Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petevezeték elzáródás - kinek hogyan kezelték? Sikerült utána teherbe esni? fórum

Petevezeték elzáródás - kinek hogyan kezelték? Sikerült utána teherbe esni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
57. Moni(ka) (válaszként erre: 56. - Julia Bodor)
2013. szept. 26. 21:46
Szia, nekem is el vannak zárodva mindkettő , majd novemberben megyek Harkányban kezelésre. Sikerült időpontot kapni, alig várom. Biztos hogy minden ok lesz, bízom benne hogy sikerul majd teherbe esni. Nekem volt egy laparoskopa műtétem ami nem sikerült (fölösleges volt az egész műtét), ugy hogy Harkányban az utolsó esélyem. Közben tornaztam is. Próbáld ki az Aviva módszer , állítólag kinyílik a letapadt petevezetek, nekem nem sikerült 7 hónapban belül. Azt mondjak nem kelet volna abba hagyni. Csak már egy kicsit meguntam. Az Aviva torna rendbe hozza a hormon szint. E mellet van egy 5 perces torna minden nap. Egy lábléndités ami segít a petevezetonek. Mindenképpen próbáld a Harkány lombi elott. Tobb mint valószínűleg hogy sikerülni fog. Sok sikert neked.
2013. szept. 24. 22:17

Sziiasztok en egy 33 eves nö vagyok es mar evek ota azon küzdünk a parommal hogy egy kisbabank legyen de sajnos mindeddig sikertelenül....legutobbi kivizsgalas alapjan kiderült hogy mindket petevezetöm el van zarolodva....azt szeretnem kerdezni tölletek hogy ez a harkanyi korhaz tud ezen nekem segitteni hogy mütet nelkül is teherbe tudjak esni azaz a kezelesük utan a petevezetök felszabaduljanak???

kerlek segitsetek kihez es merre fordulja...

55. katasmile (válaszként erre: 52. - Onnanoko)
2013. júl. 15. 06:28
Szia! Örülök,hogy megszületett a babád!!Remélem minden a legnagyobb rendben ment! Köszönöm én,MI jól vagyunk :) Ezek szerint vannak csodák a helyzetemet tekintve!! Csak ajánlani tudom mindenkinek a Harkányi kezeléseket!! Most 15 hetes vagyok és úgy tűnik kislányunk lesz.Egészséges,és eddig amikor csak nézték járt keze/lába,mintha táncolna egyfolytában :) A terhességem nem járt eddig semmi kellemetlenséggel,még egy kósza émelygést sem éreztem. Kívánok mindenkinek sok kitartást és pozitív gondolatot a jövőben!!Hiszen mindannyiunknak jár a boldogság!!
54. hajnalh75 (válaszként erre: 52. - Onnanoko)
2013. jún. 26. 15:08
Gratulálok! Jó egészséget a babának és a mamának is!:)
53. Moni(ka) (válaszként erre: 52. - Onnanoko)
2013. jún. 24. 12:04
Gratulálok, nagyon jo hír!!! Jo babátást neked és köszönöm. VettemDM fürdősót és csinálom azóta. Tervezem a Harkányi kezelést is!
52. onnanoko (válaszként erre: 51. - Moni(ka))
2013. jún. 21. 10:04

Sziasztok!


Csak szeretném megírni a jó hírt: megszületett azóta feb. végén az én gyönyörű kisfiam, akit egyszerűen imádok!!! :) - köszönhetően a harkányi kezelésnek.


Katasmile: Gratulálok a terhességhez!!! :) Remélem, minden rendben lesz a továbbiakban is.


Tervezek egyébként visszamenni Harkányba ismét, hogy a szülés után visszarendeződjenek ott "lent" a dolgok :).


Moni(ka):Én heti 3-4 alkalommal vettem ülőfürdőt a holt tengeri sóval. Ezt a DM-ben vettem, és 3 fürdésre elegendő só van benne (3x0.5 kg). Szóval, fél kiló sót tettem bele annyi vízbe, hgoy a derekamig ért a kádban a víz (nyilván minél kevesebb víz, annál töménnyebb a só koncentrációja, annál hatásosabb). De arra felhívták az orvosok a figyelmem, hogy deréktól lefelé vízben legyen a hasam. Kb. 10-15 percet töltöttem a vízben.

51. Moni(ka) (válaszként erre: 39. - Onnanoko)
2013. máj. 20. 19:01
Szia, kérlek mond el pontason menni só kell be lerakni a furdokadban, forró legyen a víz? Mennyit idő kell bele feküdni és hányszor? Köszi.
50. hajnalh75 (válaszként erre: 49. - Katasmile)
2013. máj. 17. 16:48
Gratulálok:)
2013. máj. 11. 11:38

Hahó lányok :) úgy látom én voltam az utolsó hozzászóló január 29.én. Ettől függetlenül leírnám,hátha valakinek még segítségül szolgálhat!!

Harkányi rehab kórházban voltam 3 hetes nőgyógyászati kezelésen,petevezeték elzáródással.Február 18.án ért véget a kezelés.ÉS most 6 hetes kismamaként írok már nektek!! Remélem a továbbiakban is minden rendben lesz,semmi különösebb tünetem nincs,jól vagyok.Aki teheti és ideje is engedi menjen és próbálja meg ezt a kezelést. Engem sem biztattak semmivel...majd látjuk alapon.Akit érdekelnek részletek,nyugodtan írjon priviben és segitek :)

48. katasmile (válaszként erre: 46. - Wanita77)
2013. jan. 29. 17:26
Háát,úgy tünik vannak csodák :) Gratulálok!! Remélem a kezelések segítenek a bajokon,bár a páromnak is van némi problémája. A doktor nő pozitiv,én nem várok el semmit...így nem csalódhatok :)
47. primosten (válaszként erre: 46. - Wanita77)
2013. jan. 29. 15:29
Kiderült Neked, hogy mitöl volt elzárodva? Voltak előtte gyulladásaid? Mennyi idö után jött össze a baba?
2013. jan. 29. 14:51
Nekem az egyik teljesen el volt záródva, a másik részlegesen. Férjem eredményei is rosszak lettek. Azt mondták, kb. 1% az esélye, hogy természetes úton teherbe essek. Ehhez képest 3-szor voltam terhes, 2 egészséges gyerekem van azóta. :) Semmit nem tettem érte, egyszerűen összejött. Úgyhogy senki ne adja fel, az orvosok is tévedhetnek és vannak még csodák is! Sok sikert mindenkinek!
45. 496b72c196 (válaszként erre: 44. - Katasmile)
2013. jan. 28. 07:44
Semmi eredménye nem volt. :(
44. katasmile (válaszként erre: 43. - 496b72c196)
2013. jan. 25. 08:52
Szóval te voltál... és milyen tapasztalatokkal jöttél el? LETT eredménye? :)
43. 496b72c196 (válaszként erre: 42. - Katasmile)
2013. jan. 23. 16:00

Szívem szerint én is elmennék újra megnézetni, mert azóta eltelt pár év... és állítólag visszazáródik.


De most azt hiszem inkább ezt az ülőfürdőt fogom kipróbálni, amit Antenna javasolt. :)

2013. jan. 23. 14:00
Sziasztok. Jan.29-től sikerül helyet kapnom a Harkányi kezelésre,ami 3 hét. Szerintetek érdemes lenne a kezelés után újra petevezeték átfújást kérnem az eredmény kiderülése érdekében?
41. 867e00eac7 (válaszként erre: 38. - Katasmile)
2013. jan. 11. 10:55
Már említették, de az Aviva torna.
2013. jan. 11. 09:01
Sziasztok, szerintem bármi is a gond először próbáljátok meg kímélően megoldani, és ha nem segít még mindíg lehet drasztikus dolgokhoz folyamodni! Nekem egy sok évvel ezelőtti felfázássorozat miatt voltak összenőve a petevezeőim,- mármint ezt nem vizsgálatattam meg csak egyszerüen nem estem teherbe és tudtam volt kb 10 éve ez a betegségem, anyukám és még néhány idősebb ismerősöm tanácsára sós fürdőket vettem, és gyakorlatilag a kúra végére eredményes lett a dolgo,- azóta nincs ilyen gondom, kb a 3. fürdő után kijött vmi fura rózsaszínes folyás belőlem, de én nem hagytam abba végigcsináltam a 10 fürdőt, teljesen elmult az elzáródás, bükkfürdői kristályt használtam pontosan 10 db. - ot otthon a saját kádunkban.., a dobozon lévő használati utasítás szerint kb egy hónap alatt megoldódott,- szerintem ennyi időt megér, de ha nem segít akkor max vesztettél egy hónapot! Remélem tudtam segíteni!
39. onnanoko (válaszként erre: 38. - Katasmile)
2012. nov. 21. 14:27

Egy kicsivel korábban megírtam ebben a fórumban a történetem (nekem csak egy petevezetőm maradt, és az is totál el volt záródva). Most pedig betöltött 27 hetes várandós kismama vagyok :).

A gyógyvíz nagyon jó volt rá, és az iszappakolás is (a harkányi víz a legjobb rá). Illetve az ottani doki a kezelés után nekem itthonra heti 3x tengeri sós ülőfürdőt írt elő a DM-ben lehet kapni, 1.5 kilós holt tengeri só). Ezek mellett azonban jártam természetgyógyászhoz is kezelésekre, és úgy lett a végül baba.

2012. nov. 20. 17:47
Sziasztok. Tapasztalatokat szeretnék megtudni a problémámmal kapcsolatban,előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat. Voltam petevezeték átfújáson...az mindkettő el van záródva.A beavatkozás után a balos elméletileg megnyílt,de csak 6-8% saccolta a doki,úgy hogy inkább a papiromra is azt írta,hogy mindkettő 100%os zárt. Mondta,hogy most 2-3hónap természetes próbálkozás,aztán meg Kaáli intézet. Olvastam erre arra,hogy a sós-jódos forró fürdő,cickafark-, palástfű ülőfürdő is segithet a záródás oldásában,illetve az iszap kezelés.Kinek mi a véleménye? Vagy ki miként járt sikerrel?
37. Pongócska (válaszként erre: 36. - Onnanoko)
2012. júl. 7. 13:56

Szia :)


Nagyon örülök, és még mennyi szép élményed lesz a terhesség során... Majd amikor elöször mozdul meg a kicsi.. stb.. :)Nagyon boldog babavárást kívánok, vigyázz magadra, és közbe azért írj, hogy mi van Veled (Veletek :D )Puszi...

36. onnanoko (válaszként erre: 34. - Pongócska)
2012. júl. 2. 13:13

Szia Pongócska!

Nagyon köszi a gratulációt és hogy korábban elmesélted, nálad hogyan zajlottak a dolgok! Nekem ez akkor nagyon sokat jelentett, mert reményt adott, hogy mégis lehetséges lombik nélkül is. Képzeld, múlt héten volt már szívhang! :)) Most vagyok 7+1 hetes. Puszi

35. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - **Kata**)
2012. jún. 30. 20:33
Az aviva torna is nagyon jó rá. külön mozdulat van rá ami segiti megnyitni. Szerintem egy probát megér...
34. Pongócska (válaszként erre: 33. - Onnanoko)
2012. jún. 30. 14:12

Szia


Szívből GRATULÁLOK, legyen egy csodaszép terhességed, és egy gyönyörű kisbabád! (Utána meg még 1, meg +1) :D Én annyira örülök ilyenkor ha valakinek a sok "szenvedés" után végre sikerül a terhesség! Tudtam, hogy Neked is sikerülni fog! Fel a fejjel lányok, én Pcos beteg vagyok, sőt mindkét petevezetőm elvolt záródva az első baba után, és mégis szültem még két gyermeket lombik program nélkül! Pedig nem szedtem semilyen gyógyszert sem, se a Pcos-ra, se másra! :)

2012. jún. 17. 12:59

Sziasztok!

Csak azért írok ismét, hogy Pongócska sikertörténetét megerősítsem, ugyanis a héten derült ki, hogy 5 hetes terhes vagyok! :) A petevezetőmet sikerült megnyitni, és persze nem mentem lombikra (most se mennék). Részt vettem egy nőgyógyászati rehabilitációs kezelésen Harkányban, majd kerestem egy természetgyógyászt, aki néhány hónap alatt megoldotta a problémámat! :) Szóval, fel a fejjel annak, aki hasonló okok miatt el van keseredve, nem szabad feladni, és nem a lombikban kell keresni a megoldást!!!

32. onnanoko (válaszként erre: 31. - Pongócska)
2011. nov. 10. 15:18

Szia Pongócska!

Jó volt olvasni a történetedet, ugyanis nekem is szinte ugyanazt mondták az orvosok néhány hónapja, amit neked, hogy el van záródva az egyetlen petevezetőm (másikat kivették méhenkívüli miatt), és így csak a lombik maradna, arra esélyes vagyok. Teljesen összetörtem, mert lombikot nem szeretnék. Úgyhogy végül gyógyvizes rehab. kezelésre jelentkeztem, hátha az segít megnyitni a megmaradt petevezetőmet...

2011. okt. 7. 11:49

Sziasztok!

Gondoltam megosztom veletek az Én történetemet! Nem volt egyszerű, de talán másnak ad egy kis reményt, a reménytelenségben!

Szóval, 1999.-ben született az első gyerkőcöm, 10 hónapig szopott, addig nem volt menstruációm, 1 éves korára már aggasztott a dolog, így elmentem orvoshoz!

Kaptam gyógyszert, de nem jött meg tőle, majd hüvelyi UH-ra küldött!

Ott kiderült, hogy Policisztás ovárium (PCO) szindrómám van!

Egy év alatt 2x volt laparoszkópiás műtétem, a második műtét végén csináltak petevezeték átjárhatóságot, amikor felébredtem, a képembe vágták hogy:

"EREDÉSÉNÉL ELVAN ZÁRÓDVA MINDKÉT PETEVEZETÉK, CSAK LOMBIKBÉBI, CSAK LOMBIKBÉBI, DE ARRA ESÉLYES"

Ezekkel a szavakkal közölte velem a doki a dolgokat! Mondanom se kell, mennyire megzuhantam tőle! Menstruációm végre lett, de lombikbébi programot kellett csinálni!

1x voltunk lombikprogramon, akit érdekel annak majd leírom, hogy mivel jár...

Sajnos nem sikerült! Akkor beletemettem magam a munkába, sokat fogytam, kb 18kilót!

Ami most jön, az maga a csoda!!!

A sikertelen lombik program után, 1 évvel, spontán teherbe estem a kislányommal! :D

És most jön a csattanó:

Nagycsaládos lettem, mert jött az öcsi is, aki most 1 éves, szóval röviden ennyi, a mai napig őrzöm a kórházi zárójelentésemet, amin most már jókat nevetek!

Senki ne adja fel, itt vagyok rá jó példa, hogy csodák márpedig vannak!

2011. aug. 30. 11:12
Nekem 2008-ban volt a petevezeték átjárhatósági műtétem, az egyik teljesen, a másik részben volt záródva. Szerencsére sikerült mindkettőt átjárhatóvá tenni, azonban a műtét során kiderült, hogy a méhszájam is hátrahajló, így ez is nehezítheti a teherbeesést. Mi 1 év sikertelenség után kezdtünk el orvosi segítséget kérni annó a férjemmel. Majd jött még egy év gyógyszeres kezelés, a 2. év végén a petevezeték átfújás, majd megint gyógyszeres kezelés, de semmi nem segített. Ezek után küldtek minket meddőségi központba, de oda már nem jutottunk el. Azóta már nem vagyunk együtt, és én sem vagyok/voltam terhes. :) Amíg a gyógyszereket szedtem mindig éreztem a peteérésem, mostanában talán évente kétszer érzem... a ciklusom 23-25 napos, szóval valami nincs rendben, de igazából nem tervezek babát, így nem foglalkozom a témával, csak gondoltam megosztom veletek, hátha valaki hasonló cipőben jár, és most megnyugszik, hogy nem csak ő szerencsétlen. :) :) :)
2010. okt. 11. 16:06

Sziasztok!

Óriási probléműval külzök kb 1éve. Mensi előtt pár nappal, kéthavonta erős, nagyon erős görcsös rohamom van, ami 1 pillanat alatt jön rám, lever a víz görcsöl a hasam és a következő pillanatban már hányok is. Ez általában 2 napig tart, második napre enyhül és az egész hasam fáj már, nem csak lenn, hanem a gyomrom felé is, gondolom kisugárzik. Félek, hogy esetleg az egyik petevezetékem el van záródva, ettől van a kéthavi ismétlődés. A jövő héten készülök dokihoz... hátha... lassan babát is szeretnénk, nem ártana ha lehetne... köszi előre is, ha valaki tud valami bíztatót mondani...

28. jud69 (válaszként erre: 25. - Evera81)
2010. okt. 11. 10:33

Szia Evera, nekem is ez volt, jobb oldal elzáródva, meg ciszták, elvileg van esély a spontán teherbeesésre, mert ugye ott van még a bal oldal, de persze fele esélyed van így,mint másnak.

Gyógyszert erre nem lehet szedni, az én dokim megpróbálta a jobb oldalt "átfújni", szabaddá tenni a mütét alatt, de nem ment.

Mi inszeminációkkal, lombikkal próbálkoztunk.

Az eredmény: negyedik lombikra hármasikrek:-)))

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook