Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petevezeték elzáródás - kinek hogyan kezelték? Sikerült utána teherbe esni? fórum

Petevezeték elzáródás - kinek hogyan kezelték? Sikerült utána teherbe esni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
2010. okt. 10. 09:09
Nekem csináltak laparoszkópiát és eszerint mindkét petevezetékem el van záródva és az eredmény végleges nem lehetek terhes. Ehhez képest 4 évvel ezután teherbe estem, de mivel már nem akartam gyereket ezért olyan döntésre lettem kényszerítve a téves diagnózis miatt, hogy megtartsam a gyereket vagy sem. Végül megtartottam, de mind a mai napig nem tudok igazán örülni a helyzetnek. A lényeg az ,hogy ne higgyétek el feltétel nélkül, ha az orvos azt mondja nem lehet gyereketek!
26. bebekriszti (válaszként erre: 25. - Evera81)
2010. júl. 31. 19:10
ERRE NINCS speckó gyógyszer,vagy műtét vagy lombik
2010. júl. 31. 07:46

Sziasztok!

A problémámat szeretném leírni nektek, hátha van valami jó ötletetek. Most volt egy petefészek ciszta műtétem, közben átvizsgálták a petevezetékeimet és sajnos megállapították, hogy a jobb oldali petevezetékem el van záródni. Eléggé kétségbeestem mert babát szeretnénk. Valamit lehet erre szedni, aki tud mihamarabb segítsen.

Köszönöm

24. igi (válaszként erre: 22. - Lily3)
2009. júl. 15. 08:53
De jó neked, szerencsés vagy :-) gratulálok a kislányodhoz !
23. **Kata** (válaszként erre: 22. - Lily3)
2009. júl. 14. 22:56
Leírnád hogyan is néz ki a lombikra való felkészülés? Olvastam,hogy injekciózni kell,meg ilyesmi de a részleteket nem tudom. Köszönöm!
22. lily3
2009. júl. 14. 22:44
Az enyém is el van záródva mindkét oldalon,teljesen.HSG VIZSGÁLATON DERŰLT ERRE FÉNY,AZTÁN LAPAROSZKÓPÁS MŰTÉTTEL próbálta az orvos az öszenövéseket oldani de sajnos nem lehetett.Csak a lombik maradt ami elsőre sikerült és 6 éves a lányom.
2009. júl. 14. 11:21
HSG vel, és lapar-ral elvileg lehet de ez attól függ milyen elzáródásról van szó. Szerintem ne kísérletezz,vizsgáltasd ki magad mielőtt újra terhes leszel.
20. bebekriszti (válaszként erre: 19. - **Kata**)
2009. júl. 14. 10:34

Szia !

Eredeti kérdésed az volt hogyan lehet kezelni egy elzáródást? Sztem nem lehet...Nekem volt egy méhen kívüli terhességem.Gőzöm nem volt róla,hogy el volt záródva a petevezetékem.Ezek szerint elvolt....Sajnos nem vettem észre a terhességet,a jobb oldali petevezetőben volt megragadva.Már csak akkor vették észre (ill.én voltam rosszúl) amikor már cseresznye nagyságú volt a magzat...

Nem tudtak már segíteni,el kellett távolítani a petevezetéket babástúl,mindenestűl...Megmaradt a bal.Azt mondta a doki simán lehetek még terhes a bal oldalról csak várjak pár hónapot...És láss csodát! Rá fél évre terhes lettem!!!!!

Most viszont szeretnék még egy babát,de nagyon parázok,hogy a megmaradt pvezető is összenőtt az idők folyamán,mert azt mondta a doki,ha valakinek az egyik már összenőtt nagy a valószínűsége,hogy a másik is összefog.Így félek egy újjabb méhenkívüli terhesség lehetőségétől....

19. **Kata** (válaszként erre: 18. - Igi)
2009. júl. 14. 10:09
Hát ez az h nekem meg nem mondták a lapar lehetőségét, hanem biztatott a természetes teherbeesésre, én meg voltam akkor balf****sz,h biztam benne és hittem a szakértelmében, pedig éreztem h gáz lesz és lett is. Méhen kivül maradt szegény picikém.Inkább bevállaltam volna 100 lapar műtétet, mint ezt. Ugyhogy most ezért kutatok ezerrel, h lombik előtt mit lehetne még tenni.
18. igi (válaszként erre: 14. - **Kata**)
2009. júl. 14. 07:57
A Debreceni klinikán, nincs baj a HSG vel ha csak átjárhatósági vizsgálatot szeretnél, ezzel a módszerrel is megnyithatják a vezetékeket elzáródás esetén. A lapar összetettebb sokkal részletesebb képet add hogy mi a helyzet odabent, és kisebb problémákat helyben kezelnek is. Nekem nem volt választási lehetőségem a dokim lapart akart, azután hogy egy évig jártunk a meddőségibe, sikertelenül.
17. Nanda (válaszként erre: 9. - **Kata**)
2009. júl. 14. 05:44
Most is oda indulok!
16. petka
2009. júl. 14. 00:11
Nekem is ez a problemam, sajnos egyetlen lehetoseg a lombik baba. Az enyem olyan mertekben elzarodott hogy atfuvas nem segit. Rogton a HSG utan megmondtak hogy nincs mas lehetoseg.
2009. júl. 13. 23:50
Hello mindenkinek!nekem tavaly oktoberben volt a hsg mindkettő elvolt zárodva,a laporoszkopia februárban történt, azota sehol semmi!
14. **Kata** (válaszként erre: 13. - Igi)
2009. júl. 13. 22:38
A HSG is megnyithatja (régen azt nevezték "átfújásnak" ) ha nem olyan komoly az elzáródás. Neked hol csinálták a lapar.-t?
13. igi (válaszként erre: 12. - Cepheus)
2009. júl. 13. 10:51
Ez nem így van, laparoszkópiával is megtudják állapítani hogy el van e záródva a petevezető, plusz még kideríthető az endometriózis a pco is,és még sok más egyéb rendellenesség amelyek a meddőséget okozzák, a HSG csak átjárhatósági vizsgálat.
2009. júl. 13. 10:12

A laparoszkópia kívűlről látja a petevezetéket, egy belső elzáródás ellen semmit sem ér. Külső összenövéseket lehet vele oldani, pl a bélhez ha hozzánőtt.


A HSG során szokták megpróbálni a kontrasztanyaggal felfeszíteni a letapadt, összenőtt petevezetéket, de ha nem megy, akkor nincs mit tenni.

2009. júl. 13. 09:30
HSG volt , ami kimutatta az elzáródást.
10. igi (válaszként erre: 9. - **Kata**)
2009. júl. 13. 08:15
Milyen vizsgálatod volt ?
9. **Kata** (válaszként erre: 6. - Nanda)
2009. júl. 12. 11:03
Ez bonyolult, nem tudok rá röviden válaszolni... a lényeg h lombikra akarnak küldeni, én meg nem akarok még. Úgy értem, hogy utolsó megoldásként szeretném csak a lombikot. Ha lehet előtte én is inkább átesnék egy lapar-on. És Te elmentél a meddőségi kp-ba végülis?
8. **Kata** (válaszként erre: 7. - Igi)
2009. júl. 11. 20:33
értem, sajnálom, de remélem a lombikkal sikerülni fog!
7. igi (válaszként erre: 5. - **Kata**)
2009. júl. 11. 20:28

laparoszkópiás műtétem volt, ott derült ki hogy mind kettő el van záródva. A doki azt mondta mindent megtett hogy megnyissa őket de nem tudta, akut összenövés lett a diagnózis.


Ezért maradt nekünk a lombik.

6. Nanda (válaszként erre: 4. - **Kata**)
2009. júl. 11. 20:13

Szia,nagyon sajnálom ami veled történt!

Nekem laparoscopiám volt,de nem lett eredménye.:(

Gondolom függ attól is mennyire van összetapadva.Az orvosod mit mond?

Sajnos velem, miután megmondták a rossz hírt nem foglalkoztak(Fehérváron),meddőségi központot ajánlottak.

Többször is hallottam viszont,hogy azt mondták valakinek,hogy el van záródva ,mégis sikerült a baba.

5. **Kata** (válaszként erre: 2. - Igi)
2009. júl. 11. 20:05
hogy hogy nem tudják megnyitni? mivel próbálták?
2009. júl. 11. 20:05

Sziasztok

köszönöm a válaszokat. nekem azt mondták az egyik teljesen a másik 80% elzáródott, mágid terhes lettem -a teljesen elzáródott oldalon -de sajnos méhen kívül maradt :( hallottam a laparoscpoia lehetőségéről...

2009. júl. 11. 19:58

Szia!

Nekem az egyik el van záródva, meddősségi központba jártunk figyelték a peteérésemet - a következő hónapban már terhes is voltam. 6 és fél éves a lányom.

És van egy 2 éves kisfiam is, aki spontán sikerült!


Van remény!!!

2. igi
2009. júl. 11. 19:56

szia, nekem mind a kettő el van záródva, nincs rá kezelés, az enyémeket már nem tudják megnyitni !!

Teherbe esni van esélyen de csak lombikkal.

2009. júl. 11. 19:52
Petevezeték elzáródás - kinek hogyan kezelték? Sikerült utána teherbe esni?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook