Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sárgarépából, narancsbólés talán még citrom is kell hozzá. Házilag készíthető recept? Ki ismer ilyet? fórum

Sárgarépából, narancsbólés talán még citrom is kell hozzá. Házilag készíthető recept? Ki ismer ilyet? (tudásbázis kérdés)


9. loch ness (válaszként erre: 7. - Csutika100)
2014. máj. 20. 17:06
A citromot és a narancsot is főzni kell, vagy csak a sárgarépát? Mert szerintem kár lenne a vitaminért...
8. klarika5 (válaszként erre: 7. - Csutika100)
2009. júl. 8. 11:12
Ez is finom lehet. Anyukám cukros volt, talán azért édesítőzött. Lehet, hogy a vizet felforralta, és lehűtve öntötte össze? Kár, hogy nem figyeltem meg, most meg már nem kérdezhetem meg.:(
2009. júl. 8. 05:49

Én igy ismerem:

1 egész citrom, 4 narancs héja, 40 dkg sárgarépa

karikára vágjuk. 1 liter vízzel kb.másfél órát főzzük pépesre.Turmixoljuk. 7 liter vízhez 1 kg cukor, 2 csomag citrompotló, felfőzzük.

A turmixolt masszát belekeverjük a szirupba és leszűrjük.

2009. júl. 7. 19:29

Anyukám valahogy így csinálta:

Fél kg sárgarépát megfőzött, a levében turmixolta.

Beleöntött egy üveg Piroska narancsszörpöt

Bele 1 doboz citrompótlót és vagy 40 db süssina édesítő tablettát, egy csapott mokkáskanál natrium benzoátot,addig kavargatta, míg feloldódott, és az egészet 10 literre kiegészítve vízzel felöntötte.Üvegekbe öntötte és lehetett iszogatni. Finom volt, de én még nem próbáltam ki. Lehet, most meg is próbálom:)

5. lazsuci (válaszként erre: 4. - 9c8432d068)
2009. júl. 7. 19:05

Köszönöm aranyos vagy. Mindenképpen kipróbálom,de

Nekem valaki hígítható szörpöt mondott.

2009. júl. 7. 19:01

Sárgarépakoktél

4 szál sárgarépa,


3 narancs,


1 zöldcitrom,


1 teáskanál méz



Az egyik narancsot nagyon vékonyan meghámozzuk. A héjat vékony csíkokra metéljük. A lekapargatott sárgarépát kevés vízzel összeturmixoljuk. Hozzáadjuk a narancsok kifacsart levét, a zöldcitrom levét és a mézet. Összekeverjük, poharakba töltjük, narancshéjjal és ha van, mentalevéllel díszítve kínáljuk.

3. lazsuci (válaszként erre: 2. - 9c8432d068)
2009. júl. 7. 18:53

hát igen az unokám itt ült az ölembe és rá kattintott, így nem volt időm befejezni. Ez állítólag hígítható szörpike házilag készített változata. Ez a tartósítószer miatt lenne fontos.

Köszönöm hogy rákérdeztél.

2009. júl. 7. 18:46
Mire gondolsz? Ételre,italra,esetleg mindkettőre?
2009. júl. 7. 18:38
Sárgarépából, narancsbólés talán még citrom is kell hozzá. Házilag készíthető recept? ( ki ismer ilyet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook