más dokinál az állandót,pont azért,mert "rossz" helyen,nem megfelelő "szakember" :)) nyúlt a fogaihoz,s ugye kétszer fizetett érte ...


én nem vagyok fogorvos (sajna :))) tehát,azt nem tudom megmondani,h mennyi idő után állnak vissza a fogak,de az biztos,h nem "azonnal" és tuti,h mindenkinél máshogy jelentkezik ez is!!!


azt sem tudom így megmondani,h kell e fogat húzni Neked,ezt az orvosnak viszont tudnia kellene szerintem,de ha igen,akkor mindig "párosan" húznak a szimmetria miatt,tehát mindkét oldalról.

s,nekem volt úgy,h teljesen ép fogat is kihúztak...


fém v nem fém,teljesen mindegy,az egyik ronda :))) a másik szebb...


amúgy,nem tudom miért parázol ennyire???!!! :))) kb,mintha műteni vinnének...---> ha lehetne választani,akkor még 5ször fogszabi,mint bármilyen műtéti v egyéb beavatkozás!!! :)))


a húzás pedig semmi,elérzéstelenítenek,kikapják a fogat,majd fél napig nem tudsz normálisan beszélni,csurog a nyálad össze-vissza,köpködni jársz 10percenként :))) de ennyi!!! ;P


nem mellesleg én azt nem állítottam,h tuti vissza fognak állni a fogaid,hanem azt,h LEHET,s főleg HA nem megfelelő szakemberhez mész,s ha Ő előbb leveszi Neked,mint azt "kellene" :D


nem tudom hova fogsz járni szabályozásra,de ha van több ilyen orvos aki szóba jöhet,menj el minél többhöz,s ne bólints rá az elsőre!!!


remélem nem írtam semmi sértőt,csak tapasztalatból mondom ezeket!!!

2009. júl. 15. 20:05

Chajni: láttad a képeket a fogamról? A tiéd milyen állapotban volt, hogy 1 év 3 hónapig tartott? Jobban nézett ki a fogsorod, vagy nem? :)

Minden érdekelne, most nagyon parázok, hogy nekem mennyi ideig lesz fönt...:)

ibrigitta: miután leveszik a fogszabit, mennyi időre rá szokott előfordulni az, hogy szétcsúsznak a fogak? És az mit jelent pontosan? Most nagyon megijedtem...:S

Van egy ismerősöm, neki vagy 8 hónapig volt fogszabija, de olyan szép fogsora lett, hogy hihetetlen...:)


Nekem nem kell húzni, igaz? :)


Ja és a fémmel akkor hamarabb helyrejön...ugye?:)


Pénteken megyek dokihoz, izgulok nagyon.....

:D

25. Chajni
2009. júl. 15. 16:53
Nekem egy év három hónap volt fent. Reális ár. enyém is fém volt, 150 e-be került. Most éjszakait kell hordani. Újabb egy évig.
2009. júl. 15. 16:23

sziasztok!


Új vagyok.Tegnap voltam dokinál.Azt mondta,h 1,5 évig kell viselnem.A fém 150e/fogív a porcelán 200e/fogív.Ez reális ár??Melyik a jobb?Vagy csak esztétikailag más.Olvastam a damon fogszabit 140e/ív.Kinek milyen van és mit ajánlj.

Várom válaszotokat.

2009. júl. 15. 13:40

ja,igen,nekem is a hagyományos volt...


+ mióta levették (3éve) "hordom" majdnem minden nap ha alszok fölülre a kivehetőset,alul pedig belülről van még egy ív fölragasztva...

2009. júl. 15. 13:37

figyi!én is 18 évesen rakattam föl,bár nekem sokkal rondábbak voltak,húzni is kellett 6!!! fogat,h megfelelően vissza tudják állítani,s 5évig!!! volt fönn,úgyhogy NE hezitálj Te sem szerintem!!!:)))


én azt javaslom,h ha 1,5-2 évnél előbb le akarja venni a DOKI,semmiképp NE engedd,igen TE,mert legalább 3-4 ismerősömnek láttam,akinek levették 1év után,h a problémás fogak UGYANÚGY visszatorlódtak,hiába hordta a levételt követően is a kivehetős fogszabit!!!


mégvmi,én úgy tapasztaltam,h "magában",csak a kivehetős megoldás nem igazán ér sokat!!!főleg akkor ha nagy a probléma!!!


s,az sem utolsó szempont,h tényleg megfelelő szakemberhez menjünk,aki érti a dolgát :))) s,nem félvállról veszi az egészet,ugyanis nekem,akinek tényleg ki KELLETT venni 6fogat,az első orvos kivehetőset írt föl???!!!-Jézusom!!!...komolyan mondom,az egy kontár volt,hiába,h a szakmájában tevékenykedett ezer éve,de lesz@.ta az egészet...


tehát,tényleg vágj bele és kérdezz bátran tőlem,ha tudok segítek!!! :)))

2009. júl. 15. 10:45
Hmmm????? :D
2009. júl. 15. 07:46

Akkor a fémmel hamarabb lesz eredmény... ?? :)


Ok, köszi!

2009. júl. 14. 14:30
:)
18. cda322cd3b (válaszként erre: 16. - Babbbbaaa:D)
2009. júl. 14. 13:51
nekem azt mondta a dokim, hogy a fém ív a fém breketteken jobban mozog. az esztétikusnak semmi előnye nincs. kivéve, h nem annyira feltűnő.
2009. júl. 14. 09:39
azt nem tudom...nekem az egyszerű hagyományos van :)
2009. júl. 13. 19:18

Ja és a hagyományos fém, vagy a porcelán a jobb??

Vagy a "normálissal" hamarabb rendbejönnek a fogaim?:)

2009. júl. 13. 19:15
Köszike! :)
2009. júl. 13. 17:55
igen igen :) úgyhogy nyugodj meg..szerintem nem lesz több 1 évnél...de majd a dokid megmondja :)
2009. júl. 13. 16:42
De neked akkor picikét nagyobb "problémád" van?? :)
2009. júl. 13. 16:39
nekem fém van..és nekem alul is lesz majd..nekem kb 2 évet mondtak..hát majd meglátom :) nekem mindegy meddig van rajta ha a végén szépek lesznek a fogaim :)
2009. júl. 13. 16:18

Tényleg??? Jajj köszi...:) Úgy szeretném, ha igazad lenne...:)

Neked mennyi ideig lesz még fogszabid? És milyen gondok vannak a fogaddal?

Szóval az enyém nem annyira vészes? Vagyis 1 év alatt rendbejöhet?


Még csak azt nem tudom, hogy a hagyományos fémet, vagy porcelánt válasszak? Mert azt hallottam, hogy a fém hamarabb hat...

:)

2009. júl. 13. 15:44
na hát sztem nem kell olyan sok..ha amúgy a többi fogad rendben van felül..akkor sztem max 1 év kell ennek!
2009. júl. 13. 15:42
Sziasztok! Nekem is van fogszabim..már február óta felül..mindjárt megnézem a képeket amit linkeltél..
2009. júl. 13. 11:37

Huhhh....gőzöm nincs.

De olyan jó lenne, ha hamar vége lenne... Ezen a héten megyek dokihoz.

Segítsetek nekem....!! :D

2009. júl. 13. 11:27
szerintem 2 év biztos kell. nem?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook