Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vannak a babádnak kedvenc bébiételei (készen vett, vagy saját készitésű)? fórum

Vannak a babádnak kedvenc bébiételei (készen vett, vagy saját készitésű)? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 13. 12:03

Az én kisfiam 11 hónapos koráig szopcsizott,4 hónaosan elkezdtem neki adni a főziket a gyerek orvos ajánlatára,mert sűrűn ment a hasa.Csak azt ette amit én főztem neki pici sóval,vagy vegetával,mert az nélkül semmit nem evett. Nem muszáj turmixolni elég ha villával törög össze ,tudod a rágás...

Imádta az almás kekszet reszelve,tört banánt azt is keksszel.Minden féle zöldséget krumplival elkeverve...

14. ében11 (válaszként erre: 12. - Klarika5)
2009. júl. 13. 12:03
az még eszembe jutott, hogy vettem babakekszet(ez tojás mentes)és puffasztott rizsszeletet-ezeket gyümölcslével, gyümölcsel adtam neki.a tejpépet nem annyira mert nem akartam hogy duci legyen.ja és kukoricát borsót főzve szitán áttörve-így a héjja nem került bele,és így korábban is adtam neki mint ahogy ajánlották, de a lencsét is így héj nélkül, már kapott hamarabb.na jó sok minden eszembe jutott:)
13. ében11 (válaszként erre: 12. - Klarika5)
2009. júl. 13. 12:00
:D oké.
12. klarika5 (válaszként erre: 9. - Ében11)
2009. júl. 13. 11:37
ében, ez annyira részletes és kimerítő válasz, hogy elmentem.Csipkebogyót ajánlottak, de akkor kipróbájuk előbb az édesköményt.És beszerzek egy almareszelőt elsőként. Köszi!
11. Heni86
2009. júl. 13. 10:03
Ja és este már szokott kapni tejpépet is néha ha nincs elég tejcsi. Imádja! :) Legalább így hízik is mostmár... Nálunk ez volt a gond.
10. Heni86
2009. júl. 13. 10:02

Sziasztok!


Az én kisfiam 4,5 hós szopizik de néha kell kiegészítés. Szinte mindent megeszik amit eddig kipróbáltunk és a "bolti" kaják a favoritok. A friss gyümi annyira nem gyere be. :( Talán a barack...

9. ében11 (válaszként erre: 6. - Klarika5)
2009. júl. 13. 09:11

le kell turmixolni(bár ismerek olyan babát aki csak ujjal szétnyomkodva kapta-igaz ő 6 hó után kapott belőle)akkor amúgy is jobban rágnak-mert a fogzás miatt mindent ösztönösen rágicsálnak(mielőtt kibújt egy egy fog az enyém nem evett darabosat,csak turmixolva,mert fájt az ínye és nem harapott nem rágott).

ha turmixolsz neki, a pürét állni kell hagyni mert sok levegőt kever bele a gép-és az nem jó a hasának, néha meg kell kevergetni hogy a sok levegő kimenjen a püréből.ezért az első alkalmakkor én reszeletem és volt egy műanyag szűrőm azon áttörtem neki a főtt dolgokat.

8. ében11 (válaszként erre: 2. - Klarika5)
2009. júl. 13. 09:06

szia!még ráér a gyümire főzelékre.én 6-7 hó között adtam neki előszőr almát.az első alkalmakkor csak megnyalogatta-én ettem az almát.utánna lereszeltem és átszűrtem műanyag szűrűn és a levéből kapott pár kanalálal, meg főztem krumplit és összenyomva kapta meg.hát az első alkalmakkor nem evett belőle sokat,sőt nagyon fintorgot de minden nap kóstoltattam-ilyenkor még fölösleges bébiételt venni-úgysem fogy el.

amúgy sokat gyártottam házilag.

az első püréi reszelt alma, főt burgonya összetörve főzőlevével hígítva.aztán jött a többi:főt burgonya párolt almával,sőt a burgonya mellé szinte bármilyen zöldség gyümölcs adható-persze szépen fokozatosan.főt krumpli mellé banán összetörve,főtt krumpli sütőtöklével sütőtökpürével,főtt krumpli gyümölcslevekkel, paradicsomlével összetörve.én az üvegeshez mindig kevertem valamit-főtt krumpli,főtt rizs.így nem szokta meg az egyféle ízeket és laktatóbb is volt.

de bármelyik üvegest el lehet készíteni otthon is.csak meg kell nézni az üvegen miből készül:általában főtt krumpli vagy főtt rizs mellé valamilyen párolt zöldség, gyümölcs kell, később husi,máj is.de tesznek bele pici borsot,babérlevelet és egy kávékanál étolajat-én olívaolajat tettem bele neki.vettem sok sok zöldséget, ha nem volt akkor fagyasztottat(van gesztenye is hámozva fagyasztva),vettem csirkemellet, csirkemájat és evőkanálnyi darabokra vágva lefagyasztottam külön külön.így csak elő kellet venni-és feltettem pici vízbe főzni,mikor majdnem megfőtt tettem bele 1 szem burgonyát és ha zöldséget is akartam bele tettem azt is pl.répát.így szinte egy edényben megfőtt neki kb.2 adag pürének való.semmit nem cukroztam és előszőr nem is sóztam neki,lésőbb is csak késhegynyi sót tettem a vízbe.

teát sem adtam neki,csak forralt vízet,babavizet.

ha szeretnél teát,ajánlom a babamosoly édeskömény teát-jóízű és megnyugtatja a pocit,de étvágynövelő hatása is van. azt hiszem a többi teát én 1 éves kora után adtam neki(bodzavirág,hársfavirág,csipkebogyó,kamilla)de csak picit édesítve cukorral mert a mézzel várni kell 1 év után lehet mézet tenni bele.a gyümölcsleveket fele fele arányban hígítottam vízzel-így nem volt olyan sűrű és édes.kb. 1dl gyümilét kaphatnak egy nap-ez még nem terheli meg a pocit-és nem hajtja meg őket.a fiam 3 éves és még így hígítva kap gyümilét, az unokahúg 4 éves és neki is felhígítják -hogy ne legyen szomjasabb tőle.van aki szopi előtt kínálja a babát pár kanállal, de azt mondják szopi után kellene kóstoltatni.nem megy egyik napról a másikra, valószínű sokat fog fintorogni az első alkalmakkor és meg sem fogja enni-de mindig lehet a szájához tenni, elég ha megszagolja megnyalja(pl.mikor eszel barackot,almát banánt odatartod neki és belekóstol ez az elején elég).

ha gondolod írok neked recepteket privibe, mert rengeteget főztem neki itthon, ki se férne ide.

2009. júl. 13. 08:55
Persze pépesítve gondolom. De a vizet és a teát is mereven elutasítja.
6. klarika5 (válaszként erre: 4. - 9cb35398ff)
2009. júl. 13. 08:54
Az őszibarackot tudom elképzelni.Félünk kipróbálni, nem is az íz miatt, hanem a nyelés miatt. Nem fog megrettenni?
2009. júl. 13. 08:36

Sziasztok! Nekem 6 hónapig csak anyatejes volt a kislányom, utána kezdtünk fokozatosan mást is enni. A hónap végén lesz egyéves, tulajdonképpen mindent eszik, de még mindig fő kajája a szopi. Szépen fejlődik, ügyes, mozgékony, nagy melegben még mindig inkább csak szopizik, a szilárd étel olyankor nem kell neki. De nem aggódom, közel 10 kilós, eleven kis csajszi és a betegséget is csak hírből ismerjük.

A kaják közül kezdetektől kedvenc volt a sütőtök, de nem a bébiételes forma, hanem amit én sütöttem meg itthon. Az első pillanattól rendesen sülve adtam neki (sokan főzik, de mi úgy nem próbáltuk) és azonnal megszerette. Az üveges kaják közül Hipp-et szoktam neki venni, a gyümölcsök közül a banán-őszibarack a menő, a főzelékek és hasonlók közül pedig a paradicsomos dolgok. Szinte bármi, ami paradicsom.

Az itthon főzött kajákból szereti a levesben főtt zöldségeket, esetleg pici husival, csirkemájjal, kevés levét is teszek rá. Villával összenyomom. A sóska is bejövős.

Szereti még a darabos dolgokat, ha maga teheti a szájába. Lerakom elé tálcára a dolgokat - kenyér, sajtdarabkák, apróra vágott husifélék, ilyesmi - ő pedig szépen megeszi.

Kenyeret nagyobb darabot is szoktam adni, szívesen rágcsálja, illetve a bulátát és kölesgolyót.

4. 9cb35398ff (válaszként erre: 2. - Klarika5)
2009. júl. 13. 08:07

Szia!

Ha csak szopik és elég a tejed Neki, akkor ne adj még neki főzeléket és pépet. Gyümölcsöt viszont nyugodtan...általában 6 hónaposan szoktatják a babákat a szilárd ételekhez ( ha szopik ).

EGy két kanállal próbálkozz hogy szokja az ízeket, hiszen az elején még furcsa neki.

2009. júl. 13. 07:30

Nekem imádja a burit csirkével vagy pulykával,de a borsót is szereti!Elö szeretettel elutasitja a bolti kaját,csak az én föztömet eszi meg!Gyümölcsböl is megeszik mindent!:)

Lehet szerencsém van,hogy nem válogat!:)

2009. júl. 13. 07:18
A saját készítésű engem is nagyon érdekelne.Egyáltalán, egy csak szopis, 4 hónapot betöltött babát mikor kell a világi kajára szoktatni, és mivel: tea, gyümölcspép-és hogyan? Vagy CSAK szopizzon, amíg akar?Bocs, hogy kérdéssel csatlakoztam.
2009. júl. 13. 04:28
Vannak a babádnak kedvenc bébiételei (készen vett, vagy saját készitésű)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook