Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 hónapos tápszeres babának lehet adni sárgabarackot vagy csak őszit? fórum

4 hónapos tápszeres babának lehet adni sárgabarackot vagy csak őszit? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. júl. 16. 22:19
Szerintem is csak őszit,mert a sárgabarack görcsöket okozhat
2010. júl. 16. 21:10
csak őszit -
48. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 47. - Sylvia81)
2009. júl. 8. 19:30
Én is 5,5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, ráadásul a kicsinél még kitolódott egy fertőzés miatt majdnem 8 hónapos koráig...egyszer sem volt gond vele, hogy válogatnak...csak most.:)
2009. júl. 8. 19:26

Előre gyártott készítményekből mindig csak babáknak valót adtam...Innivalóból, gyümölcspépből, főzelékből... Az első "emberi" tápláléka higított almalé volt. Vizet nem tudtam neki adni, mert szemközt köpött vele... Aztán azt le kellett cserélni, mert jött a nyár, akkor jött a higított babatea, aztán addig higítottam, míg véletlenül elfelejtettem beletenni a teát.... :) Most meg se nagyon iszik mást, ha szomjas, csak a vizet! :)

Amúgy anyatejes volt. 6hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, erre 7hónaposan már azért rágta a fülemet a doktornő és a védőnő is, hogy mi az, hogy én csak napi egyszer adok neki gyümölcsöt, adjak neki főzeléket is! Megjegyzem, a gyerekem gurult. Nehezen tanult meg ülni is, mert olyan kerek volt, hogy mindig elborult...

46. ében11 (válaszként erre: 45. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 8. 19:21
a 100%-at néha kapott a gyerek mástól, de nem itta meg az egészet.nekem elég édes sűrű-mint a kubu.kubut néha vettem neki-de hígítottam,annyira csömör.egész télen narancslevet csavartam ki neki, hozzá pici víz és akkor kevés cukor-mint a limonádé.igaz hogy így tettem bele pici cukrot, de legalább frissen csavart volt.
45. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 44. - Sylvia81)
2009. júl. 8. 19:18
Én már lassan 2,5 éve nem iszom, pedig tényleg nagyon szerettem...és a 100%-os változatról írtam, nem is a műanyagüvegesről. Abban nem tudom, mennyi a gyümölcstartalom...
44. Sylvia81 (válaszként erre: 33. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 8. 19:16
Hát, a Cappyről csak annyit, hogy én megiszom, de műanyag íze van... Namármost, innentől képzelem, mennyi gyümölcs lehet benne... :(
43. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 42. - Ében11)
2009. júl. 8. 15:50
Tényleg nagyon kell vigyázni...az oviban sajnos úgyis rászokik, (van, aki még előbb is) legalább otthon mentsük a menthetőt.:) A lányaim hetente egy kis kinderszeletet kapnak, ha észre veszik, ha nem akkor elfelejtődik. A nagyobbik gyerkőc a múltkor visszaadta és almát kért.:)
2009. júl. 8. 15:42
húúú apósra rá is förmedtem a cumisüvegbe akart kólát!de mivel alig alig ismeri az édességet, egyenlőre elutasítja.anyu meg a múltkor megkóstoltatta cukorral meg vajkaramellával-na le is csesztem, ha a gyerek nem kéri, mert nem tudja mi az, minek a szájába dugni-örüljön hogy ennyivel kevesebb édességet kér.
41. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 40. - Ében11)
2009. júl. 8. 15:39

Tényleg legjobb a víz!:) Nem is használ ez a sok édesített lötty sem a gyekőcöknek, sem nekünk.

Vendégségben én sajnos a kólákat nem tudom kikerülni...itthon nincs, ott aztán kiélik magukat, amíg észre nem veszem.

40. ében11 (válaszként erre: 39. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 8. 15:37

én terhesen a nestea -nek éreztem valami borzalmas szagát ízét,mostanában fáj tőle a hasam.

ha a gyerekem ilyesmibe beleiszik-vendégségbe előfordul hogy ilyet akarnak adni-nem engedem hogy fél litert igyon belőle max. 1,5 dl.

39. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 37. - Ében11)
2009. júl. 8. 15:15

A gyümölcsleveket én is 2x-esére hígítva adom és filteres gyümölcsteát kapnak, mézzel (2l/ 1 evőkanál méz)de méz nélkül is nagyon finom. És persze víz!

A Cappyről pedig nem gondoltam volna semmi rosszat, hiszen tartósítószermentes (állítólag) és finom is...mégis a fürdőszobához láncolt:)...és csak napok múlva jöttem rá.

Mindenesetre eszembe sem jutna, hogy gyereknek adjam...de vannak vakmerő anyukák.:(

38. ében11 (válaszként erre: 35. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 8. 15:02
nagyon savas, mert tartósító helyett citromsav van benne.egyébként mikor pocakos voltam úgy éreztem ezek a zacskós dobozos kaják mind romlottak-legalábbis fura szagokat ízeket éreztem rajtuk.
37. ében11 (válaszként erre: 33. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 8. 15:01
ja meg a sió drinx is népszerű-semmi köze a gyümölcshöz, amióta van gyerekem nálunk nincs itthon ilyesmi.most 3 éves, ha szeretnék neki gyümölcslevet adni veszek egy bébiitalt(egyébként terhesen én is ezeket ittam),vagy kicsavarok egy narancsot és felhígítom neki vízzel.após akart neki üdítőt adni-de csodálkozva mondta, hogy nem itta meg a gyerek-kiöntette a csapba és vízet kért.
36. ében11 (válaszként erre: 31. - Sylvia81)
2009. júl. 8. 14:58

én simán édesköményt adtam neki(az a neve hogy babamosoly édeskömény tea)gyengére főzve,és csak 1 dl.biztos nem bántaná a pocit.viszont ez nálam mindig segített hogy jobb étvágya legyen, most is issza ezt a teát,jóízű anyukámék is kérnek belőle mindig.

a szopis teában szerintem más is van, a kamilla volt nálunk amitől megfájdult a pocija.

35. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 34. - C62e5b7d24)
2009. júl. 8. 14:32
Nem tudom...de még a 100%-sal is vigyázni kell. Egyébként nekem sokáig a kedvenceim közé tartozott, viszont mindkét terhesség alatt szó szerint rosszul lettem tőle...valami nem stimmel vele, az biztos!
34. c62e5b7d24 (válaszként erre: 33. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 8. 14:10
Atyaég! Gondolom csupa E betűs. Még én sem bírom higítatlanul meginni.
33. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 8. - Anett0308)
2009. júl. 8. 13:59
Egyáltaláln nem vagy elkésve a hozzátáplálással. Nekem mindkét lányom tápszeres volt, 5,5 hónapos korban kezdtük a gyümölcsleveket hígítva. A kisebbik lányom ráadásul 6 hósan fertőzést kapott, így újra tápszereztünk, majdnem 8 hónapos volt, mire újra elkezdhettük a bevezetést. Szívesen megettek mindent. Már többször is hallottam, hogy kismamák Cappyvel kezdték a bevezetést. Senki ne próbálja ki, a kisbabák kórházba kerülnek tőle...fogalmam sincs, mi lehet benne...
2009. júl. 8. 13:48
Anett nem vérszegény? Attól is lehet étvágytalan.
2009. júl. 8. 13:45

Ha nincs étvágya, akármit is kap, nem fogja szívesen enni. Én, amikor csak lehetett, a lányom mellett ettem, úgyhogy ő alig bírta kivárni, hogy ehessen olyat, mint én... Most meg válogat!!! :(

Esetleg tényleg próbáld hígabbra a tápszert. Az a baj a gyümölccsel, hogy napjában 5zör nem adhatsz neki, akármennyire is szeretné, mert fájni fog tőle a hasa...

Én édesköményt sose adtam a gyerekemnek, mert neki pont attól fájt a hasa... Egész pontosan az én szopis gyógynövényteámtól, amit mindenkinek ajánlanak... Ha azt ittam, a gyerek ordított. Ha nem, "csak" sírt, mert sajna amúgyis hasfájós volt...

Én üveges almalevet adtam neki először, felesben higítva vízzel.

2009. júl. 8. 11:40
A 4 hónapos babamenüben már szerepel sárgabarack, őszi csak 5 hónapos kortól. Viszont inkább vegyesen add neki más gyümölcsökkel (alma, banán) esetleg krumplival.
2009. júl. 8. 10:14
:D
28. c62e5b7d24 (válaszként erre: 27. - Ében11)
2009. júl. 8. 10:10

hát a kicsinél várni fogok a tejjel, tuti. Oviban evéssel nem sok bajotok lesz asszem:)

Na jól kioffoltuk magunkat:)

27. ében11 (válaszként erre: 25. - C62e5b7d24)
2009. júl. 8. 10:08

:)

most volt a mamánál-azt mondták nem láttak gyereket ennyit enni!mindenből többször kért(velem meg csak úgy eszik ha a szájába teszem)!

nekünk is volt időszak mikor olyan hasmenős-féle volt neki.én észrevettem melyik ételtől, azt ritkábban adtam neki.szerencsére a tejjel nincs gond-de én is csak olyan 2,5 éves kora körül adtam neki.

2009. júl. 8. 10:05
vagy lehetne kicsivel több vízet adni a tápszerhez,picit attól is más lenne az íze.de lehet a melegtől is kevésbé van étvágya.persze inni kell ha mást nem forralt vízet,esetleg ízesítés nélküli édeskömény teát 1dl.(étvágyjavító,és hasfájásra is nagyon jó).
25. c62e5b7d24 (válaszként erre: 24. - Ében11)
2009. júl. 8. 10:04
Igen a mohóság nem túl jó:) Szerencsére nekünk kajával nincs gondunk csak ritkán, nem voltak hasfájósak. A nagy viszont tejcukorérzékeny lett valószínű, úgyhogy tápot iszik. Pedig jóval elmúlt egy éves, amikor kipróbáltuk a tejet és csak hónapok múltával kezdett menni a hasa tőle:(
24. ében11 (válaszként erre: 21. - C62e5b7d24)
2009. júl. 8. 09:52

az első fintorgásos napok után az enyém benyomott 2 reszelt almát, vagy 1banán 1alma turmixot :)

ezért fájdult meg a pocija néha, mert mohó volt!

23. ében11 (válaszként erre: 20. - Anett0308)
2009. júl. 8. 09:50

hát inkább adnám neki félálomban mint a gyümiket, hogy hasfájós legyen-olyankor az enyém egyáltalán semmit nem evett, ha fájt a pocija.

de azt írtad a gyümiket se fogadja szívesen.

22. ében11 (válaszként erre: 17. - Anett0308)
2009. júl. 8. 09:49

lehet csak másfajta kellene neki, vagy másféle cumi

esetleg hőfok.

az enyém is csinált ilyet, volt hogy egy egy etetés kimaradt.de tényleg elég érzékeny még a gyomra-én inkább üvegessel próbálkoznék-esetleg nagyon megfőzött krumplit rizst turmixolnék bele, gyümilét is hígítva fele vízzel-ezt azért csináltam mert az üveges babakaják elég édesek-és így nem szoktam meg az egyenízeket.

21. c62e5b7d24 (válaszként erre: 20. - Anett0308)
2009. júl. 8. 09:45
ajjaj:( De ha a dokid áldását adta, próbálkozzatok bátran, fokozatosan. Megmondom őszíntén, én 5 hósan adtam először gyümölcsöt mindkettőnek, de durr bele a közepébe, rögtön annyit, amennyit elfogadtak, ez a nagynál 40 mili barackpép volt. Nem fájt a hasuk, csak a kajszitól a nagynak és egy hét alatt megette a teljes adagot jóízűen. De ügye ez csak az én tapasztalatom, másnak mindig az óvatosságot javasolnám. Nagyon babafüggő.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook