Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petevezeték elzáródás - kinek hogyan kezelték? Sikerült utána teherbe esni? fórum

Petevezeték elzáródás - kinek hogyan kezelték? Sikerült utána teherbe esni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
177. H. (válaszként erre: 163. - K.Kamilla)
2023. márc. 27. 21:46
Mit csináltak megnyitották? A tágult vezetékben folyadék volt?
176. lettti
2021. nov. 5. 15:00

Sziasztok!

Nagyon sok újdonságot olvastam itt!

Tegnap kiderült hogy teljesen el van záródva a peteveztékem amiből sajnos csak egy van, volt egy csúnya méhenkívülim! Az orvos meddőségi klinikát javasolt! Lombik miatt! Csak érdeklődni szeretnék hogy esetleg járt e már így valaki, esetleg simán spontán lett baba? Vagy esetleg erre van valami műtéti beavatkozás? Sajna a doki hamar kitessékelt egy semleges nem válasszal. Remélem még valaki olvassa a fórumot és ha tud némi információt az megosztja velem. Kicsit el vagyok keseredve. :(

a válaszokat előre is hálásan köszönöm!

175. Ildo2
2020. okt. 7. 20:20

Sziasztok!

Van esély elzárt petevezetekekkel természetes úton teherbe esni?

Lombikokkal nem jártam sikerrel. :-(

174. micimacko84 (válaszként erre: 173. - Panna07)
2020. ápr. 20. 17:47
Koszonom.:) Szep napot!
173. Panna07 (válaszként erre: 172. - Micimacko84)
2020. ápr. 20. 16:56
Szia! Borzasztó hogy milyen döntést hoznak égés orvosok, mintha tárgyak lennénk. Szerencse hogy végül nem vették ki a petevezetékeidet. Csodás a történet vége, köszönjük hogy megosztottad. Drukkolok, hogy minden rendben legyen a továbbiakban is!
2020. ápr. 20. 16:50

Sziasztok!

Nagyjabol vegigolvastam a forumot. Gondoltam, megirom a szemelyes tapasztalataimat.

1 eve probalkoztunk, majd a mindenfele kivizsgalas soran megallapitottak HSG-vel, hogy ketoldali petevezetek elzarodasom van es pajzsmirigy alulmukodesem. A laporoszkopias mutet es mehtukrozes nem oldott meg semmit, de nem is tart fel szerencsere mast. 1. lombik 6. heten sajnos missed ab lett. Majd meg 4 sikertelen lombik kovetkezett 3 ev alatt.

A 3. utan magamnak diagnosztizaltam otthoni teszttel glutenerzekenyseget, mert azt se neztek es szamithat.

Gyujtottunk a 6. lombikra... Vegul ugy adodott, hogy egy mas okbol fakado stresszes helyzet megszunt ev elejen, egy evek ota tervezett ut megvalosult es utana nem sokkal gyogyfurdoben is jartunk. Elotte egy par hettel elkezdtem az Aviva-tornat is, ha lehet annak nevezni :-), mert nalam abbol allt, hogy neha lobalgattam a labamat es kicsit megtornaztattam ketnaponta a csipomet.

A furdo utan nem jott meg, mar 10 napja kesett, mire tesztet mertem csinalni, mindenre gondoltam, miert kesik, csak arra nem, hogy pozitiv lett. :-)

Mart hat ugye elzart petevezetekeim vannak...Most 13 hetes varandos vagyok. Remelem, minden rendben lesz.

Azert irtam le, mert nekem az volt az egyik legdurvabb, hogy az 1. lombiknal a Janos-korhaz tanar ura ki akarta vetetni a petevezetekemet, hatha ott van, ami sehol sem latszodott, csak a hcg nott. Egy masik orvos a fejem felett utalt kaparasra, mikor azt hittem, ujabb uh-ra jovok majd. Ugy sincs funkcioja, mondta, mert el van zarodva. De persze van egyebkent is funkcioja..

Masik orvos szerencsere inkabb korhazba befektetett es ki is derult, hogy ugyan mehen beluli, de nem fejlodo terhesseg volt.

A masik durva dolog az volt, amikor a Rokusban a HSG utan lazan mondta az orvos, hogy maganak soha nem lesz gyereke.

Szoval a 100% es a soha azert eros szavak, ovatosan kell banni veluk. :-)

Ki tudja, hogy a torna, az elengedes, a furdo vagy mi segitett... :-) Vagy ezek egyutt...

Mindenkinek a legjobbakat!

171. Ildo36 (válaszként erre: 169. - Morfi164)
2020. márc. 24. 14:28
Hát azért nem vagyok nyugodt, mert most egy sima ultrahanggal látta, h hüvelyi endometriózisom van, én ezt értem. Remélem hamarosan azért sikerül a baba lombik nélkül is. 🤗
170. Morfi164 (válaszként erre: 166. - Endolany)
2020. márc. 21. 16:48
Az hogyan lehet, hogy megnyitottak és újra lombik jöhet szóba???
169. Morfi164 (válaszként erre: 167. - Ildo36)
2020. márc. 21. 16:46
Azta mindenot, nagyon szerencsés vagy akkor! Jól tetted, hogy megnezetted inkább így mostmar megnyugodhatsz, hogy minden a legnagyobb rendben és jöhet a kisbaba😀 vagy már úton is van!?
2019. dec. 13. 14:46

Sziasztok!

29 éves vagyok két éve nem sikerül a baba... 3 hete volt egy műtétem petefészek cisztám volt. Egyúttal megnézték a petevezetékeket is az egyik teljesen el van záródva (nem is tudták átjárhatóvá tenni) a másik pedig átjárható de sajnos kaliberingadozó. Nekem is a harkányi fürdőt ajánlotta a doki de megmondom őszintén h nem nagyon hiszek abban, hogy ha műtéti úton nem tudták átjárhatóvá tenni a petevezetékemet akkor majd valamilyen fürdőterápia megoldja ezt a problémát... Ha valakinek van ilyen tapasztalata akkor azt szívesen venném ha megosztaná velem.

167. Ildo36 (válaszként erre: 164. - Morfi164)
2019. dec. 11. 19:56

Szia!

Nekem 2018 elején csináltak HSG-t amivel megállapították , h mindkét oldali petevezetőm el van záródva. Azóta túl vagyok 3 lombikon és most endometriózis gyanúval csináltak egy laparoscopiát és mégállapították, h minden oké és mindkét oldalon átjárható. El se hiszem, h ilyen van.

2020- ba én is szeretnék avivázni és mindent megtenni , h végre sikerüljön. 🤗

2019. dec. 10. 15:14

Sziasztok!


Én 28 éves vagyok, tavaly decemberben műtöttek endometriomaval, utána kiderült hogy el van zarodva mind 2 petevezetekem, lombikoztunk nem sikerült, utána kiderült hogy meg mindig van pár helyen endo, újra műtöttek és egy úttal megnyitották mind két petevezetot. Utána volt meg egy sikertelen lombik. Ezért most kicsit ezt elengedtuk. Volt akinek laparral nyitottak meg a petevezetekeit és utána spontán babás lett? Jó lenne valami pozitív történet, mert egy kicsit sok volt már a csalódás :) köszönöm előre is

165. Morfi164 (válaszként erre: 118. - Veronka30)
2019. nov. 19. 20:29

Veronka30

Veletek azóta mi történt???

2019. nov. 19. 20:24

Sziasztok!

Úgy látom már nagyon nincsenek ezen a fórumon, de azért megprobalom hátha... Olyan jó lenne ha azok a fórumozók akik minden alternatívát kipróbáltak pl. Aviva, harkány... Írnának hogy sikerült e teherbe esni!?

Nekem kétoldali petevezeték elzarodasom van és tovabbkuldtek meddosegibe. Kettőben voltunk egy állami a és egy magánban. Mind a két helyen laparoszkópos műtétet javasolták lombik előtt. Ezt nem nagyon szeretném elfogadni már elinteztem a harkányi beutalot és avivara is megyek. Volt valaki hasonló cipőben???! Sok erőt meritettem a régebbi irasokbol és azt érzem így nem vok teljesen egyedül.

2018. aug. 22. 15:41
Sziasztok! Egy hónap múlva lesz laparoszkópiàs mütétem, mindkét petevezetöm zàrt, söt a jobb oldaliban még tàgulat is van. A történeteitekkel reményt adtok nekem, talàn nincs még minden veszve! :)
2017. okt. 29. 21:15
A 8-asat igen. Meg vörösboroztam 😉. Az is a vérbőséget fokozza+napi egy bögre cickafark tea+1bögre palástfű tea ment. S használtam Sulfivites ülőfürdőt is (úgy általában,beágyazódás környékén azt bem)
161. Tamara21 (válaszként erre: 160. - Veronka30)
2017. okt. 29. 15:32
Akkor a a beágyazódás időszakában is csináltad?
160. Veronka30 (válaszként erre: 159. - Tamara21)
2017. okt. 27. 15:31

Szia!


Én az egész gyakorlatsort csináltam heti 1* (2*jobb .de lusta voltam) és a 8as gyakorlatsort naponta 5-5 percig.

2017. okt. 25. 15:21

Sziasztok!


Azt szeretném kérdezni, hogy aki AVIVÁzott és sikerült úgy megbabásodnia...


Hogyan csináltátok a gyakorlatokat?


Pontosabban, az 18 gyakorlatot vagy az ovulációs gyakorlatokat csináltátok-e és a ciklus mely napjáig.Igazából az érdekelne, hogy a peteérést követően, amikor - tegyük fel - beágyazódik az embrió ill. előtte ugye halad a petevezetékben - ezek az összeszorítós gyakorlatok nem okoznak gondot?


A 14. nap után nem kell kevésbé megerőltető gyakorlatokat végezni?

158. Zsani90
2017. szept. 12. 10:36
Régen jártam erre hogy vagytok? :) Mi a 19. Hétben jàrunk es minden rendben van :)
157. Zsani90
2017. júl. 28. 08:20
Dejó! :) Jaj olyan jó ilyeneket olvasni :) Tudom nekem is annyiszor mondtàk majd ha nem görcsölünk rà... de az emberben mindig ott motoszkál, hàtha most sikerül. Mi LH tesztet is használtunk, időzitett együttlétek voltak és egyszeruen felfoghatatlan hogy sikerült :) Se Lh teszt es szinte alig alig voltunk együtt :)
156. Veronka30 (válaszként erre: 155. - Zsani90)
2017. júl. 26. 16:42
Én is hiszek az elengedésben. Könnyű mondani h engedd el azt amit nagyon szeretnél. Tudom h lehetetlen de..tegnap tudta meg egy barátnőm aki az első lombikjára ment megbeszélésre h kismama..ő is elengedte a természetes lehetőségét. S lám nem kell nekik a lombik!
155. Zsani90
2017. júl. 26. 15:56
Amikor eljön az ideje biztosan sikerülni fog. Én nemtudom hogy az átjàrhatóságinak vagy annak köszönhető a siker hogy elengedtem fejben az egészet. Mivel zàrt petevezetéket allapítottak meg es lombikra irányitottak, teljesen elengedtük a természetes uton való terhesség lehetőségét és elsőre sikerült :D
154. Veronka30 (válaszként erre: 152. - Eruska40)
2017. júl. 24. 17:58
Jól teszed! Lehet is bízni. Kezdj el avivázni is ha szeretnél. Én merem ajánlani. Ártani tuti nem árt.
2017. júl. 24. 17:58
Az aviva helyett jó lehet a callanatics is? Az avivát nagyon nehéz videó alapján csinálni, a callanaticset tudom és az is csupa nyújtás gyakorlat..
2017. júl. 24. 17:50

Sziasztok Lányok!

Nagyon örülök hogy megtaláltalak titeket!😊

Hihetetlen és csodálatos, szívből örülök a jó híreknek!!

Nekem 2009-ben állapítottak meg kétoldali petevezeték elzáródást, bár az egyiken megkésve valamennyi kontrasztanyag átjutott. Ez a harmadik átfúvásom volt, az első kettőnél teljesen átjárható volt mindkettő. 3 sikertelen lombik következett. Talán az enyém is megnyílhat abban bízom!😊

151. Veronka30 (válaszként erre: 150. - Zsani90)
2017. júl. 24. 16:29
Hali! Köszi mi jól vagyunk. Nemrég volt uh. Szépen növögetünk 😊 Szeptemberig tervezek melozni. Ma vok kereken 17 hetes.
150. Zsani90
2017. júl. 24. 16:18
Szia hogy vagytok? :) Mi a héten töltjük a 12. Hetet, jövőhéten megyünk Genetikàra.
149. Zsani90
2017. júl. 8. 11:46
En is probalom elosztani a hazimunkat apro folyamatokra. Minden nap valami aprosagot csinalok a tobbi idoben meg probalok pihenni :) Remelem minden rendben lesz. :)
148. Veronka30 (válaszként erre: 146. - Zsani90)
2017. júl. 8. 08:29
Rendben lesz minden csak tényleg tartsd be a javasolt sok pihit. Nekem eddig minden okes de igy is amikor csak tehetem pihizek. Lassan letelik neked is a neccesebb 12.het s akkor egy kis fellelegzes lesz ;-) De akkor se eroltesd magad semmivel se tul. Pl.en nem is porszívózok már :-D új a porszívónk és jó erős..
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook