Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor beszélünk anyatejes babáknál fejlődési ugrásról? fórum

Mikor beszélünk anyatejes babáknál fejlődési ugrásról? (tudásbázis kérdés)


11. rencs20 (válaszként erre: 10. - Ében11)
2009. aug. 7. 17:24
Köszi a választ.Reggelente egyébként csak az egyik mellemből eszik de azt teljesen kiüríti,a másikat pedig lefejem.Így legalább ha valami van akkor lesz neki tejcsije.:)Napközben,ha kicsit eszik akkor is kiüríttetem vele,mert nekem is jobb és neki is mert több lesz legközelebb.
10. ében11 (válaszként erre: 9. - Rencs20)
2009. aug. 6. 12:26

nem tudom az enyém 7 hetesen az étkezés pelusozás után általában elaludt-és nem kellett altatni-igaz éjszakát átaludta11-5ig.

valószínű ebben a melegben szomjas is azért kéri a cicit gyakrabban és lehet több tejet is iszik-jó ha az egyik mellet teljesen kiüríti egy egy szopival-mert akkor több fog termelődni benne.szerintem amúgy normális.

2009. aug. 5. 17:25
Az én kislányom holnap lesz 7 hetes és úgy érzem többet eszik.Igaz nagyon aktív mostanában nem hajlandó napközben aludni csak 1-2 órát,este is föl-föl ébred.Enni pedig szinte mindig kér.Nem várja meg a 3 órákat, 2 és 2ésfél óra múlva éhes lesz.De este meg reggel eszi a legtöbbet.Napközben csak nassol.Szerintetek is normális ez?
8. tappancsmama (válaszként erre: 7. - Erika_darts)
2009. júl. 9. 15:08
Ez teljesen normális ilyenkor.Én szedtem amikor kevésnek éreztem a tejemet homeopátiát,az nekem nagyon bevált.
2009. júl. 9. 15:05
köszi, mindent megteszek. Fejek. Iszok újra szoptatós teát. Mostanában többször ittam egy 2%-os sört. Az nagyon bejött. Folyadék mennyiségét sem csökkentettem. Kb. 3-4 liter lecsúszik. Két másfeles ásványvíz az mindig. Plusz még tejeskávé. Most is még nem telt el a 3 óra és már kért enni.
2009. júl. 9. 12:55
ha jól szopizik, biztos nem kevés neki-egyél igyál te is rendesen,esetleg igyál egy kevés alkoholmentes sört(tejszaporító).a laktató zsíros tej a szoptatás végén jön ki a ciciből.ezt fejésnél is láttam.
5. ében11 (válaszként erre: 2. - Erika_darts)
2009. júl. 9. 12:53
majd ha többet mozog kúszik mászik-akkor tényleg több kell neki.meg hat hó után az anyatej már kevés-nem mennyiésége csak a tápanyag vitamintartalma(vas).200-250 ml-nél egyévesen sem ivott többet-igaz én sem hagytam neki, mert az unokatesóval úgy jártak hogy félliter kakaó volt a reggeli adagja-így mellette nem igazán evett az ételekből.
4. ében11 (válaszként erre: 2. - Erika_darts)
2009. júl. 9. 12:50

lehet.az enyém az első hóban evett 80-120 között.a a másodikban 130-200 között.nem volt minden etetésnél egyforma.

mindig picit többet esznek,és a melegtől még jobban szomjasak,lehet többször kér cicit.valamikor 6 hósan a kaki kezdet megváltozni a tejet sem kérte úgy kevesebbet evett belőle-nyügösködött napközben-éhes volt,akkor ketdtem adni neki szilárdat.előtte csak az anyatej és esetleg forralt víz volt.

3. tappancsmama (válaszként erre: 2. - Erika_darts)
2009. júl. 9. 12:50

Szia!

Lehetséges.Ilyenkor többet eszik a baba egy pár napig.Van hogy nem is várja meg a 2-3 órát sem az etetések között.Ilyenkor szoptasd gyakrabban ezáltal a babád is jól lakik és a tejed is jobban fog termelődni,hogyha vissza áll a gyermeked szopási igénye a nagyobb adagot tudjon szopizni.És ne aggódj,ilyenkor az ember azt hiszi hogy kevés lesz a teje de 2 gyerek mellett mondom hogy bízz magatokban és ne nyúlj tápszerhez egyenlőre.

2009. júl. 9. 12:43
Azt olvastam valahol, hogy 6 hetes korukban és 3 hónaposan. A kisfiam 3 hónapos lesz vasárnap és most kezdem érezni, hogy kevés lesz neki a tejci. 80-120 ml között eszik, de az már kevés neki. Most lenne ez a fejlődési ugrás, amiről olvastam?
2009. júl. 9. 12:42
Mikor beszélünk anyatejes babáknál fejlődési ugrásról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook