Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pakolunk, nem pakolunk. fórum

Pakolunk, nem pakolunk. (beszélgetős fórum)


19. 8559ed0e1b (válaszként erre: 1. - 95a0f7ade3)
2009. nov. 20. 09:17
A kérdésed nagyon jó:) Nálunk is ez a helyzet.De most már "csal" is a gyerkőcöm.Gumicukrot ígértem neki,ha szépen elpakol maga után.Jött hogy kész van.Benéztem szép rend...cukrot oda adtam.Majd másnap takarítottam és láttam hogy mindent betett az ágy alá!Na kérdeztem mi ez?És még ő dumált vissza hogy csak azt mondtam pakoljon de azt nem mondtam hova...
2009. júl. 16. 18:12
pakolunk de bazár van,,,most is
17. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 16. - Syria)
2009. júl. 16. 16:24
Ha férfivendég jön hozzánk attól teljesen megvadulnak...hiába, nőből vannak.:)
16. syria (válaszként erre: 14. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 14. 22:23
Akkor mégiscsak lehet őket motiválni valamivel! Próbáld ki: ha biztosan tudod, hogy adott időpontra jön valaki, kérjed meg őket, hogy a tiszteletükre csináljanak aranyos rendet.
2009. júl. 11. 21:24
hát pakolást én se tudtam megtanitani,
14. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 13. - Syria)
2009. júl. 11. 21:23
Képzeld el, ma kivételesen elpakoltak.:) Nálunk vannak a nagyszülők és nekik produkálják magukat.:)
13. syria (válaszként erre: 3. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 11. 08:50

Na éppen ezért kellene rendszeresíteni a lepedőt. S akkor akár őt is meg lehet kérni, hogy segítsen a dobozba önteni őket, vagy ha ez nem megy, neked lesz könnyebb a dolgod.

Azt itt olvasottak közül a legjobb ötletnek azt látom, hogy bevonni őket játékos módon a pakolásba, de úgy fogja fel az értelmét, és ne akarja az összepakolás után rögtön kiborítani.

A zsarolás biztosan nem vezet eredményre, akkor sem, ha a fenyegetés be is van tartva – de ezt már meg is tapasztaltad.

12. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 5. - Mandula71)
2009. júl. 9. 21:40
A "zsarolást" tényleg komolyan kiviteleztük...nem mentünk ki. De találnak maguknak más elfoglaltságot...még nagyobb kupit csinálnak.
11. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 8. - C62e5b7d24)
2009. júl. 9. 21:39
Ez sajnos ismerős...már most is eljátszottuk 2x.:(
10. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 7. - 91d4989ab9)
2009. júl. 9. 21:39

A bölcsiben mindig azt mondják nekik (lányok vannak többségben) "csajok pakolni"...itthon is mondja, de nem csinálja...na jó néha...nagy ritkán két valamit beledob, hogy békén hagyjam...de inkább csak a tesót ösztönzi.:(

Van két doboz, de amiben több van, azt mindig kiborítják...:(

9. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 6. - Mandula71)
2009. júl. 9. 21:37
itthon nem, de a bölcsiben úgy pakol, mint egy szárnyas angyal...saját szememmel láttam.:)
2009. júl. 9. 08:48
Nálunk a nagyot(28 hónapos) azzal próbáljuk rávenni, hogy kérjük, hogy segítsen apának, vagy anyának összepakolni este. Néha sikerül is:) De van, hogy összeszedjük és egy percen belül borítja is ki az egészet:S
2009. júl. 9. 00:48

lehet hogy játékosan is meg lehetne oldani, mindketten kapnának egy-egy különbőző szinű nagyobb műanyagkosarat vagy vödröt , esetleg dobozt, és versenyezzenek, ki tud több mindent belerakni a kosarába 2 perc alatt, majd a nyertes kapjon valami jutalmat, nem kell nagy dolog, pl ő mondhatja meg melyik játszótérre menjetek vagy ő választja ki hogy mit játszatok, ilyesmi


de a pakolás szót ki ne mond:))))

6. Mandula71 (válaszként erre: 3. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 8. 22:16
És eddig összeszedte?
5. Mandula71 (válaszként erre: 1. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 8. 22:15

Az én kisfiam még csak másfél éves, így nem tudom, hogy később mi lesz, de leyrom, nálunk hogy zajli, hátha ...

Egyik nap ilyen kedve van, a másik nap olyan. Ami eddig általában bejött, hogy együtt pakolunk úgy, hogy a földön heverő játékokat sorban kérem tőle (hozd ide a macit, autót, kockát, stb). Ugyan várja, hogy melyik lesz a következő, de általában a harmadiknál már ő maga dobja a helyére.

A "zsarolásnak" viszont csak akkor van értelme, ha következetes vagy és valóban úgy történik, ahogy azt előre mondtad. Hiába fenyegeted azzal, hogy nem mentek ki az udvarra, ha nem pakol össze, ha utána mégiscsak kimész velük, annak ellenére, hogy nem tették meg, amit kértél. (Nem azt mondom, hogy te így teszel, csak ez nem derült ki a leírásodból.)

4. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 8. 21:49

egyszer nálunk a családban egy anyuka azt csinálta hogy az elnempakolt játékokat összeszedte egy szemeteszsákba és kivitte a kukába:))) kicsit durva módszer de lehet rajta finomitani:)))


én addig mennék el hogy összeszedem egy szemeteszsákba de csak eldugnám:))) és ha keresik mondanám hogy kidobtam:)

3. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 2. - Syria)
2009. júl. 8. 20:10
Nálunk két műanyag dobozban vannak a játékok és egy mozdulattal kiborítja vagy szétszórja őket. Nem aprók mégsem szedi össze.:(
2. syria (válaszként erre: 1. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 8. 19:47

Annak idején nálunk nagy legózás ment, s mint tudjuk, az a játék millió darabból áll.

Azt találtam ki, hogy kineveztem egy avítt lepedőt főfelügyelőnek. Ez abból állt, hogy nem a szőnyegre, hanem a kiterített lepedőre volt szabad kiborítani az elemeket. Ez a gyerekeknek is tetszett, mert a fehér felületen sokkal könnyebb volt az elemeket keresgélni, mint a mintás szőnyegen, s a játék végeztével egy mozdulat elég volt az elemek vödörbe öntéséhez.

2009. júl. 8. 19:40

Mivel motiváljátok a nagyobb (2 éven felüli) gyerekeket, hogy pakolják össze a játékaikat?

A lányaim nem szívesen pakolnak, pedig néha már zsarolom is őket (nem megyünk ki az udvarra, nem hallgatunk gyerekzenét), de nem igazán bánják. A kicsi még csak-csak pakol, de a nagyobb (2,5 éves) nem. A bölcsiben azt mondják, ő az első, aki segít a rendrakásban. Otthon miért nem?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook