Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petevezeték elzáródás - kinek hogyan kezelték? Sikerült utána teherbe esni? fórum

Petevezeték elzáródás - kinek hogyan kezelték? Sikerült utána teherbe esni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
87. Moni(ka) (válaszként erre: 86. - 2cef577fc6)
2014. jún. 15. 21:20

Szia. Na hat...velem is ugyanilyen durván közöltek ! "Nem lesz csak Lombi gyereked!!! De az se biztos!" sokáig nem tudtam aludni emiatt! Es mindent megpróbáltam csak Lombi nem. Meg mindig nincsen babám , de lesz, en tudom.

Ne keseredj, kézdj el Avivazni es pozitív lenni. Ez nem egy betegség, barmikor tehes lehetsz.

2014. jún. 15. 13:45

Sziasztok!

Én is ezzel a problémával küzdök. :(( Mind a két petevezetékem el van záródva teljesen. Azt mondták, hogy nem lehet megnyitni, csak a lombik jöhet szóba.

Az az érdekes a dologban, hogy fogalmuk sincs, hogy mitől. 2010 májusában született meg a kisfiam, spontán terhességből. (majd egy év alatt sikerült teherbe esnem). Semmi gond nem volt, a szülés is könnyen ment. Kb. két éves kora előtt kezdtünk próbálkozni a kistesóval. De egy év alatt sem sikerült. Kivizsgálások sora következett a vége laparoscopia lett, ahol megállapították a szörnyű tényeket (elég durván közölték). Voltunk konzultáción is lombik miatt, de nem lett belőle semmi utána. (hosszú történet). Ott is megvizsgáltak és nem értette az orvos, hogy mi történhetett. És azóta sem tud rá magyarázatot adni rá senki. Semmiféle kóros elváltozás sincs, sem fertőzés vagy ilyesmi, beteg sem voltam, szóval érthetetlen, hogy mi történhetett. Pláne, hogy már van egy egézséges kisfiam spontán terhességből.

Kb. egy éve nem is próbálkozunk babával. Mivel lombik nem lehet, teljesen elveszítettem minden reményt, hogy baba legyen. Telejsen összetörtem, majdnem ráment az egészségem is. Most kezdem úgy érezni (külső behatásoknak köszönhetően), hogy talán lehet esélyem rá vagy inkább csak próbálom azt hinni, hogy ismét babám legyen lombik nélkül.

Meg szeretném próbálni én is ezt az ülőfürdős dolgot. Harkányba nincs esélyem eljutni több dolog miatt is. Nem tudom, hogy merjek-e reménykedni egy csodába! Ha legalább tudnám, hogy mitől záródhatott el. :(

85. Moni(ka) (válaszként erre: 84. - Onnanoko)
2014. jún. 2. 22:03
Ezt nem mondod komolyan???? Jujjj, es én gondolkozom hogy elkellene kezdeni a lombi programot mert telik az ido, de nem szívesen megyek meddosegibe...
84. onnanoko (válaszként erre: 83. - Moni(ka))
2014. jún. 1. 16:40
Moni(ka): En is decemberi honapban voltam Harkanyban, es juniusban lett a tesztem pozitiv...
83. Moni(ka) (válaszként erre: 82. - Onnanoko)
2014. máj. 27. 21:28
Szia, hát nekem nem sikerült, decemberben voltam Harkányban és meg mindig semmi....:( lehet hogy tenyleg csak a lombi marad... Nem tudom!
82. onnanoko (válaszként erre: 81. - Hisztismirtille)
2014. máj. 27. 16:08

Idonkent meg visszanezek ebbe a forumba, mert nagyon aterzem azoknak a helyzetet, akiknek vagy ezert, vagy azert nem akar osszejonni a terhesseg. Az en "harkanyi" babam mar 15 honapos, es mar tud jarni. Telik az ido :))).


Hisztismirtil: Egy petevezetovel siman teherbe lehet esni. Nekem egy mehenkivuli terhesseg miatt ki is mutottek az egyiket, a masik meg el volt zarodva,de a harkanyi kezeles utan megnyilt, es sikerult a baba :).

81. hisztismirtille (válaszként erre: 80. - Moni(ka))
2014. febr. 23. 00:53

Szia!

Köszönöm hogy írtál.

Ha megkérlek írnál picit többet a harkányi gyógykezelésről?! Mi a folyamat, dióhéjban, az elejétől a végéig...

Nagyon köszönöm hogy szánsz rám időt.

Szép estét.

80. Moni(ka) (válaszként erre: 79. - Hisztismirtille)
2014. febr. 22. 20:17
Szia, nekem csak zárt petevezetekem van(mindkettő ), decemberben voltam Harkányban, egyenlőre nem sikerült teherbe esni de bízom benne hogy meglesz. Vannak ismerőseim akiknek mar sikerült. A harkany kezelések nagyon jo, rosszat nem tesz, erdemes oda menni. Es az Aviva torna rendbe hozza a hormon szintjét.
2014. febr. 21. 00:05
Sziasztok! Annyira jó a biztatóbbnál biztatóbb siker történeteteteket olvasni. Gratulálok minden kis mamának és minden olyan (már) anyukának akik hosszú sikertelen éveken vannak sikeresen túl. Ezt az alkalmat megragadva írnám én is le a történetem. 2 éve már hogy sikertelenül próbálkozunk párommal nálam hatszor magasabb a prolaktin szint erre kaptam bromocriptint szedtem kb 6-7 hónapig de semmi eredménye nem volt azon kívül hogy helyre hozta a prolaktin szintet. Páromnál az első nyáron készült lelete egyáltalán nem lett jó,majd novemberben újra megcsináltattuk egy kis nyár végi vitamin kúra után 80% os eredménnyel jött haza :) majd próbálkoztunk tovább ugy hogy a doki azt mindta már ne szedjem a bogyót nézzük me mi történik de ez ismét sikertelen hónapokhoz vezetett mert közben nálam kiderütl hogy a normál értéknél 6-szor magasabb a prolaktin szintem lett (e miatt 04.18án megyek mr-re) lehet adenóma :(. Amig telik az idö a dokim csinált egy hsg.t is most jan 29én ,aminek végén jött a hideg zuhany (ami akkor cseppet sem esett jól az egyébként is már összetört leemnek) az egyik petevezetékem teljesen elvan záródva... szerintetek lehet esèlyem valaha igy babára, járt már valaki ebben a cipőben? Használhst esetleg az aviva torna vagy a harkányi kezelés? Köszönöm hogy elolvastátok és köszöm azt is ha válaszoltok. Szép napot mindenkinek. Hm
78. Kolett1980 (válaszként erre: 77. - Hajnalh75)
2014. jan. 24. 09:14
Köszönöm!
77. hajnalh75 (válaszként erre: 76. - Kolett1980)
2014. jan. 23. 22:41
Én úgy tudom bármikor újra elzáródhat.
2014. jan. 20. 15:54
Sziasztok! Ha valakinek volt már petevezeték átfújása, és sikerült is, utána évekkel visszazáródnak, vagy az már egész életére jó lesz? :)
75. hajnalh75 (válaszként erre: 56. - Julia Bodor)
2013. okt. 31. 11:28
Szia!Én is voltam Harkányban 3 hetes kezelésen 2 oldali petevezeték elzáródásom van és endometriózisom.Sajnos nekem nem nyíltak meg a vezetők, de azért , mert nálam nem gyulladás volt , hanem hegesedés , amit az endó okozott.Mindenféle természetes dolgot kipróbáltunk pl:aviva torna, talpmasszázs, testgyertya, hogy ne kelljen lombikra mennünk, de nem sikerült megnyítni.Így nem maradt más csak a lombik.Elsőre rövid protokolal, egy picit ültettek be, és megmaradt , most 2 hónapos és ott szunyókál az ágyacskájában:)Harkányban rengeteg sikertörténetet hallottam, szerintem akinek van rá lehetősége mindenféleképpen menjen el a fürdőbe , csak ajánlani tudom!!!Lombik előtt , pedig segíti a megtapadást.
74. Moni(ka) (válaszként erre: 73. - Pocaklakóváró)
2013. okt. 30. 00:12
Szia, igen megyek nov 27-én. Hát egyszer kellenek a papírok a nőgyógyásztol aki közölte veled hogy elvannak zarodva. Gondolom csináltál egy HSG vizsgalat vagy laparoszkopa. Aztán a reumatologiarol kell kérni lelet. Abban kell írni hogy valami betegséged van meg hogy faj a derekad, hátad. Ha tényleg faj akor könnyű megszerezni mert csinálsz egy lelet e kész. Nekem egy kicsit bonyolult volt mert nem faj es mentem SZTKban ahol persze hogy nem segítettek , kerestem egy másik reumatologust egy másik kerületben , ahol anyu jár . Ott mondtam neki az igazat. Hogy mire kell es hogy mit kell rá írni. Adtam egy ajándék csomagat erre rá írtak a leletem hogy Lombago van. Ezeket a papírok elküldtem Harkanyban. Egy hét múlva mar kaptam is egy visszajelzés hogy megérkeztek es hogy várólistára kerültem. Ez augusztusban volt, ennit kellet várni. De nem is baj, megéri , nem olyan sok idö. Mindenképpen próbáld szerezni egy reumás leletet, nem szabad elkeseredni. Nem csak a lombi létezik. Nekünk sikerülni fog! Légy pozitív ! Bármilyen kérdésen van válaszolok neked. Sok sikert.
73. pocaklakóváró (válaszként erre: 72. - Moni(ka))
2013. okt. 28. 18:09

Szia,

Szeretnélek megkérdezni, hogyan kell elintézni, hogy Harkányba tudjak menni támogatott kezelésre? Olvastam, hogy Te már mész 1 hónap múlva. Nekem is mindkét petevezetőm el van záródva és lombikra küldtek. Hogyan tudok bejutni Harkányba? Köszi, ha tudsz nekem ebben segíteni?

72. Moni(ka) (válaszként erre: 71. - Andis2013)
2013. okt. 24. 21:39
Szia, én Harkányban fogok menni egy hónap múlva mind a két petevezetekem el vannak zárodva. Vannak hölgyek akinek sikerült teherbe esni harkany kezelés után ami 3 hetes. Nekem sincs közel egy picit se, de ott tudom hogy nagy a esély meggyógyulni mint máshol. Ott kifejezetten vannak olyan kezelések ami a petevezeteknek jo. Szerintem érdemes inkabb oda menni, vagy legalább nézd utána.
2013. okt. 24. 08:48

Sziasztok!

Néhány hete tudtam meg, hogy az egyik petevezetőm elzáródott a másik pedig erősen roncsolt. Orvsaim a lombikot javasolták, de mivel csak valamikor jövőre kapok időpontot elkezdtem nézegetni a fürdőkúrákat. Nekem Hajdúszoboszló nagyon közel van és megnéztemm itt nincs-e valami lehetőség. Az egyik szállóban van meddőségi kezelés, megkerestem őket, hogy mik a tapasztalataik, petevezeték elzásródásra jó-e a kezelés a következő választ kaptam:

"A meddőségi programunk elsősorban a méh fejletlensége miatti, illetve hormonális problémák miatt előforduló meddőség esetén ígéretes. A fizikai elzáródás miatti gyermektelenség kezelésében nincs tapasztalatunk. Látványosan gyorsul a kismedencei regeneráció, de a roncsolt petevezető fog e vezetni a kezelések hatására az nem látható előre.

A kezelésre legalább napi 4 óra szükséges, minimum két héten át"

Szerintetek?

70. Moni(ka) (válaszként erre: 69. - Onnanoko)
2013. okt. 4. 16:40

Nagyon köszönöm Onnanoko! Nem is gondoltam volna hogy a lelki problémák így okoznak a nőnek problémák. Mindig is tudtam hogy a stressz nem jo, nyilván , de amit az az ember mond, nagyon meglepett. Megnéztem a videót, érdekes.

Próbálok minél lázában venni a dolgokat.

Most ráadásul kiderült hogy van meg egy hölgy aki februárban volt Harkányban es most 5 hetes kismama.

Bízom benne hogy nekem is sikerülni fog.

💝

69. onnanoko (válaszként erre: 67. - Moni(ka))
2013. okt. 2. 14:24

Moni(ka), örülök, ha a történetemmel kicsit segíteni tudok :)). Maximálisan átérzem a helyzeted, mert amikor benne van az ember, és közlik vele, hogy meddő, vhogy annyira kilátástalannak tűnik a helyzet, és elképzelhetetlen, hogy egyszer csak sikerüljön a terhesség. De azt még el akartam mondani, hogy a petevezetékek, amikor elzáródnak, az ahhoz hasonlít, mint amikor vkinek bedugul az orra. De mivel egy bedugult orr is egy idő után kitisztul, ez vhogy így van a petevezetőkkel is. Van amikor - általában gyulladás hatására - bezáródnak, és utána, amikor lemegy a gyulladás, képesek regenerálódni és megnyílni. Sok nőnek van egyébként elzáródva az élete során időszakonként (pl. gyulladások miatt), csak sokan nem tudnak róla, mert ez igazából akkor derül ki, amikor vki babát szeretne. A harkányi kúra során egy olyan gyulladásszerű állapotot idéznek elő a kezelésekkel a petevezetőkben, mely arra ösztönzi a szervezetet, hogy saját magát gyógyítsa meg. Nem tudom, mennyire érdekelnek a betegségek lelki okai, ha igen, az Újmedicina/Germán Medicina petevezetőkre vonatkozó esetleírásait ajánlom a figyelmedbe.

[link]

68. búgó-csiga (válaszként erre: 64. - Moni(ka))
2013. okt. 2. 12:43
Szívesen írok a lombikról de inkább csak priviben.
67. Moni(ka) (válaszként erre: 66. - Onnanoko)
2013. okt. 1. 21:24

Annyira jo hogy itt vagy!!!!!!! En megyek novemberben Harkányban es alig várom ! Jo hogy valaki megosztja velünk a nagy siker. Jo hogy mellettünk vagytok (ti, akinek sikerült ) !

Amúgy en is ugy gondolom hogy az orvosok direkt a meddősegi központban küldenek , nem csak azert mert nincs mas lehetőség vagy eseljunk , hanem ez van meg beszélve. Ez a munkájuk.

Nekem laparaszkopa után azt mondtak "csak a Szűz Máriának lehet gyereke ilyen petevezetekel" !!!! Képzelheted mit éreztem en akkor es utána par hete !!! Szörnyű.

Na de nem adom fel!!!!!

2013. okt. 1. 10:08

Julia Bodor: Neked akartam még írni, hogy a harkányi kezelés (ami nem egyenlő azzal, hogy vki bemegy a gyógyfürdőbe és fürdik!!!) az endometriózisra is nagyon hatékony. Én ezért nem mennék előtte műtétre a helyedben, mert lehet, hogy szépen rendbe tudja a harkányi program azt is hozni. Az elképzelhető, hogy esetleg neked nem lenne elég a 3 hét kezelés, nekem pl felajánlotta az orvos, hogyha nem sikerül teherbe esnem, jöhetek ismét a 3 hetes kezelésre. Ez annyira így volt, hogy még a beutalómat is megkaptam az áprilisi kontrollon (3 hónapra rá vissza kell menni kontrollra) :) Már ott tartott a dolog, hogy leadtam a főnővérnek a beutalómat és körülbelülre egyezkedtünk is, melyik hónapban szeretnék menni! Ezért aztán, mikor a köv. hónapban pozitív lett a tesztem, hát örömömben ugrándozva mondtam vissza második kezelést! :)))


Maga a harkányi nőgyógyászati rehabilitációs programon többféle kezelést kap az ember naponta. A gyógyvíz csak egy a sok közül. Van még gyógytorna, hasi masszázs, mágneságy, iszapkezelés, pszichológiai konzultáció. Ha vki év vége felé megy, az azért jó, mert akkor hamar mehet ismét (ugyanis naptári évenként 1 háromhetes kezelést támogat a TB).

2013. okt. 1. 09:45

Sziasztok! Ebben a fórumban már többször hozzászóltam harkányi kezelés ügyben, remélem, nem leszek unalmas, ha ismét megteszem :).


Lányok, akik babára vágytok és egyelőre nem jött össze, nem szabad feladni soha!

Én is végigjártam ezt az utat, nekem 2 méhenkívüli terhesség után az egyik peteveztőmet ki is vették sajnos. A másikról meg a műtét közben kiderült, hogy el van záródva.Ez volt 2011-ben. Nekem is azt mondta az orvos, hogy nem lehet gyerekem, menjek a Kaáliba. Nagy frászt. Nem akartam egy életre a hormonokváltozások és a rákveszély árnyékában élni (mert aki lombikos volt, annak pl járni kell sűrűbben rákszűrésre is). De babát mindennél jobban szerettem volna. Elkezdtem a neten kutakodni, és akkor találtam rá a harkányi kórház nőgyógyászati programjára meg a balneoterápiára, ami amúgy korábban több helyen is volt az országban. Jónak mondták még akkor a parádfürdői vizet is, de ha jól tudom, ezt pont akkor szüntették meg SAJNOS. Akkor még a harkányi kezelés elérhető volt simán nőgyógyászati beutalóval, de aztán pont egy évre rá szinte ezt is megszüntették SAJNOS (ja, mert a lombik jövedelmezőbb...).

Nekem amúgy az volt akkor a tervem, hogy elsőként elmegyek Harkányba, ha ott nem jön össze, akkor Szovátára, mert arról is nagyon jókat mondanak. Harkány egyszerűbb nekünk és elérhetőbb, mert TB támogatott a fekvőbeteg kezelés (járóbetegként kell valamit fizetni). Szovátára menni picit zűrösebb a dolog, meg ott ugye privátként megy az ember, nem biztosítottként.

Lehet, hogy búgó-csigának nem segített a harkányi víz, de nekem igenis segített, és még nagyon sok nőnek, aki emiatt ment oda. Szóval, én 2012 januárjában fejeztem be a 3 hetes harkányi kúrát, és május végén már pozitív volt a terhességi tesztem. Idén februárban pedig megszületett a kisfiam!!! Na, ennyit arról, hogy a harkányi víz nem hatékony...De hogy még egy példát hozzak, amikor én épp bent feküdtem, akkor feküdt be egy ott dolgozó fiatal nővérke is, mert ő is sikertelenül próbálkozott addig a babával. Ez úgy gondolom, azért jelent valamit, hisz ő naponta hallja, látja a pozitív eseteket. TErmészetesen nem szabad azt gondolni, hogy mindenkinek sikerül, sokan vannak olyanok is, akiknek nem. De adni kell egy esélyt szerintem.

64. Moni(ka) (válaszként erre: 63. - Búgó-csiga)
2013. szept. 30. 18:36

szia, 3 hétre voltál Harkányban? rendes kezelésre? vagy csak fürdőben voltál?

Gratulálok a picihez! Milyen volt a lombi? Hol csináltad? Fájdalmas? Egy kicsit mesélj nekem erről ha van időd! Köszönöm

63. búgó-csiga (válaszként erre: 61. - Moni(ka))
2013. szept. 29. 14:34

Sziasztok!

Bocs hogy én is közbeszólok.

Nekem is mindkét petevezetékem elzáródott.

Nekem is a meddőségi központot javasolták.

Ott meg egyből a lombikot.

Belevágtunk mert megbíztam a dokiban.Azért ő csak jobban tudja nálam!

Mi is voltunk a harkányi gyógyfürdőben de semmit sem használt.

És most már 3 éves az én drága gyermekem!

62. primosten (válaszként erre: 60. - Julia Bodor)
2013. szept. 29. 12:08
Szia! Bocs hogy közbeszolok, nekem is endometriozisom van valoszinüleg, lapar elött allok. Nekem is fájdalmasak az együttlétek. Én mindenképp megcsináltatnám a helyedben a lapart, mert van hogy pont lapar alkalmával tudják megnyitni a petevezetékeket. Ha mégsem tudják megnyitni még mindig el tudsz menni Harkányba, de legalább már tiszta kismedencével mész ugy nagyobb az esély hogy megnyilik. De ha nem mész el mütétre és nem szedik ki a csomokat ami esetleg elzárja vagy gyulladásban tartja a petevezetöket, szerintem sokkal kisebb esélye van a Harkányi kezelésnek. Az Avivat pedig endometriozisra nem ajánlják. Erre rá is kérdezhetsz a torna oktatojátol.
61. Moni(ka) (válaszként erre: 60. - Julia Bodor)
2013. szept. 29. 11:36

[link]

Szia, itt van 2 tel szám 06 72 580 957 vagy 06 72 580 906. Ha itt telefonálsz hétfőtől péntekig 8 tol délig , mond el nekik mindent, mi a bajod es ok segítenek. Nagyon kedvesek. Lehet sokat kell próbálni mert nem nagyon veszik föl a telefont. En mindig reggel 8.30 kor szoktam hívni. A reumátol kell egy lelet hogy faj a derekad meg a nőgyógyásztol egy papírt hogy elvannak zárodva mind a két petevezetek es hogy Harkányban szeretnel kezelni őket. Fontos hogy mind a 2 leleten legyen azt írva hogy Harkany kezelést igényel. Más nem nagyon van.

Legyszi szed össze magad, nem lesz semmi baj! En 35 vagyok es 3 éve próbálkozunk. Amikor nekem mondtak hogy nem lehet gyerekem azt hittem meghalok es vége mindenek. Nem igaz!!!! Az orvosok sok mindent mondanak. Engem elküldtek meddősegi központba , sehol mas, azt mondtak más esélyem nincsen. Azert mert együtt dolgoznak a meddősegivel nem jelenti azt hogy nincs mas lehetőségem. En elkezdtem utána nézni az interneten , mindjárt erőt kaptam amikor látom mi minden tud csinalni a torna vagy a víz. Az orvosnak ezeket soha nem fognak mondani. Például a sós víz is nagyon jo. Vegyél DM fürdősót es fürödj néha a kádban jo melegen.

Sajnos nem tudom mi az a endometriozis! de tudom az Aviva torna is sok mindent gyógyít. Például attól rendbe hozzod a menstruaciod, ókor jönn amikor te mondod es annyit tart amennyit te akarod. Szeretkezes közben se fog mar fájni, nalom is az volt. Sőt a sexuális életed sokkal jobb lesz. Fura, tudom, de annyi minden van.

avivamodszer.hu

Ír bármikor , kerdezhets bármit. Szívesen válaszolok. Puszi.

2013. szept. 29. 01:39

Szia Moni(ka) köszönöm válaszodat es megproba´lom en is es ha lehet azonnal akkor inkabb a fizetösbe mennek csak nekem is kellenek akkor a papirok!!!a nögyogyasztol milyen papirok kellenek???nekem a derekam sajna sokat faj es nem csak a derekam hanem hasam is es föleg szeretkezesközben is!!!a dokitol a papirt tuti megkapom!!!nos epp mondtak nekem hogy lehet hogy Endometriozisom van...nem tudom mit tegyek hogy elmenjek elöbb lalpar-ra vagy direkt oda a kurara!!!van neked egy tel szamod harkanybol ahol erdeklödni es esetleg idöpontot kerni???

Köszi elöre is és nagyon aranyos vagy hogy valaszolsz es eröt adsz :)!!1

Nagyon szurkolok neked es kivanom a legjobbakat neked es családodnak :) puszii

59. Moni(ka) (válaszként erre: 58. - Julia Bodor)
2013. szept. 29. 00:19
Szia, nem nagyon sokat kell várni. Nalom inkább a papír beszerzés tartot sokáig , mert kell a reumatologust egy olyan papírt mint hogy faj a derekad, de nagyon, es nekem egyáltalán nem faj. De valakitől megis kaptam ( Lombago van ráírva) mert csak azzal mehetsz harkanyba. Meg ugye a nőgyógyásztol kellenek a papírok. Van olyan lehetőség hogy fizetős meg támogatót Harkanyban. A fizetős 2500 Ft naponta es egyegyul vagy a szobában vagy van tamagotat azaz ingyen ahol 3 vannak a szobában. Az ellátás ugyanaz. Én a nem fizetős megyek. Augusztusban elküldtem a papírokat es novemberben vagyok kiírva. De ha fizetős akkor azonnal mehets. Szerintem érdemes kipróbálni. A Katasmile is volt ( olvasd vissza a fórumot) , neki sikerült teherbe esni. Most egy boldog kismama.
2013. szept. 26. 23:59

Szia Moni(ka) köszönöm válaszodat hat nagyon el vagyok keseredve.....Azt is halottam hogy talán Endometriozis-om van de hogy csak Laparoszkopia utan tudnak többet mondani....Nem tudom mi tevölegyek.....mar több evi probalkozas utan nem jött össze es en meg mar lassan kezdek kimerülni :(

Kivánom neked tiszta szivböl hogy sikeres legy es hogy összejöjjön a kisbaba!!Egy kérdésem azert lenne,meddig vartal az idöpontra Harkanyban es mennyibe kerül???

Várom válaszod és elöre is köszike meg nagyon nagyon sok sikert :)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook