Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyi időt hagysz két kapcsolat között vagy mennyit szokás? fórum

Mennyi időt hagysz két kapcsolat között vagy mennyit szokás? (beszélgetős fórum)


2015. febr. 19. 08:50
mi az hogy mennyit szokas?amennyit te akarsz,ne feledd ez a te eleted!
2009. júl. 9. 12:16
Nekem úgy alakult,hogy semmit se vártam,de nem csaltam meg senkit,csak továbbáltam...
14. MMea (válaszként erre: 13. - 2c2939f66e)
2009. júl. 8. 15:48
Vacilálsz így inkább várj egy kicsit egy új kapcsolattal, persze ismerkedni lehet, de amíg ezen gondolkodsz nem kérdés, hogy még időre van szükséged. Ha készen állsz egy új kapcsolatra meg fogod érezni, mikor találkozol azzal aki felketi az érdeklődésed.
13. 2c2939f66e (válaszként erre: 10. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 8. 14:44
Én már nagyon szenvedtem, főleg a végén. Az utolsó néhány hónapban pedig nagyon bonyolult is lett, csak idegeskedtem, hogy mi legyen, van-e értelme, amikor annyi minden történt... Az eszemmel tudtam, hogy nincs jövőnk, ezért is vetettem véget. De a sok bonyodalom után pedig arra következtettem, hogy nekem nem ő kell egy életen át, ha már az elején ilyen... és így már inkább csak vonzódtam hozzá, mint szerelem lett volna iránta..
2009. júl. 8. 14:32
Lelkiállapottól függ. Érzi azt az ember...
2009. júl. 8. 14:31
Szerintem ezt érzi az ember. Érzi, hogy azért kezd a másikkal, mert komolyan gondolja, vagy azért mert így akarja elfelejteni az előzőt. Ebben az esetben szerintem nem "illem" kérdése, hanem szimplán ronda dolog kihasználni egy másik érző lényt.
10. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 1. - 2c2939f66e)
2009. júl. 8. 14:00
Attól függ milyen volt a régi kapcsolat és hogy érezte magát benne az ember.
2009. júl. 8. 13:56

Szerintem ez nem szokás kérdése. Kizárólag lelkiállapottól függ, hogy milyen kapcsolatok kialakítására vagyunk képesek egy adott időszakban. A keményebb gyászidő után (értem itt azalatt, amikor csak egész nap egy sarokban ücsörgök összetörve, és kizárólag olyan zenéket hallgatok, amelyek hangos zokogásra késztetnek), szóval a kemény gyászidő után én már kimerészkedek társaságba, simán ismerkedek. Ha viszont még a volt kapcsolatom romjait siratom a barátnőim vállán és alig van más témám, az elég egyértelmű jel, hogy nem dolgoztam fel a szakítást.

De alapelvem, hogy semmit nem erőltetek. Sose tervezem el, hogy például ezzel vagy azzal a férfival komolyan kezdjek-e, vagy csak flörtöljek, netán egyiket sem. Ha kicsit megismerem, kiderül.


De egyetértek, célszerű megvárni, míg kihevered a csalódást, mert látszik, ha gondolatban a múltban jársz, ez még egy baráti kapcsolatnak sem kedvez.

2009. júl. 8. 13:43
aztán a többi jön magától:)
2009. júl. 8. 13:43
úgy érzem most, hogy nekem arra van szükségem, hogy újra visszanyerjem az önbizalmam, és ebben ami segíthet, hogy minél több emberrel megismerkedek, egyik másikkal (szorosabb) barátságot kötve...
2009. júl. 8. 13:40
Hogy mikorra heveri ki valaki a szakítást, nagyon egyén- és kapcsolatfüggő. Volt kapcsolatom, amiből szinte menekültem, és eszembe sem jutott meggyászolni, örültem, hogy megszabadultam tőle (ez sajnos házasság volt, így nem ment könnyen és gyorsan a procedúra). Volt kapcsolat, amit viszont másfél év alatt "hevertem ki".
2009. júl. 8. 13:39

elég hülye kérdés szerintem, attól függ mikor jön az új szerelem.

nekem anno aug elején véget ért egy fél éves kapcsolatom, 22-én összejöttem a párommal és azóta együtt vagyunk, ennek már lassan 11 éve. Azóta született két gyermekünk és imádjuk egymást.

2009. júl. 8. 13:39
Hallottam, hogy sokan úgy tudják elfelejteni az exet, ha egy új kapcsolatba menekülnek. Az én tapasztalataim alapján, ez nem jó megoldás, mert az később rossz hatással lehet az új kapcsolatra...
2009. júl. 8. 13:37

Ez nem szokás kérdése:)

Ki mikor készül fel egy újabb kapcsolatra. Van aki azonnal tud tud lépni, van, akinek hosszú idő kell.

Ha Te úgy érzed máris jöhet az új, akkor legyen úgy:)

2009. júl. 8. 13:36
Szerintem is kell egy kis idő, míg új kapcsoltba bele menne az ember bár ez mindenkinél más és más valaki könyebben túl teszi magát a dolgokon.
2009. júl. 8. 13:34

Azt mondják egy kapcsolatot is gyászolni kell. Tegyük fel, ha egy kapcsolat odáig húzódott, hogy az utolsó pár hónapban (2-3) már csak bonyolultabbá vált a dolog és mondhatni az egyik vagy másik személy már "örült" neki, hogy vége, megszabadulhat az idegességtől, és utána amikor már minden le van zárva, találkozik egy sráccal/csajjal, akivel jól megértik egymást, kicsit régebbóta ismerik egymást, de személyesen még nem találkoztak eddig. Bele merjen fogni egy ilyen friss szakítás után (1-2 hete lett véglegesítve, hogy VÉGE)vagy egyenlőre jobb, ha csak ismerkednek?

Szerintem az ismerkedés egyenlőre célszerűbb egy bizonyos ideig, amíg valóban ki nem heveri a csalódást/szakítás, d ekiváncsi vagyok mások véleményére is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook