Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ha súlyzós és aerob mozgást is szeretnék, akkor lehet egymás után végezni? Melyiket kellene előbb? fórum

Ha súlyzós és aerob mozgást is szeretnék, akkor lehet egymás után végezni? Melyiket kellene előbb? (tudásbázis kérdés)


10. 5e48d37001 (válaszként erre: 9. - D532163884)
2009. júl. 15. 14:32
Köszi a kioktatást:)
9. d532163884 (válaszként erre: 8. - 5e48d37001)
2009. júl. 15. 10:43

azért ne keverjük már Rubint Rékuci és hasonszőrű fitnesscicák súlyzós edzéseit egy valódi kemény súlyzós edzéssel:).A kis kézisúlyzóval végzett torna simán belefér az aerobba, kardióba (még a Hot Iron is, pedig az durva, ha jó az edző.)

Ha pedig megdőlt az álláspont, akkor próbálj meg rendszeresen ( úgy 1-2 hónapig:)) 1 óra kardió után (kb 150-es pulzus felett:)) 1,5 órát súlyzózni (minden gyakorlatból 5x8 ismétlés, az utolsó sorozatban bukásig).Majd meglátod, mi dőlt meg:)- max Te fogsz a végén, de inkább hamarabb:)))

Amúgy szerintem az ide írók 99%-ának nem kell foglalkozni sem a kardio, sem a súlyzós edzésekkel. Túlsúly, főleg nagy túlsúly esetén legfontosabb a negatív energiamérleg (amíg be nem fogy normál BMI-be), és a diétát kiegészítő mozgás.Eleinte , hogy az izületek szokják a terhelést elég a séta,bicikli, utána kocogás, vagy akármi alacsony intenzitással.A lényeg a rendszerességen, és a hosszú távon van.itt jön a sokat leírt életmódváltás, anélkül kutyafüle az egész:)

A végére elszomorítás képpen: a fogyásba belekezdők több, mint 90%-a soha életében nem fog lefogyni...

2009. júl. 14. 23:55

Szia:)

Amelyiket szeretnéd.Ugyanis az az álláspont,miszerint a súlyzó csak a kardiót és arebot követheti kizárólag,már réges régen medőlt.

Sőt,a RR2 dvd-én az aerob kombinálva van a súlyzóssal is.

Ha nagy súllyal rendelkezel,kell az alakformáló torna is.Súlyzóval vagy anélkül.Ne ess abba a hibába ,mint Én.Mert a lógó bőrtől már nehezebb megszabadulni,mint a kilóktól.

2009. júl. 14. 19:31
Nem tudom ki találta ki azt, hogy nem lehet súlyzós edzést végezni diétában...
6. Ekka (válaszként erre: 4. - E7dba6d90b)
2009. júl. 13. 19:32

Igaz!!!! Előbb fogyni a megfelelő súlyra, aztán lehet "gyurmázni":))))))


Az aerob edzés kezdetben legyen 40 perc, lehetőleg miden nap. Ezt fel lehet növelni napi 1 órára. Az időpontnak jelentősége nincs, de a legjobb reggel (szénhidrátos étkezés előtt) és este lefekvés (6. étkezés) előtt. Ha időben nem választható külön, akkor súlyzós edzést követő turmix, és némi pihenő után.


Súlyzós edzés előtt aerob edzést végezni TILOS!

2009. júl. 13. 19:22

ne farasszatok mar! egy testepito evekig, napi sok oras inteznziv edzessel epiti az izmait, nem napi 1 oraban az irodai munka utan. csinalni kell amit lehet amihez van kedv es lehetoseg. plane 128kg mellett orul az ember ha mozogni tud, ne az legyen a szempont hogy most izmot "epit" vagy zsirt eget...

amugy meg a hatekony fogyokura alapja a megfelelo dieta, a sportolas mellette jo es szukseges, de nem attol fog lefogyni.

2009. júl. 12. 20:11

Nagyon el vagy tájolva.

Amíg nem érted el azt a súlyt, ami számodra ideális, felejts el az izomépítést. Az összes tagod meg fog keményedni, ha hájasan gyúrsz.

Zsírégető tornával is lehet izomlázat és erős lábat, feneket szerezni. Szerintem hagyd a súlyzót, amíg le nem fogytál.

2009. júl. 12. 16:02
Szakoldalon épp azt olvastam, hogy ha súlyzós edzést is végzünk, akkor hatékonyabb a megfelelő táplálkozás mellett az egész fogyási folyamat.
2009. júl. 12. 16:00
Szia!Én úgy tudom, hogy ha zsírt akarsz égetni és mellette alakot formálni, akkor először az aerob edzés vagy cardio és utána a súlyzós edzés, levezetésként még lehet 10 perc bicaj, vagy egy kis séta a futógépen.De ha igazán jól akarod csinálni menj el egy jó, de megfizethető kondi terembe és ott biztos adnak tanácsot.Fontos, hogy ha elsősorban zsírt akarsz égetni inkább cardiozz, és ha elérted a kívánt súlyt utána lehet formázni a súlyzós edzéssel.(de ez csak az én véleményem és tapasztalatom, kérdezz meg egy szakembert is) :)
2009. júl. 12. 15:49
Ha súlyzós és aerob mozgást is szeretnék, akkor lehet egymás után végezni? Melyiket kellene előbb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook