Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem tudom kialudni magam!! fórum

Nem tudom kialudni magam!! (beszélgetős fórum)


18. bared (válaszként erre: 16. - Csicsi25)
2009. júl. 10. 15:05
nekem sem segített az agykontrollos sajnos((
17. hpkati
2009. júl. 10. 14:39

Sziasztok!


Én sem bírom magam kialudi, kisfiam nem enged....

2009. júl. 10. 14:16

Sziasztok!


Elvileg az agykontroll segítségével könnyebb az elalvás. Végiglazítod az egész tested a fejed tetejétől a lábad ujjáig és elalszol.

Mondom, ez az elmélet, mert ha az agyam pörög, csinálhatom én az agykontrollt, nem használ.


Valóban igaz lehet az, hogy az embert az agya akadályozza meg az elalvásban. Persze azt nem tehetem meg, hogy nem gondolok semmire! Vagy nektek sikerült már?


Nekem a számolás szokott még bejönni, de nem a sima számolás, hogy 1, 2, 3.... hanem valami bazi nagy számokkal, pl. 54.567, 54.568... annyira kell rá koncentrálnod, hogy tutira elalszol hamarosan. Mégjobb, ha látod is magad előtt a számokat. Persze, nem kell ragaszkodnod ahhoz, hogy pontosan számolj, lehet, hogy az 54.568 helyett 58.468-at mondasz, de ez nem számít. Számolj csak tovább... Próbáljátok ki, nálam elég sűrűn bevált. Én szoktam visszafelé is számolni ilyen nagy számokkal, az még jobb.

2009. júl. 8. 09:03
most mondanám, hogy ez nálam is természetes...mármint, elalszok a tananyag felett. :) :) Próbálkoztál a kora délelőtti, reggeli tanulással? nekem mikor néha tanulmányi szabin vagyok, az jön be, hogy reggel kelek amikor sikerül, általában 7 körül, kiadós reggeli és 8 körül kezdek. Visszatérve a pihentető alvásra, remélem megtalálod az arany középutat!! :) Szép napot mindenkinek!
2009. júl. 8. 08:54
Egyébként tv-t nem szoktam nézni, esetleg számítógépen megnézek 1-2 fejezetet valamilyen sorozatból. Utána olvasok, az általában használni szokott. 5 percen belül elálmosodok tőle. Csak ehhez annyira hozzászoktam, h vizsgaidőszakban elalszok a tananyag mellett:)
2009. júl. 8. 08:53

Én sem nyúlnék altatóhoz - mostmár. Volt mikor bevettem, de fáradtabban keltem tőle, mint ahogy lefeküdtem. Eléggé ideges alkat vagyok és ha este nem gondolok semimire lenyugszok és tudok aludni. De ha pörög az agyam nem bírok aludni semmiképp sem. Ez volt 1. vizsgaidőszakban. Stresszeltem mert meg akartam felelni magamnak és emiatt teljesen kivoltam. Főképp akkor volt a 3 éves kapcsolatom után a szakításom. Azon is mindig rágódtam.

Szerintem valamilyen ellazító módszert kellene " bevetnem" h megszabaduljak a napi stressztől.

2009. júl. 8. 08:09
Sziasztok...alvás..pihentető alvás? Nehéz ügy. Köszönhetően a felgyorsult életvitelünknek. 23 éves vagyok, áprilisban elvesztettük Édesanyánkat. Kései gyermekként én maradtam otthon Édesapámmal. Rám szakadt minden. A munka mellett, a háztartás és a levelezős suli mellett a családi gazdaságban próbáljuk pótolni nővéreimmel anyukánk hiányát. "Fénykoromban" 9-től reggel 3/4 6ig aludtam, most 10kor ha eljutok a fürdőig az már nagyon jónak számít, és reggel 5 fele szeretnék kelni, de egyszerűen neeeem birok, péntek szombaton fél ötkor kelek mindig, de úgy érzem hétköznap álomkór kerget reggelente. Alattomos lelki problémák altatnak, vagy nem hagynak aludni. Én alszom és mégsem vagyok pihent sőőt. Kedves cikkíró, beszélgess sokat. És próbálj meg egyszer úgy lefeküdni, hogy se a tv-t ne ülj le gépezni. Hagyd, hogy a gondolataid kergessenek álomba, fárasztó, de sokszor hatásos és jobban kimerít. Hátha egy idő után így pihentebben fogsz majd kelni. Kitartás nektek!!!
2009. júl. 8. 08:09

én se tudok aludni,egyszerüen forgolodom,vannak jobb idöszakok amikor megy az alvás,most ott tartok ,hogy egyszerüen nem megy.Remélem nem lesz az megint hogy a végén annyirra fáradt leszek ,hogy utána meg amiatt nem tudok aludni:(

ilyenkor ingerültebb ,nyügösebb leszek sajna ha nem alszok sok sok éjszakán keresztül.

2009. júl. 8. 07:58

Sziasztok!

Én is borzasztó rossz alvó vagyok - mindig is az voltam. Viszont én este képtelen vagyok elaludni, csak forgolódok órákon keresztül, reggel meg nem tudok felkelni a fáradtságtól. Irigyellek benneteket, hogy reggel fel tudtok kelni. Ötletem nekem sincs, hogy mit lehetne tenni. Én próbáltam természetesen nyugtatókat (komló, macskagyökér, stb.) de az sem segített.

2009. júl. 8. 07:55
én évek óta szenvedek ettől, és borzasztóan rossz, de altatóhoz meg semmi pénzért nem nyúlnék((
8. copfos66 (válaszként erre: 7. - 73000ceac6)
2009. júl. 8. 07:32

Nekem sajnos 3 hónap kellet hozzá,hogy helyre jöjjön a lelkem,de már majdnem oké már csak állást kell találnom.Próbálj meg kikapcsolni napközben is.

Keress olyan elfoglaltságot amiben örömödet leled és sikerülni fog.

7. 73000ceac6 (válaszként erre: 5. - Copfos66)
2009. júl. 8. 07:27

Igazad lehet. Vizsgaidőszak meg családi dolgok, mindezek amúgy is az elmúlt hónapokban megviseltek lelkiled, idegileg is.

Mikor próbálok elaludni megpróbálok semmire se gondolni, mert ha nem így van, csak kattog az agyam és csak nehezen alszok el.

2009. júl. 8. 07:11
Legpihentetőbb az éjfél előtti alvás. Próbáljatok minél korábban lefeküdni.
2009. júl. 8. 07:02

Szerintem valami belső feszültség miatt nem tudod kialudni magad.Én azóta vagyok vagyok így amióta

17 év után recesszióra hivatkozva lapátra tettek.

Most kezd kissé helyre állni a lelkem és már tudok rendesen aludni.Kicsit gondolkodj mi lehet az ami belül ill.lelkileg nem jó,hátha megtalálod a választ.

2009. júl. 8. 06:56
Én is ebben a cipőben a járok. Várom kíváncsian a tanácsaitokat, mert engem is érdekelne. Én úgy is próbáltam, hogy nem feküdtem le hétvégén csak éjfél után, de akkor is felébredtem korán. Mintha órára kelnék, olyan pontossággal mindig ugyanakkor. Szörnyű. És egész nap nyúlik a szám, de nem feküdhetek le aludni. :(((
2009. júl. 8. 06:41
kb 6 óra - de érzem h kevés, és olyan típus is vagyok, h minden kis neszre felébredek :(
2009. júl. 8. 06:38
Összességében kb.hány órát alszol?
2009. júl. 8. 06:29
A problémám az,h nem tudom kipihenni magam. Nem azért, mert nincs időm rá, hanem mert automatikusan reggel 6kor felkelek és utána nem tudok visszaaludni. Mindig is olyan voltam, h egy adott időre ébresztő nélkül fel tudtam kelni, de most ez a pozitívum negatívum lett. A vizsgaidőszak nagy részén túl vagyok. Sokszor volt, h még felkeltem hajnalban tanulni. Barátommal együtt alszok és ő is ha megy munkába (fél 5) felébredek rá. Próbáltam már azt is, h fizikailag kifárasztom magam és utána hátha jól alszok, de nem sikerült. Miért van az,h egy idő után nem tudok tovább aludni miközben érzem, h a szervezetemnek szüksége lenne rá? Vannak tippjeitek, h hogyan aludhatja ki az ember a legjobban magát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook