Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki fogyott már kb. 35-40 kg-ot sikeresen? Milyen módszerrel? fórum

Ki fogyott már kb. 35-40 kg-ot sikeresen? Milyen módszerrel? (tudásbázis kérdés)


1 2
37. vikuka
2012. jan. 18. 18:33
En mosz 36kgnal jarok...
2011. dec. 19. 15:57
Sziasztok én nekem ugy sikerült le adnom 8kg másfél honap alatt hogy ell mentem endokrinologushoz és meg állapitoták hogy a hormonjaim nincsenek a helyén erre kaptam Meforalt napi 2000mg mot mellet 120-160gr szénhidrátot eszem lassan de biztosan....
35. Babus80 (válaszként erre: 22. - Tapsifül)
2011. dec. 19. 15:54
szioka hogy sikerült ennyi fogynod??
34. vikuka
2011. dec. 19. 15:53
hát én.. immáron 32kg minusszal büszkélkedhetem!!!ha nem írtok akkor irgatok én:)))))))) kérdés?? KINEK IS????????
33. vikuka
2010. jan. 18. 14:42

de ide miért nem ír senki??

szívesen olvasnám a nagy "fogyások"történeteit ezzel másnak nagy erőt adva!!!

vagy nincs is aki ennyiket fogy?(ott)??

2009. okt. 13. 23:43

"Az alábbi kis ábra megmutatja, hogy miként mozog a kényszeres evő a teste el nem

fogadása, a fogyókúra és a habzsolás ÖRDÖGI KÖRében:


Rettenetesen érzi magát a teste miatt - Úgy gondolja, hogy túl kövér - Abba kell

hagynia ezt a sok evést - Habzsolás vagy Fogyókúra - A fogyókúra megszakítása -

Nyomorultul érzi magát - Habzsolás vagy Rettenetesen érzi magát a teste miatt - Úgy

gondolja..."


/V.F./

2009. okt. 13. 23:41

"A kényszeres evők az ételeket „tilos” és „megengedett”, „hizlaló” és „nem hizlaló”

ételekre osztják fel. Minden fogyókúra azon az elven alapul, hogy az étel veszélyes. Ily

módon a kényszeres evő vagy koplal, vagy habzsol. Vagy koplal, vagy habzsol. A

normál evőknél működő és a velünk született éhségjelzés eltorzul. Az étvágy, az éhségjelzés

eltorzulása összezavarja a kényszeres evőt, és a különböző súlycsökkentő módszerek

infantilizálják. Meggyőzik arról, hogy nem képes a saját evését kontrollálni. Aki valaha is

fogyókúrázott, tudja, hogy egy fogyókúra milyen MEREV. Ezek a fogyókúrák érzelmi

„kényszerzubbonyok” a kényszeres evő számára. Mindaz a kényszeresség, ami addig az

evésben nyilvánult meg, most a diéta megtartására összpontosul. „Kövesd a szabályokat,

amelyeket a szakértők írnak elő, és tedd azt, amit a nők olyan jól tudnak: tagadj meg magadtól

minden jót!” Még az úgynevezett „liberális fogyókúrák” is azon alapulnak, hogy elidegenítik

a résztvevőt a testétől, és beleszólnak az életébe. „Egyél naponta három főtt tojást! Csak almát

egyél két napig! Igyál sok ásványvizet! Egyél sok fehérjét! Reggelizz jól, és ne vacsorázz!”

stb. De soha-soha nem: „Érezd jól magad! Engedd el magad! Légy szabad!” Soha: „Találd

meg azt, hogy mit szeretnél enni, inni, tenni!”

A kényszeres evőnek éppen ezért olyan az étel, mint a kábítószeresnek az LSD.

Szenvedélybetegség. Rengeteg energiát használ fel arra, hogy megpróbálja legyőzni a

kísértést, arra, hogy ne egye a „tiltott” ételeket. De amíg a kábítószeres vagy az alkoholista

egy időre megnyugszik, ha elfogyasztja a szükséges adagot, addig a kényszeres evő

folyamatosan küzd az étel csábítása ellen még akkor is, amikor eszik." / V.F. /

2009. okt. 13. 23:40

"Egyetlen eddig ismert megközelítés sem tekinti fontos kérdésnek azt, hogy a

kényszeres evő NEM AZ ÉHSÉGJELZÉSE ALAPJÁN eszik, és azt sem, hogy az elhízást a kényszeres

evés okozza, amely SZENVEDÉLYBETEGSÉG , ugyanúgy, mint az alkoholizmus és a kábítószerezés,

és éppen ezért végleges fogyást csakis a szenvedélybetegség megszűnésével lehet elérni. A

túlsúlyos emberek – a kényszeres evők – nem figyelnek az éhségjelző mechanizmusukra úgy,

mint a normál evők, akik a gyomruk korgásának jelzésére kezdenek enni." /V.F./

2009. okt. 13. 23:36

"A soványsággal kapcsolatos félelem sokféle lehet, egy azonban közös majdnem

valamennyi kényszeres evőnél: minden előző alkalommal, amikor lefogytak, azt csakis

szigorú fogyókúrával érték el. Szigorú fogyókúrával. Mivel oly nagy a fogyni vágyás a

kényszeres evőben, a fogyókúrát mindig olyan nagy lelki erőbevetéssel kezdi el, hogy eleinte

fennköltnek, tisztának, kritikán felülinek érzi magát. Egészen addig, míg meg nem szakítja a

fogyókúrát. Ha bármivel megszakítja, akkor ezzel magára zúdítja a habzsolási rohamot. „Most

már úgyis mindegy, már elszúrtam” – és falni kezd.

A fogyókúrázó nőnél az étel megtagadása két szinten működik. Az egyik szinten van

a felsőbbrendűség érzése, megvetés az előző evési szokások iránt. De a másik szinten a

szigorú szabályok szerint való evés a kényszeres evőt állandóan arra emlékezteti, hogy az

étellel kapcsolatosan benne nem lehet megbízni. Így amikor végre sikerül lefogynia, és

normál méretű lesz, mint bárki más, ennek megtartását csakis úgy garantálhatja, ha „vigyáz”,

állandóan kontrollálja, mit eszik. Megmarad tehát a diéta bűvkörében. A diéta

bűvkörében.

Így folytonos rettegésben kell élnie. Folytonos rettegésben kell élnie. Bár

lefogyott, továbbra is attól fél, hogy a leadott súly újra „visszakúszik”. Továbbra is

SZENVEDÉLYBETEG MARAD . Továbbra is fél az ételtől: „Vajon meg tudom-e állni a bulin, hogy

nem eszem édességet?” „Vajon megengedhetem-e magamnak, hogy anyámnál a vasárnapi

ebédhez kínált hasábburgonyából egyek egy kicsit?”


/Végleges fogyás/

2009. okt. 13. 23:34

"A különböző csoportok tagjai, akikkel ezt a fantáziagyakorlatot csináltuk, a következő

negatív érzéseket érezték vékonyan; az első örömteli pillanat után meglepve tapasztalták a

következőket:

1. Soványan hidegnek és elutasítónak érezték magukat.

2. Szögletesnek, túl meghatározottnak.

3. Úgy érzik, annyira csodálják őket, hogy túl sok a feléjük irányuló elvárás. Úgy

érzik, nem elég erősek ahhoz, hogy a szexuális érdeklődésű férfiakat távol tudják

tartani.

4. Nem tudják, mit csináljanak a saját szexuális érdeklődésükkel. Úgy érzik, most

szabadon viselkedhetnek szexuálisan, de nem biztosak a kiváltott hatásban.

5. Úgy érzik, túl sok hatalommal rendelkeznek.

6. Nem tudják, hogyan vonják meg az „én-határaikat” (hol végződnek ők, és hol

kezdődik a külvilág). Úgy érzik, ha karcsúak, túl közel jönnek hozzájuk az

emberek.

7. Kényelmetlenül érzik magukat a többi nő között, akik rivalizálva méregetik őket.

8. Nyugtalanok, félnek, hogy most, amikor ideális nőnek néznek ki, most már

egyébként is hibátlanul kell „működniük”. Nincs mód arra soványan, hogy

hibázzanak." /Végleges fogyás/

2009. okt. 13. 23:32

"A valóság azonban mégis az, hogy bár a legtöbben karcsúak szeretnénk lenni, mégis

több millió nő túlsúlyos, és állandóan a testméretével foglalkozik. A nők legtöbbje szeretne karcsú lenni, cselekedeteik azonban megcáfolják ezt a tudatos vágyat. Az a tény, hogy túleszik magukat, és meghíznak, azt feltételezi, hogy valamilyen, NEM TUDATOS OKBÓL kifolyólag

mégsem akarnak, nem mernek karcsúak lenni. Talán mégsem akarnak karcsúak lenni. A soványság ijesztő állapot a kényszeres evő számára, hiszen soványan szembekerül mindazokkal a problémákkal, amelyeket el akart kerülni azzal, hogy meghízott."

2009. okt. 13. 23:31

Köztudott tény az, hogy MINDEN NŐ KARCSÚ SZERETNE LENNI . A karcsúság szinte egyet jelent a nőiességgel.


Ha karcsú leszek…


- „Ha karcsú leszek, egészségesebbnek fogom magam érezni, és könnyedebbnek.”

- „A szexuális életem kielégítőbb lesz.”

- „Több energiám lesz.”

- „Szép ruhákat fogok hordani, díszítem majd a testem, hogy tetsszem a férjemnek,

családomnak, barátaimnak.”

- „Olyan leszek, mint az a nő a tévéhirdetésben, akinek minden jóban része van.”

- „Lehetek majd sportos, vagy elegáns, vagy szexi.”

- „Jó példát mutatok majd a gyerekeimnek.


- „Soha többé nem fog egy orvos sem rám kiabálni, hogy fogyókúrázzam, szép

leszek, csodálni fognak.”

- „Soha többé nem fogom szégyellni a testem a strandon vagy a ruhaüzlet

próbafülkéjében.”

- „Ha feltűnök majd a tömegben, az nem a kövérségem miatt lesz, hanem mert szép

leszek.”

- „Oly könnyű leszek, hogy valakinek könnyen elférek majd az ölében.”

- „Úgy ülhetek majd, hogy nem kell a hájamat takargatnom.”

- „Kevesebbet fogok izzadni, és jobb szagom lesz.”

- „Ehetek majd mások előtt, anélkül, hogy kinevetnének.”

2009. okt. 13. 23:29

„Kövérnek lenni azt jelenti, hogy össze kell magamat hasonlítani minden szembejövő

nővel, és csak akkor nyugodhatok meg, ha kövérebb nálam.

Kövérnek lenni azt jelenti, hogy mindig mosolygósnak, kedvesnek kell lennem, hogy

elnézzék a kövérségemet.

Kövérnek lenni azt jelenti, hogy ki kell zárnom magam a divatos öltözködésből.

Kövérnek lenni azt jelenti, hogy el kell rejtőznöm, ha meglátok egy fényképezőgépet.

Kövérnek lenni azt jelenti, hogy szégyellnem kell, hogy egyáltalán létezem.

Kövérnek lenni azt jelenti, hogy nekem nem lehetnek igényeim.

Kövérnek lenni azt jelenti, hogy mások szükségletei előbbre valók.

Kövérnek lenni azt jelenti, hogy mindig fogyókúráznom kell.

Kövérnek lenni azt jelenti, hogy soha nem mondok nemet.

Kövérnek lenni jó kifogás minden kudarcra.

Kövérnek lenni azt jelenti, hogy várnom kell arra a férfira, aki majd keresztülverekszi

magát a hájrétegen, és megtalál engem.”


/Mcmenemy Kerényi Gabriella: Végleges fogyás/

2009. okt. 13. 23:27
*****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. okt. 11. 20:43
A fogyasom hatranya nem tudok emelni semmit es azota kabulok esem ossze,egy 15 kg -ot nem birok felemelni.Maskor egy auto asvanyvizet tudtam le pakolni/21 kg/lada/320 ladat
2009. okt. 11. 07:39
Én 35 kg fogytam 6 hónap alatt.108 kg-ról ,most 73 vagyok.
2009. júl. 18. 12:31
Kb.6 honap alatt 20 kg-ot fogytam,semmi kulonos dietat nem alkalmaztam naponta egyszer ettem 18 orakor de nagyon sok vizet ittam,amit azelott nem csinaltam most kb.55 kg-os vagyok de lehet megannyi se.A grefuit kurat tartottam jo volt.
20. Holly
2009. júl. 10. 15:46

Szia,

én -36kg-nál járok, én Atkinsezek. Nekem ez már egyszer bejött, most sem csalódtam benne :)

2009. júl. 10. 15:45
nagyon edesek a kis ikrek:))
2009. júl. 10. 15:30
köszi szépen,és neked is sok sikert a továbbiakhoz.
2009. júl. 10. 15:19

az a legjobb ha mindenki a sajat testehez, szervezetehez igazitja, a dietat.

de nem is diata amit en csinaltam, hanem eletmod valltas, mert nem lehet dietazni egy eleten at...

szerintem

2009. júl. 10. 15:09
Szia Nekem 28 kg sikerült már egyszer leadni.Most ismét muszáj mert a terhességem alatt ismét felszedtem.Január óta 6 kg-tól szabadultam meg.Hasonlóan norbiféle,de még is saját magam alakított.Igaz 2 után én már semmilyen komoly kaját nem,de ha csokit kívánok az megeszem.A kicsik szopnak még ezért drasztikusba nem kezdek.Gratulálok azért a 14 kg-hoz.A többi felesleg megszabadulásához sok sikert és kitartás kívánok,ami nekem néha elfogy,de akkor a régi ruháimra nézek és új erőt merítek belőle.
2009. júl. 10. 14:54
Én eddig 14 kg-t fogytam meg még ennyi a cél ami folyamatban van.Én Norbizok,nekem ez az egyedüli amitől nem jönnek vissza a kilók.Persze én nem tartom olyan szigorúan eszek édeset is és mindent finom lisztből készitek mert jót enni szeretek csak az időzónákra figyelek oda hogy mit hányig eszek meg.Tehát lehet mondani hogy 3 óráig normálisan eszek mint azelőtt csak 3 után figyelek oda hogy milyen kaját eszek.Ez igy nem jár lemondással ugyanazt ehetem amit a család és közben fogyok is.Igy 3 hónap alatt adtam le 10 kg,én nem sietek sehova lassan de biztosan érem el amit akarok.Nekem fontos az is hogy közben jól érezzem magam ne azon törjem a fejem mindig hogy de jó lenne ezt vagy azt megenni mert éhes vagyok.
2009. júl. 10. 14:43
ugye?! nem úgye.. :))
2009. júl. 10. 14:42
174 cm-hez olyan 60-65kg az ideális súly, úgye?!:O:)
2009. júl. 10. 14:40
Nekem szerencsére nem kell soktól megszabadulnom. Most tartok -10kg-nál, még 3-4 kellene hogy lemenjen. Ezt szénhidrát megvonással, mozgással és este csak salievéssel sikerült elérnem. (80kg-ról indultam)
2009. júl. 10. 14:37
en fogytam 30 kilot:)
2009. júl. 10. 14:34
Én 39 kg-ot fogytam,másfél éve kezdtem bele .Most volt hasplasztikám.Épp itthon lábadozom.
2009. júl. 10. 14:34

Aztaa milyen fogyások:O Csak olvasok és lesek. Úgy látszik csak nekem nincs kitartásom, pedig rám is rámférne vagy 20-25kg minusz. :O:D

De legalább Nektek sikerült. Gratula. :)

2009. júl. 10. 14:23
Én 27-nél tartok!hát nem könnyű,az biztos!!!Hatalmas lemondás,tudatos ételminőség és főleg mennyiség választás!!Én nem sokat tornázok,sajna a hasamon lóg a bőr,de már a 3.gyerek után is így volt...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook