Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van itt olyan, aki tartósan beteg gyerek mellett dolgozik, és a gyerek ovis? fórum

Van itt olyan, aki tartósan beteg gyerek mellett dolgozik, és a gyerek ovis? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 10. 20:46
Hát én r.nyugdíjas vagyok és GYES-en is (a fiúk tartós betegek), még is egész nap lehettek oviban, eddig is, mivel dolgozom is. Mindegy is, már nem lényeg. :)
2009. júl. 9. 09:06

Most hívtam az Államkincstárat, és azt mndták, hogy idén januártól egész nap lehet oviban.

Előtte volt valamilyan időbeli korlát, de eltörölték.

13. smumika (válaszként erre: 11. - Gy.Ibi)
2009. júl. 9. 08:43
Attól hogy valakinek tartosan beteg a gyereke és kapja a gyest rá mehet egész nap az oviba a gyerek !!
12. momo1979 (válaszként erre: 11. - Gy.Ibi)
2009. júl. 9. 08:34
Ez nem teljesen így van, mert ha úgy dolgozol akkor egész nap oviba lehet! Nekünk így mondták!
11. Gy.Ibi
2009. júl. 9. 00:42
Úgy tudom,ha nyugdíjas van gyesen,akkor csak 5órát lehet naponta a csemete oviban.
10. Sznebk2 (válaszként erre: 9. - Ritamoto)
2009. júl. 8. 22:37

Jó kérdés! :)

Elvileg, ha a munkahelyed tb-kifizető hely, akkor a fizuddal kapod rendesen. Én dolgoztam olyan cégnél, hogy 100%-ot fizettek, tehát észre sem lehetett venni, hogy szabin voltam, vagy táppénzen. A keresetem %-át vették alapul. A mostaninál 70 vagy mennyi %. A keresetemé.

A 180 napos viszonyításról nem tudok. Vagy legalább is nem a táppénz vonatkozásában. Ezt inkább szakembertől kellene megkérdezni.

9. ritamoto (válaszként erre: 8. - Sznebk2)
2009. júl. 8. 19:57

És azt nem tudod véletlenül, hogy miből számolnak majd táppénzt?

Azt hallottam, hogy amíg 180 napot le nem dolgozok, addig a minmálbér 60%-a lesz a táppénz, illetve csak a ledogozott napok számával megegyező számú táppénzes napra leszek jogosult.

Ha már megvan a 180 napom, akkor már a béremből számítják ki a táppénzt.

Tényleg??

8. Sznebk2 (válaszként erre: 7. - Ritamoto)
2009. júl. 8. 19:53
persze. Ha Apud igényli, semmi gond. A béred akkor a Tied, teljesen. :)
7. ritamoto (válaszként erre: 6. - Sznebk2)
2009. júl. 8. 19:22
De ha apukám igényli, akkor nem kell figyelembe venni a béremnél a gyest, hiszen én lemondok róla- ugye? Remélem...
2009. júl. 8. 12:22
Ja, azt nem írtam, hogy dolgozom is. A bérednél azonban a GYES-t figyelembe kell venni, nem adózol belőle, de adóalapot képez, így Neked több szja-t fognak levonni, kevesebben kapsz kézhez. Ez nálam elég húzós, nettó 25ezer forinttal kapok kevesebbet. Tehát feltétlenül kérdezd meg, hogy pontosan mennyit kapsz nettóban, hogy megéri-e. (bejárás, stb)
5. ritamoto (válaszként erre: 4. - Sznebk2)
2009. júl. 8. 10:18

jajj, de jó, köszi!

Mindenhol más mondanak, a tb-t felhívni meg képtelenség, bemenni meg egynapos program..

2009. júl. 8. 10:12

Nekem is tartós betegek a fiúk, én GYes-en vagyok és mellette rokkantnyugdíjas is. Már lehet 8 órában dolgozni, a rokkantnyugdíj miatt a kereset összege fontos. A GYES mellett lehet dolgozni, 8 órában. Ha tartós betegek, akkor évente (vagy attól függ, mi a baj) meg kell hosszíbbítani és ugyanúgy jár mellette minden. Táppénz is, stb.

Ha apud megy GYEs-re, akkor pláne elmehetsz betegszabira.

2009. júl. 8. 10:09

Azt szeretném megtudni hogy dolgozhatok -e 8 órában gyes mellett, ha a fiam tartósan beteg, és ovis lesz ősztól.

Kapok -e így majd táppénzt, ha beteg lesz?

Átadhatom -e a gyest a rokantnyugdíjas apukámnak,aki nem él velünk,( csak a közelben) és ilyenkor eljöhetek -e táppénzre ha a fiam megbetegszik?

Nálatok hogy van?

Köszönöm a segítséget, és nektek pedig minden jót!!!

2009. júl. 8. 10:01

Szia!


Nekem mindkét gyerekem tartós beteg, sőt én is az vagyok, (rosszindulatú daganat miatt)és dolgozom. Másképpen megélni sem tudnánk!

2009. júl. 8. 09:54
Van itt olyan, aki tartósan beteg gyerek mellett dolgozik, és a gyerek ovis?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook