Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Eljegyzés fórum

Eljegyzés (beszélgetős fórum)


1 2
2009. aug. 11. 12:47
nem emlegetem én a "fiatalabb nő "dolgot .azt hiszem már elég jól megégette magát egy elöző kapcsolatban.nem hiszem hogy felrúgná a mi kis idillünket egy futó kalandért.egyeszséget kötöttünk ha már elege van belőlem akkor nyugodtan váltson de szóljon.ne én legyek az utolsó aki megtudja.
41. bared (válaszként erre: 40. - Brigitta74)
2009. aug. 8. 14:44

viszont ha túl sokat emlegeted neki ezt a fiatalabb keresést, előbb utóbb elér benneteket az "alkalom szüli a tolvajt" effektus...


úgyhogy ne példálózz vele!!

2009. aug. 6. 12:27

köszönöm hogy érdeklötök!

köztünk minden ok! A szerelem tűze továbbra is lobog nálunk.a házasság kérdését nem firtattam ,majd ha eljön az ideje(nála) akkor talán megkéri a kezem..........a gyerek téma?hmmm....nos kb valami olyasmi volt a válasz hogy neki így jó ahogy van mert az én fiam már 8 éves és nem kell sem etetni sem pelenkázni egyszóval lehet vele bárhova menni és bármit csinálni.

csak akkor mi lesz ha pár év múlva meggondolja magát hogy mégis???? akkor keres egy fiatalabbat?bár Ő tiltakozik az efféle feltevésem ellen!de senki nem lát a jövöbe!!!

2009. aug. 2. 23:09
Tényleg,ez engem is érdekelne!
38. Suzi81 (válaszként erre: 35. - Brigitta74)
2009. aug. 1. 12:26
most olvastam el a fórumot és érdekelne, hogy azóta, hogy áll a kapcsolatotok. remélem jóhírt írsz! sikerült beszélnetek?
37. 0d32c1589e (válaszként erre: 34. - Ad96793c81)
2009. júl. 8. 20:46
Te is túl keményen fogalmaztál ám. Nem minden esetben kell, hogy megszülessen a gyerek. Pl: betegség,..Ez a gyilkosozás nagyon durva, ezt mondod te. Azért különbséget kell ám tudni tenni, ez ügyben is. A jajj kislányom szöveg már a múlté, nem erről van szó. Akinek nem inge ne vegye magára, aki ilyen komoly döntést hoz annak tudnia kell, hogy hova sorolja magát. Ha tiszta a lelkiismerete akkor nem is kérdés, mit miért kelett meg tennie. Nem akarok én megbántani olyan tiszteséges nőket akik ha gyereket vetettek el, és arra igen volt magyarázat ok, biztos nagy lelki teher ez nekik. Csak elgondolkoztató volt ez az esett, és itt a férfi az aki nem gondolta végig. Még éretlen volt, ezek szerint.
36. 0d32c1589e (válaszként erre: 35. - Brigitta74)
2009. júl. 8. 20:27
Félre értettél én sem gyerekgyilkost láttam benned, hanem az élettársadban láttam. Aki arra beszélt rá téged vetesd el a babád. Tudom vannak olyan helyzetek amikor nem tehet róla a nő, tesem tehettél róla. Vannak kivételek, de sajnos hidd el vannak olyanok is akik nem fájdalmas döntésként élik meg ezt az élethelyzetet. Bocs ha akaratlanul megbántotallak.
2009. júl. 8. 18:34

köszönöm Kriszta!

Te legalább nem a "gyerekgyilkost" látod bennem ,hanem egy ésszerűen és nehez meghozott fájdalmas döntést.Én is tudom hogy ez nem a fogamzásgátlás módja.Ez egy véletlen volt!

34. ad96793c81 (válaszként erre: 33. - Brigitta74)
2009. júl. 8. 17:32
Szia! Teljesen igazat adok neked, a sok elvakult abortuszellenes nem gondolja át a dolgokat. Nekik csak az a fontos, hogy mindenképpen megszülessen a gyerek, hogy azután mi lesz vele, és milyen hatással lesz a döntés másokra, azzal nem foglalkoznak. Minden nőnek joga van úgy dönteni ebben az esetben, ahogy ő akarja, te így döntöttél, és ez a te magánügyed. Ez a gyilkosozás nagyon durva. Meg ez a "jajj kislányom miért nem védekeztél, ezután vigyázz jobban" hozzáállás is. Hiszen sokszor a legnagyobb odafigyelés mellett is teherbe eshet valaki.
2009. júl. 8. 16:36
Tudod mi az abortusz mert eü dolgozó vagyok!Egy antibiotikum ütötte a fogamzásgátlóm hatását.nem lehet valakire rákényszeríteni valakire a babát ha nem akarja.egyedül neveltem a fiamat mert a volt férjem alkoholista volt.nem akartam a születendő gyerekem is apa nélkül legyen.
32. Hóemberke (válaszként erre: 28. - Ad96793c81)
2009. júl. 8. 16:25
Ezt a véleményt osztom én is! Nagyon jól fogalmaztál! :) Szerintem is meg kell becsülni azt, ami van, és hálát adni érte! A többi meg jön magától. Azért van ám még idő gyereket szülni! Lehet, épp ő akar majd jövőre saját babát. Ha a kisfiúval jól kijönnek, az nagyon sokat számít, egy jó kapcsolat alapja. És ez nem kevés!!!
31. mgagi (válaszként erre: 30. - 0d32c1589e)
2009. júl. 8. 15:09
Ez igaz.
30. 0d32c1589e (válaszként erre: 17. - Brigitta74)
2009. júl. 8. 14:23
Szomorúan olvastam egy férfi kedvéért elvetetett a babát. Egy nőnek soha nem szabadna gyerek elé helyezni egy férfit. Nem is illeti meg, hogy szeresd,ha ilyent kért tőled. Nem bántani akarlak csak jobban figyelj,ha nem akartok babát. Mert az abortusz gyilkosság. Ennyire nem szabad vakon a másik ember akaratába beleegyezni. Nagyon szörnyű dolog amire kért, láttál te már abortusz videót? Szerintem ha azt a videót láttad volna amit hajdanán nekem meg a páromnak kötelező volt megnéznünk soha nem vetedted volna el a babád. Neharagudjál nem akarlak érte bántani, mert akit szeretsz nagy hatással lehet rád ha még erre is rá tudott beszélni. Csak most már látod milyen akkor neked is jobb lesz ha nem leszel véletlen terhes, mert az abortuszt simán csúnya szóval gyilkoságnak is nevezhetjük. Az oltári balhét meg egyáltalán nem tudom miért kell csapni az ilyen hapiknak. Inkább sterilizáltassa magát, ha már ennyire fél a babától.
29. mgagi (válaszként erre: 23. - Brigitta74)
2009. júl. 8. 13:36
Ezek szerint igen. Van aki nem akar felnőni.De még bármi megtörténhet.
2009. júl. 8. 13:35

Ne sürgesd, a férfiak utálják, azt meg különösen, ha nekik szegezik a kérdést, hogy "mikor veszel el, mikor akarsz gyereket?" Ezek szerint a gyerekvállalás sem olyan létkérdés, ahogy az első hozzászólásod alapján következtettem, hiszen már van egy, ráadásul kölcsönösen elfogadják és szeretik egymást a pároddal. Ez utóbbi nagyon fontos dolog. Azt viszont tudomásul kell venni, hogy egy 32 éves pasinak még egyáltalán nem ketyeg a biológiai órája, nincs lekésve semmiről! Azzal számolnod kell, hogy mire neki esetleg megjön a kedve a gyerekvállaláshoz, neked már nem lehet. Ha ez egyébként egy jól működő kapcsolat, akkor miért rugnád fel? Lehet, hogy a fiaddal azért jön ki ilyen jól, mert már nem pici baba, lehet vele menni mindenfelé, nincs vele annyi baj, mint egy kisbabával. Lehet, hogy éppen ezért nem is vágyik ez utóbbira, nem anyagi okokból. Azért viszont tisztellek, hogy sok nővel ellentétben nem tetted akarata ellenére apává, bár bizonyára nagyon nehéz döntés volt számodra.

Azt pedig, hogy mikor húz gyűrűt az ujjadra, soha nem tudhatod, még az is lehet, hogy hamarosan:)

Addig is legyél optimistább! Gondolj bele: van egy párod, akit szeretsz, egy gyönyörű kisfiad, munkád, egzisztenciád. Tudom, mindig másra vágyunk, mint ami van, de hidd el, ami neked van az nem kevés!

27. bared (válaszként erre: 23. - Brigitta74)
2009. júl. 8. 13:10
a választ te magad adtad meg saját kérdésedre...
26. ibolya1971.01 (válaszként erre: 23. - Brigitta74)
2009. júl. 8. 12:46
Ha van már gyereked akkor ne is eröltesd :( Az hogy elvetetted azt ami töle lett volna ,nem jó jel :( Tényleg nem szabad ezt eröltetni ,mert lehet kettövel maratsz egyedül, és az nem lenne jó :( Kérdezni azt lehet , és majd te eldöntöd mi neked a jó. Csak az idö nagyon gyorsan szalad ,ha te mindenképp szeretnél még babát akkor nem várhatsz már sokáig. Vagy beletörötsz abba ami most van. Ismerek olyant aki igy tett :( és soha nem lesz gyereke egysem ! Én nem tudnék ebbe beletörödni.
25. bnedora (válaszként erre: 23. - Brigitta74)
2009. júl. 8. 12:42
Ezt eddig nem írtad. Ha már van neked gyereked, akkor éljetek boldogan, így ahogy van.
24. Christine1979 (válaszként erre: 23. - Brigitta74)
2009. júl. 8. 12:35

Akkor ezek szerint nem "fél" a gyerekektől, csak sajátot nem akar... :S

Szerintem lehet, rá kellene kérdezned, miért van ez....

2009. júl. 8. 12:34
Nekem van egy kisfiam aki most lesz 8 éves és teljessen jól elvannak.Hordta az óviba is meg a suliba is elkísérgette amikor úgy adódott.Mindent megvesz neki amit csak a gyerek szeretne.Nyugodtan rábízhatom a gyerekem mert szeretik egymást.Lhet hogy két gyerekem van???
22. Christine1979 (válaszként erre: 21. - Brigitta74)
2009. júl. 8. 12:33
Akkor viszont lehet, hogy tényleg nem akar gyereket, és az előző hozzászólásom válik aktuálissá :(
2009. júl. 8. 12:30
akaratán kívűl senkit nem szabad apává tenni. szerintem.szakítottunk is utánna nem sokkal.de aztán nem bírtuk egymás nélkül 2hétnél tovább.
20. bnedora (válaszként erre: 17. - Brigitta74)
2009. júl. 8. 12:27
Nagyon sajnálom, hogy ez megtörtént. Én biztosan nem vetettem volna el a babát. Szerintem komolyan beszélgess el vele, ezzel kapcsolatban, és ne az legyen a fontos, hogy eljegyezzen.
19. mgagi (válaszként erre: 17. - Brigitta74)
2009. júl. 8. 12:22
Ez már nem biztos hogy olyan jó, mert ha igazán szeretne akkor nem hagyta volna hogy elvetesd. Mégha akkor nem is szeretett volna.
2009. júl. 8. 12:20

Szia!

Én is nemrég indítottam fórumot,Hogyan kérték meg a kezed?Vagy hogyan szeretnéd?címmel.

Bár a te problémád más.Én még sokkal fiatalabb vagyok,és csak ábrándozok róla.

Mindenképpen beszélned kellene vele ezekről a dolgokról komolyan.

Ha meg balhét csapott mert babát vártál,az elgondolkodtató.nem kérdezted meg,hogy miért nem szerette volna?

2009. júl. 8. 12:12
Egyszer már voltam terhes tőle.Oltári balhét is csapott és inkább elvetettem a babát.....Én úgy gondolom nem lehet mindig mindent csak az anyagiakra fogni.Van lakásunk ,van egy kis autonk, mind a ketten dolgozunk egy normál középszinten élünk........
2009. júl. 8. 12:01

Az a baj, szerintem, hogy ugye, ilyenkor egymással szemben áll az a dolog, hogy az ember szereti a másikat, viszont gyereket is szeretne. És ha a kettőt nem ugyan attól az embertől kapja - kapná meg, dönteni kell, mi a fontosabb...


Nem tudom, jó megoldás-e az, ha vki lemond egy másik ember kedvéért a gyerekvállalásról, mert azt később megbánhatja.

Ha pedig szakít a jelenlegi párjával, egy ideig biztosan rossz lesz,- viszont még mindig ott a lehetőség egy új pár találására és hogy gyermeket szüljön...


És ilyen korban (ne vedd sértésnek, nem úgy értem :) ) az ilyen kérdésekben már gyorsabban kell dönteni... ilyenkor már kattog a biológiai óra is, sajnos. :(

15. 70a5a27405 (válaszként erre: 1. - Brigitta74)
2009. júl. 8. 11:56

Kérdezd meg tőle akar e az elkövetkező pár évben gyereket tőled...

Ha nem akkor dobd...Ne várjál rá, mert kifutsz az időből... Van egy olyan elképzelésem hogy ő úgy akarja leélni az életét hogy nem akar gyereket, neki így jó, tőled megkapja azt. Szeret, de nem eléggé...Ha már most nem akar gyereket lehet hogy 5 év múlva sem. De lehetséges hogy nem akar gondot terhet magának..egy gyerekkel...vagy nem érett meg az apaságra...

Ülj le vele és beszéld meg a dolgokat egy alkalmas időpontban...

14. bnedora (válaszként erre: 7. - Cb82b220ce)
2009. júl. 8. 11:56
Én azért írtam ezt, hogy neki nehogy késő legyen. A párja még fiatal, de ő um. benne van a korban. Mi lesz, ha netán szét mennek, és már nem vállalhat gyermeket. Sajnos hallottam már ilyet, a férfinek lett, de a nő már negyvenen felül nem mer vállalt, főleg hogy egyedül maradt gyermeket.
13. mgagi
2009. júl. 8. 11:54

Az is lehet hogy csak pár hónap kell ahhoz hogy nem teljes az élete, hogy hiányzik egy baba. Nálunk is ez volt. Mondjuk mi akkor már házasok voltunk. Én esküvő után már szerettem volna, a párom csak pár hónap elteltével mondta hogy mostmár ő is készen áll.

Lehet hogy akkor ha ezt érzi akkor lehet hogy az eljegyzést sem fogja halogatni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook