Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tényleg asztmás a kislányom? fórum

Tényleg asztmás a kislányom? (tudásbázis kérdés)


13. 480b578442 (válaszként erre: 2. - Blerka)
2010. dec. 10. 15:32

Igen ez így van.

Az én kisfiam is asztmás. Mikor bölcsibe kerültünk ő is folyton beteg volt így küldött el a körzeti orvos a pulmonológiára.Benneteket nem küldtek? Mert szerintem a Flixotidét csak pulmonológus írhatja fel. Érdekes

Szerintem kérd akkor a vizsgálatot vagy vidd el maszek pulmonológushoz (nem sok nálunk 1-2e egy vizsgálat és nem kell órákig sorban állni mint a gyekben) én is annak idején maszekhoz vittem.

Szóval ott csinálnak egy allergia tesztet neki már lehet mert 3 éves kortól már kézen csinálják előtte pedig vérből nézik.

Ha pedig asztmás majd megkapjátok az állandó gyógyszereket.Én őszintén megmondom kb 1-2 évig használtuk rendszeresen mikor jobban lett már nem tömtem vele, bármit mondanak a dokik én nem hiszem, hogy hosszú távon ne lenne bármelyik gyógyszernek hátránya.Szóval mikor már csak néha fúlladt(egyébként általában csak erős köhögés formájában jelentkezett ugyanis az is asztma)akkor általam kreált természetes gyógymódokat alkalmaztam.

Sok kirándulás erdős részen, nálunk van talán egyedüliként? asztmásoknak gyógybarlang kialakítva ezért előnyben voltam, a korházon keresztül mentünk telefonon lehet időpontot kérni és asztmásoknak ingyenes, aztán sportoltunk 4 éves kortól úsztunk és judoztunk.

A sport nagyon fontos az aszmásoknak mert a tüdőt erősíti.A pulmonológus azt mondta mindenképp sportoljon de ne várjam, hogy versenyszerű élsportoló legyen. Ennek ellenére a judóban szép sikereket ért el, versenyszerűen sportolt és súlycsoportjában megyei szinten egy folyamatos 3-dik helyet mindig tartani tudott, tele vagyunk érmekkel.Mikor elmondtam a pulmonológus doktornőnek mi lettünk az asztmások egyik példaképe és velünk érvelt a többi szülőknek:)

Ma már 10 éves bár már nem sportol de egy abszolút jó kondiban lévő kisfiú az asztmának pedig hűlt helye. Persze azért ilyen vacak időben mikor kicsit még köhécselni is kezd elmegyünk a barlangfürdőbe és a bérescseppet egész télen adom neki.Volt néhány küzdelmes év de ez jól kezelhető betegség ami és ezt nagyon fontos tudni nem nőhető ki, nem múlik el csak tünet mentessé válhat ahogy az immunrendszere erősödik.

Drukkolok nektek és remélem tudtam némi tanáccsal segíteni:)

12. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 11. - Blerka)
2009. júl. 10. 16:13
Én sem akartam elhinni, de ez van...már kezdem azt hinni, hogy gyenge a gyerek immunrendszere. Pedig változatosan eszik és a téli hónapokra étrendkiegészítőt is kap. Most azzal vígasztaltak a bölcsiben, hogy majd a kicsi kevesebbet lesz beteg. Úgy legyen!
11. blerka (válaszként erre: 10. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 9. 22:09
Már járunk bölcsibe szept.óta, ált.többet voltak itthon,mint ott.Sokan riogattak ezzel,de nem hittem volna,hogy ennyire drasztikus lesz a helyzet!
10. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 9. - Blerka)
2009. júl. 9. 21:58

Nálunk sem használt sem a Spiropent, sem a Brancho Waxom.

A bölcsire készüljetek fel! A lányom bölcsi előtt egy rota és egy kalici vírust leszámítva még megfázva sem volt. A bölcsi kezdetén 3 hónap alatt 6x volt beteg, hol vele, hol a tesójával ültem az orvosnál.:(

2009. júl. 8. 22:23

Kattyus,Smumika,Morris!


Köszi a segítséget,kicsit okosabb lettem általatok a kérdésben.

Lehet, hogy elviszem pulmonológushoz a gyereket,bár szerintem ő sem tud több vizsgálatot javasolni:tüdőröntgenen,allergiavizsgálaton voltunk már,minden negatív.Légzésfunkciós vizsgálathoz még kicsi.

Ahogy írtátok,a javasolt szer a hörgőkre fejti ki közvetlenül a hatását,nem kerül a gyomorba,mint pl.Spiropent és mellékhatása sincsen.

Szerintem belevágunk,most "fel tudjuk készíteni" a kislányt a szeptemberi bölcsis vírusok ellen.

A Broncho Vaxom port már szedtük,nekünk nem használt egyik gyereknél sem.Most a Ribomunyl nevű szert ajánlotta a gyerekorvos,mellette homeopátiás sókat is szedünk.


Én megtettem,amit tudok és köszi még egyszer,hogy segítettetek!

8. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 2. - Blerka)
2009. júl. 8. 20:07

A férjem asztmás, ő a Flixotide 500-t (van többfajta kiszerelés is) kapta + Ventolin evohalert, de ezt hosszas (több hónapos) vizsgálat előzte meg. A kisebbik lányom (18,5 hónapos)már két alkalommal is hörgőszűkülettel küzdött (mélyről jövő, sípoló légzéssel jár), neki szemrebbenés nélkül 1 évesen is felírták a Ventolint, napi 2x-i használatra, pedig elég erős gyógyszer az asztmások szerint. Neki a mandulakivételt még nem javasolták (bár valószínűleg ki sem vetetném, nekem visszanőtt). Több gyerekorvos szerint viszont asztmás vizsgálatokat nem végeznek, csak 4-5 éves kor után.

A férjemet kérdeztem, ő nem tapasztalt semmi mellékhatást...bár azt mondta, javulást sem igazán. 250-ről egy éve váltottak nála 500-ra.

2009. júl. 8. 08:06

Szia!Anno kisfiamnál mindig ugy kezdődőtt hogy hörghurut fulladás köhögés ez folyamatossan ment 1 évig aztán egymás után 4x korház és szoltam hogy milyen vizsgálat kell ahoz hogy kiderüljön mi ez azt mondták pulmologia én el is vittem és csináltak vérvizsgálatott az allergia,imunrendszer ezt néztek benne és kiderült allergiás és 10x gyengébb az imunrendszere mint egy átlagos gyereknek.Ekkor felirták amit eddig is szedett a ventolint mert ezt már szedte ez volt jo akkor a fulladásra és e mellé felirták a flixotidét sőt még egy hörgötágitót na az ért valamit ha beteg lett az egifilint ez kapszula de mindig szét kellett szedni mert nem tudta volna lenyelni.

Később mivel még mindig sürün eloforduld a köhögés a fulladás bár már korházban szinte nem is voltunk de ha nagyobb időjárásváltozzás volt egyből köhögött vagy nehézlégzése volt .De megjegyzemm a ventolint és a flixotidét napi rendszerreségel szedte az egifilint ha sulyossabb volt.

Na ekkor azt mondta egy dokinő mert máshoz hordtam hogy probáljunk meg mást azaz asztmára gyanakszik mert semmit nem javult szinte .

Ekkor sereventet és flixotidet szedett állandoan mellé aeriust bár ezt is szedtük ezt elfelejtettem megemliteni és felirta a singulár mini gyógyit na és a ventolint ha fullad vagy köhög és inhaláltort ezt is használni kell ha beteg .És akkor egy fél év de lehet nem is volt annyi kezdett javulni de ekkor már volt 3,5 éves is tán sokat probálkoztak a dokik meg vártak az eredményre mivel mindig azt mondják majd kinővik.Most már annyival jobb hogy ha ugymond rohama van csak köhögésbe jön ki nem fullad de akkor másfél napig csak köhög szinte 3-5 percenként akkor inhalálunk köptető esetleg az egifilinből addok neki hogy mert azt ugy látom jo de ventolint szinte nem adok ja és felirta a dokinő kb másfél éve a severent és a flixotide helyet egy olyant ami nem olyan puff hanem seretide discus a neve és ez nem fujni kell hanem beszivni és ez is nagyon jo.Most legutobb 6 évesen elértük hogy proba kép leállitotta a asztma gyogyit a singulárt de szeptembertől ha közösségbe megy szednie kell.És egy éve fel szoktt irni egy kicsit drága de megéri egy immunerősitőtt a neve bronho-waxom ez van por alakban meg kapszuláben ezt nagyon ajánlom valamikor egyben szedjük be vagyis 1 honapig szedjük de van ugy hogy 3x ra 10 napig szedjük aztán 10 nap szünet ezt addig mig el nem fogy .

A spiropentet mi is szedtük de nem valami hatásos ha gykran kellett használni ezek a puffok azaz pipák jobbak mert a spiropent bekerül a gyomorba is addig a pipák ott hatnak fent a légcsőnél hörgöknél ezt doki mondta hogy azért jobban ezek.Bár ha nekem a kicsinek már volt 2x hörgögyulladása 2 évesen a spiropentett használtam nála de ha sürün fordulna elő tuti pipát használnák .Egy pulmologushoz vidd el a gyerköcöt kivizsgáltatni!!Lehet allergiás csak és legallább a kezedben lesz az eredmény szurkolok nektek!!

6. kattyus (válaszként erre: 5. - Blerka)
2009. júl. 8. 07:43
Szerintem ne gondolkozz. Mi Symbicortot szedünk, de ha kihagy alány akár 1 alkalmat is, már észre lehet venni.
5. blerka (válaszként erre: 3. - Fbogi)
2009. júl. 8. 07:14

Köszi a választ, én is gondoltam pulmonológusra,de a gyerekorvosunk maga is gyerektüdőgyógyász,tehát valszeg tudja,miért javasolta a gyógyszert.

Ha nem szedjük,megint előfordulhat,hogy a köv.bölcsis vírus (mert az van bőven)a tüdejére megy és akkor jöhet a Spiropent,antibigyó stb.

Még gondolkozom,mi legyen...

4. kattyus (válaszként erre: 2. - Blerka)
2009. júl. 8. 07:13
16 éves lányom van. Asztmás. Nagyon nehéz volt a dg. felállítása, mert nem a szokásos rohamokat produkálta. Akkor még működött a Svábhegyi gyermekgyógyintézet, oda vittem fel. Évek óta szedi a gyógyszereket, az idő előrehaladtával már produkálta az tüdőasztma klasszikus tüneteit is. Mindenképpen gyermekpulmonológushoz vezessen az utad. Nem néztem meg az adatlapodat, hogy hol laksz, én Szolnok megyében, ott tudok tuti dokit.
2009. júl. 8. 06:43
Én azt javaslom neked, hogy keressetek fel egy gyermekpulmonológust! Vannak erre megfelelő vizsgálatok, amiknek az eredményei alapján valakit asthmásként kell számon tartani utána. Amennyiben a pulmonológus úgy látja, hogy kell valamilyen gyógyszer, akkor érdemes elkezdeni adni. Nincsenolyan gyógyszer, aminek ne lenne mellékhatása. Ha mégis szükséges, én azt gondolom, hogy akkor mindenképpen azt kell nézni, hogy mennyi hasznotok van belőle, ha szedi, nem az estleges mellékhatásokat, ami lehet nem is fog jelentkezni!
2009. júl. 8. 06:26

Van egy hároméves ikerpárunk (fiú-lány),akik a bölcsibe kerülés előtt is sokat betegeskedtek,a kisfiúnak a fülére megy a fertőzés.a lányomnak örökké hörghurutja lesz,ha benyel valami bacit.

Pár hónapja kivették az orrmandulájukat,de nem segített,mert mindegyik kétszer volt beteg azóta a fenti tünetekkel.

A gyerekorvos azt mondta,a kislánynál asztmára gyanakszik,el kellene kezdeni adni neki egy Flixotide nevű szert.

Én is utánanéztem,hogy az asztmának nem csak a rohamok,fulladás,köhögés lehetnek a tünetei,hanem az is,hogy minden vírusfertőzés lemegy a gyerek tüdejére.

Milyen tapasztalatotok van a témában?

Milyen vizsgálatokkal lehet egy ekkora gyereknél kideríteni,tényleg asztmás -e?

Gyógyszernek van mellékhatása?

Mi megelőzésként kapjuk,hogy ne legyen megint hörghurutja,akkor egyébként ős is sípol,hörög,zörög..

Köszi előre is a segítséget,lehet,hogy csak a nap végén tudom megnézni a válaszokat!

2009. júl. 8. 06:20
Tényleg asztmás a kislányom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook