Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyirokcsomó fórum

Nyirokcsomó (beszélgetős fórum)


16. Szidag
2010. máj. 14. 08:45

Sziasztok!

A 8 éves lányomnak születésétől van egy csomó a tarkóján, ami azóta kissebb lett, de a napokba arról panaszkodott, hogy fájtatja, ha hozzá ér vagy ráfekszik. Elvittem dokihoz és azt mondták, hogy nincs semmi gond, ez normális.

Kissé aggódok,hisz nem találom normálisnak, hogy ez fájjon. Mit tanácsoltok? Vagy van valakinek ehhez hasonló tapasztalata?


Előre is köszönöm!

2009. júl. 15. 19:18

Hello mindenkinek!

21 éves vagyok,nyiroködémámvan,ami 12 éves koromban kezdődött,nekem is voltak csomoim és ugyan ezekkel akartak nyugtatni ,sikerült is 8 éven át,így félre diagnosztizálva ha nem törődünk akkor bele ma már nem tartanék olyan sulyos stádiumban amiben,,,,,ezzel nem akarok riogatni senkit de ha csak ezzel lehet valakinek a figyelmét felkelteni és h vegye komolyan,,,,,

mivel ha már kialakult ez gyogyíthatatlan maradt,így a legelején kell megfogni!KOMOLYAN!!!

Súlyos következményei lehetnek!

Tudok segíteni h kihez lehet fordulni pesten prof-hoz! priviben szivesen segítek!

Mindenképp megéri! Ne hadjátok annyiban!

14. chelsee (válaszként erre: 9. - 3952bcd4e7)
2009. júl. 14. 10:12

Más tünetek alatt értem az éjszakai izzadást, a bőrviszketést, a hirtelen ok nélküli lázat, valamilyen izom fájdalmat, fáradékonyságot!

Valóban betokozódhat a nyirokcsomó és akkor megmarad, ezt már én is hallottam. De ha ezek a tünetek is párosulnak mindenképp forduljatok orvoshoz és saját magad megnyugtatására sem árt!

13. Heni86
2009. júl. 13. 22:41

Szia!

A kisfiamon 1 hónapos korában már észrevettem én is párat. :( 2 a tarkóján, 2 a füle mögött. Mondjuk nem túl nagyok. Agyon idegesítettem magam rajta én is de a doki megnyugtatott. Ugyanazt mondta mint az előttem szólók. És hogy kivédett egy fertőzést, emiatt betokozódott és nem fog elmúlni neki...

12. SZK207 (válaszként erre: 11. - NataliaWeiss)
2009. júl. 13. 14:23
Ha állandóan ott van évek óta akkor tényleg nézesd meg. Nekem a doki (gyermekorvos) azt mondta, hogy hullámszerűen beduzzad-lelappad. Tehát nem egyformáa mindig hanem hol nagyobb, hol kisebb. Saját magad megnyugtatására vidd el dokihoz. Az is lehet, hogy az immunrendszere így védekezik valami ellen.
2009. júl. 13. 13:47
De az is természetes, hogy már 3-4 éve ott van a duzzanat? szinte a gyerekkel nő. Persze mikor beteg, akkor látványosan nagyobb, egészséges időszakban puha, kisebb, de akkor is elég nagy mérete van. Messziről lehet látni, nem kell tapogatni.
10. SZK207
2009. júl. 13. 12:43
Sziasztok. Az én kislányom 8,5 éves és 1 éve elvittem orvoshoz, hogy mondják meg, normális-e, hogy be vannak duzzadva a kis mellei. Megijedtem mert nekem ennyi idősen semmi ilyen nem volt.. Ekkor elmondta a doki, hogy nem kell megijedni mert a növés miatt van, semmi gond nincs és kérdezte, hogy a nyirokcsomókkal kapcsolatban tapasztaltam-e hasonlót. Felkészített, hogy a gyerekeknél (fiúknál lányoknál egyaránt)növési időszakban megduzzadnak a nyirokcsomók és ez teljesen normális jelenség. Azt is mondta, hogy időnként fájni is fog és lesz olyan, hogy sokáig meg lesznek duzzadva anélkül, hogy ez bármilyen betegségre utalna. Periodikusan jelentkező dolog lesz, akkor erőteljesebb a duzzanat ha nővés van. Szóval nyugodjatok meg, nincs semmi baj szerintem, bár ha nem vagytok nyugodtak, vigyétek el kivizsgálásra a gyerekeket, hogy biztos legyen, hogy nem betegek.
9. 3952bcd4e7 (válaszként erre: 8. - Chelsee)
2009. júl. 13. 09:05
Szia.Mire gondolsz pontosan a más tünetek alatt?
2009. júl. 13. 08:47

Sziasztok!

Gyerekeknél valóban gyakori a nyirokcsomó megnagyobbodás. Egy-egy fertőzést követően megnagyobbodik és van hogy nem húzódik vissza. Azért én azt mondom, hogy jobb félni, mint megijedni. A képalkotó vizsgálatok többnyire csak azt mutatják, hogy hol helyezkedik el, milyen kiterjedésű stb. Ha biztosra akarsz menni szövettan kell. Az én esetemet nem részletezném, mert nem akarok ijesztgetni senkit, de nem árt odafigyelni!Főként ha még más tünetek is előjönnek, akkor addig kell menni amíg a végére nem jársz!

2009. júl. 12. 22:07
Az én lányom 6 éves és neki is bal oldalt egyik nyirokcsomúja megvan nagyobbodva.Neki is már 2-3 éve ugy áll és nála is ha beteg még jobban megnagyobbodik de amugy is kitapintható.Én is aggódtam elvittem fül-orr-gégészhöz,ultrahangra stb.és azt mondták nagyon sok gyereknél szokott ez előfordulni és hogy ne aggódjak miatta semmi baj.Azóta nem csináltunk semmit csak figyelem folyamatosan.
2009. júl. 12. 21:51

Szia Andrea!

Köszönöm a bíztatást, remélem minden eredmény negatív és csak egy baci okozhatja ezt a kisbabádnak. Jobbulást nektek is.

2009. júl. 12. 21:49

Szia!


Remélem hogy nincs okod aggodalomra!!

Én is most egyébként ezen aggódom, csak én egy 7 hetes babával! Neki is a tarkóján van több, és a füle mögött, és most az egyik cicijében is kemény borsónyi duzzanat van! :(

Holnap lesz meg a labor!!!


Kitartás!

2009. júl. 12. 21:48

Szia Szilvi!

Most épp torokfájás és köhögés van nála, a csomó akkora, mint egy dió, ránézésre is óriás, kitapintásra meg kemény. Ez a nyirokcsomó már kb. 2-3 éves kora óta megvan, folyamatosan nő a gyerekkel. Lehet, hogy halucinálok, de én még nagyobbnak látom, mint eddig. Persze ha nem beteg akkor is elég nagy, csak nem ennyire kemény tapintású. A gyermekorvos ennyit mondott: amióta ismerem, itt van a nyakán... hát ez nem volt megnyugtató.

2009. júl. 12. 21:48

nekem az arcomon van egy mozgó nyirokcsomó, de semmi bajom ,mindig is ott volt.

Azért ha idegesít, vidd el sebészhez, talán többet tud mondani.

2009. júl. 12. 21:42

Szia!

Szerintem nincs ok aggodalomra.A legtöbb kisgyermeknél tapasztalható kisebb nagyobb nyirokcsomó ami jól kitapintható és látható.Ha minden negatív akkor ne aggódj feleslegesen,de kísérd figyelemmel.

2009. júl. 12. 21:38
Fiamnak, aki most 6 éves már évek óta egy megnagyobbodott nyirokcsomó van bal oldalon a nyakán. Lázas betegségek során duplájára nő. Ilyekor diónyi nagyságú. Nyugalmi állapotban sem sokkal kissebb. Voltunk kivizsgáláson, minden negatív lett. Az ultrahang sem mutatott ki semmi elváltozást. Engem idegesít, mert ha ránézek is látom kidudorodni a nyakán. Szerintetek van okom aggodalomra? A gyermek amúgy teljesen egészséges.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook