Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rossz fogak-örökletes vagy alkati adottság? Akik szintén sokat szenvednek! fórum

Rossz fogak-örökletes vagy alkati adottság? Akik szintén sokat szenvednek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
119. P.O.C.
2010. jún. 9. 11:34

Édesanyám 63 éves, van 2 amalgámos tömése a két hátsó fogán, és mindössze két foga híja van (ha jó emlékszem azok bölcsesség fogak voltak).

Életében soha nem mosott fogat, 11 évig csokoládégyárban dolgozott ahol naponta "kóstolgatta" a termékeket. :P De ezt leszámítva is édesszájú. És sosem büdös a lehelete.

Én meg meg folyamatosan szívok a fogaimmal. Fateromnak viszont már csak néhány jó épp foga van. Nem lehet rossz fogakat örökölni? (Mert ez van a fogkrém reklámban.) Fenéket nem. Szerintem igazságtalan dolog a természettől, hogy egyes embereknek ilyen mértékű fogromlást kell elviselnie már fiatalkorban is, minimum egy fél emberöltőt ki kéne nekik bírni. De hát sajnos ez van, egyes emberek sz*rból vannak összegyúrva. És nekem ne jöjjön senki a táplálkozással, mert nem mindenkinek van választása, régebben azt ették ami volt, ha nem kellett éheztek.

118. colours
2010. ápr. 2. 14:21

Sziasztok!

Nekem az a problémám,hogy nagyon előreállnak a metszőfogaim. A fogszabályzóhoz már idősnek érzem magam, nem igazán szeretném használni, de zavar ez a szépséghiba. Egyébként egészségesek a fogaim. Az egyetlen megoldás így az lenne, ha új fogakat kapnék? Vagy esetleg az éjszakai/ kivehető fogszabályzó is használhat?

117. makrai.lilla (válaszként erre: 115. - Elfelejtett jelszó)
2009. júl. 21. 22:39
olyan jól eldumáltunk már itt régebb óta is:)
116. makrai.lilla (válaszként erre: 115. - Elfelejtett jelszó)
2009. júl. 21. 22:38
nem azon nevettem a kamionon.mi az felkaptad a vizet ?:)))nemárrrrrrrrr
115. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 114. - Makrai.lilla)
2009. júl. 21. 19:17
Mi az, hihetetlennek tűnik? Vagy vicces? Hm nekem egyikse
114. makrai.lilla (válaszként erre: 113. - Elfelejtett jelszó)
2009. júl. 21. 19:03
:)))
113. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 112. - Makrai.lilla)
2009. júl. 21. 18:54
Faluban, de gyakran járok a városba is 10 km-rel arrébb. Hát errefelé szmog nincs szerencsére de forgalom azért van, traktorok mennek mindig most épp aratás van meg mindenkinek van autója is amit kisebb nagyobb gyakorisággal használ. van aki azzal jár dolgozni. Nem a főutcán lakom, de még is igy 5 percenként megy el itt egy jármű. Néha még kamionok is bár nem értem mit keresnek erre..
112. makrai.lilla (válaszként erre: 110. - Elfelejtett jelszó)
2009. júl. 21. 11:32
te hol laksz?ott nagy a szmog ?
2009. júl. 21. 10:15
sokan érvelnek amellett hogy dehát milyen drága az egészséges életmód. Szerintem meg lehet úszni olcsó(bba)n is a dolgot pl szóját csak hetente egyszer célszerü, mert sajna felmerül a gyanú hogy génmódosított.
2009. júl. 21. 10:11

Bár ezzel leginkább úgy vagyunk, hogy egy részét nem tudjuk befolyásolni, kiküszöbölni(kipufogógáz, permetszerek, munka) ezért azon kell alakítanunk amit lehet: táplálkozás, életmód.

De jó hír hogy legnagyobbrészt utóbbitól függ az egészségünk tehát soha nem késő tenni érte.

109. makrai.lilla (válaszként erre: 108. - Elfelejtett jelszó)
2009. júl. 21. 10:09
tudom de akkor sem lehet vagyis én nemtudok mindent megvenni olyan drágán sajnos.
108. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 107. - Makrai.lilla)
2009. júl. 21. 09:58
Ez igaz, de hosszútávon még mindig így jársz jobban mert alig v. egyáltalán nem betegszel meg és nem kell orvosra kezelésekre gyógyszerekre költened! Szerintem az étkezésen nem szabad sórolni, mert elöbb-utóbb visszaüt! Én ezt tapasztaltam is sajna. Ami öröklötten gyengébb arra pedig különösen kell figyelni. Ugyanis csak a hajlam nem elég a betegség manifesztációjához, környezeti tényezők is kellenek hogy kialakuljon. Legalábbis én mindig ezt hallottam.
107. makrai.lilla (válaszként erre: 106. - Elfelejtett jelszó)
2009. júl. 20. 20:27

énis sokat változtattam de 100 % azárt nem megy ahhoz azért olyan anyagi háttéár is kell.

szója stb nem olcsó

2009. júl. 20. 20:13
Tény hogy gyerekkorban ellesett étkezési, életmódbeli szokások meghatározóak, rögzülnek, de lehet rajtuk változtatni persze nem megy varázsütésre türelem, kitartás és akaraterő kell hozzá de megéri.
105. makrai.lilla (válaszként erre: 103. - 00346cf747)
2009. júl. 20. 17:38
szerintem erre nem nagyon tud mit mondani....
104. wmiki (válaszként erre: 102. - Makrai.lilla)
2009. júl. 20. 16:18

nem neveltek át, engem is az egészségtelen dolgok fogyasztására neveltek, ahogy téged

én fogom átnevelni magam

önállóan

103. 00346cf747 (válaszként erre: 99. - Makrai.lilla)
2009. júl. 20. 13:55
Mit mond a fogorvos erre? Ötlete van, vagy tanácstalan?
102. makrai.lilla (válaszként erre: 101. - Wmiki)
2009. júl. 20. 13:54
fanatikus miben?ebben tuti nem.de mondom, jó neked ha igy átneveltek...
101. wmiki
2009. júl. 20. 13:19

és te fanatikus vagy?


tudom, hogy nem egyszerű, ha már átneveltek, nehéz lesz, de sok betegségre gyógyír

100. makrai.lilla (válaszként erre: 97. - Wmiki)
2009. júl. 19. 22:47

mindegy,máshogy gondolkodunk erre rájöttem...itt sok más dolog is van ,ez nem olyan egyszuerü h akarsz e 100 % növényevö lenni v nem,de aki fanatikus az máshogy fog gondolkodni..



többet nem irok erröl a témáról amugy sem ez volt a fórum kérdés.

99. makrai.lilla (válaszként erre: 98. - 00346cf747)
2009. júl. 19. 22:46
hát szerintem azt h állandoan van valami,egész kiskorod óta...ésha tömöttek is,alatta is romlanak,aminek húzás a váge kb ennnyi a rossz fog vagyis nekem ezt jelenti sajna...
2009. júl. 19. 21:17

Mit értünk az alatt, hogy rossz fogak?

Látok olyan kisbabát, akinek az első fogacskái gyökérig odvasak, állandóan cukros cumi van a szájában.

Tudom, hogy a régi Dentocart elátkozták, minden rosszat mondtak róla, de a vele kezelt, ma felnőtt korú fiamnak egyetlen rossz foga sincs. Egyetlen alkalommal tömtek be egy tejfogat, a "biztonság kedvéért", azóta már kicserélődött.

Nekem már több tömött fogam van, és biztos vagyok benne, hogy a terhesség alatt speciálisan kell étkezni, magasabb kálciumtartalmú ételekből fogyasztani, mert szinte az összes fogromlást akkor szereztem. A baba csontjainak épülése elvon az anyától.

97. wmiki
2009. júl. 19. 21:11
csak nem akarsz
96. makrai.lilla (válaszként erre: 94. - Wmiki)
2009. júl. 19. 20:19
Jó neked nektek akik igy is tudtok élni,én mindent nemtudok megvonni sajna.
95. makrai.lilla (válaszként erre: 94. - Wmiki)
2009. júl. 19. 20:19
de az de az nagyon egészséges....
94. wmiki (válaszként erre: 92. - Makrai.lilla)
2009. júl. 19. 19:35

miért, a hal nem hús?

váradi tibor: az egészséges életmód alapjai

Victoria Boutenko - A nyers étel csodája

93. makrai.lilla (válaszként erre: 90. - Wmiki)
2009. júl. 19. 18:28
ezt hol hallotta amugy?vagy ha van vmi cikked átküldhetnéd,érdekel...
92. makrai.lilla (válaszként erre: 90. - Wmiki)
2009. júl. 19. 18:28
semmilyen hús nem megengedett ?hal???
91. d4464aaf8a (válaszként erre: 87. - Makrai.lilla)
2009. júl. 19. 15:17

Nem, nem tudnám megcsinálni, a lényeg csak az, hogy fogyasztom az almát...


Hidd el, én is szoktam bűnözni, nem is keveset...

Imádok sütni-főzni, az alkotás a szenvedélyem, és szeretek nassolni is...

Csak utánna néha, bár nagyon unom, neki kell állnom tornázni...

ÉS mivel én hasra hízom, nekem rengeteg hasizomgyakorlatot kell csinálnom, amit néha nagyon utálok, és nincs is mindig kedvem hozzá...

Ezt úgy szoktam legyőzni, hogy ha itthon vagyok, akkor legalább félóránként csinálok 20-25 hasizmot, az nem sok, majd kb. fél-egy óra múlva még 20-25-öt, és akkor örülök, hogy na ez is megvan...

De néha-néha az is előfordul, hogy napokig kihagyom, bár akkor érzem,hogy szorosabb a nadrág dereka...


SAjna nagyon hízékony vagyok, még a levegőtől is hízom...

90. wmiki (válaszként erre: 87. - Makrai.lilla)
2009. júl. 19. 15:11

de

pont az a normális

csak átneveltek közben


még én sem tudom megcsinálni, egyelőre csak a húsról mondtam le

de a terveim közt szerepel, az áttérés a nyers vegan étrendre, olvastam már róla

...


egy srácnak begyógyultak a szuvas fogai utána

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook