Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 hónapos tápszeres babának lehet adni sárgabarackot vagy csak őszit? fórum

4 hónapos tápszeres babának lehet adni sárgabarackot vagy csak őszit? (tudásbázis kérdés)


1 2
20. Anett0308 (válaszként erre: 19. - C62e5b7d24)
2009. júl. 8. 09:39
Sokfélét próbáltunk már, de egyiket sem eszi ébren.
19. c62e5b7d24 (válaszként erre: 17. - Anett0308)
2009. júl. 8. 09:38
nem próbáltál másféle tápszert adni neki? Lehet, únja az ízét.
18. fbogi
2009. júl. 8. 09:36
A szoptatott babáknál is előfodrul, hogy sztrájkol, és akkor ők is gyakran úgy szopnak, hogy csak félálomban fogadják el a cicit. Lehet, hogy nálatok is egy darabig tart majd csak ez a dolog, és aztán majd megint fog enni rendesen.
17. Anett0308 (válaszként erre: 15. - Ében11)
2009. júl. 8. 09:33
Azért javasolta az orvos a hozzátáplálást mert a tápszert se eszi csak félálomba tudom megetetni, ébren nem kell neki.
16. ében11 (válaszként erre: 14. - Fbogi)
2009. júl. 8. 09:30

ja igen én se értem miért gondolják hogy ilyen pici baba jól emészt,még egyéves korában is sok minden átment rajta(látni a kakiban, hogy emészti e rendesen vagy sem).és éhesnek se éhesebbek.

viszont az előfordult, hogy túl sok gyümilét ivott, sok főzeléket evett és egész délután fájt a pocija pedig volt már akkor 8 hónapos.

15. ében11 (válaszként erre: 8. - Anett0308)
2009. júl. 8. 09:28

szerintem még jobb ha csak tápszert kap 5-6 hó között próbáld meg.

akkor is kevés gyümit, mert megcsvarja a hasát, féjhat neki.totál fölöleges ilyen pici babának gyümit adni.

az enyém a baracktól hasmenést kapott, én 6-7 hó között kezdtem el adni.

előszőr almának a levét és főtt krumplit később reszelt almát.De nagyon lassan, fokozatosan.

de még egy éves kora után is meghajtotta a barack-néha most is a baracklé.

kb. 1 dl gyümilevet kaphatnak egy nap.

nem lesz baja ha csak tápszert kap,az is elég laktató neki-hidd el.tejpépek se kellenek még.

amúgy meg nem fogja rögtön elfogadni megenni őket.

az enyém napikig fintorgott a főt krumplira almalére, de mindig kóstoltattam vele(pár kanál levet vagy pár kanál főtt krumplit evett meg).

szerintem most elég lenne neki, ha eszel almát barackot gyümölcsöket és a szájához tartod hogy megszagolja megnyalja kicsit-szépen megszokja ismerős lesz neki-és majd elfogadja később.

a paradicsomos, málnás barackos dolgokból én az üvegessel próbálkoztam később, az fel van hígítva(a gyümölcsléhez öntöttem forralt vízet)és hőkezelve van nem bántja annyira a pocit mint a nyers.

14. fbogi
2009. júl. 8. 09:24
Nem tudom, hogy miért ennyire általánosan elterjedt az a nézet, hogy az a baba, aki tápszert kap, annak már 4 hónaposan el kell kezdeni adni valamit. Nyugodtan ráértek vele a 6 hónapos kor betöltése után. A tápszertől sem lesz hamarabb érett a bélrendszere, hogy jól meg tudja emészteni azokat, amit hozzátáplálásnak lehet adni.
2009. júl. 8. 09:22

Van gyümölcs centrifugátok?

Mert akkor lehet-hogy a rostját nem bírja még-és az almának a kifacsart levével érdemes lenne még megpróbálkozni:)

2009. júl. 8. 09:19

Szerintem is,ha lehet-mellőzd a sárgabarackot.

Nehéz még egy ekkora babának.

Fiamnál 4 hónaposan reszelt almával kezdtem-rendbe tarotta a székletét.

11. Medina07 (válaszként erre: 8. - Anett0308)
2009. júl. 8. 09:19
Akkor lehet, hogy még nincs felkészülve a hozzátáplálásra. Tarts egy kis szünetet és 5 hónaposan próbálkozz újra.
2009. júl. 8. 09:17
Ha a picúr ennyi mindent nem eszik, akkor inkább hívd fel a védőnőt, az a tuti. :) Jó egészséget Mindkettőtöknek! :)
2009. júl. 8. 09:13

Sárgabarackot ne adj, mert vérhast okozhat. Az őszit nyugodtan. Az én kisfiam is 4 hónapos volt, mikor szezonja volt és a szomszédom szatyor számra adott ajándékba. Még jó hogy nem hagyom ki ezt a lehetőséget. Pár napig csak a levét adtam neki, abból se túl sokat, hogy szokja, mert ügye puffaszt, aztán jöhetett a húsa. Nagyon szerette és szereti is a mai napig.

De azt is kipróbálhatod, hogy reszelsz hozzá almát is.

Sok egészséget kívánok!!!

2009. júl. 8. 09:10
Próbáltam az almát attól öklendezett, a répát nem eszi az őszibarackot se nagyon a banántól szorulása van, ja és a tejpépet és a gabonapépet sem eszi. Akkor mit adhatok?
2009. júl. 8. 09:08
Inkább őszi
2009. júl. 8. 09:06
Szerintem ne adj sárga csak őszibarackot,azt is csak nagyon fokozatosan.
2009. júl. 8. 09:06
Az őszi kicsit meghajthatja...
2009. júl. 8. 09:05

Én még egyiket se adnák neki. Most kezdenéd a hozzátáplálást? Mert akkor először reszelt alma, utána reszelt alma főtt krumplival, sárgarépa...


Illetve mi Sinlac-al kezdtük a hozzátáplálást.(Rizs és szentjánoskenyérmag kivonat alapú pép, a gyerekorvos írta fel)

2009. júl. 8. 09:04

Hát, én almával kezdeném...

De szerintem 1-1 falattól semmi baja sem lesz...

De sokat nem adj, főleg, ha eddig semmi "emberit" nem evett...

2009. júl. 8. 09:04
Ne adj még sárgabarackot. Nálunk komoly görcsöket okozott 5 hónaposan:( Az őszitől nem lesz baja szerintem.
2009. júl. 8. 09:02
4 hónapos tápszeres babának lehet adni sárgabarackot vagy csak őszit?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook