Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi is a szerelem? Hogyan határozhatnánk meg? fórum

Mi is a szerelem? Hogyan határozhatnánk meg? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2012. júl. 11. 19:25
elmebaj
128. Ailen Zia (válaszként erre: 127. - Dominós)
2011. jan. 11. 21:00
Először lehet, hogy nem látok teljesen tisztán, reálisan a rózsaszínködtől, de mindig lehull a köd a szememről, de ezzel a szerelem nem múlik el. A szerelem vagy elmúlik, vagy átalakul egy másfajta szeretetté.
2011. jan. 11. 14:15
egy hülyeség, aminek segítségével nem látod reálisan a dolgokat, és több-kevesebb idő elteltével elmúlik.
126. Castellina (válaszként erre: 124. - Csipkerózsika)
2010. aug. 18. 14:41
Ezek szerint te önmagadat látod a másik szemében?
2010. aug. 13. 09:57
A szerelem az, amikor a másik ember boldogsága fontosabb a sajátodnál.
2009. jan. 28. 22:29
Szerelem az -számomra- amikor bármilyen hosszú ideig úgy tudsz belenézni a másik szemébe, mintha csak tükörbe néznél.
2009. jan. 21. 12:20

"Senki sem tökéletes, ám egyedül rossz, ezért olyannak kell elfogadni mindenkit, amilyen, és úgy kell tenni, mintha észre sem vennénk a hibáit."


Madame Pompadour

2009. jan. 21. 12:20

"Szerelemmel múlik az idő, idővel múlik a szerelem."


Madame Pompadour

2008. ápr. 21. 23:35
Szerintem a szerelem egyik jellemzője az erős testi vonzalom, mert ha az nincs meg, akkor a másik fél, akit szeretünk, maximum csak a lelki társunk, barátunk lehet.
2008. febr. 28. 08:35
Sziasztok! Rég nem írtam. Köszönhetően a veletek való beszélgetéseknek, visszatért a lelki békém. Nem tudom mi volt ez a lelki negatív kirohanás, és elbizonytalanodás, de már elmúlt. Épülget a házunk tavaszodik, van egy csomó elfoglaltságom, és ugy látszik, valaminek rendeződnie kellett bennem, ami még tőlem sem kért engedélyt, csak ugy mélyen a tudatom alatt lejátszódott, és most megbékélt, és rájött, hogy az én párom mégiscsak az én részem, és mi együtt vagyunk egyek. Köszi nektek. Remélem így is fog maradni...
2008. febr. 10. 16:25
szerelem:maga az isten adta, fájó és csodálatos, gejl mennyország. később maga a nyugalom, maga a boldogság. még ha ezt nem fogadjuk el, akkor is.
118. Livia38
2008. febr. 9. 18:25

A szerelem az egyik legszebb dologok egyike, amit az ember magából adhat.

Az örület a rózsaszin szemüveg és a hormonok külomös játéka, a pillangó érzete a has tájékán. Olyan klasszzzzz......., hogy bele "halok" a boldogságba.

117. Piczur (válaszként erre: 116. - Ac524f11f1)
2008. febr. 9. 11:26

Szívesen ;-).

Örülök, hogy tudtomon kívül is segíthettem.

116. ac524f11f1 (válaszként erre: 109. - Piczur)
2008. febr. 5. 12:57

Hűű Piczur! Te most mennyire rátapintottál arra a problémára, amin mostanában agyalok, és amin más témákon egész délelőtt másokkal szenvedek.

Én is hasonlóképpen vagyok, csak azt hittem hogy ez nagy baj. Vagyis hogy "Amúgy szerintem a nagy átlag szerelem alatt azt érti, ami az elején van.

Az izgalom, a gyomorgörcs, a bizsergés." mert ez nekem nincs már. Viszont én is úgy gondolom, hogy ő az igazi. Csak már kicsit másként. Nincs az a rózsaszín köd, és bódultság (mondjuk soha nem is voltam az a tipus), de ettől még szeretem, és érzem tudom, hogy ő is szeret. Vannak konfliktusok, nehézségek, de hol nincs, sokmindenben más szeretünk, más a véleményünk, emiatt kicsit félek a közös jövőtől. Nemsokára küldönköltözünk, eddig a családjánál laktunk, ami engem teljesen kiidegelt. Talán ha különmegyünk, de kettőnk közt minden így marad, és már csak egymásra figyelhetünk, én is biztos leszek abban, hogy igent mondjak. Most még nem. De köszi, hogy ezt megírtad, és kicsit felnyitottad a szemem! :D

2008. jan. 28. 18:36
Én csak azt tudom, hogy elég ha csak a hangját meghallom a szerelmemnek, már az egész testemen végigfut valami meleg bizsergés az ujjam hegyéig, és valami kettős érzés vesz erőt rajtam: úgy érzem egy kitörni készülő vulkán izzik bennem és ez párosul valami teljesen odaadó gyengeséggel, mintha teljesen feloldódnék ebben az izzásban és megszünnék, mint akarat.
114. Castellina (válaszként erre: 109. - Piczur)
2008. jan. 28. 18:29
Szerencsés vagy!
113. ec63a7fc29 (válaszként erre: 111. - Piczur)
2008. jan. 27. 10:23
Ezeken az apróságokon átsiklik az ember szeme egy ilyen szép hozzászóláskor.:)))
112. ec63a7fc29 (válaszként erre: 109. - Piczur)
2008. jan. 27. 10:22

.))


Ez szép. Kívánom, hogy jó sokáig tartson!

111. Piczur
2008. jan. 27. 05:31

Javítás: dolog, hosszan

Elnézést a gépelési hibákért.

110. Piczur
2008. jan. 27. 05:30
De egy mindenképpen biztos, nem egy egyszerű dolgog ez a szerelem, ha az előbb ilyen hoszan tudtam csak megfogalmazni.
109. Piczur
2008. jan. 27. 05:28

Érdekes, pont tegnap beszélgettem erről a férjemmel.

10 éve ismerem és azonnal beköltöztem hozzá a kollégiumába, majd egy év után már közösen albéreltünk és csak 2 év múlva házasodtunk.

Nem is tudom már, hogy keveredtünk tegnap ehhez a témához a férjemmel, de kb. ugyanaz volt az alapkérdés, mint itt a topik címében.

A férjem szerint, a mi szerelmünk a kezdetek kezdetén nem az a hatalmas lánggal lángoló volt, ami törvényszerűen el is lobban, hanem rögtön az a higgadtabb fajta.

Ő félt, mert éppen akkor léptem ki egy kapcsolatból. (Nem miatta, de a tudat, hogy valakinél tisza lappal indulok és vagy barátság vagy több lesz belőle, segített és erőt adott.)

Én is féltem valamilyen szinten, mert akkor épen az első kapcsolatomból léptem ki. Nem voltam fiatal - 21 éves - és még csak rövidnek sem volt mondható az első kapcsolatom.

Én csak annyit tudtam, hogy vonzódom ehhez a sráchoz és jó vele lenni. Jó őt szeretni és jó általa szeretve lenni.

Azóta is nagyon tudom szeretni és nagyon szeretem, hogy szeret.

Mikor tegnap megkérdeztem tőle, hogy szerinte szerelmes-e még, azt mondta nem tudja biztsoan, de inkább igen. Azt tudja, hogy az az érzése nem változott semmit, hogy velem akarja leélni az életét és teljesen mindegy, hogy hívjuk épp most. Szerelemnek vagy szeretetnek. Úgy szeret, mint előtte mást sosem és úgy szeret, hogy úgy érzi, lehetetlen mást így szeretni.

Neki az a fontos, hogy szeret ide hazajönni, minden egyes munkanap végén alig várja, hogy velem (azaz egy jó ideje most már velünk) lehessen.

Nem tudja, mikor múlt el a csak kémiai szerelem és mikor lett belőle az, amire mindig is vágyott és ami most van.

Akkor kérte meg a kezem, mikor biztos volt abban, hogy velem le tudja élni az egész életét.

Nyugodt, higgadt, élet értelmét adó szerelemnek érzi a mostanit.

Hm. Nehezebb ezt megfogalmazni, mint gondoltam.


Amúgy szerintem a nagy átlag szerelem alatt azt érti, ami az elején van.

Az izgalom, a gyomorgörcs, a bizsergés.



Én azt tudom, hogy mikor meglátom valahol messze (pl. lemegyek elé a gyerekekkel, mikor jön haza) és még kicsit messze van, mindig az jut az eszembe, hogy ha most látnám először, akkor megint őt választanám.

És igen, ilyenkor van olyan, ami a kezdeti gyomorgörcsre hasonlít, de mégsem az. Amint elérhető közelségben van, rögtön meg akarom érinteni, rögtön át akarom ölelni. (Igen, ez meg is szokott történni az utcán.)

Sőt, nem egyszer úgy kell visszafognom magam, hogyne rohanjak oda hozzá. Pedig alig telik el 8-10 óra az előző találkozásunk óta.


És még az is eszembe szokott jutni, milyen szerencsés ember vagyok én, hogy most és itt vele vagyok.

Mi ez, ha nem szerelem?

Vagy fontos egyáltalán, hogy minek, hívjuk ezt az érzést, mikot ennél jobbat elképzelni sem lehet?


Ha nagyon definiálni akarnám, akkor nekem az a szerelem, ami lelki békét hoz, de megvan benne a vágy és vonzalom is, valamint a kölcsönös tisztelet és megbecsülés.

Legalábbis nekem most ez van és én ezt hívom szerelemnek.

108. József48 (válaszként erre: 107. - Ec63a7fc29)
2008. jan. 27. 00:40
Ezt most nagyon nehéz szavakba formálni Az egymás iránti szeretet az önzetlenség az egymás megbecsülése a testi vonzalom.
107. ec63a7fc29 (válaszként erre: 106. - József48)
2008. jan. 27. 00:22
S számodra milyen az igazi szerelem?
106. József48 (válaszként erre: 105. - Ec63a7fc29)
2008. jan. 27. 00:16
Most hogy mondod,lehet hogy igazad van.
105. ec63a7fc29 (válaszként erre: 104. - József48)
2008. jan. 27. 00:04
Talán, mert nem vagy hozzászokva, hogy verbálisan kifejezze, mit gondol.
2008. jan. 27. 00:02
Ha nekem az asszony azt mondja, hogy milyen okos és milyen ügyes vagyok, akkor olyan érzésem támad, hogy vagy valamit nagyon elszúrtam vagy meg akar vetetni magának valamit.
103. ec63a7fc29 (válaszként erre: 101. - 9b165d11ec)
2008. jan. 26. 23:41

Azt ki kell fogni.

Az enyém nem hülye, de nem is ügyes.

2008. jan. 26. 23:41
Egyszer azt olvastam valahol hogy a férfiak mindent képesek feldolgozni még a rozsdás vasszeget is ha megeszik,de a síró nővel nem tudnak mit kezdeni.)
101. 9b165d11ec (válaszként erre: 100. - Castellina)
2008. jan. 26. 23:40
De az enyém tényleg ügyes és okos.
2008. jan. 26. 23:38
Ja, és milyen édesek a pasik, amikor ellágyulnak, ha azt mondod nekik, hogy milyen ügyesek és okosak:))
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook