Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jun 27-én jár le a GYES-em és aug 8-ra vagyok kiírva a második babámmal, mit kell tennem hogy biztosítva maradjak? fórum

Jun 27-én jár le a GYES-em és aug 8-ra vagyok kiírva a második babámmal, mit kell tennem hogy biztosítva maradjak? (tudásbázis kérdés)


13. cafi
2009. júl. 9. 09:34

Amúgy most ezt találtam az OEP-honlapján:

A következő jogviszonyokban álló személyek egészségügyi szolgáltatásra szereznek jogosultságot:

gyermekgondozási segélyben részesülő személy [illetve, a folyósítás megszűnését követő további 45 napig (ha a jogviszony 45 napnál rövidebb volt, akkor a folyósítás megszűnését követően az egészségügyi szolgáltatás igénybevételére való jogosultság az ellátás folyósításának idejével hosz-szabbodik meg)] ha tb-i szempontból belföldinek minősül,

12. cafi
2009. júl. 9. 09:01
köszike majd megpróbálom, ha meg nem akkor maradnak a dokik, bár a nőgyógyász most ment szabira 2 hétre
11. e14ebbbf07 (válaszként erre: 10. - Cafi)
2009. júl. 9. 08:59
Szerintem kérdezz rá. Veszíteni nem veszítesz vele semmit.
10. cafi
2009. júl. 9. 08:53
én előtte is csak gyest kaptam 3-évig mivel tanultam és még nem dolgoztam előtte csak egy részmunkaidős munkám volt így nem nagyon tudom a tgyás aktuális lenne e
2009. júl. 9. 08:52
igen remélem normális a körzetid . Az enyém kiírt rögtön. De ha kukacoskodik akkor menj el a nőgyógyászodhoz és ő biztos ad papírt Neked ami alapján a körzetinek kötelessége táppénzre venni. De az is lehet hogy addigra meg is szülsz. Bár ne így legyen hanem hord ki végig.
2009. júl. 9. 08:51
természetesen négy, és az...korán van még...
2009. júl. 9. 08:50
A terhességi gyermekágyi segélyt a szülés várható időpontja előtt néhgy héttel igényelheted. Kérdezz rá a illetékes szervnél,hogy beleszámít-e a biztosítási jogviszonyba. Ha jól számolom,akkor időben lennél. A táppénz csak azért nem a éegjobb választás, mert ha gyedet akarsz majd igényelni,akkor elképzelhető,hogy úgy jársz,mint én,és az alapján számolják a gyeded. De ebben azért nem vagyok biztos, kérdezz rá folyósító szervnél.
6. cafi
2009. júl. 9. 08:46
de elég a körzetivel kiíratnom magam?
5. cafi
2009. júl. 9. 08:46
ja elírtam bocsi :)
2009. júl. 9. 08:43
Menj el táppénzre!
2009. júl. 9. 08:42
menj el a körzeti dokihoz és irasd ki magad táppénzre erre a pár hétre. Nem rosszul irtad véletlenül és júliust akartál írni mert jun. 27-et írtál és azt hogy jár le. És ma írtál. Valahogy nem jó a fogalmazás.
2. cafi
2009. júl. 9. 08:36
A segítségeteket, tanácsotokat kérném.
1. cafi
2009. júl. 9. 08:35
Jun 27-én jár le a GYES-em és aug 8-ra vagyok kiírva a második babámmal, mit kell tennem hogy biztosítva maradjak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook