Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fütyiműtét 3 évesen? fórum

Fütyiműtét 3 évesen? (beszélgetős fórum)


2011. márc. 29. 08:24
vegyetek sikosítót,könnyebben lelehet huzni a bört.Nekünk ezt tanácsolták ...
13. mamika1984 (válaszként erre: 7. - 81f46d06d3)
2010. nov. 18. 13:58
SZIASZTOK, AZ ÉN KISFIAM 4 ÉVES,ÉS 3 HETE ESTÜNK,ÁT, EGGY KUKAC MŰTÉTEN,AZÉRT MERT VELE SZÜLETETT FITYMA SZŰKÜLETE VOLT.AMI AZT JELENTI,HOGY NEM MOZGOTT NEKI RAJTA A BŐR.A GYEREK ORVOSUNK MONDTA,PRÓBÁLJAM MEG HÚZOGATNI,AZTÁN HA NEM JAVOL 4 ÉVES KORÁIG,AKKOR ELVISSZÜK GYEREK SEBÉSZETRE,ÉS OTT MEGNÉZIK.JÓL IS TETTÜK HOGY ELVITTÜK,MERT A GYEREKORVOS,HA FELSZAKÍTOTTA VOLNA TÖBBEL TETTÜK VOLNA BE.MERT AKI A MŰTÉTET VÉGEZTE,ELMONDTA HOGY NAGYON BEREPEDT VOLNA KÖRBE A KUKACA,ÉS AKKOR NEM LETT VOLNA ELÉG EGGY 10 PERCES MŰTÉT,HANEM TÖBSZÖR KELLETT VOLNA MŰTENI.EZÉRT JÓ TANÁCS BIZONYOS KERETEKEN BELÜL AMÍG MOZOG MOZGASSÁTOK NAPJÁBAN TÖBBSZÖR,DE NE ERÖLTESSÉTEK,INKÁBB VIGYÉTEK EL HOZZÁÉRTŐ SZAK ORVOSHOZ PL GYEREKSEBÉSZHEZ!EZ A MŰTÉT SAJNOS KÖRÜL METÉLÉS VOLT AMI 10 PERCIG TARTOTT ALTATÁS ALATT REGGEL MENTÜNK,ESTE JÖTTÜNK HAZA MŰTÉT UTÁN 1 HÉTIG NEM SZABAD FÜRDETNI,CSAK TÖRÖLGETNI,KIVÉVE A KUKACOT!AZT PERIG VAZELINNEL KELL KENNI HOGY NE LEGYEN NEKI SZÁRAZ,ÉS HOGY A VARASODÁS LEJÖJJÖN NEKI ROLA EZ EGGY KICSIT FÁJDALMAS MERT ÉRZÉKENY NEKI.DE TÚL VAGYUNK RAJTA AZ A LÉNYEG
2009. szept. 2. 11:21

Bocsi, hogy beleszólok... én egyetlen dolgot nem értek és ez az, hogy "nem engedi"... Valahogyan rá kell venni, mert ez nagy probléma is lehet, ha a bőr alatt a váladék felgyűlik, begyullad és úgy húzzák fel, tisztítják ki... az nem semmi fájdalom, gondolom én. Ráadásul naponta kell csinálni, és ha több napig következetesen megcsinálnátok, akkor biztosan megértenék, hogy muszáj. Szerintem az az orvosnak sem fog "tetszeni", ha elmondjátok, hogy egy pár éves gyerkőc "nem engedi" és ráhagyjátok, bármi is a következménye... A tisztálkodás eme részének is természetesnek kell lennie fiúknál.

Az én fiam 13 hónapos, 8 hónaposan húzták fel a bőrt a kukiján egy reggel és én már aznap este felhúztam neki újra... Sírt nagyon, de mindennap kisebb lett a fájdalom. Azt hiszem, sokáig vártatok, mert egy néhány éves gyerek már szemérmesebb is, nehezen mondod el neki, hogy a kukijának a tisztántartása fontos és muszáj... Én belenevelem.

2009. szept. 1. 23:08
Ellenben a nagyobbik fiamnak nincs ilyen gondja, szerencsére
2009. szept. 1. 23:02
Az én kisfiam 4 éves, és úgy látom,le van tapadva neki. Nem is engedi, hogy hozzányúljak. El fogom vinni a gyerekorvoshoz, de attól tartok, hogy haragudni fog, hogy ilyen későn viszem, de egy másik gyerekorvos azt mondta, 5 éves koráig nem vészes. Jó nagyot tévedett...
2009. aug. 13. 16:13
Mi is ezzel üszködünk.6 éves, 3 évesen az orvos felhúzta rajta a bőrt, azóta mindig visszatapad, mert nekünk nem engedi.Anyósom azt mondta, ilyet soha nem csinált a fiával (a férjemmel)és még sincs semmi baja.Én ezt nem értem.
8. 119cb09458 (válaszként erre: 7. - 81f46d06d3)
2009. júl. 10. 14:28
köszi, mi mindent elmagyarázunk neki őszintén, ha azt mondom neki,én had csináljam mert különben az orvos fogja, sírni kezd, hogy nem is beteg a kukija meg, hogy én olyan gonosz vagyok, mert kínzom... stb. a múltkor azt mondta ha elviszem orvoshoz akkor elköltözik, mert ő még ilyen gonosz szülőket sosem látott!, olyan kis értetlen a drágám
7. 81f46d06d3 (válaszként erre: 6. - 119cb09458)
2009. júl. 10. 10:04

Hát, szerintem apukának is huzigálta valaki, mert ezek szerint neki "jó a kukija"... :D Csak esetleg nem emlékszik rá célzottan.

Egy 5 éves kisfiú elég nagy már a lefogáshoz. De ha elviszed az orvoshoz -és el kell vinned-, ott is együtt kell működnie a vizsgálattal és a bőr felhúzásával. Szerintem ott is le kell fogni majd, bár nem tudom elképzelni, hogy hogyan történik ez egy ilyen nagy gyerkőc esetében.

Mindenesetre mondok Neked valamit -nem kell megfogadnod, mindenki másként neveli a gyerkőcét-, ez tapasztalat, egy 2 éve tartó betegség tanított meg rá, erősített meg benne (a fiam tartósan izületi beteg, másfél havonta csapolják az izületeit, ambulánsan, nyugtató és érzéstelenítő nélkül, teljes együttműködésével).

Szóval: ültesd le azt a kisgyereket egy nyugodt pillanatban és mondd el neki, hogy nem jól van a kukija, amitől beteg is lehet. Azt is mondd el, hogy ez azért van, mert nem jó fürdött, nem tisztította meg, nem volt elég alapos. Beszéld meg vele, hogy el kell menni az orvoshoz, fel fogják húzni a bőrt és utána mindennap meg kell majd azt csinálni újra.

Mi mindig elmondtuk a fiunknak őszintén, hogy minek mi a következménye, azt is, ha az kellemetlen. 4 évesen egy elesése után éber állapotban, teljes együttműködésével csináltak neki koponya CT-vizsgálatot... Bíznia kell benned és az apukájában, a szavatoknak súlyának kell lennie. De ehhez a férjed együttműködését kell kérned. Mégiscsak ő hasonlít legjobban a kisfiadhoz ebben a kérdésben!

Remélem, minden rendben lesz, minden jót Neked ehhez.

2009. júl. 9. 11:14
az apja nem foglalkozik ilyesmivel ,azt mondja nekik se "huzigatták" csináljam én ha akarom. nálunk én fürdetem a kisbabánkat az apja pedig a nagyot ,rászól hogy csinálja de sír ,hogy fáj és kész rá van hagyva. én volt a napokba hogy megnéztem a fele van csak letapadva a másik fele lemegy a karimáig, próbáltam erősebben nagyon fájt neki sírt, gonosz vagyok azt mondta, hiába mondom hogy orvos lesz a vége, egyszerűen nem foghatok le egy 5 évest, lelkileg nehogy megzavarja!
5. 81f46d06d3 (válaszként erre: 1. - 119cb09458)
2009. júl. 9. 08:27

Ez egy nagyon kényes kérdés és szerintem nem veheted megváltoztathatatlan ténynek, hogy ő nem akarja, hogy hozzányúljál a kukijához. Az én nagyfiam, amikor kinőtte a kiskádat és elment a fürdőbe, az édesapja mellé ültettem be és kértem, hogy ő tanítsa meg fürdeni. Így is lett, beleértve a kuki húzkodását. Egyébként a férjem tanította a szobatisztaságra is, szerintem ez a legegyszerűbb... :D

A kisfiad elég nagy már ahhoz, hogy sok beszélgetés és magyarázat útján megértse, ez fontos, különben nagyon kellemetlen és fájdalmas dolgok is következményei lehetnek a hanyagságnak. Ezt nem úgy értem, hogy ijesztegesd, de mondd el neki határozottan.

Egyébként ha úgy látod, hogy nem jó a kukija, azt muszáj megcsináltatni, nagy fertőzéseket, gyulladásokat lehet kapni, ha a bőr alatt felgyűlt váladék nincsen eltávolítva.

Az én kisfiam 1 éves, néhány hónapja már túlesett a letapad bőr felhúzásán (nagyon fájdalmas volt, szinte őrjöngött, leverte a víz), egy hétig sokat sírdogált, főleg, amikor este felhúztam neki a bőrt újra, de muszáj volt, hiába sajnáltam... :( Egyébként már ennyi idősen is volt váladék a bőr alatt.

Szerintem próbáld leszervezni és mihamarabb túlesni rajta.

2009. júl. 8. 21:47

Sziasztok!


Az én kisfiam, 3 és 1/2 éves volt mikor először elvittem emiatt a dokihoz, és jól leszidott, hogy ezzel még ebben a korban minek foglalkozok, és hogy pont úgy van a kukiján a bőr ahogy lennie kell, és hogy 5 évesen foglalkoznak ezzel és nem 3 évesen. Természetesen, én esténként fürdésnél mindig vissza húztam neki, de csak addig amig jött. Aztán 5 évesen az oviban a doktornéni minden kisfiú kukiját megnézte, és ott abból a nézésből megállapította, hogy le van tapadva, pedig akkor már egyáltalán nem volt, de ismét mehettünk a sebészetre, és persze ismét nem csináltak semmit, mert már nem volt letapadva. Most 6 és 1/2 éves, és minden rendben.

2009. júl. 8. 21:33

Szió!


Szerintem is próbáld meg visszahúzni neki,mert nagyon könnyen letapad.Az én kisfiamnak másfél évesen begyulladt,műszeresen húzták vissza gyulladtan,senkinek nem kívánom...Azóta mindennap fürdésnél visszahúzom neki,mégha nem is tetszik...Most már megszokta.

2009. júl. 8. 21:21

Az én kisfiam se szereti ha hozzányúlok, nem is engedni hozzányúlni, nekünk a 2 éves vizsgálaton minden rendbe volt, a doktornőnk megnézte neki, és érdekes mód akkor nem ellenkezett, hogy hozzányúltak, de nekem nem engedi.

Szerintem nézd meg, hogy lejön-e a bőr, lehet csak egy picit kellene meghúznod, nehogy meg kelljen újból műteni.

2009. júl. 8. 21:18
Sziasztok ,3 éves volt a fiam amikor letapadt fütyiét műtéttel helyrehozták. Ezután huzigattuk ahogy elő van írva , most már hamarosan 5 és úgy látom ugyan úgy néz ki mint műtét előtt, persze mert az utóbbi időbe hanyagolta, nekem meg már nem engedi!(erőszakoskodni nem akarunk),meg kellene csináltatni újból?tanácsokat várok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook