Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Myasthenia gravis (súlyos izomgyengeség) fórum

Myasthenia gravis (súlyos izomgyengeség) (beszélgetős fórum)


9. Amál73 (válaszként erre: 8. - Ronibabe)
2011. máj. 6. 10:20
Ahhoz hogy megtudják a csecsemőmirigyed hogy müködik el kellene küldeni.
2011. máj. 5. 18:29

sziasztok.

meg szeretnem kerdezni,hogy mindenkeppen elkuldenek ct vizsgalatra ha myastemias vagy?

7. Amál73 (válaszként erre: 1. - Endris)
2011. febr. 18. 17:09
Szia! Szeretnél még beszélgetni a myasthéniáról? Mert én igen.
2009. júl. 14. 07:58

Szia,


Nekem áprilisban diagnosztizálták, azóta egyenlőre csak az alapgyógyszert szedem (Mestinon), műtét októberre van előirányozva, CT-vel nézték és van csecsemőmirigyem. Nálam a szememet érinti és a karjaimat főleg, alap dolgok néha nehezen mennek, de azt mondta a doktornő, hogy inkább növeljük a Mestinont, mert nem szeretné a szteroidokat adni a műtét előtt, utána meglátjuk. Az én orvosom Dr. Rózsa Csilla a Dél-Pesti Kórházban.

5. 41bf192202 (válaszként erre: 3. - Endris)
2009. júl. 10. 20:30
Igen,volt műtéte!Ahogy írtad, valóban el kellett távolítani a csecsemőmirigyét,de sajnos nem lehetett visszafordítani a betegségét,mert elég későn,3 év után diagnosztizálták nála a myastheniat...előtte úgy kezelték,mint egy drogfüggőt,pedig soha köze nem volt a drogokhoz:(A dühöngő pszichiátriai betegek közé tették,ennyire kezelték félre...ja,és ez NEM Magyarországon történt(ki kell hangsúlyoznom),mert így is eléggé lehúzzák hazánkat...
2009. júl. 10. 12:27

" [link]


Nemrég ajánlotta valaki ezt az oldalt és böngészgettem a cikkek között.

Szerintem nagyon tanulságos történet,bár tudom,hogy nem ugyanarról a betegségről van szó.

2009. júl. 10. 12:18
Sajnos nekem is 3 év után derült ki, mert a megyei kórházban teljesen mással kezeltek, egy Klinikai vizsgálaton derült ki mikor már annyira jutottam, hogy mindenben segítségre szorúltam. Ha megkérdezhetem az unokanővéredet műtötték. Azt hallottam, hogy az ilyen betegségben szenvedőknél sok esetben csecsemőmirígy eltávolításra kerül sor. Nekem ez még ezután derűl ki, hogy szükséges e a műtét.
2009. júl. 10. 08:29
Szia,nekem az unokanővérem szenved ebben a betegségben lassan 9 éve:( azt tudom,hogy gyógymasszőr jár hozzá,mert ezalatt a 9 év alatt menni sem tudott,most úgy-ahogy alakul a helyzet,és javult valamennyire az állapota.Sajnos önállóan nem tud levegőt venni,gépre szorul...amikor kezdődött a betegsége,félrekezelték:(
2009. júl. 9. 14:18
Van e valaki közületek vagy az ismerőseitek között aki myasthenia gravis betegségben szenved? Ha igen mit tesz az ellen, hogy a tünetek elviselhetőbbek legyenek. Szívesen beszélgetnék olyanokkal akinek ilyen betegsége van, tapasztalatcsere miatt is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook