Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudja valaki hány nap alatt kezd normalizálódni a kuki? fórum

Tudja valaki hány nap alatt kezd normalizálódni a kuki? (tudásbázis kérdés)


1 2
41. _kleo_
2009. júl. 14. 14:23

Mi majdnem 4 évesen voltunk a sebészeten letapadással, a sebész azt mondta, hogy még várhatunk vele, mert van remény, hogy magától megoldódik. Nem akartuk tovább húzni-halasztani a dolgot, 1 perc alatt felfejtette neki. Minimális vérzés volt, inkább csak a fertőtlenítő kenőcs csípte. Akkor kezdett sírni, mikor kijöttünk a rendelőből. Utána 2 napig esténként egyszer húztuk neki hátra. Első nap még lefogtuk, második nap már magának húzta hátra, közben patakokban folytak a könnyei annyira fájt, de megcsinálta. Utána minden nap könnyebb lett, de kellett 1-2 hét mire teljesen levonult.


A pisilést mi úgy oldottuk meg, hogy egy pohárba melegvizet engedtem, majdnem tele, és abba lógattuk bele a kukiját, alátartottam a bilit, így ahogy tele lett a pohár, abba túlcsordult. Talán az első pisiléssel volt gond, utána már nem fájt ezzel a poharas módszerrel. Azóta minden este magának húzza hátra, hozzáérni nem enged senkit, de legalább magának hátrahúzza. Lassan 1 éve túl vagyunk rajta.


A kicsi most volt 2 éves, neki 4 éves koráig biztosan nem fogunk hozzá nyúlni, de huzogatja is magának napjában többször lelkesen. ;)

2009. júl. 12. 19:32

A fityma letapadása egészen négy éves korig élettani jelenség, mely teljesen magától, fokozatosan oldódik. Valódi fitymaszűkület az esetek többségében éppen az állandó húzogatás, erőltetés miatti kis sérülések következtében alakul ki, ezek ugyanis nem egyszer hegesen gyógyulnak, s csúnya gyulladásokkal járnak.

Ha már teljsen hátra lett húzva a bőr, és az fájdalmas volt, esetleg vérzés is kísérte nem árt később is figyelni rá, akár tizenévs korban is visszatérhet.

A legjobb az lenne, ha a gyereknek elmagyaráznád miért kell hátrahúzni a bőrt, és ő maga csinálná egy kiadós esti fürdés után. Talán így nem okoznál neki sérülést, akár lelkit is ezzel a huzavonával, míg lefogod.

2009. júl. 12. 14:46
Sziasztok. kedden volt a nagy nap és ma még mindig sír ha pisilni kell és visszatartja, de azért már szépen javul, de egyedül sehogy nem bírok vele úgyhogy naponta csak egyszer van visszahúzva, mert a párom csak este van itthon. azért talán a jövő hét már könnyebb lesz. Köszönöm a tanácsokat mindenkinek.
38. nagyreni (válaszként erre: 37. - Koperta)
2009. júl. 9. 17:27

Ha meg akarod csináltatni, akkor igen.

De lehet, hogy csak meg is nézik, és ajánlják, hogy mit csináljatok vele.

37. koperta (válaszként erre: 36. - Nagyreni)
2009. júl. 9. 15:36
Szerinted vigyem el az urológiára?
36. nagyreni (válaszként erre: 35. - Koperta)
2009. júl. 9. 12:43
Szerintem ez tuti fitymaszűkület, ha jó volna, nem volna minek berepednie. De nyilván azt "kell" tenned, amit a doki mond. Nálunk a legtöbb orvos max 2 éves korig vár. De ha szerinte még nem gond...
35. koperta (válaszként erre: 34. - Nagyreni)
2009. júl. 9. 09:32
Már 4 év 9 hó. Eddig nem volt problémánk, ez csak kb. fél éve van, ez az ordítás, mikor próbálom megmosás céljából hátrahúzni a bőrt. A kirepedés is a sok erőlködés miatt van, mert nagyon nehezen húzódik a kis bőre.
34. nagyreni (válaszként erre: 31. - Koperta)
2009. júl. 9. 07:17

Nekünk is az 1 éves státuszon hátrahúzta a gyerekorvos, már amennyire lehetett, aztán utána nekünk is húzogatni kellett. Szépen vissza is tapadt jócskán. A 2 éves státuszon meg kaptunk egy beutalót az urológiára. 3 évesen meg magamtól vittem el, mert visszatapadt.

A te kisfiad hány éves?

2009. júl. 8. 19:25
Egyébként a húzogatás lazít rajta valamennyit, de másnap, mintha semmit sem csináltuk volna, olyan.
32. koperta (válaszként erre: 29. - Nagyreni)
2009. júl. 8. 19:23
Ha nagy nehezen sikerül hátra húzni, én akkor középen felül úgy látom, mintha nem jönne le a makkról teljesen a bőr, de nem merem húzni, mert a gyerek közben egyfolytában üvölt.
31. koperta (válaszként erre: 30. - Nagyreni)
2009. júl. 8. 19:22
Szerinte még nincs gond, de húzogassuk. Mintha az olyan egyszerű lenne. :(
30. nagyreni (válaszként erre: 28. - Koperta)
2009. júl. 8. 16:23
De a gyerekorvos nem mondott még semmit?
29. nagyreni (válaszként erre: 28. - Koperta)
2009. júl. 8. 16:22

Én biztos vagyok benne.


Akkor jó, ha teljesen hátra tudod húzni a makk mögé (esetleg nézd meg a párodét, milyen, ha nem vagy biztos benne), és nem sír érte a gyerkőc.

2009. júl. 8. 15:57
Biztosan bután hangzik, de miből lehet tudni, hogy ez a szűkület van. Én is minden nap csatázom a fiammal, mert nagyon nehéz hátrahúzni a bőrt. Néha felreped a kis bőre, és utána nem is engedi, hogy hozzáérjek. Nagyon félek, hogy baj lesz, de ez a kirepedés is aggasztó. Lehet, hogy nekünk is fitymaszűkületünk van?
27. nagyreni (válaszként erre: 26. - Nagyreni)
2009. júl. 8. 15:39
Hát ez elég furán hangozhat most... Én a gyerek lábai között ültem, úgy tudtam a lábaimmal úgy lefogni, hogy ne fájjon neki:-(
26. nagyreni (válaszként erre: 23. - Ilicica)
2009. júl. 8. 15:38
Most már én is bajban voltam, mert nagyon erős, ügyes, mindig kicsúszott a kezeim közül. Aztán fogtam, lefektettem a franciaágyra, a lábaira-kezeire kétoldalt ráraktam a lábaimat, úgy fogtam le, így a kezeim szabadon maradtak. Azért a 3 másodpercért, hogy hátrahúzzam, legalább 3 percig szenvedtünk.
2009. júl. 8. 15:36
Később még visszanézek, de most felébredt és sír úgyhogy megyek, de köszi a tanácsokat.
2009. júl. 8. 15:35

Nálunk ugyanaz volt, mint nagyreninél (6. hsz)!


Sok sikert, türelmet, és bátorságot a picúrnak, nem egy egyszerű dolog!

Semmiképp nem szabad elgyengülnöd, muszáj óvatosan hátrahúzni, különben kezdhetitek elölről!

Az én fiam valahogy be tudta húzni a fütyijét, mint a csiga a fejét, rengeteget szenvedtünk vele, de 1 hét után olyan kis bátor volt, én fogtam a kezét, és pusziltam az arcát, apja meg a fütyit lazította, én képtelen voltam rá, az első héten viszont le kellett fognunk szegényt, mert hiába próbáltuk megbeszélni vele, hogy muszáj!

23. Ilicica (válaszként erre: 20. - Accb6cf2da)
2009. júl. 8. 15:34
Nekem 2 évet mondott a doki és mivel most nincs bölcsi ezért most csináltuk meg. De össze kell szednem magam, mert csak a párom tudja visszahúzni én egyedül nem bírok vele.
22. nagyreni (válaszként erre: 21. - Ilicica)
2009. júl. 8. 15:33
Akkor üljetek le a zuhanytálca aljára. Én is szoktam ott ücsörögni velük, az egyik ráül a lefolyóra, úgy lesz alattunk egy kis víz is:-) Vagy ha annyira kicsi, állj bele, és úgy locsolgasd, játszatok a vízzel, a lényeg az, hogy te is tevékenyen részt vegyél benne, hogy lássa, van "sorstársa".
21. Ilicica (válaszként erre: 17. - Nagyreni)
2009. júl. 8. 15:31
Hát az nem megy, mert zuhany tálcánk van ülőkádas nem férek bele. Hát azt én sem szeretném ha akkor derülne ki a baj mikor már csajozik.
2009. júl. 8. 15:29

Kb. 1 hét alatt gyógyul meg. Nekünk annak idején azt mondta az orvos, hogy kb. 3 éves koráig nem érdemes hozzányúlni.

Időnként megnézte, majd, amikor betöltötte a kitűzött kort megcsinálna neki.

Kamilla, és naponta mosni.

Ha nem csinálod meg, újra ez lesz:(

19. ac808a6b30 (válaszként erre: 11. - C42aaaac41)
2009. júl. 8. 15:29

Ezt te döntöd el, hogy altatásban, bódításban, kéred, vagy felrántsa, legalábbis nálunk ez így volt.

Én is kegyetlen voltam, de én is ezt választottam.

Az altatástól kiráz a hideg, és amint felébred, ugyanúgy fáj.

A felrántás egy pillanat műve volt, nem az volt a legborzalmasabb, hanem amit utána szenvedett.

Idős tapasztalt védőnők szerint is jobb így, mintha műtenék, még akkor is, ha a szíved szakad meg közben.

2009. júl. 8. 15:29
Most az a tendencia , hogy nem kell nel szabad hozzányulni.Így aztán szép lassan letapad és amikor azt felszakítja az orvos hát az elég borzalmas. Én első perctől kezdve minden fürdetéskor egy kicsit háta próbáltam huzni,ez aztán mindig egy jobban ment és egyszer csak előbujt a fütykös kb. 2 hónapos volt és utána soha semmi baj nem volt vele mert ugye mindig szépen kitudtam mosni és nem szaporodott fel a rengeteg váladék a fityma alatt.
17. nagyreni (válaszként erre: 15. - Ilicica)
2009. júl. 8. 15:28
Próbáld meg esetleg, hogy beülsz vele játszani egy kicsit, hátha úgy nagyobb kedve lenne hozzá.
16. nagyreni (válaszként erre: 13. - Ilicica)
2009. júl. 8. 15:27
Én is azért akartam elintézni mihamarabb, hogy ne emlékezzen rá. Mikor apósom volt kórházban, volt egy 16 éves szobatársa fitymaszűkülettel. Hát neki akkor nagyon cudar világ volt.
15. Ilicica (válaszként erre: 12. - Nagyreni)
2009. júl. 8. 15:27
Hát igen ma már én is így próbáltam, hogy délben beültettem volna a kádba, de nem ült le. Azért locsolgattam és próbáltam vele játszani, de csak sírt és 15 perc után kivettem pisi nélkül. Attól félek, hogy megutálja a fürdést.
14. nagyreni (válaszként erre: 11. - C42aaaac41)
2009. júl. 8. 15:26
Nekem szerencsém volt, egyik alkalommal se rántották, igaz, olyan gyors volt, hogy alig vettem észre. Viszont második alkalommal a doktornő, akinél voltunk, nagyon gyengéden csinálta. Nekem úgy tűnt, mintha masszírozná.
13. Ilicica (válaszként erre: 11. - C42aaaac41)
2009. júl. 8. 15:24
Nem tudom, hogy mi a jó megoldás? Én sok érvet olvastam mellette és néhányat ellene is, de a lényeg, ha magától nem megy jobb minél kisebb korban túlesni rajta így nem sok emlék marad, de ez a szülőnek nagyon nehéz. Mennyi idős a kisfiad?
12. nagyreni (válaszként erre: 10. - Ilicica)
2009. júl. 8. 15:23

Nem, csak aznap egy kicsit.

Nálunk is az első pisitől volt necces, mivel utána kapott fájdalomcsillapítót, de mire pisilni kellett, már ki is ment, ott elszabadult a pokol 3 napra. Az elsőnél még nem is volt szobatiszta, mikor megállt szegény és elkezdett szívettépően zokogni, már tudtam, hogy telik a pelenka.

Próbáld úgy pisiltetni, hogy beülteted a kádba vagy lavórba vízbe, engeditek a vizet, játszatok egy kicsit, de azt ne engedd, hogy visszatartsa. Az én fiamból reggel meg este úgy kellett kiimádkozni a vizeletet, félt a fájdalomtól és visszatartotta, azt pedig nem szabad. Viszont rájött, hogy milyen klassz állandóan fürdeni, 4 nap után alig tudtam leszoktatni a vizbepisilésről.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook