Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nászajándék-lista fórum

Nászajándék-lista (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 29. 12:44
Olvasgattam a hozzászólásokat, igaz nem mostaniak, de nem értem, hog ymiért voltak egyesek felháborodva, hogy sokan pénzt kérnek. Nem két fillér egy esküvő, mellesleg a pénzből azt tudnak venni, amit akarnak. Akárhányszor voltam esküvőn, mindig pénzt adtam, és mellé egy kis apróságot, hogy legyen valami maradandó is.
29. agis (válaszként erre: 28. - 49f0d20c7d)
2010. febr. 3. 20:20
Úgy sajnálom, hogy befulladt ez a fórum...:(
2009. dec. 22. 17:54
Szerintem a nászajándék-lista nagyon jó ötlet, mert az kapod amira szükséged van és ami tetszik neked, persze oda kell figyelni az árakra, hogy mindenki megtalálhassa amit ki tud fizetni és nem megy csődbe. Sokkal jobb mint ha több egyforma dolgot kapsz, nem is beszélve a mennyaszony-táncról, ahol van, hogy kijelentik mennyiért kezdődik a tánc.
27. agis (válaszként erre: 16. - 2104cc91e8)
2009. júl. 13. 11:21

A hagyomány szerint (illetve a falun is így vol) a fiatalakot alindították a házasságkötéskor, egy bázis jelentett a hátrelévő életre. Volt aki disznót vitt, de alap esetben felszerelték a háztartást (ezért van a jénai szett meg a poharak meg a kutyafülék)de manapság a párok nagy %-a együtt él....


Ezért kérdeztem, mert míg anno megkérdezték a szülőket, hogy ki mit vigyen, manapság eléggé félre lehet nyúlni. Egyébként is ki akarja, hogy az ajándéka még 20 évig porosodjon mert nem tudják használni????

2009. júl. 10. 11:35

Nekem máig jó érzés a nászajándékba kapott dolgokra ránézni. Nekünk már volt egy kis lakásunk, beendezve, így kisebb dísztárgyakat albumokat(könyvet)és egy csillárt kértünk. Azóta is ha ránézek valamelyikre, tudom kitől kaptam, és ez jó érzés. 5-15.000,- forint között volt az értékük, így senkit nem kényszerítettünk erő feletti kiadásokra. Az esküvőről pedig annyit, hogy nekünk 25 fős vacsora volt, egy nagyon jó kis helyen, mert ennyit tudtunk kifizeteni saját erőből, úgy, hogy nászútra is mehessünk. Mi úgy döntöttünk a férjemmel, hogy nem pumpoljuk meg a szüleinket, a mi feladatunk állni a lakodalmat. És nagyon jól sikerült, olyan emberek voltak akik ismerték egymást, hajnalig buliztunk:)

Ezért nem adok pénzt, mindenki akkora lagzit csináljon, amekkorát önerőből ki tud fizetni. Nagyzolásra nem adok pénzt!

25. 70a5a27405 (válaszként erre: 21. - OlíviaAnna)
2009. júl. 10. 11:27
igazat adok neked...:D
2009. júl. 10. 11:24

A nászajándéklista jó ötlet, én 10 éve mentem férjhez, és nekem is volt. Arra fel kell készülni, hogy néhányan így is a saját fejük után mennek. Én úgy csináltam, hogy mindenkinek odaadtam a meghívóval a listát, és megkértem, hogy aki választott, hívjon fel, hogy kihúzzam a listáról az adott dolgot. A lényeg, hogy pontosan írd le, hogy mi az amit szeretnél, és mennyibe kerül.

Pénzt pedig elvből nem adok senkinek.

23. bared (válaszként erre: 22. - 5e76004fb5)
2009. júl. 10. 11:19

igen, ilyen helyne én is voltam, de pl a mentünk volna egy lagziba, ahol az egyik főnök gyereke házasodott...

4 alkalmazott van, mondtam adjunk össze 50 e ft-ot, és adjuk oda egybe...erre megkaptuk, hogy, így nem illik, mert ahányan megyünk, fejenként minimum 10 e-ret illik adni....ez csak a gyereknek, a férjemnek és nekem 30e ft lett volna, nem is beszélve az egyéb járulékos dolkgokról, mint újasszonytánc , fodrász, esetleg ruha a családban valakinek, szóval nem sorolom... ja és még a taxi, mert a város másik végén van, ha meg ugye autóval megyünk, a sofőr még koccintani sem tud....

2009. júl. 10. 10:19

Visszatérve az eredeti kérdésre, a nászajándék listára. Én már több lagziban voltam és nagyon sok helyen kért az ifjú pár pénzt. A legutóbbi alkalommal nagyon szellemesen oldották meg, mert megelőzve a kérdést a meghívóba egy szellemes versikével tudatták a vendégekkel, hogy inkább pénzt kérnek.

Az ajándéklistát javaslatként adja a pár, mint egy lehetőséget, olyan embereknek, akik nem tudják eldönteni, hogy mit vegyenek.

21. OlíviaAnna (válaszként erre: 13. - 2104cc91e8)
2009. júl. 10. 10:00
Szerintem nem sok értelme van "egymás közt tájékozódni". Cáfoljatok meg, de alap esetben a násznép tartalmaz egy csomó olyan vendéget, aki nincs napi kapcsolatban a párral, akkor miért nem a párt kérdezik meg? Szerintem nem "akar" senki ajándékot, azt szeretné csupán, hogy az amúgy is rászánt összeg legalább olyan dologra legyen elköltve, ami örömet is okoz, hasznos is és nem a kamrában vagy a padláson végzi kicsomagolatlanul. Egyébként én nem "adónemnek" titulálnám, inkább az ifjú pár elindítása az életben, ha más nem, legalább az esküvővel kapcsolatos kiadások egy részének fedezése.
2009. júl. 10. 05:51
Mifelénk nincs is ilyen. Mindenki pénzt ad, és bár nem személy szerint emlékszik az ember az adományra, azért azt minden pár tudja hogy abból a viszonylag nagyobb összegből mit vett és kinek köszönheti.
19. 3952bcd4e7 (válaszként erre: 18. - 2104cc91e8)
2009. júl. 9. 21:59
Az biztos.Előbb utóbb elfog terjedni felénk is.
18. 2104cc91e8 (válaszként erre: 17. - 3952bcd4e7)
2009. júl. 9. 20:48
Csak várd ki a végét, sajnos ez az "okosság" (is) mindenhova begyűrűzik:)
17. 3952bcd4e7 (válaszként erre: 16. - 2104cc91e8)
2009. júl. 9. 19:56
na ez már azért enyhén szólva is durva.Nálunk ilyenről még nem hallottam itt azért még nem kötik ki az embernek mit kell vinnie ajándékba.
16. 2104cc91e8 (válaszként erre: 15. - 3952bcd4e7)
2009. júl. 9. 18:20

Igen, sajnos ilyen van itt, de még olyanabb is! Egy ismerősünk csinált egy honlapot mgának oda beírta a bankszámlaszámát és oda kérte a pénzt!

Sőt, Erdélyben meg úgy mondják: nem kell ajándék, csak koperta! (azaz boríték) :(

Szomorú, hogy ennyire anyagiasak az emberek!

2009. júl. 9. 17:09
Egyébként ez Magyarországon működik,csinálja ott ezt igy valaki?mert én vajdasági vagyok nem ismerem az ottani szokásokat de nálunk ilyen pl.nincs is.Még soha nem hallottam hogy itt valaki csinált volna ilyen listát.És én sem küldeném szét biztos a vendégeimnek pofám nem lenne hozzá.maga az ötlet nem rossz csak ilyen anyagi körülmények között nem várhatja el az ember a vendégeitől hogy nem tudom mit hozzanak neki.Szoval igy se jo meg ugyse jó.Én maradok annyiban hogy mindenki hozott amit akart vagy birt mindent megköszöntünk ahogy illik és eltettük.Azóta is ott porosodnak mivel hasznát nem tudtuk venni annyi egyforma dolognak de ez van ajándék lónak ne nézd a fogát.
14. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 13. - 2104cc91e8)
2009. júl. 9. 16:50

Én sosem vártam ajándékot-ha kaptam megköszöntem-de örültem, ha eljöttek:)


Változnak az emberek-változik a világ. Nekem nem lett volna "képem" listát küldeni a meghívottaknak.

13. 2104cc91e8 (válaszként erre: 12. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 9. 16:46

És nemcsak a gazdasági helyzet miatt! Én már (Isten bocsássa) pofátlanságnak tartom azt, hogy valaki "akar" kapni nászajándékot, aztán még ráadásul "Ő határozza meg", hogy az mi legyen!!!

Ez már lassan úgy néz ki mint egy adónem! Ha valaki esküvőre megy=Fizessen! Mert ha nem az vesz amit elvárnak akkor örök harag és útálat!

Na, most erről szól egy házasságkötés??

Azonkívül, talán nem kellene a meghívandókat butának, netán hülyének nézni, hogy nem tájékozódnának egymás között, hogy ki mit ad ajándékba!

12. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 1. - Agis)
2009. júl. 9. 16:25
a mai gazdasági helyzetben? nem.
11. Myrthil (válaszként erre: 10. - Marjann)
2009. júl. 9. 14:17

Hát igen. Még mindig jobb, ha felsorolod mi kell, mintha nekik kellene kitalálni.

Na jó talán a pénz a legegyszerűbb :D

10. Marjann (válaszként erre: 7. - OlíviaAnna)
2009. júl. 9. 13:45
No igen, de kíváncsi lennék, hogy Magyarországon ez hogy működik. Max úgy tudom elképzelni, hogy odaadom a listát egy rokonnak ő meg pipálgatja, hogy a többiek mit vesznek. De akkor bele kell írni a meghívóba, hogy beszéljetek Xszel?
2009. júl. 9. 12:41

szerintem ez nagyon egyszerű: akinek megvan mindene már, vagy maga szeretné kiválogatni miből milyet szeretne, az kérjen pénzt))


aki pedig bármit szívesen fogad, és nem ebből a pénzből tervezi berendezni az élete indulását, nyugodtan írjon egy nászajándéklistát...persze azért nem árt arányaiban szem előtt tartani a násznép anyagi lehetőségeit, azt , hogy megterhelő egy lakodalom, esetleg ruhát, cipőt kell venni rá, elmenni oda, szóval a szempontokat mérlegelve, nyugodtan lehet egy korrekt listát készíteni, akár eleve a típust is feltüntetve---

2009. júl. 9. 12:08
Hát az igaz egy részt hogy a pénz személytelen,de még mindig jobban jön egy fiatal házaspárnak mint 40 tányér meg 100 pohár amit tudok kitől kaptam ha ránézek de nem sokra megyek vele.Pl.attol még nem volt edényem amibe főzzek meg nem volt porszivom meg sorolhatnám.meg pénzem se volt rá hogy mindezt megvegyem ami hiányzik mert nullával kerültünk össze ami pénzünk volt elment arra hogy megvegyük a házat amiben élünk meg berendezzük lakhatóvá.
7. OlíviaAnna (válaszként erre: 3. - Marjann)
2009. júl. 9. 11:59
A nászajándék lista épp akkor jön jól mikor valaki felszerelt háztartásban él, de van még pár dolog (extra konyha felszerelés, kristálypohár, porcelán készlet, dísztárgy, stb.), amit más nem vagy nehezen tudna eltalálni és ezeket a nászajándék listán pontosan fel tudják tüntetni. A lista lényege, hogy minden árkategóriában szerepeljen rajta valami, így mindenki a saját pénztárcájának, elképzelésének megfelelő dolgot tudja kiválasztani róla. Az áruház vezeti, hogy mi "kelt már el", így nincs két egyforma ajándék. Végül nem igaz, hogy személytelen, ebben téved fiti48, annyi csak a különbség, hogy pont azt az étkészletet kapja meg a pár amelyiket a lista összeállításakor kiválasztotta. Nekünk nem volt ilyen listánk, de a testvérem megkérdezte, hogy mit szeretnénk és mivel pont azt kaptuk amire nagyon vágytunk, így számomra a tőlük kapott nászajándék lett a legkedvesebb, igaz nem volt meglepetés, de jobb is így.
2009. júl. 9. 11:49

Szmélytelen!!!

Nincs semmi ami arra emlékeztetne akitől kaptad pl. a pénzt.

Mert, ma mindenki azt akar!!!

Nekem még ma is megvan a (negyvennégy éve)nászajándékba kapott jénai nagy része és még vannak darabjai a szüleimtől kapott étkészletnek is! Jól esik rájuk nézni, kézbevenni és emlékezni:)

2009. júl. 9. 11:43
jó ötlet de nálunk nincs ilyen.Bár jól jött volna akkor mert pénzt mi nem is kaptunk sajna.Tányérokat meg poharakat hozott mindenki.Azóta is ott állnak tele velük a kamra.
2009. júl. 9. 11:36
az ötlet az jó, de valahogy nekem mégis kicsit furcsa.
3. Marjann (válaszként erre: 2. - Myrthil)
2009. júl. 9. 11:35
Hasznosabb, de szerintem a legtöbb pár azért előtte is felszerelt háztartásban él. Úgyis pénznek örülnek legjobban:D
2009. júl. 9. 11:32
Igen! Sokkal hasznosabb, mint 15 kávéfőzőt kapni :)
1. agis
2009. júl. 9. 11:30
Egyre több helyen olvasni a nászajándék-listáról, annak funkciójáról. Jó ötletnek tartod...?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook