Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rooming-in. Mellette és ellene fórum

Rooming-in. Mellette és ellene (beszélgetős fórum)


2009. júl. 15. 13:32
csak mellette tudok érvelni
2009. júl. 12. 23:01
szerintem nagyon jó dolog.én rögtön megkaptam-megkérdezte a csecsemős tisztába tenném-e a baót megtettem így mellettem hagyták.egyedüli hátránya hogy a szopizással magamra maradtam, az enyém nem akart szopizni,és mindig rohangálni kellett a védőnőhöz,csecsemőshöz de nem nagyon boldogultam mert besárgult és aludt egyfolytában.egyszer adtam be a csecsemősökhöz,mikor a varratot megnézte a nődoki,amúgy velem volt.de bármikor bevihettem volna a csecsemősökhöz.volt aki a fürdés vagy látogatás idejére beadta,esetleg éjszakára-bár sok baba szeretet volna éjjel is szopizni-mert nem volt teljesen csendes a csecsemősök szobája éjjel.nálunk a kórterembe nem jöhettek be a látogatók(szerencsére),ha valamelyikünk kiment a szobából a többiek figyeltek a babára,ha sírt-éhes volt kimentek szóltak az anyukának.
2009. júl. 12. 18:48

Sziasztok!

Nekem vannak érveim amelyek mellette,és ellene is szólnak.Az én lányom hajnali háromkor született,mire átkerültem a kórterembe,már szinte jött a reggeli,és délben már mellettem volt a kicsi.Addig semmit sem sikerült pihennem,pedig rámfért volna.

A jó oldala viszont az volt,hogy elsőgyerekes anyukaként beletanultam a pelenkázásba,köldökkezelésbe,szoptatásba,mire haza kerültem a picivel.

Összegezve:a másodjára is ezt választanám,hiszen nem wellness szálodába vonulunk,és nagyon sokat jelent ha már rutinosan érünk haza a picivel,és nem itthon rohamoz meg a szomszéd,ismerős anyós,barátnő stb.a saját elképzelésével.Vagy ha igen,mi már akkor is tudjuk,hogy nekünk mi vált be és úgy csináljuk ahogy mi szeretnénk,és nem leszünk bizonytalanok.

7. *Pillango* (válaszként erre: 6. - Mongi)
2009. júl. 12. 12:05
próbáltam, mielőtt elindítottam ezt:D ha esetleg valaki megtalálja, mondhatná a címét. köszi.
6. mongi (válaszként erre: 1. - *Pillango*)
2009. júl. 12. 08:51
Azt hiszem van még egy hasonló fórum,sajna nem emlékszem a címére,esetleg próbálj valahogy rákeresni.:)
2009. júl. 11. 16:50

Szerintem jó dolog. Itthon úgy is 24 órába együtt lesztek!

Ami nem tetszett, hogy szülés után már velem volt éjjel is, pedig akkor igazán pihentem volna egy kicsit! Mivel elég hűvös volt már akkor egy ágyban aludtunk prücsökkel, itthon első éjszaka feltúrtam álmomba az ágyat, mert nem találtam a gyereket, aki a kiságyban feküdt! A 4 nap alatt így megszoktam :)

2009. júl. 10. 18:22
én is rooming-innben voltam,de mivel első gyerek volt és elég tudatlan is voltam,így a gyereket éjszakára bevitték a csecsemő szobába.Pedig jobb lett volna,ha velem van mert így legalább a szoptatással csökkent volna a besárgulása és az én melleim is normálisan működtek volna,nem mint a kövek a sok tejtől.Úgyhogy szerintem nagyon jó dolog ha a gyerek veled van!
2009. júl. 10. 17:05
Én rooming-be voltam mind a 2 gyerekemmel és ha lehetőségem lesz rá akkor novemberben ismét olyan szobába mennék.Nálunk este 22-ig lehetnek kint a babák és reggel 6-kor lehet kivinni őket a szobába,ha látogató jön akkor be lehet vinni őket őrzőbe.
2009. júl. 10. 17:01

Hát, fene se tudja... Mivel déltől vajúdtam és másnap reggel 06:03-kor lett meg a lányom, nekem jó volt, hogy nem hagyták ott... De délután már kérdeztem, hol van a gyerek. Erre közölték, hogy első nap nem szokták kihozni... Na, én kihozattam, utána mindig velem volt, csak éjjelre vittem vissza, este 11 körül, de a hajnali szopira mindig hozták, aztán megint el, majd a reggelire hozták és akkor már maradt velem.

Jobb volt kicsit, mert nehezen mozogtam, meg a fullon lévő gyerekágyas osztályon nem lehetett rendesen pihenni, de hiányzott, hogy velem legyen... Itthon meg úgyis Roaming-in van nonstop! :D

2009. júl. 10. 16:56
Várnám a tapasztalatokat akár pozitív, akár negatív:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook