Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Aki tudja, hogy nincs pé.-e, le tudná írni annak mik a tünetei? (mensi kezdete, kinézete?görcsök?...stb) fórum

Aki tudja, hogy nincs pé.-e, le tudná írni annak mik a tünetei? (mensi kezdete, kinézete?görcsök?...stb) (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
153. 759dae95ea (válaszként erre: 151. - Tamo87)
2009. júl. 18. 22:20
Még egy dolog. Én személy szerint nagyon örülök, hogy a XXI. században itt Európában élünk, s van lehetőségünk egy csomó betegség kezelésére, többek között a meddőségi kezelések igénybe vételére is. ha pedig már muszáj, akkor kell vele élni. Bízni kell benne és sikerülni fog.
152. 759dae95ea (válaszként erre: 151. - Tamo87)
2009. júl. 18. 22:17
Tudod Tamó, a kezelés eddig hatott, a gyógyszer csak a tüszőt termelte meg, és nekem először sikerült 2 petét is "előállítani". Azt, hogy sikerült-e teherbe esnem majd talán egy év múlva tudom meg. Az még egy csomó mindentől függ. Mindennek klappolni kell. DE a részeredmény is eredmény, s Én CSAK előre haladok! Lehet, hogy majd csak lombikkal lesz babánk, de valahogy LESZ.
151. tamo87
2009. júl. 18. 21:35

Köszi, aranyos vagy :)

Ez a laporoszkópia tényleg ijesztőnek tűnik :s

Köszi a tanácsot, remélem tényleg találok valaki normálisat, mert az utóbbi években nem volt jó tapasztalatom az orvosokkal kapcsolatban. Mindössze 1 volt akivel maximálisan meg voltam elégedve, de ő is magánosodott. Pedig sajnos sok felé kellett mennem különböző problémákkal. És szeretném ha legalább a nőgyógyászom jó lenne, mert az amúgy is elég kellemetlen, ha meg még az orvossal sincs egy hullámhosszon az ember az meg egyenesen borzalom....brrr


Azért ha a kezelésed végére érsz írd meg hogy sikerült-e, és érdemes volt-e. Én nagyon szurkolok neked :)

150. 759dae95ea (válaszként erre: 149. - Tamo87)
2009. júl. 18. 18:32

Tamo!

Semmi gond! Figyelj, még Én sem vagyok terhes, lehet egyszer nekem "kitörésem" lesz! Akkor majd Te vigasztalj!!!!

A Laparoszkópia a petevezeték átjárhatósági vizsgálatot jelenti, altatásban csinálják, kisműtétként. Én még nem vállaltam, bízom, hogy a stimuláció (petesejt serkentés gyógyszerrel)sikerül. 3 hónapot ez is talán megér.

Én sem tudom megfizetni a magándokit, nálunk itt Pécsett 8 ezer körül mennek a magánvizitek. TB rendelésre járok, de az orvost ismertem mielőtt gyereket akartam volna. A neten nézd meg kit választasz, vannak fórumok, ott utána kérdezhetsz kinek milyen tapasztalatai vannak. És fel a fejjel!!!!!!!!Mindenképp

149. tamo87 (válaszként erre: 148. - 759dae95ea)
2009. júl. 18. 15:13

Szia.

A probléma az, hogy nem tudok egy magánorvost megfizetni, az sztk-s orvosokat meg akikhez jártam nem igazán úgy állnak a dolgokhoz ahogy kellene, pedig őket mondták a legjobbnak. És nincs is már pesti címem bejelentve, így be sem engednek itt egy vizsgálatra. Ezért nem mentem még el.

De tegnap megtörtént a csoda és alá írtuk a szerződés módosításunkat, úgyhogy, ha csak a tulaj nem talál ki megint valamit akkor legkésőbb aug. végére már gödi lakosok leszünk, és onnan már elmehetek Vácra. Azt olvastam, hogy ott jó orvosok vannak.

De amúgy (igaz nem tudom eltér-e) eddig akár mikor voltam vérvizsgálaton mindig jó volt, és ha gond lett volna odabent (pl. ciszta) akkor azt az októberi vizsgálaton látnia kellett volna az orvosnak. A laporoszkópia mit takar?? Hallottam már a nevét de sose tudtam hogy mi az.


És igazad van. Fő a pozitív gondolkodás. :)


Csak tegnap előtt már totál ki voltam idegileg és már nem tudtam uralkodni magamon.

Még egyszer bocs mindenkitől a kitörésemért!!

2009. júl. 17. 14:48

Tamo! Menj el orvoshoz, s az meg mondja mit csinál!

1. Vérvétel

2. Ultrahang

3. laporoszkópia

Nekem ezt a sorrendet mondták. de az elsőnél volt gond, a másodiknál is.

Ami a legfontosabb: pozitív gondolkodás! Lesz gyerekünk, vagy így, VAGY orvosi segítséggel. Csak a kezdet nehéz!

147. tamo87
2009. júl. 16. 21:51

Sziasztok.

Bocs hogy így eltűntem, de a lakás vásárlásunkal több zűr van mint gondoltuk, és ébredéstől alvásig ezzel foglalkozunk, én meg álmomban is. Nagyon gáz :(((

Gofrika! A darabos vérzést úgy értettem, hogy a tiszta vérben apró alvatt vér darabkák vannak és nem kevés. Máskor is elő fordult az alvatt vér, de akkor egyben nagy darab és a tiszta vér tényleg darab mentes volt.

Én is most vettem másik mikroszkópot, mert az előzőt párom eltörte. Nálam az a furi hogy a ciklus 6. napján háló szerű páfrány, másnap krumplis páfrány, utána meg a frissen száradt nyálban páfrány, de ha hagyom délutánog akkor vagy krumpli lesz belőle, vagy sok pici csillag. Úgyhogy már én sem tudom mit higgyek.

Viszont amit Viktoriavoros írt, hogy + ovu teszt és mégsincs pé. ez azért most nagyon elkeserít. És igaza lehet Mgagi-nak hogy azért mert a hormon termelődik, csak nem reped meg és ezért nincs gyerek.

Hhhhh....

Akkor kérdem én aki már túl jutott azon a történeten, hogy "érezzük jól egymást és szabadon legyünk eggyütt akkor jönni fog..." és kénytelen úgymond "tudományos" eszközökhöz is folyamodni, MIT TEGYEN??? Ezek szerint az ovu tesztek lótúrónak sem jók, a peteérést segítő tea pedig több kárt csinál mint hasznot. :(((


Ezek után kb. annyi esélyt érzek rá hogy még az idén babás leszek, mint arra, hogy sikerül megszereznünk az új lakásunkat, amire szintén egyre kevesebb esélyünk van.


UTÁLOM EZT A VILÁGOT!!!!


Bocs a kitörésemért...

Jó éjt lányok!

2009. júl. 14. 15:30
" LH-teszt: a luteinizáló hormon nevű anyagot mutatja ki a vizeletből, melynek szintje a tüszőrepedés előtt egy-két nappal hirtelen megugrik, majd az első napon, amikor visszaesik a szintje, bekövetkezik az ovuláció. "
2009. júl. 14. 15:23
Volt tojásos zseléd?
144. mgagi
2009. júl. 14. 14:57
Érdekes a dolog mert akinek sárgatest elégtelensége van annak a luteális szakasza rövid. 10-11 nap még elfogadható. Akkor a peteérés van csak a tüsző nem reped meg mert nem termelődik elég sárgatest hormon. Lehet hogy nem eléggé érthető amit írtam. Majd írjatok.
143. 759dae95ea (válaszként erre: 140. - Tundchen)
2009. júl. 14. 14:23
Lányok! Én 5 hónapig ovu teszteltem, pozitívat. baba nem lett. Ezért orvoshoz mentem. Kiderült, NEM VOLT peteérésem. Abban a hónapban is csináltam tesztet, mikor UH-ra mentem. A teszt pozitív volt, az UH-on, rá 1 nappal meg semmi! Nem biztos, hogy egy teszt jó eredményt mutat.
142. mgagi
2009. júl. 14. 13:09
Ezt én sem tudom hogy van. Lehet peteérés, de nem biztos hogy megreped. Ezt nevezik sárgatest elégtelenségnek? Nem értem.
141. Gofrika
2009. júl. 14. 13:04
ha nincs,akkor is felmegy a hő?
2009. júl. 14. 11:26
Ha van nyálka, illetve pozitív ovu teszt, azt hiszem, azt bizonyítja, hogy megérett-e a pete... de hogy tüszőrepedés is volt-e? :(
2009. júl. 14. 11:25

Sziasztok! Én a vate..a nevű online helyen szoktam ovu tesztet rendelni, kb 100 ft / db, nagyobb tételben... összeálltunk egy ismerőssel és 30 db-ot rendeltünk, annál volt ennyi és a posta is kb 300 ft rá...

Nekem van tojásos nyálkám, rá 1-2 nappal jön a két csíkos ovu teszt... olvastam azt is, hogy elég a nyálka után elkezdeni ovu tesztet, ha valaki spórolni akar... most már ezt csinálom, nem a mensi utáni x napon, hanem a nyálka napján...

138. mgagi (válaszként erre: 135. - Gofrika)
2009. júl. 14. 08:18
Nos ha nem olyan darabos a mnzeszed akkor szerintem az normális. Nekem is szokott lenni. Nekem volt alvadékos darabos is. De akkor nagyon görcsöltem is és sok volt.
137. Gofrika (válaszként erre: 131. - Tamo87)
2009. júl. 13. 23:48
elvileg először kell a málnalevelet, majd beágyazódásra a palástfüvet. Engem megijesztett,hogy vki írta, a málnalevél cisztát okozhat! nah pont ez hiányzott! Utána voltam dokinál,és látott néhány apró cisztát az egyik petefészken....azóta nem iszom,csak a cickafarkot..
136. Gofrika
2009. júl. 13. 23:45
6.anp= 6. nap :)
135. Gofrika
2009. júl. 13. 23:44

tamo! én most ovumikizek a 6. anptól és ez az eredmény(az i betű azt jelenti is-is): +-i+i+-+

Szerinted???? amúgy én is csak az egyik petefészkemet szoktam érezni.

Tisztázzuk már,mit jelent a darabos vérzés,mert nekem nyálkahártyafoszlányok jönnek ki,de nem "szilárd darabok" ...hajrá nem baj ha úgy érzitek ,undi,írjátok leeeeeeeeee!!!!!

134. Gofrika (válaszként erre: 129. - 759dae95ea)
2009. júl. 13. 23:40
30 leszek nyár végén
133. 759dae95ea (válaszként erre: 130. - Tamo87)
2009. júl. 11. 22:29
Szerintem lehet, hogy csak egy oldal működik. De Én nem vagyok doki.
132. mgagi (válaszként erre: 130. - Tamo87)
2009. júl. 11. 20:21
Ha darabos a vérzésed akkor lehet hogy vmilyen gyulladásod van amit szerintem mi hamarabb nézesd meg mert a baba akkor nem biztos hogy összejön. Kezelni kell előtte hogy a méhed készen álljon a baba befogadására.
131. tamo87
2009. júl. 11. 19:52
Ja, és egy más jellegű kérdés: málnalevél teát, és palástfű teát hol lehet kapni? És melyik segíti a pé-t és melyik a beágyazódást? Nehogy össze keverjem mert akkor fuccs a babának ebben a hónapban is. :(
130. tamo87
2009. júl. 11. 19:49

Sziasztok.

Szerintetek olyan lehetséges, hogy valakinek csak az egyik petefészke mükszik? Mert mikor a bal petefészkemből érik a pete, akkor érzem a görcsöket, viszont a jobb oldalit nem szoktam. És most a jobb oldaliból kellett volna, de helyette a méhem fájt egészen a mensiig, ami igen furi,mert 1,5 nap barnázással kezdett, utána 1 nap ömlött a vér, de darabos volt, és most megint erőteljesen barnázok, és elég a tisztasági. Érti ezt valaki? De a mikroszkóp meg páfrányos volt mikor a pé-nek kellett volna lennie. Már semmit sem értek :(

129. 759dae95ea (válaszként erre: 128. - Gofrika)
2009. júl. 11. 17:02
Akkor keress fel egy orvost, segíteni fog, Én is abban bízom. És hány éves vagy?
128. Gofrika (válaszként erre: 121. - 759dae95ea)
2009. júl. 11. 14:26
PONT MA VAN EGY ÉVE HOGY PRÓBÁLKOZUNK...
127. 759dae95ea (válaszként erre: 125. - Kriszti0711)
2009. júl. 10. 22:39
Kriszti! Én 31 éves múltam, 2,5 éve nem szedek gyógyszert, s tavaly október óta próbálkoztunk, májusban viszont már a dokinál voltam, sőt a párom is, júniusban, megvannak az eredmények, elkezdtem egy kezelést, s ennyi. Lehet, hogy valami apróság miatt nem jön össze a baba, amit nagyon hamar lehet orvosolni!!! Nem szabad félni!!
126. Kriszti0711 (válaszként erre: 124. - 759dae95ea)
2009. júl. 10. 22:21

Jól tetted, hogy elmentél az orvoshoz. Én is megyek, csak nem tudom mikor szánom rá magam.

Nekem általában van pé-m, érzem. Nem azzal lehet a baj.

125. Kriszti0711 (válaszként erre: 123. - 759dae95ea)
2009. júl. 10. 22:19

Végül is májusban volt egy éve, hogy abbahagytam a gyógyszert. De, igazából augusztustól vagyunk rajta a dolgon.

Én félek elmenni az orvoshoz:( Tudom, besz@ri vagyok:)

124. 759dae95ea (válaszként erre: 122. - Kriszti0711)
2009. júl. 10. 22:09
Kriszti! Szerintem Én nagyon jól tettem, hogy elmentem orvoshoz. Ha van valami probléma, elkezdenek segíteni. Szerintem Én így előrébb kerültem a célomhoz. Én is voltam mélyponton, sőt a múlt hónapban azt is tudtam, hogy nulla az esélyem, mert nincs peteérésem. De most már, hogy eszem a gyógyszert, talán lesz peteérésem. Csak az első lépés nehéz.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook