Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tippek zsíros haj kezelésére fórum

Tippek zsíros haj kezelésére (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tippek zsíros haj kezelésére

1 2 3
2012. márc. 25. 10:13

sziasztok.


Alfaparf sampont használ valaki zsíros hajra?

esetleg Revalid?

68. hamyka
2012. márc. 24. 20:47

Sziasztok!!


azon keztem el tanakodni hogy ezt a tengeri iszapot valahogy elö lehet állitani házilag is??


Ha elö lehet házilag is állitani hogyan??


ha nem lehet elöállitani házilag akkor honan érdemes venni? és mitöl holt tengeri ez a iszap?


szappanfözésben is tudnátok nekem segiteni? mivel lehet helyettesiteni a nátrium hidroxidot? eléggé veszélyes anyagnak tartom az alapján amit hallottam rola...


irjatok és üdv: hamyka


ui: növényi glicerinböl ugyhallottam nem lehet szappant csinálni,mi kell még hozzá?? hallottam erröl a fa hamurol fa lug vagy micsodárol ez a legrégebbi modszer tudja valaki hogyan lehet ezzel a technikával szappant fözzni??


Elöször jobban arra gondoltam hogy veszek kész natur szappanokat, de azt hallottam hogy érdemesebb a drágábbat megvenni mert tisztább.... házilag jobb lenne elóállitani!! remélem segitetek nekem!! aki ért hozzá és van kedve nekem segiteni irjon privit!!


irjatok és üdv még 1x: hamyka

67. Csipkerózsika (válaszként erre: 48. - 484b000711)
2011. nov. 13. 19:01
Nekem sajna nem jött be.
2011. aug. 22. 22:24
sziasztok Légyszives akkor mondjátok meg hogy vékonyszálú a hajam, hullik, a vége töredezik és durva, a teteje iszonyatosan zsíros. napi mosásra lenne szüksége, de kihúzom a kettőt is. Természetes samponokat és balzsamokat... szeretnék használni. Előre köszönöm a segítséget!
65. csgybzs (válaszként erre: 1. - Jérce-forma)
2011. aug. 19. 11:00
Tökéletes cikk! Minden benne van! :-)
64. Viky77
2011. aug. 19. 10:56
Hullik a hajam, korpásodik, és olyan szinten zsírosodik, hogy reggel megmosom, délutánra már fénylik a fejbőröm. Mindig is zsírosodott a hajam, de nem ennyire. Általában már másnap szárazsamponozom, utána még 2 napig bírja, úgy ahogy. De nem igazán szeretem a szárazsampont, mert lakkozom is, és eléggé összetapad így az egész… Van valakinek valami ötlete? Viki
2011. jún. 24. 10:08

Sziasztok!

Sajnos nekem is gyorsan zsírosodott a hajam. 2 naponta kellett mosnom,de elkezdtem használni a B16-os (chuleevandevis) sampont,így csak 6-7 naponta mosok hajat. Sőt a haj minősége is jobb lett. :-)

62. Caterina85 (válaszként erre: 61. - Nashuaa)
2011. febr. 17. 21:27
Ez így van, sőt, talán a lelki sebeket nehezebb gyógyítani, mivel nem látszódik annyira. A pszichológia is ezt próbálja megtenni.
61. Nashuaa (válaszként erre: 60. - Caterina85)
2011. febr. 17. 14:20
Igen, lehet ebben is valami,ahogy a lelkiekben is. Mindenesetre elgondolkodtató. Azért az ember lánya nyilván igyekszik tenni ellene, ahogy éppen tud, de a lelki sebeket nehezebb gyógyitani,mint a testieket.
60. Caterina85 (válaszként erre: 59. - Nashuaa)
2011. febr. 16. 20:52

Hát először is az antibiotikumok nem túl jók, mert a bélrendszerben lemarják az apró bolyhocskákat (vagy hogy hívják :-), és ezért a felszívódás nehézkesebb.

Másodszor pedig a petefészek a nőiességgel kapcsolatos, ugyanúgy, ahogy a szép kinézet is, a Te esetedben a dús, hullámos haj. Tehát ez lehet lelki eredetű (persze nem akarok mindenfélét bebeszélni, csak találgatok), és összefüggésben állhat a nőiességgel.

59. Nashuaa (válaszként erre: 58. - Caterina85)
2011. febr. 16. 20:29
Igen,van abban valami, amit mondasz. Minden mindennel összefüggésben van. Azt én is ugy gondolom, hogy a hajam a betegségek és a gyógyszerek miatt hullik.... a zsirosodás is innen eredezne? Egyébként pedig krónikus petefészek és petevezeték gyulladásom van két éve...elég sok csomag antibiotikumot szedtem ki, elektromos kezelések stb, emellett porckopásom van,amire erős zselésitős orvosságot szedek. Meg még pár apróbb baj.
58. Caterina85 (válaszként erre: 57. - Nashuaa)
2011. febr. 16. 20:21

Szia!


Úgy gondolom, hogy a test és a lélek teljes összhangban van, kapcsolatban egymással. Ha valami lelki probléma, vagy hiány van, akkor könnyebben alakulnak ki betegségek is. Gondoljunk csak arra, hogyha az immunrendszerünk nem olyan erős, akkor könnyebben elkapjuk a bacikat, és annak, hogy nem elég erős a védekező rendszerünk, lelki okai is vannak.

Szóval szerintem lehetséges, hogy a betegséged (bár nem tudom, hogy mi az) és a hajhullás-zsírosodás között van valami összefüggés. De kiválthatja valamilyen gyógyszer szedése is.

2011. febr. 8. 15:55
Nekem egyszerre két kérdésem is lenne. először is , hogy mit csináltok ti a zsiros hajatokkal, másrészről pedig, hogy vajon , hogy alakul ki? Mert nekem világ életemben nagyon dus, erősen hullámos hajam volt és soha nem tudtam megérteni azokat,akik naponta, kétnaponta hajat mosnak,mert nekem 5-6 napig simán szép volt a hajam. Erre az elmult 1-1,5 évben nagyon hullott, különböző betegségek miatt és már a fele van csak meg a hajamnak. Az elmult pár hónapban megfigyelte mazt is, hogy amióta ilyen kevés a hajam nagyon zsirosodik. Lehet ez valamilyen összefüggésben? Mostmár nekem is kétnaponta kell hajat mosnom,de szeretném,ha visszaforditható lenne :s
2011. jan. 14. 09:46

Sziasztok!


Elég sokféle sampont kipróbáltam, zsírosodás ellenit, gyógysampont, de egyik sem hatott igazán. Másnap még nagyon szép a hajam, de utána már rémes, úgyhogy mostanában 2 naponta mostam hajat. Ráadásul a vége száraz, mert festett és rendszeresen vasalom, szóval a végére szoktam tenni balzsamot, vagy hajpakolást.

Kipróbáltam azt is, hogy ecetes vízzel öblítem le a hajamat a mosás végén, de nagyon fénytelen és durva tapintású lett tőle.

Pár helyen olvastam, hogy a TEAFAOLAJ jót tesz a hajnak és a fejbőrnek is. Vettem egy kis üvegcsével és ki is próbáltam. Nekem eddig teljesen bevált, a samponhoz csepegtettem pár csepp illóolajat. Nem kell sok belőle, mert akkor nagyon kiszárítja. Szép fényes is lesz tőle a hajam. Szóval csak ajánlani tudom!

55. cstamara (válaszként erre: 52. - Bunyósbálint)
2010. nov. 25. 16:33

Szia mindenkinek

Itt a fórumon hallottam elöször a thajföldi samponról és tonikról. Megkerestem a forgalmazot és szerencsémre éppen egy ingyenes probakezelési akcíóba csöppentem,ennek már több mint egy hónapja. Így már a véleményem valós tényeken alapul. Ez Chule... márkanevű sampon és tonik, amit elég macerás használni mert minden nap kell hajat mosni, és a tonikkal bedörzsölni. Én kb. két hétig csináltam naponta most már 2-4 nap mosok hajat de a tonikot minden nap használom. Eredményesen,,, nekem nagyon vékonyszálú és zsiros hajam van ráadásul hullani is elkezdett, orvosi vizsgálat a változó korral magyarázta / labor vizsgálat után /, utána kezdtem el a fent emlitett szert használni, azzal az elhatározással, hogy kitartó leszek és a 3-4 hónapig használni fogom. Jelenlegi eredmény az, hogy a hajhullás lényegesen csökkent, a hajam dúsabbnak tünik - godolom még nem nőt uj- tehát erősödik,a zsirosodás csökkent de ezt ténylegesen akkor derül ki ha 4-5 napig nem mosom és nem használok tonikot. Késöbb is beszámolok az eredményről- ha érdekel-.

Még annyit, hogy én már az évek során nagyon sok szert használtam de a tartos eredmény elmaradt, bízom benne - a jelek szerint - hogy ez használni fog.

2010. okt. 13. 16:55
Sziasztok, hajhullás fórumon már tudtam tanácsot adni, de a zsírosodással gondjaim vannak nekem is. Semmi nem használ. Ezt a Holt tengeri dolgot kipróbálnám én is. Talán rosszul szemezgettem, nem találtam meg, hogy hol tudom beszerezni.
53. sysy66
2010. szept. 23. 17:04
hol lehet venni holt tengeri test iszapot?ne avonosat mert az tele van méreggel
2010. szept. 15. 08:22

Sziasztok!

Használt már valai Chuleevandevi sampont vagy hajszeszt? Ez egy thaiföldi, csak természetes anyagokat tartalmazó hajápoló és állítólag nagyon jó hajhullás és zsírododás kezelésére.

2010. júl. 16. 10:17
Apumnak a System Purify család vált be, annyi az egész, hogy meg kell venni mind a három kiegészítőt, Pakolás, Sampon és nyugtató tejet.:) állítólag jó kis bizsergető hatása van :)
50. Nikike1988 (válaszként erre: 48. - 484b000711)
2010. júl. 8. 15:46

szia

Ebből melyiket használod mert ha jól emlékszem akkor többféle is van ebből vagy nem?

2010. júl. 8. 15:45

sziasztok

az utóbbi időben megint szörnyen hamar zsírosodik a hajam és picit korpás is a fejbőröm :(

Gondolom a nagy meleg is oka ennek de már komolyan nem tudom milyen sampont kéne használnom:(

Legutoljára Csalános sampont használtam amit gyógyszertárban vettem és tegnap el is fogyott(végre)és most nem tudom milyet kéne vennem:(

2010. jún. 27. 11:07
Gabi, szappanmentes babasampon. A hajam szinte minden sampon használata után kb. 2 nap alatt zsíros lett. Ettől már kb. 1 hete jó, alig hiszem el. Gondolom azért mert nem szárítja a fejbőrt.
2010. márc. 9. 17:19
vagy ilcsi
2010. márc. 9. 17:19
AVONnál is lehet kapni
45. sysy66 (válaszként erre: 36. - Byou20)
2010. febr. 11. 15:44
szia hol lehet venni ilyen holt tengeri test iszapot?
44. mnori (válaszként erre: 36. - Byou20)
2010. jan. 30. 22:02

szia byou20!

olvastam a hozzászólásod és nagyon érdekelne a holt tengeri testiszap, többek között, hogy a neten kívül hol lehet beszerezni, mióta használod és hogyan kell alkalmazni.

elöre is köszönöm a válaszod.

üdv

mnori

2010. jan. 19. 14:08

Sziasztok, ezt most találtam a neten. Hátha merítetek belőle valami hasznosat!:-)


• Hajpakolás (ricinusolaj + tojássárgája): a tojássárgájához, melyről leválasztottuk a vékony hártyát is, cseppenként hozzákeverjük a ricinusolajat, úgy, mintha majonézt készítenénk, egészen addig, amíg kemény állagú krémet kapunk. Ezt a pakolást egyszeri hajmosás után felvisszük a törülközővel alaposan megtörölt, de még nedves hajra, és jól belemasszírozzuk a fejbőrbe, fésűvel kihúzzuk a hajszálakra, koncentrálva a hajvégekre. Ezt követően betekerjük a fejünket folpackkal, és rácsavarunk egy törülközőt (ezt hívjuk dunsztolásnak). 15-20 percig hagyjuk hatni a pakolást, majd samponnal újra megmossuk a hajunkat.


• Figyelem! Ha nem vagyunk elég óvatosak az olaj adagolásával a pakolás kikeverésénél, akkor kicsapódik a tojássárgája. Ilyenkor a pakolás hatása nem a legkedvezőbb, ráadásul nehezebb is kimosni.

Korpásodás: naponta mossunk hajat zsurlófőzettel! Egy teáskanál zsurlót negyed liter vízben felforralunk, és letakarva állni hagyjuk, amíg hőmérséklete annyira lehűl, hogy a fejbőrnek kellemes. A gomba okozta tüneteket gombaellenes samponokkal is hatékonyan kezelhetjük. Fontos, hogy a tünetek megszűnésével a kezelést ne hagyjuk azonnal abba, hanem utána még néhány hétig használjuk a szert!


• Hajzsírosodás: kamillateával öblítsük le a fejbőrt és a hajat! Egy liter vizet egy púpozott teáskanál kamillával forraljunk fel, és letakarva hagyjuk állni, amíg hőmérséklete annyira lehűl, hogy a fejbőrnek kellemes!


Hajvégek: a tört hajvégeket azért kell levágni, mert egyrészt esztétikailag csúnya, másrészt ezek okoznak a hajban olyan gabalyodásokat, amiktől tovább roncsolódik a haj szerkezete. Tévedés azt hinni, hogy a hajvágástól erősödik a haj, hiszen a hajszál élettelen anyag! Ám azáltal, hogy az elvékonyodott végeket levágatjuk, a frizura optikailag sűrűbbnek, rugalmasabbnak látszik, a hajszálak erőteljesebbnek hatnak. A hajhullás csökkentésében a hajvágásnak csak akkor van jelentősége, ha valakinek hosszú, erős szálú, sűrű haja van, és sokat hordja feltűzve, kontyban, lófarokban. Ilyenkor a haj súlyából eredő folyamatos húzóerő károsítja a hajhagymákat, tehát, ha az illető látványos mértékű hajvágásra szánja el magát, nagy tehertől mentesíti fejbőrét.

2010. jan. 14. 21:57

Sziasztok!

Nekem 3 éve volt zsíros a hajam, minden második nap mosni kellett. Aztán megvettem a kék színű Sunsilk sampont zsíros hajra. És azzal még 3. nap is tökéletes volt a hajam, elég volt hetente 2szer mosnom - pedig csak egy flakont használtam, utána átálltam másra - ! Most palmolive enyhén zsíros hajra (citromsárga) való sampont használok (citrusos). Nekem bevált, de sajna száraz lett a hajam a hajvasalótól és el kellett kezdenem a Gliss Kur balzsamot. Egy hónap után tökéletesen rendbe hozta a hajam, és szólt is a fodrászom, hogy vigyázzak vele, mert később már zsírosodni fog tőle a hajam, így most abbahagytam a balzsamozást. Havonta 2szer használom. De a Sunsilk sampont tudom ajánlani mindenkinek! Nekem csak jó tapasztalataim vannak.

A hintőporozást még nem hallottam. Lehet kipróbálom. Az a baj, hogy mosás utáni harmadik nap csak hajpánttal lehet valamit kezdeni a hajammal. Ha 2. nap este hintőporozom, megoldható a probléma, hogy 3. nap is jól nézzen ki?

41. sysy66
2010. jan. 8. 22:27
valamelyik forumon azt olvastam hogy vmi fejbőrtisztio segit a zsiros haj tunetein. orising asszem. meg vmi hajgyogyász is ajánlotta. csak azt nem tudom ezeket hol lehet venni?????????????????????????
40. sysy66 (válaszként erre: 39. - Tempest)
2010. jan. 8. 22:07

én is ..én is .. én is tudni szeretném ezt..:d

az avonban van ilyen iszap..ez nem az ugye?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook