Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mik a tapasztalatok a Stop Pára készülékkel kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalatok a Stop Pára készülékkel kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


1 2
34. Gyöngybagoly (válaszként erre: 33. - Lilla301)
2011. jan. 15. 10:36

Köszönöm a választ!

Kerestem egy ilyen fórumot, de nem találtam meg, ezért feltettem a kérdésemet a Tudásbázisba.

A Moderátor áttette ide, és most visszaolvasva úgy látom a tapasztalok nem épp pozitívak. Így a kérdésem eldőlt. Nem vesszük meg.

Néhány jó tanácsot azért találtam. :-)

2011. jan. 15. 09:20
a legjobb megoldás a páramentesítőgép,amit 50-60ezer körül már tudsz venni,ha hosszútávon hatásos megoldást akarsz. Ez arra is jó, ha kiteregetsz a lakásban télen- azt a párát is kiszedi, gyorsan száradnak a ruhák. Kb 2litert tud egyszerre kiszívni.Kikapcsol ha megtelik a tartálya. Ezek az ablakba rakható kis szerkezetek nem hiszem, hogy gyors megoldást nyújtanának, de azzal nincs tapasztalatom,lehet,hogy az is jó.
2011. jan. 15. 09:13

Mit lehet tudni róla? Érdemes megvásárolni?

A fürdőszobánk nagyon párás, penészedik. Sürgős, hatásos megoldást keresünk.

2010. jan. 5. 14:31

Sztem bereljetek elektromosat, litereket szed ki napi ezresert. Olyan elven mukodik mint egy forditott hutogep de joval kisebbek. A nagyobbak ara eleg huzos olyan 50-60 ezer, de van olyan ceg amely hasznaltat forgalmaz. Vagy kisebb meretben kapsz 15-ert is a fotexneten.


Mi anno az epitkezes befejezesehez bereltuk, de olyan jol jott ki hogy vettunk egy sajatot. 10 literes vodronkent uritettunk egy nap. Egy gozos furdoben bizony igen jol jon. A tobbi megoldassal valoban joval kevesebb nedvesseget veszel el - joval dragabban ha evekre szamolsz.


En is vettem C Stopot, de megbantam, mivel sajnalom kidobni a legeldugottabb konyhapolcom tetejen hasznosul.


Viszont! ha a sarkoknal peneszedsz at kellene nezetni hogy valoban jol szigetelt-e a hazad es nincsenek-e hohidak a fodemnel. Ebben az esetben megmarad a penesz mindig mert mindig csapodik le a para ott is.

30. zsuli83 (válaszként erre: 15. - Lamoni)
2009. jan. 22. 16:05
én is az elektromos páramentesítőt javasolom, az sokkal több litert szed ki egy nap, mint a C Stop. Új éptésű lakásba csak pár hétig kell, így lehet bérelni is, üdv, Julia
2009. jan. 18. 17:08
A Ceresit, csak a párát gyűjti össze. A penész attól még kialakul. Olcsóbb kirakni egy tányér sót, mint megvenni a Ceresitet. Kb. ugyanaz a hatás.
2009. jan. 18. 17:07

Mi is vettünk. Nálunk használt. De ami igazán segített, az egy penészölő volt. Rá kell fújni a penészre és egy óra múlva olyan lesz a fal mint újkorában. 2 hete egy db sem jött ki.


Olyan szép, mint amikor beköltöztünk :)

2009. jan. 18. 15:32

Az a lakás amelyik alulról vízesedik ott talán csak az utólagos szigetelés segit, az sem biztos.

A talajvízet nem lehet eltüntetni, ott a stop pára nem csinál csodát.

26. Manon
2008. jan. 3. 13:37

Szóval, a sós dologról nem sikerült többet megtudni!

Ezúton kérek én is mindenkit hogy ha valamit tud a só párabeszívó képességéről írjon!

Köszi Manon

25. Manon
2008. jan. 3. 13:36
Szia!
24. Roid
2008. jan. 2. 17:13

Sziasztok..

Mi épp azon agyalgatunk megvegyük-e ezt a szerkezetet így elolvasván a hozzászólásokat.

Mi kb. egy hónapja költöztünk át az új helyünkre ahol gázkonvektoros fűtés van.Viszont a házat már évek óta nem lakták,fűtés nem volt benne így aztán a falak jócskán magukba szívhatták a nedvességet s bizony ez meg is látszik mert a falak a sarkoknál elkezdtek elég rendesen penészedni.A kamra részt pedig már fűteni kell mert ha csukva az ajtó s még inkább hideg van ott, áll a víz a padlózaton...

Így hát megy a nagy gondolkodás mi is lenne a jó..

Olvastam visszafelé.. erről a sós módszerről sikerült valamit kideríteni??

23. lamoni (válaszként erre: 22. - Mtt80)
2007. dec. 24. 22:32
Nálunk is hasonló a helyzet. Mi is vettünk kettőt, csodára nem számítottunk, de tényleg nem nagy szám. Ja és a papírja szerint 2-3 hónapig bírja egy "tabletta", ez nálunk kb. 3 hét volt.
22. mtt80
2007. dec. 1. 23:05

A nővéremék tavaly költöztek új építésű lakásba, és hát el is kezdtek penészedni szépen a falak. Ők is vettek ilyen készüléket, de nem vált be náluk sem. Hiába szellőztetnek állandóan, ugyanolyan vizesek a falak azóta is.

Esetleg valakinek valami más ötlete a penészedés ellen?

21. Loni
2007. szept. 24. 17:01

Nálunk sem vált be a készülék. :(

Az idei télre más megoldást kell találnom.

2007. szept. 24. 10:05
nekünk is bevállt egy csomó vizet összegyűjtött
2007. ápr. 30. 17:48
nekünk jó volt
2007. febr. 27. 16:21
Ez egy nagy rakás sz************r!
17. 'szti (válaszként erre: 7. - Manon)
2007. jan. 29. 12:32

attól is függ, hogy mennyire nedves a helyiség

nálam 2 tabletta elég szokott lenni egy fűtési szezonra

2007. jan. 29. 11:53
Szia!Mi használjuk, bevált, már mindent kipróbáltunk előtte.Heti szinten kb 1 dl vizat összegyüjt.Erika32
15. lamoni (válaszként erre: 8. - Win)
2007. jan. 28. 19:36

Szia. Mi tavaly költöztünk új lakásba, de nálunk, még mindig vizesek a falak. Több ismerősöm is vett ilyen készüléket, és senkinél nem vált be.

Mi tavaly béreltünk egy olyan párátlanítógépet, ami összegyűjti a vizet a a levegőből. Napi 5 litert lazán összeszedett, csak nem használtuk sokáig, mert elég költséges volt. Ehhez képest a tablettás semmi. Vannak olyan klímák is, amik sok vizet összeszdnek, de 0 fok alatt nem szabad használni őket.

Szerintem legjobb a sűrű szellőztetés, és a megfelelő fűtés, és idővel remélem megszűnik.


A só engem is érdekel, lehet hogy annyit az is ér, mint a tablettás készülékek, és lehet, hogy ugyanazon az elven készülnek.

2007. jan. 24. 07:37
Nekem pozítiv tapasztalatom van a készülékkel és a tablettával kapcsolatosan is. Készülékünk azért van mert kaptuk, egyébként nagyon egyszerűen egy használaton kívüli szűrőbe tettem meg alá egy edényt. Az új építésű házunk - (mondjuk volt ideje száradni is), de alig érezhető rajta a pára, - nem is penészesedik és nem is vizesedik, rendesen dolgozik a tabi.
13. Manon (válaszként erre: 12. - Babi83)
2007. jan. 22. 15:55

előre is köszike!:)

hátha az is segíthet!:)

jó lenne már valami, mert ez így ebben a formában nem állapot, és egyenlőre nincs pénzünk nagyobb összeget befektetni!:(

12. babi83 (válaszként erre: 11. - Manon)
2007. jan. 22. 15:52
Azért a sót megkérdezem neked, az legalább nem kerül olyan sokba.....
11. Manon (válaszként erre: 10. - Babi83)
2007. jan. 22. 15:48
lehet, bár azért ezis elgondolkoztató!
10. babi83 (válaszként erre: 7. - Manon)
2007. jan. 22. 15:44
Jó hogy érkeztek más tapasztalatok is, valószínű anyósomnál a két készülék nem bír a sok párával....
9. Manon (válaszként erre: 8. - Win)
2007. jan. 22. 15:43

ó akkor az nem rossz!:)


mint mindig most is kiderült, hogy milyen jó is a hoxa portál!:)

8. win
2007. jan. 22. 15:40

szia Manon!


Mi is használjuk, és nálunk is működik, szépen gyűjögeti a vizet. Frissen vakoltuk, festettük a lakást, és mivel pici gyerek van, vízoldású festéket használtunk, mert ugye annak a kipárolgása nem káros. Csak éppen nem volt már ideje normálisan megszáradni, mire beköltöztünk, ezért ahogy megjött a hideg kicsapódott mindenhol a falak mellett a víz! A tabletta mellett is van, de láthatóan kevesebb. Az útmutató szerint akár 2 hónapig is elég, a mienk 3 hete üzemel, és kb. a tabletta fele még megvan.

7. Manon (válaszként erre: 6. - 'szti)
2007. jan. 22. 15:30
és kb mennyi ideig elég a tabletta?
2007. jan. 22. 14:07

nekem van, fűtetlen helyiségben használom és bevált

lehet a só is gyüjtögetné a párát, azt nem tudom, de ebben a szerkezetben jó sok víz összegyűlik és "elfogy" belőle a tabletta

5. Manon (válaszként erre: 4. - Babi83)
2007. jan. 22. 13:44

Megköszönném ha a sós dolgot megkérdeznéd!

Tudom, hogy ez csak 1 vélemény volt, de mivel nekem még ennyi infó sem volt a tarsolyomban gondoltam érdeklődöm!

De hátha valaki még ráakad erre a kérdésre, és nyilatkozik az ő tapasztalatairól!

Mindenesetre neked nagyon köszönöm!:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook