Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Járt már valaki Montenegróban? fórum

Járt már valaki Montenegróban? (beszélgetős fórum)


2010. szept. 3. 09:27

Augusztusban Montenegróban, Ulcinjban nyaraltunk. Sokat keresgéltem infó után, mert még mindíg az él a köztudatban, hogy "Balkán". Végülis rászántuk magunkat és 8-an két autóbal nekiindultunk. Az Interneten egy Online utazási irodán keresztül foglaltunk. Kicsit tartottam a dologtól, mert feltünően olcsónak tünt az ajánlat ahozképest, hogy képeken milyen volt a szálloda. M?ikor megérkeztünk, valóban az várt, amit a képeken láttunk, viszont a vendégszeretet az képzeleten felüli volt. Mivel késő este értünk oda és Montenegróról tudni kell, hogy a navigációs rendszerekben nem igazán van még bene útca szinten, ill. az utca elnevezések is sajátosak. Ezért az első taxist megkértem, hogy mutassa az utat. Félúton megállt és rámutatva egy másik autóra közölte, hogy "gazda" és menjünk utána. Párperc múlva kiderült, hogy a taxis menet közben hívta a tulajt, aki elénk jött és felvezetett a szállodáig. Ott vendégül látott, mindent megmutogatott. A komunikáció kicsit érdekes volt: én németül kérdeztem, amit jól megértett, de válaszolni jobban ment neki angolul, azt meg a gyerekek értették.:) Lényeg, hogy MEG AKART ÉRTENI! Felajánlotta, hogy hagyjuk nyogodtan egész héten a kocsikat az hotel előtt (sőtt még garázst is ajánlott)és Ő napi 5 euróért/fő ad vacsorát és transzfert a strandra. Minden nap másik strandra visz. Ezt elfogadtuk és nagyon jól tettük! A vacsora saláta, leves és főételből állt, nagyon bőségesen. A transzfer pedig valóban minden nap másik strandra. Sőtt, egyik nap elvitt kirándulni egy tóra, ami nem éppen volt közel. Mindezt 5 euróért. A hotel elhelyezkedése nagyon jó volt. Lépcsőkön kellett lemenni és egyből a sétálóútcában találtuk magunkat és a városi strand is kb400-500 m-re volt. Igaz oda nem mentünk, mert zsúfolt volt. Egyébként Ulcinj tengerpartja nagyon szép: nagyon lassan mélyül, teljesen homokos és hatalmas, nincs tömeg. A napágyak szerintem egész Adrián (sőtt nem hiszem, hogy van még ilyen olcsó tengerpart napágy ügyileg)a legolcsóbbak. Az éttermek nagyon-nagyon tiszták! Mint ha nem is a Balkán lenne! Van szemét, de nagyon igyekeznek. Az emberek kedvesek. Lopással egyáltalán nem találkoztunk, sőtt meglepő volt, hogy a üzletekben fogasok vannak felszerelrve, hogy a piacon vásárolt dolgokat ne kelljen a bevásárlás közben cipelni, abejáratnál lehet hagyni és meglepő módon még fél óra múlva is ott van a táskánk! A montenegrói tengerpartot vízről is érdemes végignézni. Nagyon szép, kis hangulatos települések vannak.

Az út már kicsit gázosabb:(

Mi Bosznián keresztül mentünk. Km-ben kb 900 km, de az útviszonyok borzalmasak. Keskeny, rossz minőségű utak vannak. Nem ritka, hogy kamionnal találkozva a kanyargós hegyi úton tolatni kell. Maga a táj miatt megéri az út, de nagyon rövid pihenőkkel 18-19 óra menetidővel kell számolni. (Budapesttől) Hazafelé Szerbián keresztül jöttünk. Ez már egy fokkal jobb út volt, de itt is folynak építkezések és több esetben "tünt el" az út alóllunk. A táj itt is lélegzetelállító! Találkoztunk kint magyarokkal (egyébként ez elég ritka, legalábbis Ulcinjban) és mondták, hogy Ők Horvátországon keresztül, pályán jöttek, de ott is vannak még építkezések, és mivel lényegesen hosszabb az út nekik is 16 óra volt és alig álltak meg. Ráadásul 220 Kunát fizettek az autópályáért. Ennek ellenére azt gondolom, hogy megéri autóval menni, de érdemes útközben szállást beiktatni, ha valaki gyönyörködni szretne a tájba és nem akar sietni, mert hogy azt úgy sem tud.

Az árak lényegesen olcsóbbak, mint itthon bármelyik üdülőhelyen. Minden kapható. A borravlót még nagyon megköszönik és nem várják el. Itt még a 10%-os szokás sem igazán alakult ki. Pedig megérdemlik, mert nagyon jó a kiszolgálás.

Ha esetleg valaki kedvet kap Montenegróhoz menjen bátran. Ha még nincs szállsa és nem ragazkodik bizonyos településhez, akkor mindenképpen ajánlom azt a szállást, ahol mi voltunk. Itt az elérhetőség: www.llollaapartments.com

Tulajdonos Miro: miro@llollaapartments.com

5. dzsimi111 (válaszként erre: 1. - MMea)
2010. márc. 10. 10:07
4. xti_
2009. júl. 7. 20:53
3. MMea (válaszként erre: 2. - Szomi_37)
2009. júl. 7. 20:45
Köszönöm! :-)
2009. júl. 7. 19:30

Szia! Én már jártam Montenegróban, szép hely! :) Buszos kirándulás volt, ezért tanácsot nem tudok adni, h merre menjél/menjetek. (Asztria, Olaszország, Franciaország)

...és mindent, ami elétek kerül, nézzetek meg, amit csak lehet! :DD

1. MMea
2009. júl. 7. 19:19
Járt már valaki Montenegróban? Merre érdemes menni? Mit érdemes megnézni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook