Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nagyon krémes csokitorta receptet, aki tud és leírná, nagyon megköszönném. Jah és könnyű, de mutatós díszítést is tudnátok? fórum

Nagyon krémes csokitorta receptet, aki tud és leírná, nagyon megköszönném. Jah és könnyű, de mutatós díszítést is tudnátok? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 19. 08:10

Finom csokikrém:


1egész tojás

2tojássárgája

25dkg porcukor

3 evőkanál kakaópor


Ezt gőz fölött sűrű krémmé főzzük,majd ha kihűlt

35dkg habosra kevert margarinhoz adjuk, jól összekeverjük.

2010. febr. 19. 01:23

Nálunk ez a család kedvenc csoki tortája, rögtön kettőt kell sütnöm, mert a férjem és a lányom rögtön eltüntetik az elsőt.

Szóval 6 tojásból a szokott módon piskótát sütök. Előtte való nap tortánként fél liter tejszint (én a zacskós tejszint szoktam hozzá venni) felforralok és bele tördelek 2 tábla legalább 80% étcsokit és egy vaniliás cukrot. Ha teljesen felolvadt benne a csoki, hagyom kihűlni és a hűtőben jól lehűtöm. Másnap robotgéppel habbá verem. Én szoktam bele tenni még 1 csomag habfixáló port is. A tortát 3 lapba vágom, a lapokat meglocsolom egy kis rummal, rákenem a krémet és bele nyomkodok rumos meggyet, de sima meggy kompóttal is jó. A krémmel bevonom a torta tetejét és oldalát is. Hagyok egy kis krémet és habzsákból rózsákat nyomok a torta tetejére, ezekre egy-egy meggyet teszek. Nagyon egyszerű, mutatós és isteni finom. Ha vendégek jönnek ők is mindig ezt kérik, merem ajánlani, nem fogsz csalódni benne.

2009. aug. 5. 06:01
6 tojásból, 7 kanál cukorral, 4 kanál liszttel, 3 kanál kakaóval, és 2 kanál vízzel és egy csipet sütőporral a szokott módon kakaós piskótát sütök. Ha kihűlt, 2-3 felé vágom és a következő töltelékkel töltöm. 2 cs dr Oetker csokipudingot megfőzök 6 dl tejben 20 dk cukorral. Amikor kihűl, 1 kocka ráma margarint 15 dkg porcukorral kikeverek és a pudinghoz keverem. (Én géppel szoktam kikeverni) Ha ennél is krémesebbre szeretnéd, akkor verj fel 2 dl hulala tejszínt és keverd azt is a krémhez, bár enélkül is nagyon finom. A krémet töltsd a lapok közé, úgy hogy maradjon a torta oldalára is. Tetejét vagy ezzel a krémmel, vagy csokimázzal vond be és díszítsd. (Naplómban találsz egy csokitorta képet egyszerű de szép díszítéssel, de akár tejszínhabbal, vagy más ötlettel is megoldhatod a díszítést.)
2009. júl. 9. 03:02
Nagyon krémes Csoki torta receptet aki tud és leírná, nagyon megköszönném. Jah és könnyű, de mutatós díszítést is ha tudtok írjatok :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook