Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Családi ház építés! (4. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Ház, lakás, kert

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2 3 4 5 6 7

106. Panna12007-08-09 20:22
Bocs, hogy beleugatok, csak hogy segítsek tisztán látni:
A monolit vasbeton födémben nincsenek vasgerendák (ill. általában nincsenek).
Szálvasak, azaz betonacélok jelentik a vasat, amit statikus terv szerint a helyszínen elhelyeznek a zsaluzatban derékszögű hálós kialakításban.
Építése: Az egész födémet bezsaluzzák, valamilyen rendszerrel alátámasztják (ez általában fémlábas fagerendás alátámasztás). Gyakorlatilag ennek a tetején mászkálnak, és szerelik meg a betonacélokat. HA a vasszerelés kész, akkor jön a mixer, és az egész felületet beöntik betonnal. Az alátámasztást (zsaluzatot, állványoszlopokat) a beton szilárdulása után(kb1hét) szokták eltávolítani.
Van olyan födém is, ahol acél-, vagy előregyártott vasbeton gerendák a főtartók közötte meg minden különböző kitöltő elemet alkalmaznak, de ezek már nem a hagyományos értelemben vett mon.vb. födémek, hanem gerendás födémek.
(válasz carscac 102. hozzászólására)

105. herceg.notesz2007-06-17 13:20
Szerencsés vagy!

104. carscac2007-06-17 01:01
nállam nem volt alátámyasztva semmi....
és nem hajott meg, a fesztáv maximumon mérve 5,5 m volt. pedig állati súly volt rajta, alig győzték hordani a mixerautók a betont.....
mondjuk a statikusom előírta, hogy mindent össze kellet hegeszteni mindennel..... az összes trapézlemezt, az összes gerendát,,, tehát mindent..
(válasz herceg.notesz 103. hozzászólására)

103. herceg.notesz2007-06-13 17:36
Alá kell támasztanod a vasbeton gerendákat, mert a legnagyobb fesztávolságnak az 1/300-ad részével túl kell emelned, a betonnak nem kis súlya van! Persze elég ritkítottan is, de ha nem akkor, nagy fesztávnál megsüllyed. Bármelyik vb. födémrendszerről is legyen szó meg kell várnod a beton szilárdulását, azt már mehet a felületképzés.
1-1,5m fesztávnál nem gond, ha nincs, de azért 7m-nél már kb.3cm-t süllyed, azt ytonggal válaszfalazol, és minden felső sort vághatsz+egy vagyont költesz, hogy azt a 3cm-t eltüntessd valahogy. Sztem igazat adsz, hogy költök a faanyagra 30ezret és nincs további 3napos gondom.

102. carscac2007-06-13 12:21
az előző házam volt monolith vasbeton födémes, és ott vasgerenda, és helyszini beton képezte magát a fentebb írt egységet.
vagy engem vertek át?:))))))

101. carscac2007-06-13 12:19
én csak azt kérdezem hogy a monolit vasbeton födémet, minek alátámasztani?
lehet az én ismereteim hiányossak.....
de mintha a nevében lenne hogy vasbetob,, ha pedig vasbeton akkor vasgerendák vannak... ha pedig vasgerendák vannak, akkor az maga a zsaluzat!
vagy rosszul tudom?
(válasz eva1229 92. hozzászólására)

100. herceg.notesz2007-06-09 09:05
Új építésnél a település rendezési tervénél meghatározhatják, hogy merre-hova-hány méter. Valahol még az ablakok típusát is meghatározzák (fa-műanyag kinézet), ezektől nagyon nem lehet eltérni. Községekben és pici településeken nincs ilyen rendezési terv, tehát mást nem tudsz csinálni mint jó pofát vágsz a dologhoz, eltereled majd a figyelmét és ha minden jól megy, nem fogják észrevenni. Ja, és reménykedsz, hogy az autónak az alja nem akad fenn, + ha mást nem terepjárót vesztek. Régi családi házak átépítésénél, alakításánál más a helyzet, mert ott minden gördülékenyebb. üdv:István

99. eva12292007-06-08 07:43
Mi még azt is felajánlottuk az elején, hogy fölmérővel kiméretjük a szinteket, de a kőműves azt mondta nem kell ő ki tudja mérni. Most meg mikor mondtuk neki, hogy mi újság azt mondja, hogy ő is először fentebb rakta a szintet, csak akkor túl magasan lettünk volna a szomszédtól! Nem értem mi köze ehhez a szomszédnak, így engedélyezték a tervet, szóval akkor szerintem a ez után kell kivitelezni a házat. Ja és a másik dolog, hogy ahol építkezünk van egy olyan előírás, hogy csak akkor lehet elől a garázs, ha az utcaszinttől max. 70 cm-t megy le. Ezekután átveszik ezt? Kapunk rá használatbavételi engedélyt?
(válasz herceg.notesz 98. hozzászólására)

98. herceg.notesz2007-06-06 17:04
A garázsbeálló lejtésénél fennakad a kocsi? A födémet is lefelé vitték, vagy az maradt a rendes magasságban? Kersessetek egy hozzáértőt vagy kérjétek meg a tervezőtöket, hogy úgy hetente 1X azért nézzen ki. Ha valamit nem tudnak addig sem csinálnak hülyeséget, hanem meg lehet kérdezni.

97. eva12292007-06-05 13:05
Sík ideg vok. Most tudtuk meg, hogy 70 cm-rel lentebb tették a pincénket, mint kellett volna. Most azt sem tudom mit csináljunk. Ekkorát tévedni azért nem semmi. Így gyakorlatilag lehet hogy le sem tudunk állni a garázsba. :(

96. herceg.notesz2007-05-27 23:26
Próbáljátok meg kiküszöbölni a hibát!
Ha az alátámasztásról gondoskodtatok így utólag, akkor sokat locsoljátok. meleg van, fúj a szél, páratartalom kevés, ezért nagyon sokat LOCSOLJÁTOK. Ahogy kiszárad megint locsolni. Időigényes, de nem sok választásotok maradt. Gyorsabban köt a cement. A beton locsolása, befedése +fóliával, agyaggal vagy a felületének párazáró bevonattal való kezelése főleg a nyári időszakban elengedhetetlen!!!
(válasz eva1229 95. hozzászólására)

95. eva12292007-05-27 00:24
Köszi a választ. Nálunk ugyanis nem egészen 1 hét után leszedték a zsalut és sajnos nem is támasztottak alá legalább a lábakkal. Kicsit nagyon kiakadtam, ugyanis pont ahol nagy a fesztáv egy fal fog menni felette és már elkezdett egy kicsit ereszkedni a beton. Most ma alátámasztottunk, de sajnos már kedden leszedték a zsalut. Remélem még nem lett túl nagy baj.
(válasz herceg.notesz 94. hozzászólására)

94. herceg.notesz2007-05-26 07:49
Az időjárás függvényében:
12Celsius/napi átlaghőmérséglet/X28nap

pl.: 25C átlaghőmérséklet esetén: 12C/25CX28nap=14nap

93. herceg.notesz2007-05-26 07:44
A betont a gyors kiszáradás ellen lefedéssel, nedvesítéssel védeni kell. A gerendák építés közbeni alátámasztásai csak a helyszíni beton teljes megszilárdulása után távolíthatók el. Ez a szerkezethez előírt C 16-16/kk betonminőség és legalább +12 °C hőmérséklet esetén 28 nap. Korrózióveszélyes vegyszereket tartalmazó beton-adalékanyagot nem szabad használni.

92. eva12292007-05-26 06:44
Tudja valaki közülletek, hogy a monolit vasbeton födémet hány napig kell alázsaluzni?

91. Ditke622007-05-25 02:20
Ez igaz, hogy olcsóbb, bár szerintem nem olyan sokal mint írtad. A nagy pénzt a belső dolgok viszik el, nem a falak vagy a tető. Mondjuk nekem nem szimpatikusak, de ez egyéni vélemény, egyszerűen láttam mikor a környéken építettek pár ilyet és nem tetszett. Persze kinek a pap, kinek a neje :) No meg sokkal korlátozottabbak a lehetőségek (emelet, íves megoldások nem nagyon lehetnek ha jól tudom)
Az idő nekem nem számított (mármint ésszerű keretek között), az engedéllyel meg nem volt gondom.
Sok sikert és további jó munkát!
(válasz carscac 89. hozzászólására)

90. carscac2007-05-17 14:29
meg aranyból van a szívem:))))))
és álltalában segítek ha extra kérés van:))))))
(válasz Ditke62 88. hozzászólására)

89. carscac2007-05-17 14:27
egyetértek.
a tégla a legmegefelelőbb építési mód ide, kárpát medencébe!
van viszont egy olyan szorzó, amit nem szabad kihagyni a végszámlából.
a szorzót úgy hívják hogy pénz!
namármost.
pénze nem sokmindenkinek van, aki építkezik.
azonos építési nagysággal számolva, kb: 50%-al jobb hőszigetelést elérve, a végösszeg bizony 30-35%-al is kedvezőbb lehet. persze adott esetben.
rablók mindíg vannak!!!!!!
ha mondjuk mindezt egy 20 000 000-m-ft-os házra vetítjük, akkor símán megvan ugyanez könyűszerkezetesből 14-15- ből!!!!!!
aztgondolom nem mindegy!
sőtt!!
amit már írtam is, a technológiából fakadóan, szinte teljessen földrengésbiztossak ezek a házak!
és mint tudjuk a kárpát medencében van 4 nagy törésvonal! ami azt jelenti, hogy sajnos bármikor lehet egy kis "pity-puty:))))
ha ezeknem győznek meg, akkor azt is hozzáteszem hogy alpra építve, a könnyűszerkezetes egy hónap alatt megvan, a tégla meg 5-6 hónap, ha minden technológia sorrend ki van várva.
+-még egy adalék. ez pedig a jelenlegi joghézagok garmadája, amit ki lehet használni egy könnyűszerkezetes házmál, míg ugyanezt egy téglaháznál nem lehet kihasználni!
ezekről nem szvívessen írok, legyen annyi elég, hogy nem kell mindenről építési engedély!!!
ezálltal nem kell terveztetni, nem kell a sok pénzt kiadni. az elévűlési határidők meg álltalában közel vannak:))))))
(válasz Ditke62 88. hozzászólására)

88. Ditke622007-05-16 23:22
Egyet nem értek: a könnyűszerkezetesnél folyton a fűtésszámlával jönnek, hogy mennyivel olcsóbb lesz.Ez való igaz olyan helyen, ahol tényleg van tél, de ott, lásd Magyarország, ahol gyakorlatilag a fél kezemen meg tudom számolni hány igazi mínusz van, szerintem nem igazán jelentős különbség. Vannak erre konkrét adataitok?
Szerintem mindenhová olyan házat kell építeni amilyen az adott környezet klímája, szerintem az itteni viszonyokhoz a tégla a legkellemesebb, ezért is választottam ezt.
(válasz carscac 81. hozzászólására)

87. kingi72007-05-16 22:10
A gipszkarton megreped azután ahogy felrakják, elvileg utána megáll. Jól kell röziteni. Nekem mázlim volt, csak egy helyen repedt meg kicsit az új födém.
Van olyan tapéta, amivel" össze lehet fogni" azt hiszem valami üvegszáll tartalmú, de szerintem a sima is megteszi, hogy a hajszáll repedést összefogja, majd lehet festeni, amire szeretnéd
(válasz eva1229 85. hozzászólására)

86. eva12292007-05-16 22:08
Szerintem is öngyilkosság. Én már most ki vagyok bukva pedig még "ki sem jöttünk a földből". Mi lesz ezután. Az a legrosszabb, hogy az építőanyag napi szinten változik a munkásokra meg nem lehet igazán számítani. Ja és egy jótanács: Azzal kell a legjobban vigyázni ha vhol ismerős van mert akkor még drágább lesz az építőanyag mint egyébként, mi ezzel már most az elején is többször póruljártunk volna ha nem figyelünk oda! :-(
(válasz kingi7 84. hozzászólására)

85. eva12292007-05-16 22:05
Valaki esetleg tudna abban segíteni, hogy mit lehet csinálni a gipszkarton födémmel, hogy ne repedjen meg? Előző lakásunknál sziloplaszttal nyomtuk ki de sajnos nem segített. Most családi házat építünk és nekem nem tetszik az a megoldás amit ajánlottak, hogy ragasszunk fel hungarocelt.

84. kingi72007-05-16 21:54
Szerintem öngyilkosság manapság építkezni, nyugodtan lehet kalkulálni úgy, ha 10mft-ot tervezel 15 lesz belőle.
Fontos, hogy mindenhol alkudni kell-én így kb 2mft-ot sporoltam meg, igaz ebben benne volt "az olcsóbban megveszem máshol, ugyanazt" nevezetű akció is.
Fontos a jó szakember, hogy minőségi-de nem csillagászati-termékeket használjon.
A szakemberek sarkában kell állni.
Könnyűszerkezetes házról mindenkit lebeszélnék, nekem az volt az előző.
Most egy tégla van 95%-ban tökéletes.
Ha szakembert választasz legalább 3-5 ajánlatot kérj be, kalkuláld, hogy mennyire szimpatikus az ember, milyen a megjelenése, nagyon sokat számít!

83. kriszy19752007-05-16 19:49
Köszönöm a hasznos:-) tanácsot,utbaigazítást.
Szió!
(válasz carscac 81. hozzászólására)

82. carscac2007-05-16 17:40
lemaradt.
7- . soha nem az olcsót válaszd!

81. carscac2007-05-16 17:38
szóval
bővebb vagyok:))))))
szerintem alapvetően, ha építkezel ,akkor azt kell eldönteni először, hogy biztos téglából akarod-e? a házat!
persze sok előnye van a téglának is, de a könnyűszerkeztes dolgok, is olyan szintre emlkedtek manapság, és olyan előnyöket kínálnak, amit-amiket, nem szabad szem elől téveszteni.
segíteni csak ebben tudok, téglaházakkal nem foglalkozunk.
tehát a könnyűszerkezetes házaknál, szerintem alap kiindulási nm. ár nem létezik.
minden gyártó mást ad , és mást kínál opcionálissan egy egy.- épülethez, ne adj isten még tervezést is. */ pl: én.*/, tehát ne tévesszen meg ha valaki azt mondja csak" 145 000-ft, a másik meg 210 000- ft , mert lehet hogy az olcsóbb semmit sem ad ebben az árban.
ezek eddig közhelyek, gondolom semmi újat nem mondtam eddig.
amire én figyelnék. csak olyan céget bíznék meg, akinek bátran adhatom az egész munkát. ne menj bele abba, hogy egy részét megcsinálja, a másikat meg nem.ezt a szerkezetkész produktumig értem.
a másik oldalról közelítve, abba se menj bele hogy teljessen ők csinálják az egésszet.
pl: villanyszerelés, asztalos munkák, burkolás, festés, gépészet.
ha belegondolsz, akkor ezt csak a nagyok tudják adni, megfelelő emberi háttérrel, értsd: szaktudás.!!!!!
a kicsik ezt többnyire önállóan oldják meg, mindíg van olyan ember aki ért mindenhez...:)))
a lényeg leszűrhető.
sose téveszd szem elől azt, hogy mindennek szakmája van!
tehát én a helyedben olyan feltörekvő céget keresnék, aki nem 40 - milliós BMW-jön felmérni!!!!!! hanem esetleg opel-el....!!!
miért fontos ez?
mert az opelos valószínű végig ott lessz, és fogja tudni hogy mit is vállalt.
az ujgazdag vállakozó ezzel szemben éhbérért, odavisz valakiket, aki sz*rnak rá, hogy esetleg egy élet munkáját cseszik el!!!!!!
a szerényebb vállakozó többnyire megfogható, és leigazolható, ezzel szemben a BMW-s mókust szinte sosem fogod utolérni ha gondod van!!!!!!
tehát:
tételessen,
1- . mit kapsz a pénzedért, és kitől!
2- . szakemberek dolgoznak-e? nálla?
3- . referncia munkák megtekintése, és a tulajokkal való elbeszélgetés, megelégedettségi szint ellenörzése.
4- . garancia vállalás, annak időtartama!
5- . kötbér felvállalása,*/ ha nem vállaja fel, valószínű csúszni fog, nem biztos hogy rosszul dogozik, csak nem pontos! persze az építőiparban nem létezik pontosság. azt szokták mondani, az a jó mestre akire várni kell, mert annak sok munkája van, aki pontos, annak nincs munkája!*/
6- .halgass a megérzésedre, hiába szimpatikus minden, ha zavar valami, akkor ne habozz. óriási szinészek is feltüntek mostanában, olyan dolgokat ígérnek, hogy csak csuda:))))))
(válasz kriszy1975 73. hozzászólására)

80. herceg.notesz2007-05-16 16:06
Szia Attila!
Teljesen igazad van a párával kapcsolatban. Ha a rendszer a teljes elemeivel van összerakva, akkor gyakorlatilag nincs hőhíd, aminek eredményeképp a fűtés is kevesebb. Olyan anyagot kell választani a falburkolásnál, ami természetesen köti le a vizet, erre sztem a legcélszerübb az üvegfátyollal bevont oldalfalra ragasztott gipszkarton burkolat "lélegző" festékkel bevonni, a vizes helyiségekbe imregnált(sokszor sima RB-t tesznek be-költségcsökkentés mindenekelött) amit ugyanúgy burkoljuk, mint a téglaházaknál.
Sztem ez a legjobb megoldás.
A Pro-concept kelet-magyarországi régióvezetője Elek Károly(30/2889444), aki mindenben segítségedre lesz, Ő az aki tudja azon a környéken épült családi házakat, amiket megnézhetsz. Sok sikert!
(válasz attila 74. hozzászólására)

79. Ditke622007-05-15 23:50
Nincs mit, csak mindig belekotyogok mindenbe... :)
(válasz kriszy1975 76. hozzászólására)

78. kriszy19752007-05-15 22:43
ok!
(válasz carscac 77. hozzászólására)

77. carscac2007-05-15 22:26
miért tégla?
miért teljes ár kell?
holnap bővebb leszek.
(válasz kriszy1975 76. hozzászólására)

1 2 3 4 5 6 7